Page 23 of 137 FirstFirst ... 131920212223242526273373123 ... LastLast
Results 551 to 575 of 3411

Thread: Novske Ćakule

  1. #551
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,071
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    432
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Pa svi koji su ucestvovali su street-artisti, koji su poznati u toj sferi alternativne kulture u svojim gradovima i drzavama. Meni je malo primitivno da ih neko osudjuje zato sto se oblace drukcije od "protokola", kao i da ih se naziva narkomanima zbog stila oblacenja. Trebao si da ides na evente i da se upoznas sa ljudima, i da doneses onda sud o grupi ljudi koja je dosla, i po meni, uredila jednu zastarelu fasadu i robnu kucu koja ne radi decenijama. "Oridjinali" su sada rasporedjeni po gradu, i vjerujem da je to nekome ko je dosao sa strane veoma vizuelno zanimljivo. Jedino sto im zamjeram jeste sto nisu uradili stepenice kako je planirano, pa sada to izgleda nezavrseno. Ipak ovo je prvi ovakav fest koji je organizovan u Crnoj Gori, i zbog toga im ne uzimam za zlo sto organizacija nije bila na zavidnom nivou. Sledece godine ce vjerujem biti bolje i da ce podrska ljudi, starih i mladih, biti kao i ove godine.
    Last edited by Drug Tito; 14-08-11 at 19:23. Reason: brb
    \\
    OFL•GIC

  2. #552
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Pa nisam ni rekao da treba imati nego je komsija Beat rekao da smo imali koristi od Sintezije ako sam ga dobro razumio, pa sam na to odgovorio da nismo imali nikakve sto se tice finansija, a u kulturni i umjetnicki aspek necu previse da ulazim jer se ne razumijem u tu njihovu vrstu umjetnosti..
    Koristi da... Materijalnu korist nisam pomenuo niti u jednom trenutku iako je moguce da je ipak ponesto ljudi doslo u Novi upravo radi sinestezije (neka je desetak dobro je).

    Njivice, da, prisustvovo sam na istom i zamisli nisam bio nit pijan, nit drogiran! Ako ne vidis kako je Entrance mogao veoma lagano da bude ogromna korist za Herceg Novi nisam siguran sta da ti kazem. Taj isti Entrance je mozda mogao (vjerovatno i bi) prerasti u nesto vece? Na isti je ipak doslo nekoliko hiljada ljudi na tih par dana? Izvukao sam Entrace iz razloga jer je taj isti sada Refresh, al' u drugom gradu (ako se ne varam, moguce je da grijesim).

    Predpostavljam da je i Exit bio nesto kao Entrance prve godine, pogledaj sta je sad...

    I Sonica u Ulcinju ti smeta vjerovatno? Mozda i Ravelin u Dubrovniku? Cek, cek, da ti ne smeta mozda i Rabac Festival u Labinu/Rabcu, kao i Papaya na Pagu, il' Zrce?
    Smeta ti muzika koja se cuje, to je problem! Vjeruj mi da i meni smeta, al' trpim, pa ovaj grad valjda treba da zivi od ljeta ako je to ikako moguce.

    Samo elitna mjesta na svjetu mogu da posluju na nacin koji ti zamisljas, a takva su rijetka.
    Imagination is everything.

  3. #553
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sonica : skup onih koji spavaju po satorima. Od onih koji spavaju po satorima ne uspijevas naplatiti boravisnu taksu, a oni ako nisu ponijeli pice i hranu, plate tamo na licu mjesta dodjosima pljesku i pivo.
    Za ovo ostalo sto si naveo, nemam pojma. Tamo dje sam ja bio po hrvatskome primorju, nije se cula ni muzika iz auta a kamoli kafica. A zamisli : Poljaka, Ceha, Njemaca/Austrijana (isto govorno podrucje) ne koliko hoces, nego vise no Rusa u Novome. Te nacije koje sam naveo da sam cuo jezike, oni su po kampovima (dje placas lezarinu ili zakup mjesta, a samim tim i boravisnu taksu) pa u malim hotelima od 3* (jer samo ovdje u CG rivijeri mozes naci hotele sa 2*), gdje opet ide naplata boravisne takse, pa tek onda privatni smjestaj. E sad, zamisli. Puna dva mjeseca tako imaju goste, bas sireg spektra i profila no sto ovdje nama dolaze. I nidje tako glasne muzike. (I da, nije samo glasna muzika u pitanju).

    Dalje, klijentela za Entrance, je uglavnom (uglavnom!, dakle ne svi) je bila smjestena po sobama povise magistrale ili su dosli odnekle iz Tivta ili Kotora (tamo su odsjeli). Jako mizeran % gostiju entrancea je bio nedje u hotelima. Onda, od ta 3 dana koliko je entrance bio, koliko se moglo povuci boravisne takse.

    Dakle, ja necu i ne moram da trpim tu nazovi muziku zarad neke turisticke sezone, kad ona ne postoji. Svi se manje vise smjestaju u stanovima svojih prijatelja, kad idu na plazu parkiraju kola na banju i onda sa svim stvarima se istovare na blato plazu. Ajd mi reci ko tu najvise profitira. Evo ja cu ti reci : Voli i benzinske stanice. Dalje, ja ne tvrdim da muziku treba ugasiti, nego umanjiti je i preseliti na samo dva mjesta. Ta dva mjesto dboro zvucno izolovati, napraviti eksluzivu, i zdravo djaci. Hoces da vidis recimo Hjuston gdje se napolju cuje da dambalasa neki rep ili kantri muzika ? Jesi li bio u Splitu ? Ja sam prespavao par noci, nista se nije culo. A ovdje decibeli jedu od Ulcinja pa do Novoga. Trpis ? Znaci, ne radis svako jutro od pola 7. Jer da radis, ne bi mogao raditi sa samo 4-5 sati sna dva mjeseca. Ako mozes da radis, onda nesto nije u redu.

    Beat, nikako, ali nikako se ne slazem sa tobom da bi entrance prerastao u exit ili tako nesto. Da zbog hira 600 - 800 ljudi maltretiras 25 000 ljudi ? A onda pride tih 25 000 ljudi imas oko 10 000 ljudi u datom momentu kao goste. I onda od tih 10 000 njih 70% navede da vise nece dolaziti u HN zbog buke nocu. Predlazem ti da na Zanjice ili Arzu ili Oblatno pravis entrance, pa nek italijani malo skacu.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  4. #554
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ni tebi nit meni ne odgovara glasna muzika, al' je razlika u tome sto ti jednostavno ne zelis da shvatis da je to jedini nacin da imamo goste (HN). To dal' bi Entrance prerastao u nesto vise sa sigurnoscu

    Ipak mislim da je placanje, il' neplacanje boravisne takse vise problem nasih sugradjana nego turista koji dodju. Eto posto dajes za primjer Hrvatsku tamo se placanjem samog apartmana, hotelske sobe il' slicno ujedno placa i boravisna taksa. To je duznost samog vlasnika objekta da plati, a ne TURISTE. Nas je problem sto toliki postotak onih koji izdaju apartmane nit prijavljuju, nit placaju ista, zar ne?

    Prvo kazes kako si od Meljina do Njivica sretao pijane i drogirane kako spavaju, a onda da je vecina njih odsjela u Tivtu i Kotoru? Oni koji su bili u Novom su vjerovatno imali velikog izbora gdje ce odsjesti negoli u privatnim smjestajima? Sjecas li se ti uopste na sta je Herceg Novi tada licio i koji su hoteli radili, kao i koliko je privatnih "APARTMANA" postojalo?


    No, nije nit bitno. Ti imas svoje misljenje, ja svoje i bolje nam je ne raspravljati o ovome uopste. Jedno je sigurno, niti ti, niti ja ne znamo dal' bi Entrance prerastao u nesto vise!
    Imagination is everything.

  5. #555
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Buvara
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beat View Post
    Ni tebi nit meni ne odgovara glasna muzika, al' je razlika u tome sto ti jednostavno ne zelis da shvatis da je to jedini nacin da imamo goste (HN). To dal' bi Entrance prerastao u nesto vise sa sigurnoscu

    Ipak mislim da je placanje, il' neplacanje boravisne takse vise problem nasih sugradjana nego turista koji dodju. Eto posto dajes za primjer Hrvatsku tamo se placanjem samog apartmana, hotelske sobe il' slicno ujedno placa i boravisna taksa. To je duznost samog vlasnika objekta da plati, a ne TURISTE. Nas je problem sto toliki postotak onih koji izdaju apartmane nit prijavljuju, nit placaju ista, zar ne?

    Prvo kazes kako si od Meljina do Njivica sretao pijane i drogirane kako spavaju, a onda da je vecina njih odsjela u Tivtu i Kotoru? Oni koji su bili u Novom su vjerovatno imali velikog izbora gdje ce odsjesti negoli u privatnim smjestajima? Sjecas li se ti uopste na sta je Herceg Novi tada licio i koji su hoteli radili, kao i koliko je privatnih "APARTMANA" postojalo?


    No, nije nit bitno. Ti imas svoje misljenje, ja svoje i bolje nam je ne raspravljati o ovome uopste. Jedno je sigurno, niti ti, niti ja ne znamo dal' bi Entrance prerastao u nesto vise!
    naravno da nije jedini nacin, ali je siguno najlaksi i najbrzi, a i ne zahtjeva neko obrazovanje/sposobnost.

    za drugu klijentelu, za duzu sezonu je ipak potrebno 'malo' vise strucnog kadra (kad kazem strucnog mislim da na skolovane/idejno potkovane ljude, ne politicki podobne), kao i detaljno planiranje i temeljna reorganizacija svega, pocevsi od puteva, pa do raznoraznih flajera. ali jbg, kao sto to uvijek biva, lakse je ici linijom lakseg otpora, pa nacickat 50 bic (eng. beach) barova, p(j)ena partija i gg, sezona od 17ipo dana.

    p.s. da se ne zaboravi, prije 30 godina, HN je imao mnogo, mnogo vise turista nego sad, iz svih zemalja evrope, i sezona je trajala dobrih 4-5 mjeseci. logicno je da se nakon 30 godina napreduje u tom segmentu, a ne nazaduje.
    <--- leuk

  6. #556
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beat View Post
    Prvo
    kazes kako si od Meljina do Njivica sretao pijane i drogirane kako spavaju, a
    onda da je vecina njih odsjela u Tivtu i Kotoru?
    Ti si to zakljucio iz ove recenice ?
    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Ja znam na sta su ljudi licili svakog jutra tokom tog entrancea, i oni sto su bili na njemu i oni sto su spavali na potezu od Meljina do Njivica.
    Da ti pojasnim : mislio sam i na one sto su isli na entrance i na one sto su tada zivjeli i gostovali u Novome, na malu siru sliku! I onda si implicirao da sam rekao da su svi bili drogirani i pijani!
    Ne mislio sam na one koje su jedva silazili sa brodova i camaca koji su dolazili sa rosa, na one sa buljavim ocima na kojima je izlazila nasusna potreba za snom a ne mogu da spavaju jer moraju da rade, a nisu mogli da spavaju zbog nasusne potrebe drugih da se razvaljuju pored zvucnika. Kad stavis jedne pored drugih, skoro i da nema razlike.
    A ti, rekao sam ti, ako oces da pravis sezonu glasnom muzikom, evo izvoli na zanjice pa drmaj hrvatima i zabarima. Mene, moje familije, mojih kolega se mani, i pusti nas da zivimo. I radimo. Nesto sto nema veze sa turizmom. Pogotovo ovim turizmom koji ti promovises.
    O&O
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  7. #557
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Ti si to zakljucio iz ove recenice ?
    Da ti pojasnim : mislio sam i na one sto su isli na entrance i na one sto su tada zivjeli i gostovali u Novome, na malu siru sliku! I onda si implicirao da sam rekao da su svi bili drogirani i pijani!
    O&O
    Uopste nisam implicirao da si rekao da su svi bili drogirani, ti ocigledno vidis ono sto tvoj mozak zeli da vidi a ne ono sto uistinu pise.

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    A ti, rekao sam ti, ako oces da pravis sezonu glasnom muzikom, evo izvoli na zanjice pa drmaj hrvatima i zabarima. Mene, moje familije, mojih kolega se mani, i pusti nas da zivimo. I radimo. Nesto sto nema veze sa turizmom. Pogotovo ovim turizmom koji ti promovises.
    O&O
    Necu nikakvu sezonu da pravim, a uz sve sam ti i napisao da ta ista glasna muzika i MENI SMETA. Cini se da si i taj pasus propustio?

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Mene, moje familije, mojih kolega se mani, i pusti nas da zivimo. I radimo. Nesto sto nema veze sa turizmom.
    O&O
    Nit tebe, nit tvoje kolege, a pogotovo tvoju familiju nisam u nijednom momentu "uvrijedio", kamoli "taknuo".
    Zasto imas potrebu da u skoro pa svakoj temi o Novom istaknes kako moras da "radis", da se budis rano, il' sta vec? Pa nisi jedini, svi moramo.

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Pogotovo ovim turizmom koji ti promovises.
    O&O
    Ne promovisem ga, samo pokusavam da budem realan za razliku od tebe i mog veoma dobrog druga Fidimose. Vi zelite da najbolja svjetska klijentela padne sa neba u grad koji nema nit normalnog hotela, a kamoli nesto drugo.

    Lagano oboje peticiju pa skupljajte potpise! Muzika do 22:00! Tko zna, mozda vam podje za rukom i dogurate do skupstine!

    (da me krivo ne shvatite, muzika jeste PREGLASNA, to ne osporavam)
    Imagination is everything.

  8. #558
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Buvara
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beat View Post
    Uopste nisam implicirao da si rekao da su svi bili drogirani, ti ocigledno vidis ono sto tvoj mozak zeli da vidi a ne ono sto uistinu pise.

    Necu nikakvu sezonu da pravim, a uz sve sam ti i napisao da ta ista glasna muzika i MENI SMETA. Cini se da si i taj pasus propustio?


    Nit tebe, nit tvoje kolege, a pogotovo tvoju familiju nisam u nijednom momentu "uvrijedio", kamoli "taknuo".
    Zasto imas potrebu da u skoro pa svakoj temi o Novom istaknes kako moras da "radis", da se budis rano, il' sta vec? Pa nisi jedini, svi moramo.


    Ne promovisem ga, samo pokusavam da budem realan za razliku od tebe i mog veoma dobrog druga Fidimose. Vi zelite da najbolja svjetska klijentela padne sa neba u grad koji nema nit normalnog hotela, a kamoli nesto drugo.

    Lagano oboje peticiju pa skupljajte potpise! Muzika do 22:00! Tko zna, mozda vam podje za rukom i dogurate do skupstine!

    (da me krivo ne shvatite, muzika jeste PREGLASNA, to ne osporavam)
    ja sam rekao da za tu klijentelu treba temeljna reorganizacija i mnogo vise truda i znoja, a da ovu klijentelu koju sad imamo nije tako tesko privuci. sto se mene tice, moze muzika do 6 ujutro, ja i onako nista ne cujem.
    <--- leuk

  9. #559
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vi zelite da najbolja svjetska klijentela padne sa neba u grad koji nema nit normalnog hotela, a kamoli nesto drugo.
    Ne ulaze se. To je jedini problem. Nema dobre volje, nema novca, a to sto ima razgrabise hijene. Ljudi nisu svjesni da bi Herceg Novi, sa sve svojim od oca reljefa i majke klime datim ljepotama, mogao biti turisticki rudnik zlata, prije svega za drzavu, pa onda i za nas pokorne joj robove. Bice bolje dvijehiljadestopedesetdevete, ako ne udari kakav zemljotres u medjuvremenu.

  10. #560
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne treba neka ne znam kakva reorganizacija...samo umjesto hotela htp boke izgradit par hotela kakvi su u bd...i eto ti dosta visoko-platezne klijentele...noc u onom izraelskom hotelu je oko 180e-najjeftinije-kapaciteti su im bili popunjeni cjelo ljeto...
    npr noc u splendidu prosle godine je bila oko 300-400(zaboravih tacno)-sve je bilo puno,a najvise gostiju je bilo iz srbije...

  11. #561
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Buvara
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pogledaj glavnu ulicu/bulevar kroz budvu i glavnu ulicu u novi i sve ce ti biti jasno. isto tako, za splendid i porto montenegro znaju i u singapuru, a za boku znaju do zrenjanina.
    <--- leuk

  12. #562
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Daleko je Zrenjanin.

  13. #563
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    izvini tivat i porto montenegro nisu u boki...ja ti kazem da hotelski kapaciteti-ali pravi hotelski kapaciteti su glavni i osnovni problem u hn...nikad ne bi volio da mi novi bude ko budva odma da se razumijemo...

  14. #564
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Ne bi valjalo da Novi lici na Budvu nikako. Trenutno oba grada lice na vasar A tek Igalo... Nadam se da ce se to promjeniti jednog dana, a za to je potrebno da se drzava odredi kakav zeli turizam. Ovaj trenutni nazovi turizam je sprdnja i ruglo. Ne znam ko moze Tivat i Novi da uporedi. Neko se nasao i napravio marinu i sad dolaze jahte. Veliko umjece, potrebne su samo pare. Ono sto imaju Novi i Kotor, Tivat i Budva nece nikad imati a sve su pare u ta dva grada zavrsile. Jednog dana kad se konacno bude znalo u katastru ciji je koji komad zemlje tad ce krenuti i investitori, pocece hoteli da se rade,ovako neko bi da kupi a pojavi se njih 50 koji traze povracaj. Nema tu leba dok je tako. Dosta je stranih investitora otislo zbog toga...

  15. #565
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    2,016 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Na one slike sa flickr-a ne nadjoh ni jednog lika normalno podsisanog, sa ispeglanom i sredjenom koliko toliko odjecom, nemoj zamjeriti ali ovo mi vise djeluje na skup junkija sa periferije Amsterdama nego li na umjetnicku manifestaciju,
    Ček, je l' podšišanost mjerilo/pokazatelj odgovarajućeg mentalnog zdravlja?
    The more things change, the more they stay the same.

  16. #566
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Daleko od toga, nije naravno ali urednost i ugladjenost covjeka pokazuje o kome se radi, iskreno mi odgovori, bi li prije priihvatio prijedlog ili misljenje nekoga ko je sredjen dotjeran obrijan,kome nista ne visi,ima kais na gace, ne nosi ih na polja koplja ili onoga koji izgleda kao blago receno klasar ? samo nemoj molim te da mi kazes da nije bitna odjeca gleda se sto ima u glavu, da gleda se,ali prvi utisak je ono sto u krajnjem slucaju cini covjeka, vjeruj mi ovi tipovi nikakav utisak ostavili nisu, ovakvi tipovi mi ne djeluju kao neki umjetnici ili akademski gradjani kako cete ih poceti nazivati vec kao gomila tindejdzera u kasnim dvadesetima koja se proglasava za konceptualne umjetnike, svi zavrsili neki dizajn, graficke skole cuda neka, i odjedanput postadose umjetnici.

  17. #567
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ali ako su celavi pa njih bude malo vise od dvoje, onda su opasni momci. (shala)
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  18. #568
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Daleko od toga, nije naravno ali urednost i ugladjenost covjeka pokazuje o kome se radi, iskreno mi odgovori, bi li prije priihvatio prijedlog ili misljenje nekoga ko je sredjen dotjeran obrijan,kome nista ne visi,ima kais na gace, ne nosi ih na polja koplja ili onoga koji izgleda kao blago receno klasar ? samo nemoj molim te da mi kazes da nije bitna odjeca gleda se sto ima u glavu, da gleda se,ali prvi utisak je ono sto u krajnjem slucaju cini covjeka, vjeruj mi ovi tipovi nikakav utisak ostavili nisu, ovakvi tipovi mi ne djeluju kao neki umjetnici ili akademski gradjani kako cete ih poceti nazivati vec kao gomila tindejdzera u kasnim dvadesetima koja se proglasava za konceptualne umjetnike, svi zavrsili neki dizajn, graficke skole cuda neka, i odjedanput postadose umjetnici.
    Najveci mislioci bili su zapusteni, bradati, nepodsisani i nisu nosili markiranu odjecu. :crushed: Isto vazi i za umjetnike. Pogledaj samo Isusa!

  19. #569
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Isus je pravi primjer umjetnika ! posebno mi se dopao onaj njegov performans sa krstom i Rimljanima. :stupid:


    Ne shvatajte me pogresno, nisam rekao da trebaju da budu ugladjeni pa da izgledaju kao svodnici sa vasarista,U Dolce i Gabanna odjelima,dovoljno je samo da se obuku "normalnije" malo utegnu, ocesljaju i obriju i po meni bi to bilo to.Kazem meni Je licno ono malo pretjerano i klosarski, nekima nije meni jeste,


    ajde silujte me zato sto mislim drugacije !
    Last edited by Brajan992; 17-08-11 at 12:15.

  20. #570
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    2,016 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post

    dovoljno je samo da se obuku "normalnije" malo utegnu, ocesljaju i obriju i po meni bi to bilo to.Kazem meni Je licno ono malo pretjerano i klosarski, nekima nije meni jeste,

    Zašto biti sputan u precizno ustanovljenom "dress code-u"?

    Ipak se umjetnost ogleda u slobodi izražaja.
    The more things change, the more they stay the same.

  21. #571
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Onda nije ni cudo sto je Iranci ogranicavaju

  22. #572
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN/PG
    Posts
    503
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Recite mi samo jedno, koliko vas bi doslo u Novi na odmor da ne zivite tu, ili da vam roditelji nisu tu?

    Kad pogledate sa pola zaliva, ovaj grad lici na.... ne znam.... sve samo ne na primorski mediteranski grad. Gomila nacickanih zgrada, apartmana, (pogledajte samo Apartmansko naselje, ajde i da ima zivota tamo, no ni ljeti ne znam je li 50% kapaciteta puno), kao bilo koji (ne)urbanizovan grad. Turisti su ljudi, koji imaju svoje stanove, maltene su srodili, dodju pa budu odje citavo ljeto.

    Dobro, vizuelno ne licimo ninasta (jel se ovo pise odvojeno?), ajde mozda imamo plaze. Meni je ok, jer se citav zivot kupam na betonskim plazama, ali koliko sam pricala sa ljudima, kad idu na more, traze pjesak. Dobro, nemamo.

    Sadrzaj? Neko ko hoce da iskesira, trazi hotel sa 5*, Spa centar (milion ljudi me pitalo, a ima li neki Spa u blizini, aham, ima, ali u Budvi), dakle ni to nemamo.

    Imamo li kulturni sadrzaj? 4-5 festivala, da li ljudi dolaze da bi odgledali neki novi film na Filmskom festivalu (sumnjam), ili ciljano zbog koncerta Karamazova, i to sumnjam. Dakle sadrzaja ima, ali to nije nesto zbog cega ljudi dolaze. Super im je da ubiju vrijeme (ako ih to interesuje). Mada ove nase mislim da vise interesuju Casa/Pandora i ostalo. NaIgalo nisam bila (nisam dalje od tunela isla). Ne zelim, to mogu da mislim na sta lici. Drugarica mi rekla da se u parku na Staroj Banji razapinju satori.

    Dakle, ovaj turizam odje je ruglo, i mislim da nema spasa. Jednostavno smo se profilisali tako i to je to. Jeftino, vasar, glasna muzika, uglavno Zvezde Granda i ostalo. Dakle to sto smo ponudili, takvi su nam turisti dosli. Oni koji nisu imali para dje dalje da podju (Srbi koji nisu posli za Grcku ili Tursku), oni kojima je blizu (Bosna), i oni koji imaju stanove odje.

    Da moji nisu odje, da nisam odrasla tu i imam jos par prijatelja, meni ni na pamet ne bi palo da dodjem. Otprilike smo u rangu Sutomora (s tim sto mi nemamo kupacki voz), bez obzira sto se tripujemo da smo neka jako kul destinacija.
    Kuca pored mora i barka na Toploj. Koga to zapravo volim u Herceg Novom?

    Smile and the world will smile with you. Frown and frown alone.

  23. #573
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemoj tako, lijepo je u junu dolje :distrust:

  24. #574
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    2,016 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Makica View Post
    Recite mi samo jedno, koliko vas bi doslo u Novi na odmor da ne zivite tu, ili da vam roditelji nisu tu?
    Ja bih došao, ali u pred ili post sezoni.

    Quote Originally Posted by Makica View Post
    Kad pogledate sa pola zaliva, ovaj grad lici na.... ne znam.... sve samo ne na primorski mediteranski grad. Gomila nacickanih zgrada, apartmana, (pogledajte samo Apartmansko naselje, ajde i da ima zivota tamo, no ni ljeti ne znam je li 50% kapaciteta puno), kao bilo koji (ne)urbanizovan grad. Turisti su ljudi, koji imaju svoje stanove, maltene su srodili, dodju pa budu odje citavo ljeto.
    Dobro, vizuelno ne licimo ninasta (jel se ovo pise odvojeno?), ajde mozda imamo plaze. Meni je ok, jer se citav zivot kupam na betonskim plazama, ali koliko sam pricala sa ljudima, kad idu na more, traze pjesak. Dobro, nemamo.
    Šta očekivati od pogrešno vođene politike. Ali, nije ni Budva najsretnije prošla.

    Quote Originally Posted by Makica View Post
    Sadrzaj? Neko ko hoce da iskesira, trazi hotel sa 5*, Spa centar (milion ljudi me pitalo, a ima li neki Spa u blizini, aham, ima, ali u Budvi), dakle ni to nemamo.
    Mislim da Hunguest Sun Resort 4* ima Wellness.


    Quote Originally Posted by Makica View Post
    Imamo li kulturni sadrzaj? 4-5 festivala, da li ljudi dolaze da bi odgledali neki novi film na Filmskom festivalu (sumnjam), ili ciljano zbog koncerta Karamazova, i to sumnjam. Dakle sadrzaja ima, ali to nije nesto zbog cega ljudi dolaze. Super im je da ubiju vrijeme (ako ih to interesuje). Mada ove nase mislim da vise interesuju Casa/Pandora i ostalo.
    HN nam je proglašen za šampiona kulturnog turizma jugoistočne Evrope.
    Prešišali smo DU (neopravdano). Ali ipak, nije to mala stvar.


    Quote Originally Posted by Makica View Post
    NaIgalo nisam bila (nisam dalje od tunela isla). Ne zelim, to mogu da mislim na sta lici. Drugarica mi rekla da se u parku na Staroj Banji razapinju satori.
    Dakle, ovaj turizam odje je ruglo, i mislim da nema spasa. Jednostavno smo se profilisali tako i to je to. Jeftino, vasar, glasna muzika, uglavno Zvezde Granda i ostalo. Dakle to sto smo ponudili, takvi su nam turisti dosli. Oni koji nisu imali para dje dalje da podju (Srbi koji nisu posli za Grcku ili Tursku), oni kojima je blizu (Bosna), i oni koji imaju stanove odje.
    Ne bi bilo humano da ih vraćamo sa trajekta ili Sitnice.

    Quote Originally Posted by Makica View Post
    Da moji nisu odje, da nisam odrasla tu i imam jos par prijatelja, meni ni na pamet ne bi palo da dodjem. Otprilike smo u rangu Sutomora (s tim sto mi nemamo kupacki voz), bez obzira sto se tripujemo da smo neka jako kul destinacija.
    Oh, Bože! Zar tako o rodnom gradu?

    Zanam da situacija nije bajna, ali nije ni sve tako precrno.
    Last edited by starwalker; 18-08-11 at 17:13.
    The more things change, the more they stay the same.

  25. #575
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    2,016 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Black_Pirate View Post
    Nemoj tako, lijepo je u junu dolje :distrust:
    Pirat zadovoljan?! Kako to?
    The more things change, the more they stay the same.

Page 23 of 137 FirstFirst ... 131920212223242526273373123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kotorske ćakule
    By jokac in forum Primorski
    Replies: 115
    Last Post: 30-06-22, 15:09
  2. Replies: 44
    Last Post: 03-03-17, 14:34
  3. PomoĆĆĆĆ
    By kaskiee in forum Android
    Replies: 0
    Last Post: 23-11-12, 22:09
  4. Replies: 6
    Last Post: 23-09-10, 22:14
  5. Replies: 4
    Last Post: 23-11-06, 03:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •