Page 7 of 137 FirstFirst ... 345678910111757107 ... LastLast
Results 151 to 175 of 3411

Thread: Novske Ćakule

  1. #151
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    A i vrjeme je bilo vise... Ma iskreno da vam kazem kokiko god da ga volim, toliko neke stvari u novome tako pocinju da me nerviraju...
    Please alowe me to introduce myself.......

  2. #152
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zamolio bih za pomoc. dolazim krajem jula u hn pa bi mi svaka informacija oko cena (lezaljke, piće u pivnici ili nautici, ulicna hrana tj. parce pice ili pljeskavice podno f. marea, brod za zanjic..) bila dragocena. citam u vasoj stampi kako je za razliku od drugih cg turistickih centara, a povodom osrednje sezone prosle godine, hn ne samo zadrzao cene vec kako su one u mnogim segmentima cak i porasle?

    hvala i vidimo se (u, nadam se, neraskopanom novom) za mesec dana!

  3. #153
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    mislim da su cijene iste kao prosle godine, max razlika je 50centi za hranu i pice, a euro-dva za brod do zanjica

  4. #154
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Bas mi drzimo cjenovnike pica u pivnici i nautici a i rostilja ispod forte marea.
    \\
    OFL•GIC

  5. #155
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    a sve ti kod nas dzabe stari , samo ti dodji
    Please alowe me to introduce myself.......

  6. #156
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mosqito, a vi kako 'te ? Sve mi mirise na zaprasivanje pocetkom septembra. Ali ne damo se, nece nam svu krv popit! Popescu kucu na 7 sprat, posto grad nece da me brani od svakakvih krvopija, sam cu napravit svoju utvrdu! I branit cu se od svih krvopija, i dvnonoznih, stonoznih, letecih i ovakih i onakih
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  7. #157
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Koliko vidim, setaliste je na misice zakrpljeno...

    Gospodin Mandic setka svoju gdju... tu i tamo mu kci prodje...

    Vode ima... struja ponekad zmiga, al ko je jebe.

    Gosti dosli, zasjeli i poceli da iritiraju..

    Dobro je, krenulo nam.

    Pobjec na Prokletije...

  8. #158
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    eo opet nesto nekome smeta, pa dajte ljudi malo uzivajte u ljetu
    Please alowe me to introduce myself.......

  9. #159
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Vrucina bato, kako uzivatu vrucini osim uz gemist u debeloj ladovini ? A onda zuje i muje....
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  10. #160
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sto bi ovo sinoc od muzike ? Urlanje do bola. Anivej, samo bebi nisam uspio da stavim cepice za usi da bi mogla zaspati.
    Koja inspekcija ili drzavni organ je nadlezan za kontrolu buke ? PU? Komunalna ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  11. #161
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Nisam nista cuo sinoc. Dje zivis ti?


    ...a da u Njivice pred vratima pakla - kafe Obala.


    Kad smo kod buke, zao mi je sto je Dejan Mandic stavio zabranu za zive svirke u Pozoristu. Gledao sam ga prije neku noc kako shtetka oko pivnice i okrece brojeve telefone. Ne bi mu trebalo...
    \\
    OFL•GIC

  12. #162
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    aoo, stvarno, kakva su ono sranja po setalistu sa muzikom :mad:
    prolazim sinoc pored Rafaela i ne mogu sebe da cujem, a ne ljude koji su bili pored mene :mad:

    ista stvar je i sa Lobelijom, te "centrom" Igala - Al Posto Giusto, Casa, Bristol i ono smece pored sto imaju zajednicku muziku...

  13. #163
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Josh preko tunela nisam preshao, niti cu. Nema se shto cinjet na Toplu, a ni u Igalo.

    Danas je bio plivacki maraton Njivice - HN. Bas losa organizacija shto se tice cilja.
    \\
    OFL•GIC

  14. #164
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    ni ja vise sanse nema!
    zaboravih prije napisat - prije par dana sjedoh u Biblioteku. i u jedno uru ipo koliko sam bio tamo, do stola je doslo barem 5 prosjaka. :mad:

  15. #165
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Igalo = Sutomore
    \\
    OFL•GIC

  16. #166
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Danas je bio plivacki maraton Njivice - HN. Bas losa organizacija shto se tice cilja.
    Za ovo sam saznao u Igalu, pet minuta pred pocetak maratona. Naravno, dok sam se vratio u Njivice, nisam mogao dvogledom snimit gdje plivaju... Nekako se rasulo pred pristaniste.
    Enivej, znaci kad je glasno da zovem Dejana Mandica ? Ili da sidjem do Filipa, i zamolim ga da se probudi i zovne Dejana da utisa muziku ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  17. #167
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Deki je po shetalishtu oko 12 - 01 pa njega zovi. On je prvi covjek grada, tako da je i prvi na frontu protiv glasne muzike i odbranu elitnog turizma.
    \\
    OFL•GIC

  18. #168
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Inkognito !
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  19. #169
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Malo kasnim, ali moram prokomentarisat tvrdnju da svi studenti prvom prilikom pobjegnu u PG/BG. Kada posao u HN ne bi zavisio od stranacke pripadnosti ili mocne familije, studenti bi se mozda i vratili. Ovako, nisu blesavi da se vrate tamo gdje se sa njihovom skolom rugaju oni koji ni srednje skole nisu gledali, a o poslu u struci mogu samo da mastaju. Svako ko ima priliku ce otici tamo gdje ce posao dobiti na osnovu svoga znanja, bez veza i vezica.
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  20. #170
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Novi, Herceg Novi
    Posts
    1,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa pazi, svuda rade veze i vezice, samo negde vise negde manje... Sto se mene tice, dok se ne ozenim nema sanse da bih se vratio u HN, jer je grad ubitacno depresivan (sem ljeta) za ljude od 20-30+ god... Za podizanje porodice, HN mi se cini kao sasvim OK grad, i rado bih se vratio da zivim ovde, ali problem je u tome sto verovatno ne bih mogao da nadjem odgovorajuci posao (ne zato sto ne bih mogao da ga dobijem, vec zato sto ga jednostavno nema)
    /

  21. #171
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mickey-HN View Post
    (ne zato sto ne bih mogao da ga dobijem, vec zato sto ga jednostavno nema)
    Vidis, o ovome sam dugo razmisljao. I jos nisam smislio nista mudro. Covjek se uci dok je ziv. E sad. A zasto bi 'dobijao' posao? Zasto ne bi sam sebi napravio posao ? Pa ispitujes sta ti ide sta ti ne ide.
    Ovdje u Novome, nekako sam stekao utisak, da je prevladao neki cudan mentalitet u smislu poslovne orijentacije. Svi se uzdaju u trgovinu. Ali da bi se nesto trgovali, valjalo bi se napravit. Neke manufakture, osim muslja i brodogradilista ja ne vidim. Ovako, imamo kinesku radnjicu i dosli smo na to da kao i Dubrovnik evo jos malo pa da prodajemo suvenire napravljene u kini a sa natpisom mjesta gdje je kupljen suvenir. Dakle, sve imam utisak da cekamo da neko nesto uradi a da mi to preprodamo. No to je ovo jutarnje razmisljanje.
    Fakat jeste, da kad bi postojala sistematizacija unutar drzave pa unutar opstine, i kad bi se ta sistematizacija rigidno postovala i sprovodila, lakse bi se do ljeba i lingestule doslo. Kad govorim o sistematizaciji mislim na sistematizaciju potrebnih i nepotrebnih resursa. Ovako rasulo je unutar drzave a jos vece unutar opstine, tako da kad imamo rasulo na sve strane, vazi ono pravilo, ko umije njemu dvije. Problem je sto ovo rasulo predugo traje. A koliko moze jos da traje, valjda cemo biti mi svjedoci. Jer ako nasi nasljednici budu svjedoci, onda nemam rijeci....
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  22. #172
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buba_mara View Post
    Malo kasnim, ali moram prokomentarisat tvrdnju da svi studenti prvom prilikom pobjegnu u PG/BG. Kada posao u HN ne bi zavisio od stranacke pripadnosti ili mocne familije, studenti bi se mozda i vratili. Svako ko ima priliku ce otici tamo gdje ce posao dobiti na osnovu svoga znanja, bez veza i vezica.
    Buba Maro, welcome back. Vidji, siguran sam da znas, ili da si osjetila, ali po pitanju veza i vezica, u malim sredinama je to ociglednije nego u velikim sredinama. Pg nije daleko po tom pitanju od HN, Bg je malo dalje, ali u Bg, u onoj sferi gdje sam se ja kretao, tu si dobar posao mogao dobiti samo preko dobre veze (politicke ili porodicne). Rjedji su izuzeci po tom pitanju samo strana predstavnistva. Ali, kazem, i tvrdim, da sto je plata veca za neko radno mjesto sve je teze nisaniti na to mjesto jer je uglavnom to mjesto rezervisano.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  23. #173
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Buba Maro, welcome back. Vidji, siguran sam da znas, ili da si osjetila, ali po pitanju veza i vezica, u malim sredinama je to ociglednije nego u velikim sredinama. Pg nije daleko po tom pitanju od HN, Bg je malo dalje, ali u Bg, u onoj sferi gdje sam se ja kretao, tu si dobar posao mogao dobiti samo preko dobre veze (politicke ili porodicne). Rjedji su izuzeci po tom pitanju samo strana predstavnistva. Ali, kazem, i tvrdim, da sto je plata veca za neko radno mjesto sve je teze nisaniti na to mjesto jer je uglavnom to mjesto rezervisano.
    Ne bih se bas slozila sa tobom. U BG-u imas jako mnogo stranih firmi/predstavnistava/privatnih firmi gdje se ipak cijeni nesto drugo sem politike i familije. Vecina ljudi koje ja poznajem su svoj posao nasli bez ikakve veze. To su uglavnom bili poslovi odmah po zavrsetku fakulteta, pa samim tim nisu bile ni neke ogromne plate, ali s obzirom da su to pocetne pozicije, nisu ni najmanje lose. E sad je druga stvar sto kod nas svi ocekuju da ce pravo na direktorsko mjesto, bez truda i znoja, ali to je opet druga prica. Sto se tice radnih mjesta sa iskustvom, tu vec ulaze u obzir preporuke, projekti na kojima je radjeno, znanje i mnogi drugi faktori, ali veza kao veza ne. Opet da naglasim, ne pricam o drzavnim firmama.
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  24. #174
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buba_mara View Post
    U BG-u imas jako mnogo stranih firmi/predstavnistava/privatnih firmi gdje se ipak cijeni nesto drugo sem politike i familije.
    U tom kontekstu sam i pomenuo strana predstavnistva. Samo kod njih mozes znanjem i voljom. No, bio sam odjednom prekinut u kucanju, pa sam izgubio nit. Tu cu i da stanem.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  25. #175
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Jel ovo maloprije islo neko zaprasivanje komaraca ili mi se prisnio zimski san ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

Page 7 of 137 FirstFirst ... 345678910111757107 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kotorske ćakule
    By jokac in forum Primorski
    Replies: 115
    Last Post: 30-06-22, 15:09
  2. Replies: 44
    Last Post: 03-03-17, 14:34
  3. PomoĆĆĆĆ
    By kaskiee in forum Android
    Replies: 0
    Last Post: 23-11-12, 22:09
  4. Replies: 6
    Last Post: 23-09-10, 22:14
  5. Replies: 4
    Last Post: 23-11-06, 03:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •