Page 1 of 12 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 293

Thread: The Wire [David Simon, HBO]

  1. #1
    big giant head Guest

    Default The Wire [David Simon, HBO]



    Ep o ulicama Baltimorea, od Davida Simona, chovjeka po chijoj knjizi je radjen Homicide: Life on The Street, koji je sam bio novinar crne hronike u Baltimore Sun-u, te Ed Burns, bivsi detektiv baltimorske policije, i kasnije nastavnik u baltimorskoj skoli. Neke od epizoda su pisali i George Pelecanos, Dennis Lehane, te drugi pisci, a rezirali izmedju ostalih Agnieszka Holland, Brad Anderson, jednu i Milco Mancevski, a par Clark Johnson [Meldrick iz Homicide], koji i glumi u poslednjoj sezoni.
    Nije ovo cop show, ovdje su jednako glavni likovi i panduri, i gangsteri, i politicari, i dokeri, i klinci u skoli i njihovi nastavnici. U sustini, glavni lik je Baltimore, uglovi na kojima se valja droga, ubijaju clanovi rivalskih bandi itd.

    The Wire ne treba porediti sa drugim serijama, jer sa malo kojom ima mnogo toga zajednickog, osim same forme. Nece se svakom svidjeti, jer je sporijeg tempa. Nema vjestackog dizanja tenzije, nema trilera, nema cliffhangera, nema nicega sto je svojstveno televiziji. Samo prica, vise nalik na literaturu nego na TV.
    Dok je prikazivana, nije imala posebno veliku gledanost, ali su kritike bile uvijek fenomenalne. Moramo zahvaliti HBOu, koji je imao sluha i pustio te ljude da izguraju pet sezona serije koja nije donosila prihode, ali HBO je znao da se ovdje radi o necem velikom i znacajnom.
    O samoj seriji, o tome ko, od mora fenomenalnih likova, je najdrazi i svemu ostalom kasnije. Za pocetak je dovoljno ovoliko.
    Uz dva linka: 1 i 2

  2. #2
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Thumbs up

    "There you go again McNulty - givin' a fu*k when it ain't your turn to give fu*k"

    Ovu seriju treba - mozda sam to vec i pomenuo - uves kao dio opsteg obrazovanja.
    I am the one who locks.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    at your place, wrecking havoc
    Posts
    2,260
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Tek zavrsavam prvu sezonu i samo imam rijeci hvale... Jedva cekam svaku sljedecu epizodu...

  4. #4
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    All in the game, yo. All in the game.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    4,277
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ukljucena je da se skida, vidjecemo...

  6. #6
    big giant head Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    All in the game, yo. All in the game.
    oh, indeed

    dakle, omar little, mnogima najbolji lik u seriji. ja tako nesto ne mogu reci, jer ima toliko fenomenalnih likova da je grijeh pomenuti samo jednog, ma koliko kul bio. inace, radjen po uzoru na par stick-up artista iz baltimorea, izmedju ostalih donnie andrews, koji je glumio u jednoj ili dvije epizode, a koji je kasnije, nakon izlaska iz zatvora poceo da pomaze klince iz kraja, ne bi li ih maknuo sa 'ugla'.
    takodje, ozenio fran boyd, jednu od glavnih likova u simonovoj mini seriji 'the corner', koju je glumila khandi alexander.
    omar je, u svakom slucaju, jedan od najboljih gay likova na serijama, ili u filmovima.
    Last edited by big giant head; 02-06-10 at 09:38.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    kad je toliko hvalite ide prva sezona na download

  8. #8
    Join Date
    May 2010
    Location
    Proxy
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cuo sam da u toj seriji ima par hiljada karaktera :mrgreen:

  9. #9
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,124
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Davno nedje sam upalio prvu epizodu i smorih se, moram nastaviti to

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Ja sam odgledao laganezi prvu sezonu, i dopala mi se. Naravno, nije ispunila moja ocekivanja jer su je ljudi nahvalili kao ultimativnu. Mislim, vi mozete sad da pricate kako je treba posmatrat ovako il onako(BGH rece 'kao literaturu'), al ja opet nisam odusevljen.

    Drugu sezonu sam krenuo, i tako se smorio sa onim poljacima da sam je prekinuo vrlo brzo.

    Stvarno, ne razumijem toliku fascinaciju WIRE-om. Likovi jesu dobri i zanimljivi, ima super fora (****, ****, **** ), al nedovoljno je to da me veze pored ekrana. Da ne spominjem koliko mi je Homicide neuporedivo bolja i zanimljivija.

  11. #11
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    566
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Prosle godine kad vidjeh koja je ocjena na imdb zaprepastio sam se

    9.7/10

    http://www.imdb.com/title/tt0306414/

    Pa, da pocnem i ja sa download-om
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Ja sam odgledao laganezi prvu sezonu, i dopala mi se. Naravno, nije ispunila moja ocekivanja jer su je ljudi nahvalili kao ultimativnu. Mislim, vi mozete sad da pricate kako je treba posmatrat ovako il onako(BGH rece 'kao literaturu'), al ja opet nisam odusevljen.

    Drugu sezonu sam krenuo, i tako se smorio sa onim poljacima da sam je prekinuo vrlo brzo.

    Stvarno, ne razumijem toliku fascinaciju WIRE-om. Likovi jesu dobri i zanimljivi, ima super fora (****, ****, **** ), al nedovoljno je to da me veze pored ekrana. Da ne spominjem koliko mi je Homicide neuporedivo bolja i zanimljivija.
    Ja jako volim prve dvije sezone, ali ih mnogi stavljaju pri dnu. Konsenzus je da je 3 i 4 najbolje od The Wire. Homicide je sjajan, ali jako nekonzistentan u kvalitetu. The Wire ufati i ne pušta.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  13. #13
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,327
    Thanks Thanks Given 
    5,459
    Thanks Thanks Received 
    4,866
    Thanked in
    2,034 Posts

    Default

    Skinuh je ranije, ali se jos ne nakanih da odgledam.

    Da vidim na sta lici realnija i bolja serija od Baltimore Homicide-a, jelte, ako takvo zadovoljstvo uopste postoji.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  14. #14
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Najbolja serija ikad.

  15. #15
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja je dobih komplet chini mi se prije, samo josh ne krenuh da gledam inache cu sad lagano pochet

  16. #16
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pred kraj drugog serijala...There's no future for the Sobotkas on the waterfront...
    I sta je to, sa McNultyjem i zhenama...? Koja je njegova fora? Sve vise antipatican...
    Just to slip the skin...

  17. #17
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odlicna serija.
    Trenutno gledam 5. sezonu.
    Najbolji lik po meni je Bubbs. Mada od ovih sporednih, dobri su mi Butchie i Slim Charles. Dobar je i Herc, pravi onaj neotesani bijeli policajac (a la ovi nasi).

    Sen. Clay Davis: "Shhiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit "
    Last edited by sky; 07-08-10 at 10:31.
    Release Yourself

  18. #18
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Qq, ja ne znam sto da cinim kad ovo zavrsim za 10ak dana, koliko je diglo ocekivanja i kriterijume za ubuduce...
    Just to slip the skin...

  19. #19
    big giant head Guest

    Default

    koliko je diglo ocekivanja i kriterijume za ubuduce
    true that
    ova serija je podigla ljestvicu toliko da tesko da ce uskoro biti necheg makar priblizno dobrog.

    morao bi uskoro da padne jedan wire re-up

    a najbolji lik... ja sam do sad tri puta 'obrnuo' wire [tj, prve 3 sezone 3 put, 4. i 5. dva puta] i svaki put neko novi mi ispliva kao super lik, koga ranije nisam toliko primjecivao. recimo, carver [iz 4. sezone]:

  20. #20
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Malo mi je 4a sezona... Sha znam. Prvo, evo 7 epizoda odradih, otprilike ide u jednom ocekivanom fazonu sa klincima, koje btw jedva pohvatah koji je koji... Drugo, Marlo je ocajan glumac, Avon i String su za ove likove bili doktori. Trece, McNulty totalno povucen, vjerovatno sacuvan za 5u sezonu, ali i Lester, i Rhonda, i Kima... Ocekivah malo licnije njihove price, jbg.
    Just to slip the skin...

  21. #21
    big giant head Guest

    Default

    uh, ne znam, meni je cetvrta sezona najbolja. ne slazem se da marlo slabo glumi, naprotiv. jeste odvratan, i nije smeker kao avon ili stringer, ali upravo je u tome valjda poenta - nova generacija, josh beskrupulozniji likovi.
    wire nikad nije bio o licnim pricama, ni mcnultyjevoj ni bilo chijoj. baltimore je jedini 'lik' koji se dublje istrazuje. meni se to, iskreno, veoma svidja.

    a klinci su carevi. koliko sam se isplakao kad sam gledao prvi put 4. sezonu...

  22. #22
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Uh, bas ocekujem neki jako dramatican dogadjaj sa klincima na kraju...

    Ne znam, mene je bas interesovalo sta se desava sa McNulty-jem i Beadie, sta je sa Lesterovim zivotom, dje zivi, sa kim... Kako Daniels funkcionise u braku, kako sve to ide... I to je Baltimore, jbg - ne samo ulica, kancelarija, place of The Game.
    Just to slip the skin...

  23. #23
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Počela sam da gledam zbog veze sa Homicide-om, što je jedna od tri, četiri serije za koju sam u životu imala strpljenja, i koja imam status kultne u mojem okruženju, pri čemu se ne misli na Tološe, nego na ovo dvoje-troje ljudi koji se i inače opučaju od televizije, a sami priznaju da je Homicide ipak... I shvatila da bih napravila veliku grešku u istom tom životu da nijesam na brzinu skinula potonju, s namjerom da joj dam fore dok god me ne smori totalno, što je prethodno uvijek bio slučaj. I sad sam negdje na pola...I očima svojim ne vjerujem...

    Ovo je poklon televiziji. Pridružujem se vascijelom hailovanju. Nedostajala mi je muzika (ako se hip hop zanemari) tokom prve sezone (liše kraja, kad u jednoj sceni čuh kako Nina Simone u pozadini pjeva kako want some sugar u njenoj bowl), ali mi se čini da od druge sezone ide uzlazno...Jer, između ostalog, Homicide je imao koliko-toliko zanimljiv, ali uvijek savršeno uklopljen soundtrack...


    Nego, koga najjače ljubite od likova? Meni se čini da, ako serija ima literarne pretenzije, a ima, lik Omar ima najviše pretenzija na takav, romaneskni karakter...
    Hic transit gloria mundi...

  24. #24
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Balmora, Vvardenfell
    Posts
    821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Omar who?





    zbog legendarnog kapitena, Gige Bosnica.

  25. #25
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bunk je gospodin, umije da uziva u zivotu . Ja sam na kraju cetvrtog serijala, i Bunk je bas isplivao sada...

    Vjeternik, otprilike-komsinice... Meni se Omar nekako vremenom malo smucio, jednostavno previse idu na kartu njegovih fora, kodeksa, nacina na koji se inati svom tom svijetu, stiti svoje ljude, uziva u svemu tome...

    Najdrazi lik... Nick Sobotka, vjerovatno. I "zauzdani" McNulty.
    Just to slip the skin...

Page 1 of 12 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. David
    By Hari Krisna in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 2
    Last Post: 12-05-16, 17:10
  2. Simon Vukcevic
    By Moracikus in forum Ostali sportovi
    Replies: 1
    Last Post: 30-07-06, 22:53
  3. FIRE WIRE kabal?
    By Spale in forum Hardware
    Replies: 3
    Last Post: 27-07-06, 16:59
  4. Simon Wiesenthal (1908-2005)
    By Trinity from Zion in forum Istorija
    Replies: 0
    Last Post: 20-09-05, 15:44
  5. autobus u 3d, wire model [5x thumb]
    By Chegevara in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 3
    Last Post: 29-07-04, 22:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •