Page 51 of 137 FirstFirst ... 4147484950515253545561101 ... LastLast
Results 1,251 to 1,275 of 3410

Thread: Novske Ćakule

  1. #1251
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    To ti vazduh iz cijevi vrti sat.
    Danu mi sredite da bude vode za vikend ili da donosim boce iz Pg

    Ponesi ti vode, trebace ti. Opet je vise nema nego sto ima...

  2. #1252
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Cirkulisu stomacni virusi i temperature, izgleda da kolektori/septicke jame/odvodi rade punom parom....
    I naravno niko da objavi ili preduzme nesto po tom pitanju, ili da svrne u dom zdravlja (ka' da ga nemamo).
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  3. #1253
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,189
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,305
    Thanked in
    2,009 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Cirkulisu stomacni virusi i temperature, izgleda da kolektori/septicke jame/odvodi rade punom parom....
    I naravno niko da objavi ili preduzme nesto po tom pitanju, ili da svrne u dom zdravlja (ka' da ga nemamo).
    Ili neispravna česmovača.
    The more things change, the more they stay the same.

  4. #1254
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ma moze bit i kombinacija cesmuse i otpadnih voda.
    Kako najbolje ustvrdit cemu li je cesmusa a bez probnih laksativno groznicavih ispada u organizmu ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  5. #1255
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ljudi, juce mi rece komsija da ce valjda cetvrtog ili treceg avgusta u HN biti odrzana izlozba pasa, pogledah na stranici kinoloskog saveza CG i njihov raspored izlozbi ali nidje se ne spominje HN, znate li vi nesto o tome?

  6. #1256
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    nadjoh sajt za prijavu, evo kome bude trebalo nek mu se nadje da ne trazi po netu, vidimo se na sportske terene 4.
    http://www.kdhn.me/index.php?option=...mid=62&lang=en

  7. #1257
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala Brajane na informaciji! Imam Welsh Corgi Pembroka, docicu 4.8.
    Pozdrav!

    p.s.malo da se pohvalim. Evo nas na Cetinju (juce) CACIB 2012. BOB i III mjesto u Best Show


  8. #1258
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    nadjoh sajt za prijavu, evo kome bude trebalo nek mu se nadje da ne trazi po netu, vidimo se na sportske terene 4.
    Ovo su oni tereni za rukomet/mali fudbal (izmedju hotela i jajeta) ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  9. #1259
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    @njivice valjda, nemam pojma, bice, vidjecu kad odem.

    @Jaroslave, dogovoreno, ako vam prepoznam psa tamo, javit cu vam se!

  10. #1260
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  11. #1261
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    943
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Totalno sam zbunjen!
    Smeta ljudima sto se barem na jednom mjestu ostavljaju pare u HN no i to sve pozatvaraj...da svi pocrkamo zimi!
    Evo ja sam pored muzike,cujem iz najmanje pet lokala muziku pa spavam ekstra.
    Sent from my BMW using iDrive Professional CCC

  12. #1262
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DAKA-HN View Post
    Totalno sam zbunjen!
    Smeta ljudima sto se barem na jednom mjestu ostavljaju pare u HN no i to sve pozatvaraj...da svi pocrkamo zimi!
    Evo ja sam pored muzike,cujem iz najmanje pet lokala muziku pa spavam ekstra.
    Sto se mene tice nek se slusa sta hoce i ko hoce, samo da se ne pravi ciganluk od ovoga grada, vidje li sto su napravili od Igala, Sabacki vasar.

  13. #1263
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    943
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ruglo...uzas ali ovom gradu trebaju pare...Mi nemamo nikakvu ponudu,sadrzaj,nemamo luksuz da biramo nego daj sta das samo da se prezivi.
    Mnogo ljudi zivi cijelu zimu od sezone,gostiju sve manje svake godine,hotela nema...dje god dolaze pare u grad treba pozdraviti i nastaviti dalje do nekih novih boljih vremena.
    Sent from my BMW using iDrive Professional CCC

  14. #1264
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Daka-HN, od ovoga sto se radi, ne moze se prezivjeti.
    Zaposljavamo strance kao sezonce ( i to dobar procenat, dakle pare ne ostaju u ovom gradu a slabo i u drzavi).
    Hoteli prazni, izdavaoci smjestaja sve manje uplacuju boravisne takse.
    Ljudi (ne mogu ih nazvati turistima) jedu s nogu, piju iz dragstora (cijih vlasnika najmanje ima iz Novoga).
    Bendovi (koji prave buku) su najmanje iz HN, dakle i tu pare odose negdje vani.
    Vasar u Igalu (Luna park, rostilji, ulicni"trgovci") to je najmanje sve iz HN.

    Reci mi, od cega ovaj grad skupi para od sezone koja traje knap 20 dana? Pa sta mislis zasto opstina nema para za struju, za vodovod, i za pripajanje regionalnom vodovou, za rjesavanje kanalizacije ?
    Sta mislis zasto su raspusteni ovi iz komunalne ? Isti efekat je i sa jednim inspektorom i sa njih 20, kad izgleda niko nije radio ono sto je trebao da radi? Ne ulazim dalje u analizu.
    Ako neko zeli da ubije sluh, neka fino naprave dva lokala koja su zvucno izolovana (vi ne biste vjerovali kako je glasna muzika u USA diskotekama koje su unutar poslovnih/stambenih zgrada - ali se to ne cuje dalje od 10 m od ulaza, dok ja ovdje u Njivicama cujem sve od Obale do Admirala i to izmjesano i vrlo glasno).

    Je li grad namakne milion eura od ove sezone od 20 dana ? Je li ja vidim nesto od te sezone ? Moj odgovor : NE!
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  15. #1265
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DAKA-HN View Post
    Totalno sam zbunjen!
    Smeta ljudima sto se barem na jednom mjestu ostavljaju pare u HN no i to sve pozatvaraj...da svi pocrkamo zimi!
    Evo ja sam pored muzike,cujem iz najmanje pet lokala muziku pa spavam ekstra.
    To sto ti slatko sanjas iako ti zavijaju pod prozorom je zbog toga sto ti je koza debela, a kicma savitljiva.

    Ima ljudi sto u ovom usranom godisnjem dobu vide priliku za odmorom, relaksacijom, opustanjem, dobrim snom, ranim jutarnjim bojama... a liseni su toga jer neizivljena stoka umjesto da jebe po parkovima mora do rane zore da skace, vristi na sav glas, lomi case i divlja po gradu. A onda te ujutru od 8h bude Medo Brundo i Jagodica Bobica.

    Ja da se pitam, a srecom se ne pitam nista, sve bih te kafancuge i dizel diskotekcuge izolovao na Mamulu. Eto im tamo neka idu da divljaju cijeli dan i noc, noge izlomili. Otvorio bih jednu trajekt liniju, pa da se dodatno zaradi od tog primitivizma. I Svi zadovoljni! Nego eto, nisam ja Dejan Mandic.

    Castel Nuovo, nekadasnji simbol kulture, umjetnicke inspiracije, gospodske populacije...

    Lijepe su zime...

    Je li grad namakne milion eura od ove sezone od 20 dana ? Je li ja vidim nesto od te sezone ? Moj odgovor : NE!
    Pa namakne od parkinga ...

    Steta sto i Trajekt zarade putuju za PG i to u ruke nekom kumu.
    Last edited by Black_Pirate; 28-07-12 at 00:55.

  16. #1266
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    943
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    sve ste vi to ljudi upravu,ne kaze niko da od cirkusa treba da zivimo ali to je sada nasa realnost i ako i cirkus potjeramo ima da se ujedamo i ubijamo zimi.sve je bolje od kriminala i otimacine,tek tada se nece moci spavati.
    Sent from my BMW using iDrive Professional CCC

  17. #1267
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mi se i ovako ujedamo. Vjeruj mi. A kriminal i otimacina ce tek sic na najnize grane. Nazalost.
    A dno se ne vidi.
    Samo da je neki cunami izvodljiv... Ali, prije ce se desit zemljotres koji ce sve pomet u more, i ako ljudi nisu naucili lekcije od zemljotresa 79-e, tek ce imati sto da nauce. A istorija ce se i dalje ponavljat.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  18. #1268
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Opet neka stura saopstenja.. Nit ko plasira informaciju, ni da li ce iko odgovarati za neuspjesan (ponovni) pokusaj privatizacije (ako se tako pokaze), ni sta ce biti obavezujuce klauzule za kupca vecinskog paketa akcija....
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  19. #1269
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sad ce da se vidi jeli kum dugme ili dugmetara. koji ce sad biznismen da uzme na tenderu banju za saku kikirikija i onda da je proda za 5 godina po realnoj cjeni? deja vu.

  20. #1270
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da rezimiram :
    Kako u javnosti izgleda nema konkretnih detalja vezanih za ovaj tender, a nisam se libio da pogledam cijelu dokumentaciju, da komentarisem ono sto znam.
    Rok za predaju ponuda za kupovinu vecinskog paketa akcija je kraj septembra ove godine, dakle nekih mjesec ili mjesec i po dana za pripremu ponude.
    Izbori (ne lokalni, nego ovi parlamentarni) se desavaju 14-og oktobra. Da li slucajno vrhuska ima dil sa nekim lokalcima ili strangerima za konacnu privatizaciju Instituta, pa to hoce da prikaze kao jedan od auta na izborima ? Mada, kad se pogleda KAP, Zeljezara, DIP, Mjesovito, HTP Boka, Prvoborac, nesto se ne bih usudio da mislim da ce da pominju uspjesnu privatizaciju. Jos ovo sa socarom i kumborom - nisam kompetentan, ali dje ima dima mora bit neke vatre.
    Imati u vidu da su bila vec dva procesa pokusaja prodaje vecinskog dijela akcija, tj. privatizacije Instituta. U igri se zadnjih dana pominju Vichy (?), Kole i ekipa sa Kopa, i jos jedna firma kojoj imena ne mogu da se sjetim.
    Jedino zbog cega vidim da Drzava prodaje svoj paket akcija u Banji, jeste sto ocajnicki im svrbe dlanovi za parama.... U Banju nista infrastrukturalno nije ulagano, pa sigurno zadnjih 10-ak godina (ajd bilo je krecenja fasada, zamjena jednog kotla i nekih cijevi). Samim tim cijena kupovina Banje pada, dok rastu ocekivani troskovi.
    Kako rastu ocekivani troskovi odrzavanja i investiranja, da li to znaci da ce novi "gazda" pustiti da se i dalje raspada Banja do faze nemogucnosti funkcionisanja, pa je uvesti u stecaj/bankrot i onda faza rusenja i investicioni ciklus u vidu nizanja solitera i apartmana i nekih nama vec normalnih pratecih sadrzaja ? Pazite, sam pojam Instituta je golem kompleks :
    I faza, II faza, soliter (sa kojim se spaja prva faza onim tunelom), djecje odjeljenje (mislim da je to sad istureno odjeljenje Dasa P.), titova vila, dobar dio sisteta (dje oni cigani kampuju). Jednostavno kad vidis toliki kompleks podje ti voda na usta i smislis genijalan plan kako da dodjes do tako velike parcele. I skrckas je naravno... Pretvoris u ogroman parking prostor, npr...
    Ovaj nes(p)retnik iz min.finansija rece da ce prednosti imati samo onaj ko ima reference u ovakvom vidu privredovanja kojim se Institut bavi (dakle hotelijerstvo i medicina). Ali, cek, evo vrlo bliska istorija : isto je receno i za kumbor, pa su ga dobili oni za koje se kaze da nemaju ni liniju reference ??? Sta covjek da misli ?
    Da se ne lazemo, svako ko pogleda cjelu Banju, vidi da su tu neminovna veeeelika ulaganja da bi to na nesto licilo da se nastavi baviti ovim cime se bavi. I dalje je Banja specificna, jer vi imate u cijeloj evropi spa turizam, ali Banja nije samo spa centar. Zasto ? Pa ona je nesto izmedju spa centra i bolnice.
    Pogledajte Meljine. Privatizovan od strane Knezevica (za koga se govori da je maskota lidera/predjsednika trenutno aktuelne stranke, na vlasti). Slican scenario je moguc i za Banju ??
    HN je imao, a i dalje ima strasan potencijal u smislu medicinsko terapijskog turizma. Ali taj potencijal se urnise pustanjem sa lanca azdaje koja se zove - promovisanje paradajz turizma. Samo to vise nije pamidora turizam, jer evo ti turisti dolaze i bez pamidore i krtole i para .... Unisten je ovaj maloprijepomenuti potencijal grada jer smo dozvolili vasar na setalistu, jer smo dozvolili da sve sto zderemo i pijemo zavrsi u more u sam plicak, jer smo dozvolili da ljeti od igala do meljina (ili obrnuto) nerijetko treba sat vremena (ej u pitanju je jedva 8km).
    Kakva je buducnost Banje ? Daleko - vjerovatno ce i to da se zatvori ? Blizu ??
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  21. #1271
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izlozba pasa u Igalu se zavrsila, bilo je ok, dobro, smatram da ce ovaj dogadjaj, a bilo je to prvi put, posluziti za razvoj Novoga, samo naprijed! Hvala organizatorima KSHN i, naravno, KSCG.

    p.s. opet smo uzeli BOB, III mjesto u svom razredu i III mjesto u FCI I. Hvala i sudijama

  22. #1272
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Bila je ranije (CACIB?) izlozba pasa, na mulo RVI, prije 15-ak godina...
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  23. #1273
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jaroslav View Post
    Izlozba pasa u Igalu se zavrsila, bilo je ok, dobro, smatram da ce ovaj dogadjaj, a bilo je to prvi put, posluziti za razvoj Novoga, samo naprijed! Hvala organizatorima KSHN i, naravno, KSCG.

    p.s. opet smo uzeli BOB, III mjesto u svom razredu i III mjesto u FCI I. Hvala i sudijama

    Potvrdjujem, sve pohvale, za prvi put odlicno, bilo nam je vrucina, ker mi je bio na izdisaju ali brzo je pao mrak Slozicu se sa vasom ocijenom sudija, i ja smatram da su odradili odlican i prije svega korektan posao, ne znam da li se neko zalio na oijenu, cini mi se da nije, a i dosta je pasa bilo prijavljeno ali nije doslo, u nasem razredu su na primjer dva psa izostala, cini mi se daje generalno bilo najvise pasa rase Cane Corso, po katalogu, prijavljeno ih je 12.

  24. #1274
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sinoc i preksinoc neko se igrao Bozicne jelke sa Igalom
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  25. #1275
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Sinoc i preksinoc neko se igrao Bozicne jelke sa Igalom
    Batice, ti si mi zaduzen za informacije.

    Sta se desava tamo ? Igalo, Herceg Novi, Zelenika i to ? Lustica ?

    Jesu guzve ? Jel uspjela sezona ? Ima li vode ? Posluje li se pozitivno ? Zastoji na trajekt ? Autobuska stanica ? Setaliste ? Moze li se proci ? Bodu li se nozevima ? Piju li mi vuci sa izvora vodu ?

    U tudje sam zemlje zasao....

Page 51 of 137 FirstFirst ... 4147484950515253545561101 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kotorske ćakule
    By jokac in forum Primorski
    Replies: 115
    Last Post: 30-06-22, 15:09
  2. Replies: 44
    Last Post: 03-03-17, 14:34
  3. PomoĆĆĆĆ
    By kaskiee in forum Android
    Replies: 0
    Last Post: 23-11-12, 22:09
  4. Replies: 6
    Last Post: 23-09-10, 22:14
  5. Replies: 4
    Last Post: 23-11-06, 03:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •