Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 26 to 50 of 106

Thread: Problemi sa venama...

  1. #26
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ubise me vene danas..uzas kako je otoplilo , sve vise me bole tj osjecam pritisak:Ranijih godina nije bilo ovako-ostara se!
    Mogu mislit sta ce biti oko 30-te ili pak ako se zalomi pa neko bebce rodim..ufff..

    ne znam sto mi je cinjet..dr veli nasljedno(Otac).

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jadna moja djeca - što ih čeka...
    Ja pijem ove veneton što mi je zvončica preporučila i LIOTON 1000 - u kombinaciji sa strogim odmaranjem - djeluje za sada.
    Samo da pregrmim ove vrućine, pripremim nalaze i odoh ja na operaciju, ko će ovako živjet - kao biljka.
    Osjećam se kao da nisam u svojoj koži. Ne treniram, ne plešem, čak ni ljudski psa ne mogu da izvedem. Hoću svoj život nazad...
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  3. #28
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Ako imate proširene vene ili vas jednostavno BOLI... Dobar lijek se pravi od divljeg kestena i rakije (čini mi se) ... TO tako odstoji, mažete, mnogo ublažuje bolove i pomaže

  4. #29
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jel nekome išta znači kad se javljaju grčevi u nogama tokom noći? isprva mi se činilo da ima veze sa mišićima, ali gledah nešto po netu i izgleda je do vena, jer kad se dešavaju grčevi tokom duže nepokretnosti nogu, izgleda vene zezaju.. =) ja kao čekam jednog doktora da dođe pa da odem da mi vidi ovu muku, a ako neko ima neki savjet.....

  5. #30
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a moze biti i manjak vode, i premor, i svasta nesto,
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  6. #31
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Tamo gdje je on
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Skoro sam slušala u nekoj emisiji o izvjesnom doktoru Miliću iz Niša koji je kažu najbolji u svojoj oblasti. [SIZE=2]
    "Vaskularni hirurg Dragan Milić iz Niša proglašen je za najboljeg mladog hirurga za proteklu godinu van granica Sjedinjenih Američkih Država."-preuzeto iz Blic-a.
    [/SIZE]

  7. #32
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni ruke trnu tokom spavanja..i to tako boli..da se redovno budim cvileci..

  8. #33
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne mre ti to bit nista, nedje legnes na njih pa prekidas krv
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  9. #34
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    14
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma da, ali ako ti se to redovno dešava čini mi se da nije naivno... kako se isprepadah prije neki dan kad sam bila u kafanu i pričam s drugom i iz čista mira kreću ruke da mi trnu.. =) nego, ja sam pozdrav s cirkulacijom.. =)

  10. #35
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    zavisi indijanka, jesi li podlozna operaciji, desava se da u nekom broju slucajeva vene skroz propadnu i ne isplati se operacija vec premoscaj vena, moja familija i prijatelji su uglavnom u bg radili to , posle konsultacija sa jedno makar 10 tak doktora u toj bransi, ako te bas muci, jako dobra stvar za ublazavanje bola otoka i slicno je , u svim apotekama skoro i velikim supermarketima imas neku njemacku kremu , sa zelenom tiketom, i nekim biljem nacrtanim, u pakovanju kao konjska krema, ja mazem na tabane jer imam problema sa istima i listove i fantasticno je, kupio sam majci djevojke ona ima problem sa venama i zadovoljna je, najlakse ti je naci u gintasu u merkatoru gdje je hemija
    Je li to ova krema?

  11. #36
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e ne nego ima neke trvke nacrtane na zelenoj naljepnici


    http://s2.alejka.pl/i2/p/08/00/f8af2c8b21d84_0_n.jpg ovo je to
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  12. #37
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e ja sam vec nekoliko dana pocinula-kupila sam gel ANTISTAX I tablete, ujutru i uvece gel jedna tableta.kao da imam nove noge i ruke ne trnu.
    e kad mi neko kaze nedovoljno kretanja i manjak vode pa slaba cirkulacija-ma ee..ako iko rtenira, krece se, pije po 5 l tecnosti, ne pijem kafu..zdravo se hranim i do ovih tableta i gela sve je bilo manje-vise sa istim ucinkom..I am happy; I'm feellin' fine..I got sunshine in around..trallalalalal

  13. #38
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default pitanjce

    Zna li neko da li se u kbc-u u Podgorici vene operisu laserski ili stripping metodim?

  14. #39
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    samo iisključivo klasičnom metodom a imaš privatnu ordinaciju za lasersku operaciju 1000 eura jedna noga...ja čim skupim lovu, odoh! U zgradi MAKSIM je ordinacija
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #40
    Join Date
    Oct 2011
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala na odgovoru!

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    samo iisključivo klasičnom metodom a imaš privatnu ordinaciju za lasersku operaciju 1000 eura jedna noga...ja čim skupim lovu, odoh! U zgradi MAKSIM je ordinacija
    jest tema odavno, ali da se nadovežem... vene samo na desnoj nozi, ne bole me đao popio ali što god da sam mazao naravno da ne prolaze. E sad, bio sam prije godinu kod Musića i ultrazvukom vidio da nema niđe tromba i preporučio mi da ne operišem dok me ne krenu boljet...
    ogromni sam skeptik kad su doktori u CG u pitanju, samo iz iskustva pričam, tako da me interesuje ima li još kakvi stručnjak da me može pregledat ovdje i odradit valjanu dijagnozu?
    Taj u zgradi Maxima, koja je ambulanta u pitanju i koji je doktor?
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  17. #42
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    to je dr iz Novoga Sada, koji dolazi u Pg jednom mjesečno ili petnaestodnevno, operiše po 10, 20 žena i tako stalno. Podigao je cijene sad zavisi od izraženosti vena, tako da je jedna noga od 1000 do 1500 eura...uglavnom, ja sam gledala reportažu na RTS-u o njemu, prije 2 godine, javila prijateljici, ona se spakovala i otišla u NS, operisala se, vratila, poslala 2 sestre i brata, pa jedna njena sestra bude preduzimljiva i pošto je imala mnogo prijateljica koje su imale probleme s venama, dovedu dr-a ovamo tako da je jedno godinu ipo ovdje....uglavnom, imam više od 5 poznanica koje su se operisale, jedna je baš imala problem koji Musić 3 godine pokušavao da zaliječi da pripremi za operaciju, ženi su usred noći pucale vene dobro niej iskrvarila....prezadovoljna je! Nova žena, nema bolova, rana po nogama i nema problema.
    Znam da je operacija bezbolna ako izuzmemo blago peckanje, princip je vrlo sličan kao klasičan metod osim što se u ovom slučaju laserom vena spaljuje, a klasičnom metodom (ja već operisala) izvlači na "čekrk", odmah ustaješ i hodaš, nikakvih ograničenja izuzev vođenja računa o težini i dosta hodanja, bez sjedjenja sa prekrštenim nogama i nošenje zavoja par mjeseci, modrice po nogama su neminovne i to je to
    evo ti Musić to radi:
    http://medicalcentar.me/index.php/o-nama

    a ovo je dr iz NSr Dragić kardio centar
    http://farmaceuti.com/tekstovi/unc/s...apija-laserom/
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #43
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Kardio centar dr Dragića
    Centar za savremenu vensku terapiju laserom funkcioniše u Novom Sadu, Beogradu i Podgorici. Osnivač Kardio centra je dr Petar Dragić, hirurg i subspecijalista za ultrazvuk u kliničkoj medicini. Dr Dragić je specijalizirao hirurgiju na Klinici za kardiovaskularnu hirurgiju Instituta za kardiovaskularne bolesti u Sremskoj Kamenici, gde je proveo 10 godina u timu operacija na otvorenom srcu. Nakon toga, subspecijalizaciju je završio na Medicinskom fakultetu u Beogradu. Dr Dragić je svoje znanje dodatno usavršio u centrima za savremenu endovensku laser i RF terapiju u Nemačkoj (Lajpcig, Frankfurt), Holandiji (Amsterdam), Litvaniji (Riga) i SAD (Majami, Florida). Dr Petar Dragić je evropski lider u oblasti endovenskih laser i radiotalasnih ablativnih operacija proširenih vena. Značajno je istaći da je dr Dragić u toku 2009. godine izveo najveći broj laserskih intervencija u Evropi, kao i da je proglašen za proktora (edukacija lekara) za regiju Jugoistočne Evrope (Srbija, BIH, Crna Gora, Hrvatska, Rumunija, Bugarska, Mađarska…) na polju laserskih operacija (Biolitec Germany) i RF ablacija (Covidien VNUS RF ablacija).
    Koncept rada Kardio centra zasniva se na korišćenju sofisticirane tehnologije visoke rezolucije u dijagnostici i laserskih generatora Biolitec Ge koji koriste najsavremenije radijalne fibere, te radiotalasnih generatora prestižne VNUS Covidien tehnologije. Terapijski pristup temelji se na minimalnim invazivnim metodama i dijagnostičkim postupcima apsolutno bezbednim po zdravlje pacijenta. Zahvaljujući takvom konceptu, Kardio centar je prva ordinacija u zemlji koja je uvela endovaskularne procedure u ambulantnu praksu – lasersku i RF operaciju proširenih vena. Kardio centar pruža i usluge kompletnih pregleda svih krvnih sudova tela (krvnih sudova vrata i glave, gornjih i donjih ekstremiteta, abdomena, kao i EHO srca). Pregledi se vrše na najsavremenijim 3D i 4D ultrazvučnim skenerima.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #44
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #45
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    petar dragic u zgradi maxima, javim ime ordinacije , dolazi coek pa na zakazivanje kod njih , al nisam siguran dok su vrucine ocel ti ijedan doktor uzet to da radi da znas
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  21. #46
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    i sve ovo sto je zvonci napisala, vele istina je hvale ga i kazu da ima nake nove metode vrhunske za vene
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    hvala ekipo, zvao sam ali mi rekoše da tek od septembra počinje radit, izbjegavaju vrućine definitivno. Kad se vidim s čojekom javiću kako prođoh
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  23. #48
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne izbjegavaju oni nego nije validno radit oko vena na vrucinu jer ne mogu 100 posto dijagnozu uradit
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  24. #49
    Join Date
    Mar 2012
    Posts
    757
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za prosirene vene mogu se koristiti kreme i melemi,kao dobro.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Varicose_veins#Treatment

    Tretman je uspjesan,postoji vise vrsta tretmana.

    Ko ima probleme sa venama,posebno ako je pusac,da uzima dodatno vitamin C i da jede usitnjenu ili izrendanu koru od pomorandze,jer pusenje iscrpljuje vit C iz tijela koji je odgovoran za elasticnost vena a u kori pomorandze nalaze se flavonoidi koji takodje jacaju vene i cine ih fleksibilnim.

  25. #50
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Meni se ''konačno'' ispoljilo nasleđe moje majke, ove godine mi cijela lijeva noga u plave brazde
    Počeh da mažem neku kremu, gel na bazi mentola, malo hladi i to je to.

    Mada, sama sam kriva - slabo kretanje, par kila više i odmah problem. Sad evo smršah i odmah su došle do izražaja
    posebno sa unutrašnje strane koljena.

    Kažu da ko je tome sklon ili ima nekog u porodici sa proširenim venama teško može zaustaviti problem
    možda ublažiti kretanjem i kremama, ali ...
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Problemi
    By Bugi in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 29
    Last Post: 23-08-07, 08:23
  2. Problemi sa IE-om
    By luka hn in forum Internet
    Replies: 1
    Last Post: 04-11-05, 17:49
  3. MMS&SMS problemi...
    By hercules in forum Operatori
    Replies: 8
    Last Post: 15-10-05, 01:10
  4. Problemi!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 66
    Last Post: 30-08-05, 21:30
  5. Problemi ?
    By Stil Masivan in forum Internet
    Replies: 4
    Last Post: 16-08-05, 12:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •