Results 1 to 15 of 15

Thread: Put za Italiju kolima....predlozi

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,087
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,953
    Thanked in
    967 Posts

    Default Put za Italiju kolima....predlozi

    Pozdrav svima, posto preko ljeta planiram jednu turu kolima do Italije, interesuje me da li ko ima kakve predloge ili savjete po pitanju sta obici, vidjeti, smjestaja i sl...
    isao sam i ranije ali direktno za Milano, pa mi ostali dio nije nesto poznat.

    Plan bi bio neki 6-7 dana, i za to vrijeme obici Veneciju, Milano i jos ponesto sto je prihvatljivo za to vrijeme, a za to mi trebaju predlozi
    isto tako, kako naci smjestaj i po tom pitanju proci sto jeftinije, jer se ne bi previse zadrzavali u jednom gradu.

    svi savjeti su dobrodosli

  2. #2
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vidim ja, ti pucas na sjever, a od juga nema nista ljepse.
    Predlazem ti da obidjes pod obavezno regiju Basilicata, koja se nalazi do regije Pulja. Od Barija se vrlo lako stize, za nekih sat-dva si u grad Matera, ciji stari grad je bajka...stariji od rimskog koloseuma i ostalih zdanja!
    Lagano se spustite poslije do Redjo Kalabrije...
    Narod je jako prijazan, tako da ti nece biti tesko da ad hoc nadjes smjestaj negdje u gradu.
    Cuvam te,ne dam nikom da te dira
    na dlanu si
    moja tajna... urezana...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,087
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,953
    Thanked in
    967 Posts

    Default

    pa sad i ja mislim da bi bilo ljepse vidjeti i jug...ali sad jos nismo odredili rutu
    sve zavisi koliko ce nas ispasti troskovi...ja sam mislio cak da idemo na varijantu preko sjevera da se spustimo na jug...a onda iz barija trajektom nazad...

  4. #4
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    heheh u svakom slucaju Italija je uvijek dobitna kombinacija...!
    Oduvijek mi je bila zelja da vidim cijelu Toskanu...vidjela sam samo Firencu...
    Cuvam te,ne dam nikom da te dira
    na dlanu si
    moja tajna... urezana...

  5. #5
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V View Post
    Pozdrav svima, posto preko ljeta planiram jednu turu kolima do Italije, interesuje me da li ko ima kakve predloge ili savjete po pitanju sta obici, vidjeti, smjestaja i sl...
    isao sam i ranije ali direktno za Milano, pa mi ostali dio nije nesto poznat.

    Plan bi bio neki 6-7 dana, i za to vrijeme obici Veneciju, Milano i jos ponesto sto je prihvatljivo za to vrijeme, a za to mi trebaju predlozi
    isto tako, kako naci smjestaj i po tom pitanju proci sto jeftinije, jer se ne bi previse zadrzavali u jednom gradu.

    svi savjeti su dobrodosli
    Obavezno svrati u Veronu, mnogo simpatican grad. Milano ne mozes obici ni za 10 dana da vidis sve propisno..Ogroman je, a stvari koje bi valjalo pogledati su razbacene dosta.

    Imas sajt booking.com koji je fenomenalan. Sto se tice smjestaja, sve preko njega mozes zavrsit lagano. Cijene smjestaja u hotelima su odlicne. Javi se forumasu N_L, on je expert za to.

    Iskreno preporucujem Agape Hotel u Milanu. Odlican mali hotel, usluga odlicna, hrana savrsena, a cijena povoljna. Nas je ispalo kad smo isli na utakmicu 75 po osobi 2 noci (3 dorucka cini mi se). I to su digli bili malo cijene zbog navijaca iz stranih zemalja..Hotel se lako nalazi sa autoputa (navigacija je ipak obavezna) a nije daleko od centra! Parking na sprat imas odma do hotela (place se, cini mi se 15 e za 2 dana..) Preko puta hotela je metro, sto je mnoooogo bitno jer je to najbolji moguci prevoz u velikim gradovima..

    Eto ukratko nesto, ako te sto dodatno zanima, pitaj.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Dubrovnik - Ancona,pa fino odeš u Bolonju,Parma,Ređo Emilija i otole za Milano,a onda imas 4 kraka đe bi moga dalje...Ili skroz na sjever ka Torinu koji nesto i nije lijep ljeti...
    Moj ti je predlog ipak da ideš na BAri i da obiđeš jug italije...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,087
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,953
    Thanked in
    967 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CaseLogic View Post
    Obavezno svrati u Veronu, mnogo simpatican grad. Milano ne mozes obici ni za 10 dana da vidis sve propisno..Ogroman je, a stvari koje bi valjalo pogledati su razbacene dosta.

    Imas sajt booking.com koji je fenomenalan. Sto se tice smjestaja, sve preko njega mozes zavrsit lagano. Cijene smjestaja u hotelima su odlicne. Javi se forumasu N_L, on je expert za to.

    Iskreno preporucujem Agape Hotel u Milanu. Odlican mali hotel, usluga odlicna, hrana savrsena, a cijena povoljna. Nas je ispalo kad smo isli na utakmicu 75 po osobi 2 noci (3 dorucka cini mi se). I to su digli bili malo cijene zbog navijaca iz stranih zemalja..Hotel se lako nalazi sa autoputa (navigacija je ipak obavezna) a nije daleko od centra! Parking na sprat imas odma do hotela (place se, cini mi se 15 e za 2 dana..) Preko puta hotela je metro, sto je mnoooogo bitno jer je to najbolji moguci prevoz u velikim gradovima..

    Eto ukratko nesto, ako te sto dodatno zanima, pitaj.

    ja sam u milano bio vec, tako da mi je i poznat...ali nisam nidje drugo, pa mi je cilj da vidim sto vise za neki period od 7 dana...inace plan mi je bio da uzmem neki hotel u veroni na par dana...pa da odatle idem za Veneciju, Milano...a onda u nastavku da prodjem i Firencu...ja bih isao na jug pa se vratio trajektom, ali je pitanje koliko bih mogao finansijski to da izdrzim, jer je bar bari reskup, tj mnogo skuplji od varijante bari - drac...ali kao sto rekoh, ne zavisi sve od mene islo bi nas vise pa sad gledam sto je najbolja varijanta

    vec sam vidio sajt booking.com i stvarno je odlican..sve sto treba na jednom mjestu
    Last edited by E_K_V; 01-06-10 at 08:01.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    429
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Put preko Dubrovnika, Rijeke ( odlican auto put ) izlazis na Trst gdje vec obavezno moras da svratis, nakon toga slijedi Palmanova outlet vilage a nakon toga Verona. To je sve usput i obavezno je vidjeti a uvijek sam za kraj ostavljao Veneciju( u povratku). Znaci 2 dana je potrebno da se obidje Trst i ovaj shopping centar kao i Verona, nakon toga 3 dana u Milanu i na kraju 2 dana Venecija. To je moja preporuka,provjereno dobitna kombinacija.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by UserName View Post
    Put preko Dubrovnika, Rijeke ( odlican auto put ) izlazis na Trst gdje vec obavezno moras da svratis, nakon toga slijedi Palmanova outlet vilage a nakon toga Verona. To je sve usput i obavezno je vidjeti a uvijek sam za kraj ostavljao Veneciju( u povratku). Znaci 2 dana je potrebno da se obidje Trst i ovaj shopping centar kao i Verona, nakon toga 3 dana u Milanu i na kraju 2 dana Venecija. To je moja preporuka,provjereno dobitna kombinacija.
    Da dodam još i Firencu ako bude vremena. Ja sam spavao u Jesolu (blizu Venecije u Milanu nijesam bio) i San Martinu (blizu Verone), u manjim mjestima je jeftinije, a i nijesu daleko.
    Ako bude vremena i novca, ovog ljeta planiram par dana na relaciji Bari - Leće, pa bih i ja zamolio za informacije ako je neko išao :-)

  10. #10
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Cijene auto puta kroz Hrvatsku.

    Ravča - Bosiljevo 160 kn i od Bosiljeva do Rijeke još 33 kn (1e = 7.25 kn). Aktivni su i presretači, kao i kobre, ali tolerišu brzine do 160 km/h.
    Vinjeta u Sloveniji 7 dana 15 eura, Trst-Firenca je čini mi se oko 30 eura.
    Last edited by Escobar_BP; 01-06-10 at 10:39.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,087
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,953
    Thanked in
    967 Posts

    Default

    auto put kroz HR od ploca do zagreba je nekih 26Eur...meni su troskovi puta manje vise poznati...i takodje plan bi bio da se smejstaj nadje u nekim okolnim mjestima, kako bi tu prosli jefitinje...ali ono sto mi je diliema jeste da li napravti put od nekih 7-8 dana...pa proci sto vise...ili se koncetrisati na mozda na manji dio, pa za prvi put proci dio TRST-VENECIJA-VERONA-MILANO-FIRENCA

    mada...kad bolje razmislim bolja je varijanta obici manje...ali makar vidjeti nesto pa onda za drugi krug ostaviti jug....
    Last edited by E_K_V; 01-06-10 at 11:25.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ova relacija je sasvim dovoljna za početak.

  13. #13
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,754
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Evo i ja planiram da idem do Italije malo, prvi put bi mi bio pa nisam bas upoznat.

    http://www.venezia.net/heineken-jammin-festival/en/

    Cisto da vidite sta moram da posjetim a za posle, nemam nista obavezno. Imam druga u Firenci i drugaricu u Rimu pa mogu na obje strane da smanjim troskove.

    I da, idem autom sa 2-3 druga i bas ne znam nista o troskovima puta pa ako moze koja korisna informacija, bio bih zahvalan.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  14. #14
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako budes isao od Milana ka jugu, svrati u Maranelo.

  15. #15
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Evo i ja planiram da idem do Italije malo, prvi put bi mi bio pa nisam bas upoznat.

    http://www.venezia.net/heineken-jammin-festival/en/

    Cisto da vidite sta moram da posjetim a za posle, nemam nista obavezno. Imam druga u Firenci i drugaricu u Rimu pa mogu na obje strane da smanjim troskove.

    I da, idem autom sa 2-3 druga i bas ne znam nista o troskovima puta pa ako moze koja korisna informacija, bio bih zahvalan.
    Ako ideš preko Hrvatske auto-putem

    Ravča - Bosiljevo 160 kn i od Bosiljeva do Rijeke još 33 kn (1e = 7.25 kn). Aktivni su i presretači, kao i kobre, ali tolerišu brzine do 160 km/h.
    Vinjeta u Sloveniji 7 dana 15 eura, Trst-Firenca je čini mi se oko 30 eura.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Viza za Italiju
    By E_K_V in forum Putovanja
    Replies: 90
    Last Post: 25-06-08, 14:54
  2. ME i na kolima?
    By krsto73 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 26-03-08, 13:19
  3. Dje sve mozes kolima
    By Interpol in forum Sve i svašta
    Replies: 20
    Last Post: 15-06-07, 07:31
  4. Shta se slusha u kolima??
    By BiTrAtE in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 77
    Last Post: 19-05-05, 23:03
  5. Problemi sa Vashim kolima!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 27
    Last Post: 31-03-04, 02:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •