Page 18 of 137 FirstFirst ... 81415161718192021222868118 ... LastLast
Results 426 to 450 of 3411

Thread: Novske Ćakule

  1. #426
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kako da budu dzekovi kada radnici u vodovodu nisu primili platu od marta,vodovod grca u dugovima sto Matijasevicu zbog izvora u Mojdez sto Konavljanima za transport vode preko Hrvatske teritorije a uz to im je banka sjela na ziro racun i zamrznula dohotke,Bukvalno radnici centa nisu primili zbog dugovanja velikih trgovackih lanaca u HN,Vidjeli da stanovnici ne placaju vodu pa nece ni oni,Vjerujem da ce im trebat dobrana finansijska rekonstrukcija i oporavak barem godinu i vise dana kako bi se mogli vratiti na pozitivnu nulu,ne bi li stekli likvidnost i uopste mogli da krenu sa nekim napretkom,ocekuju da ih spasi ovaj regionalni vodovod ako uopste dodje do nas,spomenuse da je stigao do katastarske granice opstine Herceg Novi a danas u novine rekose da ce se za regionalni vodovod trebat cekati jos najmanje dvije godine,Ko zna sta se muti i da li uopste imaju viziju sta planiraju da rade sa tom vodom i kako planiraju da rijese muke,jedino je sigurno,trebaju sto prije da se otarase tog cjevovoda sto ide preko Hrvatske u duzini od 37 km .Jer zbog njega i radnici vodovoda i gradjani trpe posljedice,mada mi cemo i nekako bez vode bar je puste koliko toliko,ali da neko ne primi platu 3 mjeseca niti kakve minimalne prihode e to je sramota,misli li ko na tu djecu od tih radnika imaju li sta da jedu i piju,kako se snalaze.Ne,bitno je da su novski oridjinali zasjeli u gradsku kafanu i kritikuju,pitam se od tih dezurnih dusebriznika koliko njih reguralno placa vodu,da li na vrijeme izmiruje troskove,mislim da ih zabolje patka i za vodu i za dugove.

    Usotalom dohvatili smo se vode ko pijan plota a radnici Novog Prvoborca strajkuju gladju od prosle nedjelje zbog neizmirenih dugova,a opstinu i drzavu boli *****,jos na to ministar finansija stavlja sol na ranu izjavom da su neki strajkovi nelegalni i da neki radnici nemaju prava da traze ispunjenje svojih zahtjeva ? Ako se ne varam ovo je vec 6 ovakav strajk u CG,to je porazavajuce,da od pocetka godine radnici i obican narod traze svoja prava tako sto ce strajkovat gladju.a ministri i vlade samo sto im ne kazu da se gone u ***** i da im je dosta svega,pre neki dan je neki funkcioner izjavio da ovakvi strajkovi stvaraju losu sliku o CG,pitam se zbog cega,da to radnici ne rade namjerno jer mrze vlast ili zato sto moraju i nemaju drugog nacina da se izbore za svoja prava ? A ministre sramota,od cega ? Sramota ih je svojih gluposti sto su napravili proteklih dest godina otkad su zasjeli u fotelje i ne popustaju ih ko da im je za ljek.
    Bako, jebeš li što?

  2. #427
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je ta prica o dugovima, zakasnjelim platama i propalim planovima.... stara jedno desetak godina...

    Cini mi se da je malo preforsirana... jer u suprotnom, (valjada) ovaj neuki narod ne bi toliko cutao.. i birao vazda isti nesposobni klub bezdusnika. ( mada ***** ih bira narod ) ... nego... na ulice, lomi, blokiraj, gadjaj jajima, iskazi nezadovoljstvo, zaustavi saobracaj... da vidis kako se stvari mijenjaju, odes u zatvor i boli te ku_rac.

    Ja kad izadjem kroz grad, oko mene sve zadovoljan svet Diznilend. Setaliste puno rupa, nidje rasvjete... ljudi setaju, padaju, lome noge, ustaju, samo se obrisu , izvinu i nastave dalje sa osmjehom na licu...

    a onda imamo sezonu, i prihode.. kojih mora biti jbem mu galeba, pa milioni ljudi zajase ovaj ponizni grad preko ljeta... neka ostavi svako po 50 centi, eto 500 000 eroh , odmah daj tamo 20 000 za vodovod da zakrpe rupe na cijevima, daj 15 000 da se zakaleme dalekovodi...stavi u dzep 400 000 ... i jbs mu mater ostace koji eur i za plate...

    Smrdi nesto... mutna je i ova voda, ko zna sta nam stavljaju u nju.... ksanaks..

    i koji ce mi ***** slatka voda ? neka crpe iz mora vodu, cisto da ljudi mogu oprat zube, posudje i guzice....

    priviknucemo se na so , vec nekako...

    a dje je trajekt zarada ? .. hocu ja poc da ih reketiram... ?
    Last edited by Black_Pirate; 15-06-11 at 00:58.

  3. #428
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja znam samo da u Kotoru,iako je ljeto,Jedinsvo iz Užica kopa i postavlja 28 km vodovodnih i kanalizacionih cijevi.
    Znam i da je kubik vode u HN oko 1€
    i znam da nije plaćeno HR ni centa od 2008.
    Viziju kako da se prikopčaju na regionalni vodovod-nemaju.Realno je da čekaju da za svoje potrebe Orascom na Luštici napravi vodovod,pa da se oni prikopčaju na pristan.Ali,onda treba i radit rezervoar i cjevovod po gradu,a nemaju ni idejno rješenje.A i vodu iz regionalnog vodovoda treba plaćati,a ovu sa Plata neplaćaju po 3,4 godine,do sudske naplate
    Last edited by minjo; 15-06-11 at 11:02.

  4. #429
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    2,016 Posts

    Default

    Znači, za očekivati je da će Konavljani zavrnuti slavine.
    The more things change, the more they stay the same.

  5. #430
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,071
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    432
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Treba zatvorit jedno godinu dana vodu, pa da narod progleda kakva im je opstinska vlast.
    \\
    OFL•GIC

  6. #431
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Znači, za očekivati je da će Konavljani zavrnuti slavine.
    Ne vjerujem,možda ponekad smanje dotok,sada se to sudom radi.Mene ineresuje što Hn Vodovod ne sjdne na račun ovih firmi i pp preduzeća,ako je problem od fizičkih lica naplatit,barem nije od pravnih subjekata.

  7. #432
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Zato sto su nikakvi, eto zato!

  8. #433
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Ne vjerujem,možda ponekad smanje dotok,sada se to sudom radi.Mene ineresuje što Hn Vodovod ne sjdne na račun ovih firmi i pp preduzeća,ako je problem od fizičkih lica naplatit,barem nije od pravnih subjekata.

    Pa to bi ti bilo kao da se mis bori protiv krda slonova,Oni jednostavno nisu u stanju da podnesu i istrpe troskove sudjenja protiv velikih potrosaca(Roda kompanije,Maxi-a,bivseg Pantomarketa itd)Ti bi sporovi trajali po godinu i vise dana samo da bi uspjeli da dobiju sudsko rjesenje za prinudnu naplatu,ustalom pitanje je bili dobili sporove,jer kad a Roda ili Mercator Mex dovedu svoj pravne timove iz PG djavola ce dobit spor,ovako idu normalnim putem pa sto im bog da,jel drugog nacina normalnog nacina nemaju,nekako ta opcija da se tuze velike kompanije koje hvala bogu imaju i vladinu podrsku,nema smisla barem meni.



    evo i njihovog obavjestenja:

    01.10.2010.g.OBAVJEŠTENJE
    Javnom preduzeću „Vodovod i kanalizacija“ Herceg Novi zaključno sa 29.septembrom 2010.g potrošači duguju oko milion i po evra za korišćenje vode iz gradske vodovodne mreže.
    Akcija prinudnih isključenja i intezivnih pregovora sa dužnicima koju je ovo preduzeće sprovelo u toku avgusta nije dala očekivane rezultate. Jedan od ciljeva ove akcije je bio naplata potraživanja od korisnika „vikend“stanova koji u velikom broju slučajeva ne izmiruju svoja dugovanja za utrošenu vodu.
    U ovoj godini od pravnih lica naplaćeno je oko 1,157 miliona evra, a potražuje se dug od 493.183 evra uvećan za septembarsku fakturu za utrošenu vodu koja za privredu iznosi 189. 865 evra.
    Od domaćinstava je u toku ove godine naplaćeno oko milion i po evra utrošene vode, a trenutni dug iznosi 472.523 evra uvećan za fakturu za mjesec septembar koja iznosi 259.210 evra.
    U ovom preduzeću se sprovodi stalna procedura kojom se nerodovne platiše opominju usmenim , a zatim i pisanim putem. Poslije pisane opomene potrošači imaju mogućnost sklapanja sporazuma sa ovim preduzećem o plaćanju duga u više mjesečnih rata. Ukoliko dužnik ne pokaže interesovanje ni za takav oblik izmirenja duga pristupa se nepopularnim mjerama kao što su utuženje i isključenje sa mreže. U toku 2009.g ovo preduzeće je podnijelo 509 tužbi protiv neredovnih platiša.
    Potrošači koje ekipe JP“Vodovod i kanalizacija“ isključe sa vodovodne mreže istog dana ponovo mogu da dobiju vodu ukoliko plate čitav iznos duga ili dio duga uz potpisan ugovor u kome se precizira dinamika plaćanja ostatka duga. Napominjemo da se isključenje sa mreže i ponovno uključenje na mrežu ne naplaćuju iako i to predstavlja trošak za ovo preduzeće.
    JP“Vodovod i kanalizacija“ je prinuđeno da od ponedeljka 04.Oktobra 2010.g. sprovede novu akciju isključenja dužnika sa mreže kako bi naplatilo svoja potraživanja od oko 1,5 milion evra jer je i samo u teškoj ekonomskoj situaciji i nije u mogućnosti da izmiruje svoja dugovanja prema dobavljačima, bankama i zaposlenim radnicima.
    Ovim putem apelujemo na fizička i pravna lica koja imaju dug za utrošenu vodu prema ovom preduzeću da isti izmire ili sklope ugovor o načinu i dinamici plaćanja.
    Last edited by Brajan992; 15-06-11 at 20:44.
    Bako, jebeš li što?

  9. #434
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ahm, zasto je meni u sjecanju ostao podatak da je procenat naplate bio vrlo blizu 85% ? Ili sam permutovao sa EPCG ? Uglavnom taj podatak sam procitao prije par mjeseca u nekoj od dnevnih stampi.
    Ajmo dalje. Istog momenta kad neko duguje preko 500 eura, iskljuciti ga sa mreze, pa ga vratiti na mrezu kad izmiri dug. Kako za fizicka tako i za pravna lica. I to bez pardona.
    Opet je ona situacija kao sa strujom : ovi koji placaju placaju i za sebe i za one koji duguju i za one koji kradu. Alo, maknite mi onu drugu dvojicu sa mog bilansa. Nisam ih ja napravio. Nego vi. Vratite cjenu na nivo ispod 50c po kubiku, pa da pricamo o redovnom placanju. Jok, najlakse je dizati cijenu. Ja ne znam dokle je vise u glavama ljudi da su sve socijalni slucajevi i socijalne institucije kad meni niko nista ne daje (socijalno!) nego sve moram da zaradim.

    Lanci i hoteli da ne placaju vodu ? Ma bez pardona ih iskljuciti pa neka dodju sa pravnim timom i iz haga ako treba!

    Ne tako davno, radio sam u firmi gdje je procenat naplate bio jedva preko 65%. I te kako tesko za rad. I te kako, pogotovo sto je to trziste u kojem je ogromna konkurencija. A Vodovod nema konkurenciju, je li ? Samom sebi je konkurencija...

    Mislim, mislim naglas.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  10. #435
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima tu "raznih" dogovora,usluga itd...Ima i velikih problema u firmi,npr tehnički direktor-direktor.Pa onda direktor -predsjednik opštine.Pa onda upravni odbor -direktor.Zadnje što znam,da je osnovana neka skupštiska grupa da pomogne vodovodu,jer gore pomenuti ne razgovaraju međusobno,iz čisto ličnih razloga,znači,zbogom javni interes,zbogom pameti

  11. #436
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Buvara
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jednostavno uvesti sistem kao sa PDV-om....platis vodu za godinu dana unaprijed - ako potrosis vise, doplatis, ako potrosis manje, prebacuje ti se za sledecu godinu i kraj. jer ova placanja nakon 30-60 dana ce samo firme povesti u bankrot.
    <--- leuk

  12. #437
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima tu stvari ispod tepiha,daju npr.megamarketi donaciju opštini,pa onda donacija SNP,i onda i ne pomišljaju da tim istima naplate dug za vodu.No eto,oko 150000 je prebacila opština na vodovod,da se malo izvuku.Jadi,jadi....

  13. #438
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Jesu li skroz popunjeni kafici pored setalista poslije 22 ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  14. #439
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Jesu li skroz popunjeni kafici pored setalista poslije 22 ?
    nadje se rupa

  15. #440
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    2,016 Posts

    Default

    Je li slobodan ulaz na plazu hotela Rivijera u Njivicama?
    The more things change, the more they stay the same.

  16. #441
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Trebalo bi da su svi ulazi 'slobodni'.

  17. #442
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čestitam Šabanoviću na pumpanju vazduha,za vrijeme 25-dnevnih restrikcija,kod mojih roditelja na satu je 20 kubika veća potrošnja od standardne

  18. #443
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sabanovic je presretan zbog cestitke.
    A sad pitanje, na konto ovog vazduha u cjevima za vodovod. Ima neka prica po kuloarima, da se preporucuje da se ugradi ventil koji propusta samo vodu i to prije sata, da ne bi dolazilo do situacije u kojoj :
    1) zbog velikog pritiska vazduha u kombinaciji sa vodom strada vodokotlic
    2) zbog iznenadnog dotoka vode koji je podrzan velikom koncentracijom vazduha u cjevima dodje do kvarova na ves masini jerbo tamo dje voda treba da udje ulaze kombinovano vazduh i voda
    3) zbog gorenavedenih stvari dodje do problema u kazanima bojlera.

    Ajde to sto odleti baterija za tus to je 5 - 15 eura, ali sto cemo sa ovim drugim stvarima ? Da li neko zna kako se tacno zovu ti ventili i kolika im je cijena, eventualno ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  19. #444
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Molom lijepo,neko ima baterije armal
    Ima u mreži ovih vazdušnih vetila,a sigurno ima nešto slično za kućnu upotrebu.Ovo se prvi put desava sa vazdušnim čepovima,valjda je bio u pogonu neki izvor,crmnica ili tako nešto.
    A da treba nakon restrikcija odzračit cijevi prije upotrebe veš-sudo mašina,to je redovna pojava

  20. #445
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Kako je ovo cudan trip.... Je li to zute zastave kruze po setalistu, pa Peoples smanjuje pa pojacava muziku svako malo ? Neko vrijeme tiho, i onda odjednom oleee veselje se siri. Ako je tako, da ja posadim malo tih zutih zastavica po setalistu.
    I tako vec neka tri dana, imam utisak da se muzika utisava na kratko, pa bude glasnija (poprilicno) nekih 10-ak minuta pa onda opet utihne i tako ukrug, do negdje pola 2 iza ponoci.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  21. #446
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima mnogo dobrih promoterki dolje... volim kad me spopadne ono cudo

  22. #447
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    na koje si ti grane spao ako ti je ono dobro
    Bako, jebeš li što?

  23. #448
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a nisi ti vidjeo dvije antilope dolje, stoje tamo na ulazu i prkose svemiru... a onda, kako dodje refren, koljenima zaplesu... istim pokretom, kao blizankinje da su...

  24. #449
    Join Date
    May 2011
    Location
    Office Kitano
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A u Lobelia sto se cini? Imali su dobre hostese

  25. #450
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MegaDrakce View Post
    A u Lobelia sto se cini? Imali su dobre hostese
    krepalo sve

Page 18 of 137 FirstFirst ... 81415161718192021222868118 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kotorske ćakule
    By jokac in forum Primorski
    Replies: 115
    Last Post: 30-06-22, 15:09
  2. Replies: 44
    Last Post: 03-03-17, 14:34
  3. PomoĆĆĆĆ
    By kaskiee in forum Android
    Replies: 0
    Last Post: 23-11-12, 22:09
  4. Replies: 6
    Last Post: 23-09-10, 22:14
  5. Replies: 4
    Last Post: 23-11-06, 03:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •