Results 1 to 9 of 9

Thread: Stara 2004. Highlights :)

  1. #1
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Stara 2004. Highlights :)

    Ne znam kako nije još ovakav topic postavljen. Možda su moderatori brisali

    Dakle, šta je to obilježilo 2004. što se sporta tiče?
    Evo moji skromni utisci, jer se nisam baš napratio ove godine.
    Pokušaću značajnije da stavim prve.

    oke, možda najveći je krah košarkaške reprezentacija na OI. Iako nisam bio slomljen od tuge i razočaranja, ipak je ovo jedan od najlošijih rezultata i najvećih podbačaja u istoriji našeg sporta, ne samo košarkaškog.
    pa onda recimo, zvezdina KATASTROFA, BLAMAŽA NAD BLAMAŽAMA, HARAKIRI, u kvalifikacijama za LS i kup uefa. Nešto prestrašno...
    Opet nisam bio nešto pretužan, ali zato razočaran... pfff
    pa jedan pozitivan događaj, proboj naših uglavnom teniserki u svjetskom tenisu.. jelena janković je među trideset, sa perspektivom i potencijalom da sigurno uđe među prvih 10, i ana ivanović (my personal favorite) koja ima potencijal za #1 Ova godina će biti veoma bitna. Vidjećemo...

    Vjerovatno bi mogao da stavim i partizanovo prezimljavanje u europi. Mada lično nisam impresioniran, ali vjerujem ostalima koji da kažu da je to uspjeh.

    Od stanih događaja.... šta znam..
    OI je stvarno bila događaj i što se mene tiče opet je ispunila očekivanja. Bilo je tu mnogo individualnih dostignuća, neke ću i spomenuti..
    phelps koji mi je vrlo antipatičan al tip je uzeo 6 zlatnih medalja.. drago mi je što mu je thorpe pokvario slavlje
    pa bakele, gebraselasijev nasljednik, etiopljani će i dalje da vladaju izgleda
    pa geruž koji je ipak uspio da uzme 2 zlata i tako se upiše kao vjerovatno najbolji srednjeprugaš svoje generacije.

    recimo grčka koja je osvojilla EP, iako opet nisam bio nešto presrćan zbog toga...
    to je vjerovatno zato što me fudbal već duže vremena ni malo ne loži
    onda osvajanje GP u motociklizmu valentina rosija po mislim 6. put zaredom, s tim da ova ima puno veću težinu jer je prešao na početku sezone da vozi za mnogo slabiju yamahu.
    onda herman majer koji se vratio poslije loma noge koju su mu zamalo htjeli odsjeći jer bila totalno u qrcu. Ali tip se vratio i osvojio svjetski kup
    ti austrijanci su baš fanataci sjeća li se ko mustera?

    eto, sad mi je mozak malo stao.. ima toga još sigurno
    ajmo, dajte doprinos.. šta je za vas bio THE even?
    ex-ShaggWell
    his wings no longer denied...

    Moji spermatozoidi su brži od vaših crnih limuzina.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    sto se mene tice topic je OK.

    Dakle sta je obiljezilo ovu godinu, osvajanje titule Crvene Zvezde (zadovoljstvo koje ce nazalost prouzrokovat 2 razocarenja), dakle slijede ta 2 razocarenja u kvalifikacijama za kup uefa i ligu sampiona, onda razocarenje u vidu kosarkaske reprezentacije... Naravno bilo je i svijetlih strana, vaterpolisti su Atini pokazali kako se bori za reprezentaciju (steta sto nisu osvojili ali za borbenost kapa dolje), Partizan je takodje prijatno iznenadjenje (otisli su dalje nego sto je iko ocekivao), Jasna Sekaric (one & only)...

    Sve u svemu ne bas uspjesna godina (za klubove koje ja volim) tako da ovu godinu necu pamtiti po nekim velikim uspjesima...

    Toliko od Ja

  3. #3
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto se mene tice ovu godinu obiljezilo je vracanje duple krune gdje joj je i mjesto :arrow: 1,2,3,zenit,psv,6,7... :roll:
    senzacija na evropskom prvenstvu u fudbalu i (ne)ocekivani krah sportskog kolektiva na olimpijadi.
    ne bih se mogao sjetiti jos neceg sto je ostavilo veci utisak na mene...
    Alan Durban quote from 1980 - “If you want entertainment, go and watch clowns”.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,161
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    minnesotino neosvajanje NBA lige. a bili smo na jedna zdrava ledja daleko od finala i titule.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljutice Bogdana 1a
    Posts
    2,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno na prvom mjestu dupla kruna fk, velika radost koja je trajala sve do druge tekme kvalifikacija kada se pretvorila u razocarenje poslije revansa u Holandiji... poslije predsjenik u ostavci i druge zanimljivosti vezane za fk ako nista ucinile su da barem nesto bude drugacije u odnosu na predhodne godine!
    Senzacije u vidu osvajanja titula evropskog prvaka, klupskog i reprezentativnog, koje su jos jednom dokazale ono cuveno "lopta je okrugla"
    ...OI su bile veoma zanimljive u svim segmentima, iako su nasi dozivjeli debakl, ne racunajuci naravno vaterpoliste i jasnu sekaric koji su barem malo oprali obraz ostalima...
    Samo za tebe, uvek uz tebe...
    u svoje loše dane volim gristi sam, piti i lutati po krčmama...

  6. #6
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ono po cemu ce se pamtiti 2004. kroz nekih 20-30 godina je sigurno, 6a pobjeda lance armstronga na tour de france, rekord koji ce tesko biti oboren u sledecih 100 godina, jos kad se zna kompletna zivotna priva momka iz ostina, pa kad se pogleda na koji je nacin dominirao zadnjih 6 godina... cycling je inace nevjerovatno popularan u zapadnoj evropi, drzavne televizije italije, spanije, njemacke... se hvale gledanoscu direktnih prenosa najuzbudljivijih etapa, a tek kad se vidi broj ljudi na drumovima, kada je npr ove godine na 15km cuvenog alpe d`huez-a bilo 2 miliona ljudi!
    sto se mene licno tice, finale FA kupa i utakmica sa argentincima na OI
    Just to slip the skin...

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Jos jedna titula Scuderije Ferrari Marranelo i Mihaela Sumaher cime se dokazali ko je gazda u najbrzem cirkusu, 6 titula Armstronga na turu koaj ce bit nedostizna jos masu masu godina.
    Krah SCG sprorta ne znam je li to vrijedno pomena uopste :roll:
    Eto od ja za sad toliko ako se sjetim jos necega javicu vam 2005
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #8
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Ovu godinu obijezile su sigurno OI i EURO 2004... Najvise su me obradovali vaterpolisti, razocarali kosarkasi, a najvise mi je zao odbojkase... Partizan je jos jednom pokazao da se na nasim prostorima igra sve bolji fudbal, konacno je i repka zaigrala kako treba, pa cemo izgleda do godine u Njemacku... 2 mjesto mlade reprezentacije na Evropskom Prvenstvu u Njemackoj... Jasna Sekaric, i naravno veliki proboj teniserki na svjetskoj listi... Osvajanje Evropskog prvenstva od strane Grcke reprezentacije... Igor Burzanovic koji polako izrasta u pravog igraca... Toliko.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rekord od 49 utakmica bez poraza Arsenala.....nikad ga niko oborit nece
    Every Arsenal fan will still tell you, forget United – beating Spurs is the one that really matter

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •