Page 3 of 137 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast
Results 51 to 75 of 3404

Thread: Novske Ćakule

  1. #51
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ne mora kritikovanje, moze i pohvala, ako ima.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  2. #52
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    a da li mozemo da pohvalimo sadasnju vlast za bilo sta?

  3. #53
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    mozda se sjetim, ili mozda neko drugi.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  4. #54
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    da ih pohvalimo... e aj bas me interesuje za sta to treba da ih pohvalimo.. recimo za vrhunski pocetak sezone??
    ili za divnoo stanje saobracajnica u novome???
    ili za divno setaliste???
    ili za jos sednu sezonu haosa na autobuskoj???
    ili za nestanak svih klubova liso jadrana sa mape sportskih drustava??
    Paajde kazite zasta da ih pohvalimo?????
    Please alowe me to introduce myself.......

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze za docek srpskog vaterpolista Prlainovica i nezaboravnu zurku u Obalu

  6. #56
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    hahahahah... dobar pokusaj
    Please alowe me to introduce myself.......

  7. #57
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Igalo
    Posts
    899
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    izdrzite do narednih izbora i dobro do tada razmislite

  8. #58
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    mi ocemo, ali ovi novski novokomponovani "srbi" nece

  9. #59
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Fascinantno : stavis novi asfalt i poslije tri dana ga opet sjeku i krpe. i bude jos grdje.... sve zbog kvazi hotela i stanova kod benzinske pumpe na igalo.
    Danas sam bio na setaliste. Ono koje jos nije taknuto. Kod omladinskog parka. Nema gdje se burgija nije cula. Mjesalica, kamioni.... Cek, danas je 8 maj ili 8 jun. Jun prijatelju, jun! Kisa je padala u maju. A je li, kako Japanci grade po zemljotresima, ili Tajlandjani po onim monsunskim pljuskovima..... Samo je ovdje problem kisa.... Turisticka sezona ? Heh, lijepo je pocelo, sa 3% vise turista nego lane istog dana.... Hahahaha
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  10. #60
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Velika zajebancija...Lako je pricat sta bi bilo kad bi bilo i sta ce bit iducih godina ako se uradi to i to...Ali sta cemo ove godine,ovo ljeto!?Da ginemo po setalistu po onim rupama?!
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  11. #61
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    e kako su izbrojali te turiste i to jos da ih vise bude nego prosle godine mene zivo interesuje
    o (ne)sposobnosti da se najjednostavniji radovi na infrastrukturi grada zavrse u nekom pristojnom roku, ma ne mozes o tome pricat...
    Znaci za koji dan ce pocet sa rekonstrukcijom ulice od Energoprojekta do bolnice u meljinama, znaci danas je slovo i brojem 9 jun, aoni to nece zavrsiti za mjesec dana, nema teoriske sanse! Sem ako ne budu samo postavili neki alfalt pa ga nedje za dva mjeseca ponovo skidali buduci da ce to na nista liciti..
    Znaci muka mi je od tih nesposobnjakovica...
    Please alowe me to introduce myself.......

  12. #62
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    vec su poceli radovi od energoprojekta... postavili su cak 5 metara ivicnjaka

  13. #63
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    moguce da to cak i nema veze sa radovima. jos vjerujem da je izvodjac kruso niskogradnja posto je upravo zavrsio gore izmedju dubrave i autobuske stanice, pa dok se spusti sva mehanizacija salim se ionako nema mehanizacije na putu gore, ali moguce je da ce biti dole kod energorprojekta. kuda ce ici ovi lokalni autobusi ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  14. #64
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    magistralom..
    kao prije par godina kad se nesto kopalo kroz grad...

    a kako je kruso uzasno napravio ono kod autobuske!pi :burp:

  15. #65
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ja pomislio setalistem, pa da u avgustu krpimo setaliste od energoprojekta do bolnice. u septembru ide ladnije vrijeme pa se nece moci cinjeti do juna iduce godine.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

    Default

    Zanimljivo je odakle pare za krpljenje puteva. Naime objezbedjeno je 300 000 eura kredita od CKB, a opstina je za garanciju vracanje istog dala zgradu radija Herceg novi i TRG OD KNJIGE. Nadam se da za iduci kredit nece Forte Mare bit garancija...
    \\
    OFL•GIC

  17. #67
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ne, prvo ide spanjola, pa kanli kula, pa forte mare, a onda na kraju zgrada opstine ... )))
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  18. #68
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Popih kafu sa jednom Novskom gospodjom,inzinjerkom ,isprica mi kako je Novski vodovod potrosio 2 miliona eura donacije za filter stanicu Mojdez,za prihvat vode sa Plata,umjesto da za 100 000 eura remontuje staru,a za onaj ostatak para da napravi rezervoare i prikljucke za regionalni vodovod,pa kako sad valja voda iz podkopa koja nije valjala dok je bio igalopromet zakupac,i trista cuda oko vodovoda,paralelnih racuna i eto....uglavnom,ljude koji su strucni muka hvata,ja kao laik za tu oblast,nijesam upucen,ali nekom logikom mislim da je u pravu....
    Last edited by minjo; 10-06-10 at 10:17.

  19. #69
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    u takvim situacijama smo svi pametni, no nazalost kako u gradu tako i u drzavi montenegro iliti crna gora ne postoji nesto sto se zove sistem kaznjavanja ili odgovornosti. to je nekako istopljeno zadnjih 20 godina. ako ikako zazivi stepen odgovaranja od nacinjene stete, mozda i bude bolje. ovako da se molimo da neko ko zna dodje da radi, njih cemo istjerati u sve lijepe, a mi cemo se nacekati. sad but true. ima tu jos zacina, ali sve se svodi na to...
    neki drugacije isto to zovu korupcija/mito. kad bi recimo oko vode uzelo da se cacka, mislim se da se ne bi znalo gdje je pocetak a gdje je kraj. pa onda razne kocnesije i drugi ugovori, pa razni turisticki ugostiteljski objekti na moru, pa onda ovo oko parkinga.... prosjecnog covjeka koji sjedne u gradsku i isprati malo kako sta ide, prosto zaboli glava, a kafa i brufen idu zajedno i te kako, samo apoteka od gradske je poprilicno udaljena i glava te jos vise zaboli na ovom sunce.

    malo sarkazma nije naodmet....
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  20. #70
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    A vi kako podnosite buku masina u 15h iz Shkvera (ili setalista, ne umijem bas procijeniti odakle tacno dolazi ali izmedju Yachtinga i Shkvera sigurno)
    Odlicno. Glavna tema razgovora kad god se sjedne na terasu gradske kafane. Eh, da hoce neko da mi da dobar mikrofone da snimim ono, zvuk je kao stoveren za semplovat u neku goa psy ludnicu.

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Kako li su ih samo skupili na Karachu sve....
    Uzevsi u obzir da su neki od zaduzenih za ''organizaciju klinaca'' taj dan radili volonterski mislim da je sve proslo ok. Organizacija bi trebala biti na vecem nivou, to stoji.

    Naime, postoje ljudi koji ne lupaju gluposti po forumima vec desetak godina, vec pokusavaju da POMOGNU Herceg Novom onoliko koliko su njihove mogucnosti.
    Ma cdm HN forumi, pfft... Svi placu, kukaju, vriste, a niko da uradi nesto, da se mrdne sa stolice... Interesantno je da dobar dio osoba koji ovdje postuju godinama i nije u Herceg Novom.
    Imagination is everything.

  21. #71
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mozda se nisam dobro izrazio, ja sam se samo sa aspekta broja djece koje treba pratiti da se ne povrijede ne potuku ne pogube (ipak su to lude godine) rekao kako su skupili sve klince na tako malo mjesto. Sa druge strane nikako, ali nikako, mi nije uslo u glavu, da ako se sve to za djecu organizovalo, sto se na tri tacke (Trg,Gradska, Opstina) ubijalo sa ozvucenjem. Rekoh da su te generacije djece jako osjetljive i psihicki i fizicki, i mislim da ne treba siliti takvu glasnocu. A da roditelji, vaspitaci, nastavnici treba da budu u toj ekipi da se svi zblizimo/e, to i treba da budu, i to naravno na volonterskoj osnovi. A dobro da si primjetio da svi kukaju,placu i niko ne mrda sa stolice. Onda mrdni pa nam pokazi. Ili si upao u gomilu koju si pomenuo. Bez pomena da te provociram. Da li je bitno biti u HN godinama da bi primjetio da li se nesto desava ili ne ? Zar to ne bi okarakterisao kao da taj dio ljudi koje si pomenuo, nekako nesto vuce da pricaju i pisu o HN. Je li gledas na forume drugih gradova da li neko tako pise ? E pretjerah sa pisanijom, ne zamjerite, krivo mi sto kapelo nije primio jos jedan go!
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  22. #72
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Mozda se nisam dobro izrazio, ja sam se samo sa aspekta broja djece koje treba pratiti da se ne povrijede ne potuku ne pogube (ipak su to lude godine) rekao kako su skupili sve klince na tako malo mjesto.
    Zato je i bilo u planu da na jednom mjestu ni u kojem trenutku ne bude vise od 4, do 5 karnevalskih grupa. Al' sta da se radi kada voditelji grupa/vaspitaci/nastavnici jednostavno dodju po sat, dva prije iako im je receno kada bi tacno trebali doci. Naravno vecem broju karnevalskih grupa na jednom mjestu je pridonjelo i to sto je sve pocelo dvadesetak minuta kasnije jer gospoda vlasnici nekih od kafica na trgu jednostavno nisu htjeli da pomaknu stolove cak nit nakon dolaska inspekcije (inace ta ista ''gospoda'' nisu ''novopeceni'' Novljani).

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Sa druge strane nikako, ali nikako, mi nije uslo u glavu, da ako se sve to za djecu organizovalo, sto se na tri tacke (Trg,Gradska, Opstina) ubijalo sa ozvucenjem.
    Bio sam jedino na trgu tako da mogu da komentarisem samo ozvucenje na istome. Po meni je bilo koretko, nit blizu preglasnome.

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    A dobro da si primjetio da svi kukaju,placu i niko ne mrda sa stolice. Onda mrdni pa nam pokazi. Ili si upao u gomilu koju si pomenuo. Bez pomena da te provociram.
    Nit priblizno da sam upao u tu gomilu. Iako Herceg Novi ne smatram ''rodnim'' gradom barem pomognem tamo gdje mogu, npr. oko karnevala.

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Je li gledas na forume drugih gradova da li neko tako pise ?
    Ne, vjerovatno se desava isto, al' nisam upucen. Ovaj forum checkiram mozda jednom, dva puta godisnje tako da o browsanju Kotorskih, Budvanskih il' kojih vec foruma nema ni pomena. Naravno da treba pisati o losem, kao i o dobrom, al' ajde da se nesto po tom pitanju i uradi ako je ikako moguce?!

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Da li je bitno biti u HN godinama da bi primjetio da li se nesto desava ili ne ?
    Ne, al' mislim da znas kako to ide. Svi znaju da komentarisu lose, al' isto tako prvom prilikom koja im se ukaze pobjegnu iz Novog i tu je glavni problem sto nam je stanje ovakvo.

    Dobar primjer zasto se iznerviram svaki put kad otvorim ovaj forum bi bio plach vezan za smece po gradu (u ovom slucaju je u pitanju Spanjola)... Kao i uvijek svi u plahc a kad netko da odlicnu ideju (da se napravi akcija i ocistimo sve) onda nista posto '' Brze ce se zaprljat nego sto mi mozemo ocistiti!!111''.

    Da ne bude zabune, namjera mi nije da provociram direktno tebe.
    Imagination is everything.

  23. #73
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad smo kod festi i njihovih organizazija valja se zapitati nad sudbinom Gradske muzike. Potpuni raspad jedne od najstairjih institucija u HN. SAda je nekakva NVO, sto znaci NISTA, bez nastupa, osim za po neki rijetki sprovod. Djenovska, inace vrlo dobra muzika, preuzela je sve obaveze novske muzike. Pita li s eiko sto ce bti sa mužikom? Novi gubi jos jedan dio sebe nebrigom i samovoljom koja gasi Gradsku.

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Nije do gradske muzike. Pričao sam sa ljudima iz gradske muzike, i pričali su mi kako Podgorica izdaje naređenja i sl. ...

  25. #75
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    cini mi se da je i tu usla politika...
    ako je glava gradske muzike prosrpski orijentisan, onda me ne bi cudilo da je do toga (jer je glavni u djenovacku muziku u DPS )

Page 3 of 137 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kotorske ćakule
    By jokac in forum Primorski
    Replies: 115
    Last Post: 30-06-22, 16:09
  2. Replies: 44
    Last Post: 03-03-17, 15:34
  3. PomoĆĆĆĆ
    By kaskiee in forum Android
    Replies: 0
    Last Post: 23-11-12, 23:09
  4. Replies: 6
    Last Post: 23-09-10, 23:14
  5. Replies: 4
    Last Post: 23-11-06, 04:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •