Page 4 of 137 FirstFirst 123456781454104 ... LastLast
Results 76 to 100 of 3404

Thread: Novske Ćakule

  1. #76
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znam da nije dao grad pare za uniformu i instrumente.**** ga kriza,ali zato se skuplja pomoc za ko zna koga i ko zna sta van CG.Sve je do kapelana,i ne znam sad ko je kapelan...nema veze politika,to je stvar sujeta ljudi u muzici.,i upravi opstine
    Kotorska gradska razvaljuje,Budvaska osrednje,Djenovicka je odlicna,sviraju obrade,sve...odusevljenje

  2. #77
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Price da Podgorica izdaje naredenja su gluposti. Sto bi i kako bi i zbog cega bi PG izdavala naredenja novskoj gradskoj muzici? Vjerovatno je to neko alibiranje iz Gradske muzike, da se pokriju nerad i uzurpacije. I DPs svojevremeno a i sadasnja uprava grada pokusavali su da nadju neka rijesenja sa muzikom, ali su se oni ponasali atlroke Becka filharmonija. A raspad. Cinjenca da nema Zora i ostalih koji su bli kicma muzike, da su otjerani, dovoljno govori. Zaista, ko je kapelnik? Sto je sa mladim muzicarima? Da i to nije diktat Podgorice?DPS je svojeveremeno predlagao da se dobija mjesecna apanaza , uz obaveze nekih javnih nastupa. Ni da cuju ,a i svadja kolika je kome apanaza. Ova vlast, iako bangava, zaista je probala i proba nesto, dzaba. Vazno je da Gradska kao NVO duzi onu zgradu na Karacu i da, ocigledno, postoje neke komercijalne namjere sa tim. Lakse je to, nego duvat u klarinetu. A kad smo kod NVO, ima u Save KOvacevica, preko puta Dusankinog salona, NVO, obratite paznju> LJUBITELJA ZONGLIRANJA, PIRSINGA I TATUA.. Sic! Cini mi se da je slicno i sa muzikom. NVO.

  3. #78
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahaa ljubitelja zongliranja tebra zongler je majstor-umjetnicko ime toga momka sto radi tetovaze i te stvari...

  4. #79
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    karacha, sta god da je, tako pise na firmi. Apsurdno je .

  5. #80
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mislim da grijesis...mislim da mu se taj studio zove zongler...

  6. #81
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    poneko se izgleda nadje prozvan odje pa pocne o tome ko je dje i ko sto cini
    akonto te price , mislim da postoji puno vise novljana koji bi uradili puno za svoj grad izvanka nego oni koji sjede po gradskim i ostalim kafanama i piju kafe po vas cjeli bogovjetni dan, a onda kada se pojavi neki problem kukaju kako je te nevjerovatno sto se desava..
    Znaci muka mi je od novskih filozofa i lezilebovica, koji jedva cekaju da se spuste na skver i popiju kafu u do- do ili nauticu.. hahahahahah i tamo imaju sto da vide, raspad sistema totalni...
    I onda kazemo da smo sposobni i da nam uvijek neko smeta?? A ne brate ne smeta nama niko , nego smo nesposobni koliko smo teski, i zato i prolazimo kako prolazimo.
    A onog predjednika opstine i njegovu svitu, to sve treba ocerat po kratkom postupku.. Znaci stavljati imovinu grada pod hipoteku , i to za 300 000 eura , belavistu i zgradu radia, pa dajte ljudi , prvo ne znam koliko to ima uporiste u pravu, ogradjujem se posto nisam pravnik, ali vrjednost same zgrade u strogom centru herceg novog,ako nije milion eura... I prvi put u istoriji je neko uspio da zalozi trg, ponavljam trg..
    A zasto to sve? Da bi dali nekom tamo nesposobnjakovicu, kojem je stari unistio PRvoborac, da dva dana poslije toga paradira po novome sa novim motorima i autima..
    eeeeeee...zalosti...
    Please alowe me to introduce myself.......

  7. #82
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vecina od tih novljana nad novljanima sto sjede u gradsku nikad prstom ne bi makli za novi...to ti je novski mentalitet-pusti me stat...samo da se zna ogovarat i izmisljat neka prica kako bi im dani brzo prosli...dzukele najvece!

  8. #83
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    inace uradjen je dobro i onaj put na autobusku, evo vec je propao kolovoz
    Please alowe me to introduce myself.......

  9. #84
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HIPER View Post
    mislim da postoji puno vise novljana koji bi uradili puno za svoj grad izvanka nego oni koji sjede po gradskim i ostalim kafanama
    Da, iz istog razloga kad se vrate sa studija svi (dobro, skoro pa svi!)brze, bolje ponovo u PG, BG il' tome slicno. Vjerovatno ima mnogih koji bi i pomogli, al' na zalost ja ih do sad nisam sreo sem par.

    A to da smo nesposobni se u potpunosti slazem, to je jedina stvar koju pokusavam da ''objasnim'' cijelo vrijeme. Al' eto, izgleda da je lakse kad su uvijek drugi krivi i nista nije do nas. Cudna je ta psihologija, nema sta!
    Imagination is everything.

  10. #85
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa samim tim sto se vrate su pomogli gradu...po meni...obrazovanog kadra fali...
    beat kako bi ti pomogao gradu?

  11. #86
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karacha View Post
    pa samim tim sto se vrate su pomogli gradu...po meni...obrazovanog kadra fali...
    beat kako bi ti pomogao gradu?
    Ocigledno nisi procitao moj post u potpunosti pa si propustio dio ''brze bolje opet u PG/BG!''?

    edit
    Izgleda da sam u proslom odgovoro izostavio nazad/idu pa zato mozda nisi shvatio post u potpunosti?
    Last edited by beat; 15-06-10 at 08:38.
    Imagination is everything.

  12. #87
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sta bih ja uradio za ''moj'' grad? Sada? Nista, ono sto sam bio spreman pomoci nije proslo...

    Dobar primjer je www.hercegnovi.com koji danas nebi bio u rukama random privatnog lica vec Herceg Novog. Al' ajde, sad imaju hercegnovi.me koji je katastrofa sto se tice nalazenja bitnih informacija.
    Mozda cak i mala stvar kao sto su flyeri sa svim bitnim informacija o Herceg Novom za strane turiste moze da se svrsta u nesto sto bih (odnosno JESAM) ja uradio da pomognem ovom gradu?
    Hm, i NOFOLK (da, simpaticno ime) organizacija je za mnoge bila bzv, tko zna, al' sad kad sagledam poslije desetak godina mislim da je imala svoju svrhu i na neki nacin ''obrazovala'' mnoge tadasnje tinejdzere. Kako bi inace nas dragi drug_tito znao sta su ninja tunes, coldcut i njima slicni?
    Svi pucaju na veliko, a' sve sto ja pokusavam da objasnim jeste da se mora krenuti od malih stvari. Izgleda da to niko ne shvata, posto se na ovim forumima vec 11 godina kuka i place 24/7.

    Pitanje ti je super, bas je bilo na mjestu pogotovo sto sam naveo u nekom od odgovora kako Herceg Novi i NIJE moj grad, nit ga smatram takvim, al' evo izgleda da ipak ne kvarim ''prosjek'' grada?

    Toliko od mene, mozda prokometarisem jos koji thread, al' kao po obicaju tek za nekih godinu, dvije!
    Last edited by beat; 15-06-10 at 08:37.
    Imagination is everything.

  13. #88
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    a znas sta cu ti ja rec na racuno onih koji bi htjeli da pomognu kada se vrate?
    Pa ne pruzi im se sansa, jer boze moj oni su van desavanja u novome, a ovi koji su tu, oni su naravno bogom dani za svaki moguci odgovor ili pitanje.
    I kako onda da pomognes..
    Moj dio opservacija se odnosi na infrastrukturu , buduci da sam inzinjer, pa bi moj predlog bio: dati priliku mladim ljudima iz tehnickog sektora da pokazu sta mogu da urade za godinu dana ... Garantujem da bi jedna garnitura mladih inzinjera i arhitekata rjesila vise problema nego li svi ovi nesposobnjakovici zajedno za 10 godina.
    i mislim da je nepotrebno da se neko busa u prsa govoreci Novi je moj grad.
    NOvi je grad svih nas!
    Please alowe me to introduce myself.......

  14. #89
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @beat-brze bolje nazad u PG/BG...-sta novi nudi nekom ko ima imalo vise obrazovanja?ja cu ti rec-nista...nema prostora za napredak...to je razlog vracanja mnogih...a ne neka ljubav prema PG/BG...

  15. #90
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Buvara
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    alo ljudi o cemu vi pricate? kome da se pruzi prilika, tj ko ce ti je pruziti? kako ocekujete/mo da imamo normalnu 'kontrolu' i upravljanje gradom kad se ovdje i dalje gleda da li je neko za srbiju ili za CG, zato smo tu dje jesmo, jer zivimo u proslosti i dalje. nijedan nezavisni kandidat na izborima u ovom gradu nije dobio vise od 3-4% glasova, ako i toliko, a da ne govorim da je neko iznio konkretno plan i progam, nego se i dalje sve svodi na etnicku/vjersku pripadnost. isto tako, nas 3-4 koji stalno kukamo ne mozemo nista napraviti, ali niko nece da se skupi da nesto organizuje. meni se smiju kad is*****ram one sto rade u agenciju za parking, ali jbg, to je moj nacin protesta, i svaki put onu kaznu njima na oci zguzvam i bacim.
    rekao sam do sad milion puta i reci cu jos milion ako treba, NIKO NAM NIJE KRIV, SAMI SMO KRIVI STO SMO DOPUSTILI OVIM LAKRDIJASIMA DA NAM UPRAVLJAJU GRADOM I KROJE SUDBINU. a isto tako, sami ih mozemo maknuti odavdje, ali necemo, jer niko ne zeli da preuzme odgovornost za nesto. i kao sto kaze beat (dubri spit ), svi brze bolje u PG/BG....naravno, i ja bi prvi otisao odavdje kad bi imao neki siguran posao, jer ne zelim da trosim zivce, energiju, zivot gledajuci kako nas grad tone i propada, a isto tako ne zelim da mi djeca sutra odrastaju u ovakvom ambijentu, gdje se prvo gleda ciji si, koga znas, ko te zna, koliko trebas da platis da uletis negdje, itd itd.

    @Beat

    jes, NOFOLK organizacija, pa mi onaj debil u 12 uvece pusti doris dragovic. oO

    @HIPER

    nisu svi dzukele i nema potrebe da vrijedjas. isto tako meni je gust popit kafu s ljudima koji misle slicno kao i ja, jer onda znam da sam ipak normalan, da nisam lud, jer jos uvijek ima ljudi koji razmisljaju racionalno.
    <--- leuk

  16. #91
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Dakle, prvi korak je take control over www.hercegnovi.com. Hocemo li po forumu vijat provjerene informacije koje bi bacili na sajt ili ne ? Ja nesto ne cujem dobro pa se ne mogu uzdat u izvore iz shkvera ili gradske...
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  17. #92
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidimose View Post
    alo ljudi o cemu vi pricate? kome da se pruzi prilika, tj ko ce ti je pruziti? kako ocekujete/mo da imamo normalnu 'kontrolu' i upravljanje gradom kad se ovdje i dalje gleda da li je neko za srbiju ili za CG, zato smo tu dje jesmo, jer zivimo u proslosti i dalje.
    @HIPER

    nisu svi dzukele i nema potrebe da vrijedjas. isto tako meni je gust popit kafu s ljudima koji misle slicno kao i ja, jer onda znam da sam ipak normalan, da nisam lud, jer jos uvijek ima ljudi koji razmisljaju racionalno.
    ja ne znam jel ti ne vidis da tata iz palate ovako drzi vlast 20 godina?mislim na podjelu na cg ili srb...tako da ne znam sta ti nije jasno...samo sto mu je u novi kontra varijanta...i prije svega ja ne krivim novsku garnituru vlasti sto zivimo kako zivimo...jes evo u tivat ne znaju sto ce od para,zive ko u monako... sve je to na malo visem nivou...
    i jos jedna stvar-posto ti se vidi za koga si,odnosno za koga nisi(skroz nebitno),ne mozes ti da pricas da su ostali nenormalni i ludi ili da ne razmisljaju racionalno ako ne glasaju ili ne misle kao ti!

  18. #93
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vidis moj karacha,nema se za ljeba ali zato se ima za gradnju hrama srpske crkve na rivjeri,pomoce bog ,jbg ,da ne bude podjela
    samo ti podrzavaj,pola direktora javnih preduzeca su v.d.,jer nemaju drzavni ispit,nece iga ni polagati,zasto bi,kada ih podrzava gradonacelnik,i lokalna uprava...,sto bi radili Novljani kad mogu Hercegovci ili Kosovari biti bolji direktori...
    Last edited by minjo; 16-06-10 at 09:34.

  19. #94
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    ja ne znam karacha zasto branis te strucnjake?? Jesu li te necim zaduzili?
    Ili je samo odrednica to sto su oni kao " nashi " ?
    nashi jesu, ali samo u onoj mjeri u kojoj im je guzica zasticena i dobijaju po 1500 eura plate, nashi da te potapsu po ramenu i kazu bravo, a kad se treba nesto uraditi ,eee onda su procedure, pa lijevo , pa desno , pa nidje..
    Odje niko ne prica o glasanju, samo o tome kako ko radi svoj posao ????
    Please alowe me to introduce myself.......

  20. #95
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikad i nijsem u zivotu gledao ko je ko,ali mi je zao sto je raspad komunalnog reda u Novome,ne mogu vjerovati da u haoticnoj Budvi poprave kandelaber,odvezu otpad ili slicno,dan nakon ih pozovem,i to ne rukovodioca vec dezurnu na centrali,cak mi salju racune na drugu adresu kada sam naveo da nijesam u Budvi.
    A u Novome se opucih mjesec dana da se to obavi u mojoj rodnoj ulici,i nema sile.....

  21. #96
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    vidis moj karacha,nema se za ljeba ali zato se ima za gradnju hrama srpske crkve na rivjeri,pomoce bog ,jbg ,da ne bude podjela
    samo ti podrzavaj,pola direktora javnih preduzeca su v.d.,jer nemaju drzavni ispit,nece iga ni polagati,zasto bi,kada ih podrzava gradonacelnik,i lokalna uprava...,sto bi radili Novljani kad mogu Hercegovci ili Kosovari biti bolji direktori...
    brate ja ne podrzavam nikog...znam samo protiv koga sam!znam samo koga necu podrzat nikad...a kad si vec oko toga se uvatio ko je ko u novi i ko nema drzavni ispit-da ti ja kazem jednu stvar-par najbogatijih ljudi u novi-znaci pricamo o pravim bogatstvima,nemaju zajedno da se sastave trogodisnju trgovacku!da ne imenujem sad ljude,jer nije lijepo,al takve pare da naprave ljudi koji su bukvalno prije 20 godina radili poslove-fizicki radnik-gajbe su mu bila uza specijalnost,zatim vozac kamiona u pkb,zatim prodavci paradajza i ostale salate...ovakve pare oni da naprave je prilicno nemoguce-svi su novljani i svi su u dps...nemoj da se zajebavamo...

  22. #97
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HIPER View Post
    ja ne znam karacha zasto branis te strucnjake?? Jesu li te necim zaduzili?
    Ili je samo odrednica to sto su oni kao " nashi " ?
    nashi jesu, ali samo u onoj mjeri u kojoj im je guzica zasticena i dobijaju po 1500 eura plate, nashi da te potapsu po ramenu i kazu bravo, a kad se treba nesto uraditi ,eee onda su procedure, pa lijevo , pa desno , pa nidje..
    Odje niko ne prica o glasanju, samo o tome kako ko radi svoj posao ????
    ne branim ja nidje nikoga...sve bi ja to rascero da se ja pitam!al dobro znas da su prepisani recepti iz stare skole-ne mozes bit na nekoj funkciji u nekoj firmi-iako si ti to svojim stepenom obrazovanja ili radom na poslu zasluzio,ako nisi clan partije-cega se ja gadim...nebitno koje...al me ne mozes ubjedit da se samo dobijaju poslovi na osnovu clanstva u snp...u novom zive super i ova kontra varijanta...evo se dvorci od kuca prave...

  23. #98
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Vidi stari, ja i ti se slazemo da ne branimo nikoga i da ih sva treba rascerat.

    Ali ja ti ne mogu rec na koju foru se dobijaju poslovi u novksoj opstini.. Znaci ima slucajeva da su opozicionari lakse dobijali zaposlenje u firmama gdje drzavna vlast vodi glavnu rjec, odnosno da pristalice opozicije nisu mogle primirisati u ustanovama gdje je opozicija na celu.
    Tako da sta je uslov, nemam pojma, struka nije sigurno, pripadnost partiji takodje nije... Evo ti meni reci???
    Please alowe me to introduce myself.......

  24. #99
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve je to prijatelji,braco,kumovi...i skroz je nebitno po kom osnovu da li prema stranackoj pripadnosti ili nekom poznanstvu...to je skroz nebitno,bitno je i sustina nase tuzne price je da vecina tih ljudi nije strucna i nema dovoljnu kvalifikaciju za to sto radi!al to je problem cjele drzave a ne samo novoga...i to nikako nisu uveli "ljudi koji su dobili licne `91"...i onda se cude zbog odliva mozgova...nego sta drugo ljudi da rade...

  25. #100
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto me briga kako rade privatnici,mene interesuju javne sluzbe i njihova organizacija,dobijaju 90% od poreza na imovinu,100% od turisticke taxe,i sve ostale poreze i racune i opet ne mogu organizovet glupost kao sto je elementarna higijena i odrzavanje infrastrukture u gradu ,djao im pozak popio...
    Last edited by minjo; 16-06-10 at 11:42.

Page 4 of 137 FirstFirst 123456781454104 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kotorske ćakule
    By jokac in forum Primorski
    Replies: 115
    Last Post: 30-06-22, 16:09
  2. Replies: 44
    Last Post: 03-03-17, 15:34
  3. PomoĆĆĆĆ
    By kaskiee in forum Android
    Replies: 0
    Last Post: 23-11-12, 23:09
  4. Replies: 6
    Last Post: 23-09-10, 23:14
  5. Replies: 4
    Last Post: 23-11-06, 04:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •