Page 1 of 210 123451151101 ... LastLast
Results 1 to 25 of 5233

Thread: Djetinjstvo / Nostalgija

  1. #1
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,886
    Thanks Thanks Given 
    152
    Thanks Thanks Received 
    295
    Thanked in
    156 Posts

    Default Djetinjstvo / Nostalgija

    Kakvi smo mi šampioni za vas…



    Partija klikera na život i smrt… Lastika oko struka dvije djevojčice… Žmurka na loptu… Komiti i žandari… Pada mrak, a majka viče sa balkona tvoje ime… Čuveni odgovor: „Još 15 minuta“… A kad doma dođeš odma te sprovode u kadu kao u betonjerku… Ako su nas tad vodili u kadu na dezinfekciju, danas nas vode u betonjerku na detoksizaciju… Nismo se mnogo mijenjali od tad… „Game boy“ je bio statusni simbol, a ne igračka… Igrice se nisu igrale kući nego kod „Pera“, a najveća faca nam nije bio onaj koji je imao X-box, nego onaj koji je „obrćao“ Mustafu („Cadilacs and dinosaurs“) sa jednim žetonom…


    Tom i džeri, Pink panter, Popaj, Nindža kornjače i ekipa su bili naši crtani… „Mama ja sam još gladan“, „Šalio sam se“, „Propeler zviz“, „Bio sam bolestan“, „Jedite kod Džoa“, „Ne kradi zlato od zeca“, „Zašto si me bacio u staru reku Misisipi“… su bile rečenice koje smo mi ponavljali… Troperac, pinco, džombo i ostali klikeri su bili naše blago… Mislim da je Džombo veća faca od bilo koje konzole ili ne daj bože karte za Digimone…


    Sony dvojka, trojka, X-box 360, Wee, Counter strike, Doha, PSP… Alo? Postoji li i jedna aktivnost koju današnja đeca obavljaju van kuće… Đe je ono dvorište đe se igra „lopte“ dok se reflektori ne upale pa dođu stariji momci… Ja sam Peđi (stariji momak, ALO) išao da kupujem hleb svako jutro iz centra do Sahat kule, i vraćao se presrećan jer je baš meni povjerio tu obavezu… Danas ova đeca neće ni bocu vode u „frizerski“ da ti napune… Ja sam za Novu Godinu dobijao petarde, klikere, sličice, lopte… Ovi današnji mangupi dobijaju konzole i pantalone… Sjećaš li se kad si iznosio sličice da se mijenjaš pa ti u ušima odzvanja dok ih listaš: „imam, imam, imam, imam“… Toga ti više nema pobro…


    Partija „kockica“ ispred današnjeg „Mozarta“ na tadašnjem „Trgu Ivana Milutinovića“ kod ulaza broj 5… Svih 16 kockica puno a ispada se sa 4 greške jer je masu igrača… Sa strane čeka još desetoro najmanje, da se ubače kad neko ode doma da ruča… „Je’n, dva, tri“ sa autićima… Leka nacrta najbolju stazu na svijet, sa 15 kreda u boji… E koje je to bilo zadovoljstvo viđet sa balkona kako se šareni…


    Nedelja veče, majka te okupa i pobode pored peći da se sušiš a na TV se gledaju „Srećni ljudi“… A kad ti se noge ljeti izglibaju, vataju te po kući sa mokrim peškirom da ti ih ostružu… E kakvi smo mi bili naspram ovih današnjih… Ni Sony nismo igrali kući, nego tamo đe se iznajmljuje… Možda se baš zbog takvog djetinjstva ni dan danas ne savijamo u kuću…


    E sad uporedi… Bi li dao i jedan tren onoga odiranja dlanova i koljena za bilo koji „Pro Evolution“ ili ketridž gadni… Ja ne bi, pa da mi sve „Perove“ igrice (Metal slug, Asteriks, Avioni, Double Dragon, Punisher i ostali) presele kući… Stvarno mi nije jasno što je sa ovom današnjom đecom? Možda je došlo takvo vrijeme da je roditelju lakše da im kupi neku budalaštinu pa da ih zadrži kući… „Pušti, neka mi ga tu, najmilije mi je kad je kod mene“… Ili su đeca evoluirala u kućne pacove u zadnje 10 godina, što je manje vjerovatno… Stvarno ne shvatam…


    Zato roditelji, ćerajte tu đecu iz kuće da vam ne izrastaju u debile koji ništa ne znaju o životu… Kakav je to čovjek koji nikad nije gađao prolaznike iz „puvaljke“ ili se pobio sa nekim jer mu je probušenim đonom pokupio kliker (genijalan način da se konfiskuje kliker)… Zamisli tu đevojku koja nije igrala lastike, ili ne daj bože momka koji nikad nije slomio prozor loptom… Kakav ćeš ti sjutra čovjek da budeš ako nisi bježao iz škole da bi obrnuo „Double Dragon“ sa Rebekom… Ti si išao u propast zbog svog ideala… Pa kad ti majka vidi neopravdane, nema da se ide na igrice do Aprila… Uh… Može li gora sankcija,zajebi one američke kad ti ukinu brašno i te gluposti… Ona ti ladno ukine žetone… Nikad joj to nisam oprostio… I dan danas mi se usta osuše kad se toga sjetim… E to ti je ukus djetinjstva, a Counter, Doha i debela krivonoga đeca, možda zvuče moderno, ali i sami znaju da mogu ladno da nas povuču za… Jer samo mi u odnosu na njih isto što i Chelsea za Grafičar…






    Jedan od najjacih tekstova sto sam procitao ikad. U koliko sam se samo recenica pronasao. Najezih se kako je dobar tekst.

    preuzet sa ---> http://zabolje.me

    Kad procitah ovo sjetih se milion scena i dogadjaja iz djetinjstva.. dosta njih je vec pomenuto u tekstu kao sto su Rebeka i double dragon, mustafa i jedan zeton (ja sam sa 2 :mrgreen, onda klikeri, lomljenje sofersajbne loptom, kupanje nedeljom vece, klikeri, kradja jabuka i sipkova. koliko tu toga ima..

    pa napisite i vi neke zanimljive detalje iz vaseg djetinjstva, cisto da se podsjetimo.
    Last edited by stevann; 03-06-10 at 20:22.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  2. #2
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,906
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    sve je ovo ziva istina... ja imam 16 godina , mene je djelimicno zakacilo fejsbuk-djetinjstvo ali ove iduce generacije su najebale...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,886
    Thanks Thanks Given 
    152
    Thanks Thanks Received 
    295
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    udjem ja igram kanter, djeca tamo 94-95 godiste, dan noc igraju kanter.. pa sto ce oni pricat svojoj djeci? "Igrali smo samo kanter sine" .. kako je to lose.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  4. #4
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    en la taverna del ...
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vjerujte mi da sam prije neki dan bio u igraonicu sa drugovima i ja mislim da su na vecinu kompjutrera bila mala djeca.....i nisu bila starija od 10 god....i svi igrali kantere i cuda.....

  5. #5
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,886
    Thanks Thanks Given 
    152
    Thanks Thanks Received 
    295
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    to je tuzno. Ja sam imao komp od svoje 5-6 godine, ali sam vazda kao blesav izlecao iz stana kad me zovnu da igramo zmurke krademo sipkove jabuke, autica jen' dva tri..

    ova danasnja djeca ne znaju sto je to
    Last edited by stevann; 03-06-10 at 20:34.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  6. #6
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ....kiljani , bostani , vode s' Ribnice ...
    Kreč, kolica i mešalica.

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Moram bacit malo hejta
    Generalno stvari su djelimično ovakve, ali treba pogledati drugu stranu medalje. Isto ovo su pričali ljudi koji su stariji od nas za naše djetinjstvo. Mi smo išli na soni, na aparate, imali neke telefone, televizore i sva tehnološka čuda. Dok oni to tad ništa nisu imali i govorili su za nas i naše djetinjstvo 'vidji ove kako bježe sa časova samo da bi igrali soni ili voćkice'.
    Svako vrijeme nosi svoje prednosti i mane, ali ne postoji vrijeme sa više mana ili vrlina, osim ako su neke ratne okolnosti ili ne znam ni ja što u vezi toga. Isto tako će ova generacija rodjenih krajem devedesetih za jedno 10-15 godina pričati isto ovo za tamo neke koji su rodjeni ovih dana

  8. #8
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    en la taverna del ...
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da ove a i buduce generacije nece imat djetinjstvo slicno nama...jednostavno tv i internet su sad sastavni dio njihovih zivota....

    ljeti se znalo igrat fudbala sve dok ne pane mrak...pa onda kuci po sendvic(ako ga majka napravi)pa onda na zmurku....uhh to su bila vremena

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    izgleda da sam ja jos sretniji jer i ne znam sto je kanter

    ja sam pravio karting sa 10 godina...drug je ulozio svoj solexov motor a ja, uz pomoc oca, sam napravio kostur..

    tetris nam je bila jedina ''video'' igrica i Rambove igre..neka skalamerija sto se prikopca na stari tv pa kad bi igrao fudbal lopta je zapravo bila jedna kockica

    treba li da spomenem da se bez pracke nidje nije islo?

  10. #10
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko sam samo puta ukrao pare da kupim zhetone za Mustafu :-)
    Igrao se i Mortal Kombat 2....
    Prije 3 godine,kad sam imao neke vjezbe na fakultet, pokrenuh emulator i stari dobri „Cadilacs and dinosaurs“ i obrnuh ga ;-)

    Dobar text!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,886
    Thanks Thanks Given 
    152
    Thanks Thanks Received 
    295
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Isto ovo su pričali ljudi koji su stariji od nas za naše djetinjstvo. Mi smo išli na soni, na aparate, imali neke telefone, televizore i sva tehnološka čuda. Dok oni to tad ništa nisu imali i govorili su za nas i naše djetinjstvo 'vidji ove kako bježe sa časova samo da bi igrali soni ili voćkice'.
    ovo je mozda za neke.. ali ovaj tekst kao da sam ja pisao, jer 95% je meni bilo isto ovakvo djetiljnstvo..

    u pravu si da ima i prednosti i mane.. Ali ovo nase djetinjstvo (tj moje, ili ovo gore u teskstu) nece moci nikad da se poredi sa djetinjstvom jednog djeteta danasnjice. Sta ona ima iza sebe? Kanter kanter kanter kanter, super tanki, touch mobilni telefon, x-box sony 3 (svo djetinjstvo mu se odvijalo izmedju 4 zida, i gomilu tehnoloskih cuda)

    a pazi ovo gore: Kradja jabuka i sipkova, zmurka, autici jen' dva tri, double dragon, cuveni Mustafa, klikeri (alo klikeri, pa sto se tu cinjelo) slicice (pola cijelo, tapkalice, aoo extra)

    A sto ce ova danasnja djeca pricat kad porastu.. "Sjecas se kad smo bili djeca kako sam te zaklao na kanter, bila je staza inferno sjecas se, xexexexe" (inace ovo xexexe je bas *****sko pu)
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  12. #12
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,934
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    69
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mihael View Post
    izgleda da sam ja jos sretniji jer i ne znam sto je kanter

    ja sam pravio karting sa 10 godina...drug je ulozio svoj solexov motor a ja, uz pomoc oca, sam napravio kostur..

    tetris nam je bila jedina ''video'' igrica i Rambove igre..neka skalamerija sto se prikopca na stari tv pa kad bi igrao fudbal lopta je zapravo bila jedna kockica

    treba li da spomenem da se bez pracke nidje nije islo?

    hahahahhahahhaha

    a kakav crni fudbal,sjecam se da je bila neka igrica sa dvije linije na krajeve a lopta (kocka) u sredinu,pa se odbija od te dvije linije,mozes samo gore-dolje da branis da ne iskoci izvan linije

    i vazda su me zanimala kola i motori,bas rano sam naucio da vozim i niko nije smio kljuceve da ostavi od mene,na oci sam im kola krao,a postar mrceni koliko li je puta trcao zamnom motor kad mu klepim i jedan pjani Dragoslav,donesemo mu bocu rakije i djihaaaaaaaa na tomos stari,ahahahhahah

  13. #13
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,886
    Thanks Thanks Given 
    152
    Thanks Thanks Received 
    295
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    sjecate li se igre 10-9 ? jedan brani, okolo se dobacaju i sutiraju pa na 7 se bjezi haha e kad se sjetim..
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  14. #14
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    10-9 je meni najjace nesta bilo djetinjstvo mi proslo u tome pa kad onog crnja na golu zapucam volejOm

  15. #15
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Huhuhuuuuu kako je objasnio tekst,uhh sta bi dao da se sad vratim u one godine vrtica,mozda 1-2 razred,nemas briga samo blejis na igraliste,skola pre pre jednostavna...
    Dodjes kuci rucas pa opet oko kuce i tako po cijeli dan...

    A ne ko ovi indijanci izadjem ispred kuce nidje djece,svi doma za komp...Koje li ce oni price sa svojom djecom dijelit da mi je znat?!

    @MrTwister 10-9 auuuu kako sam to vazda volio igrat,a igramo to i sad kad se okupimo na teren pa nas nema dovoljno za fudbal
    Last edited by Orgullo; 03-06-10 at 21:47.
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kad vidim ovu djecurliju kad pricaju sa nekim "entuzijazmom" ooooooo kako sam ga headshot
    salto mortale 3struki je izveo smuci mi se...

  17. #17
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Kako bih ti opsovao sve po spisku, stevane! Aoooo, pa samo sto ne zaplacem!

    I am so post-rock I shit sad birds.


  18. #18
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Underhill
    Posts
    1,745
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    sjecate li se igre 10-9 ? jedan brani, okolo se dobacaju i sutiraju pa na 7 se bjezi haha e kad se sjetim..
    petom kroz noge se broji 5
    The moon will illuminate my room and soon I'm consumed by my doom

  19. #19
    Join Date
    May 2010
    Location
    Proxy
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    klikeri, zmurke, pracke, hvatalice na cijevni... vrh

  20. #20
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    10-9, takozvana igra guze, ko se prvi spušti na 0 slijedi guženje.
    Nenormalno dobra igra!!

  21. #21
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mraver View Post
    10-9, takozvana igra guze, ko se prvi spušti na 0 slijedi guženje.
    Nenormalno dobra igra!!
    Kako mi je pucalo po prknu stari
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  22. #22
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    HEheheheheh, sve vam ebem, vratiste me u djetinjstvo.

    Dok se jos igralo partizana i njemaca, a ko je ima pistolj taj je bio njemacki komandant.

    I klikera kad se sjetim, pravi se rupa, postavljaju pravila - ime nema dubrovale, tos kliker, porcelanac dva tosa...

    Pa pastira, koja ekipa duze nosi ovu drugu, pa klicke, staromodnog bejzbola, zmurke, pracki, duvaljki na one zelene bobice...

    Pa skupljanje kutija cigara, igranje pola-cijelo sa poklopcima kornet sladoleda...

    Gledanje tundercatsa na italijane, iako nista nismo razumjeli, nindza kornjaca, tom i dzerija, ptice trckacice, slonica cire, kalimera na italijane...

    E zivote kurvo!!
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  23. #23
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Eh,djetinjstvo.... Vrijeme kad smo bili bezbrizni i kad nismo imali novca,omiljene lutke,igracke,i kad smo poderani i umazani dolazili kuci a sve sa onim umornim osmjehom...
    Bila sam zaista nemirno dijete koje se nije savijalo u kucu,i kad bih krenula da pricam to bi bio roman svega i svacega

    Al kad se vec pominje,nesto skoro sam na youtube slusala ove dvije pjesmice...Da njih dvije eto izdvojim...






    "Tiha voda brijeg roni..."

  24. #24
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    to je tuzno. Ja sam imao komp od svoje 5-6 godine, ali sam vazda kao blesav izlecao iz stana kad me zovnu da igramo zmurke krademo sipkove jabuke, autica jen' dva tri..

    ova danasnja djeca ne znaju sto je to
    Ja kad sam imala 5 ili 6 godina kompjuteri jos nijesu ni stigli bili do nas
    Najveca zabava i uzivanje mi je bio Politikin zabavnik.

    Stosta bi vam ispricala ali misha mu, vidjecu koliko sam stara hahahahah.

    Zimski raspust, skupimo se mi klinci sa buketicima mimoze kao da prodajemo a ustvari je bitno druzenje. Nijesam dinara zaradila .

  25. #25
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,886
    Thanks Thanks Given 
    152
    Thanks Thanks Received 
    295
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    sad se sjetih pistolja na kuglice, ao kako se pucaloooo

    onda kad smo vatali gustere, i prodavali za jednu marku onoj jos manjoj djeci

    pa ubijali stotine onih grdnih debelih velikih skakavaca.. svake noci smo znali ubit po 50 komada .. a sto se cinjelo
    ___________________________

    slikam slike povoljno

Page 1 of 210 123451151101 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nostalgija za domom
    By ^Tijana^ in forum CG dijaspora
    Replies: 583
    Last Post: 29-11-18, 19:47
  2. Replies: 70
    Last Post: 03-08-12, 18:11
  3. Replies: 150
    Last Post: 03-06-12, 15:34
  4. muzicka nostalgija
    By dylan|stark in forum Muzika
    Replies: 28
    Last Post: 22-11-04, 19:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •