Page 114 of 137 FirstFirst ... 1464104110111112113114115116117118124 ... LastLast
Results 2,826 to 2,850 of 3404

Thread: Novske Ćakule

  1. #2826
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    O cemu bi cakulali, vidis da niko nece na forum. Vise se komentara u nedelju dana ostavi na radio jadran, nego na ovaj pdf za mjesec dana (mogao bih reci i za pola godine).
    O tome hoce li Pero Porobic namjesto Natase doci (koja je btw negdje nestala, nacuh zdravstveni problemi) jer je vrijeme rotacije ?
    O tome hoce li koju palmu sacuvati ova nesretna fitosanitarna inspekcija kojoj je kroz ruke isti prosao ? Da vidite samo na sta lice palme kroz Bijelu, Baosice pa naovamo.
    O kolektoru smo prestali pricat, evo ponovo kopaju maltene na ista mjesta gdje su vec dva tri puta razrovali kroz Baosice i Djenovice.
    O premijeri "Stada" ? Pa hvale ljudi film, nekako je aktuelna tema vec neko vrijeme nasire ...
    O tome da je Azmont uplatio 2 miliona pa da ovi nikako da objave da ce biti prikopcani na regionalni vodovod (ako se neko sjeca, mediji su objavljivali da ce prikljucak krenuti u proces gradnje onda kad Azmont uplati). Inace, nekako medju nama skliznula vijest od prosle godine da se Socar povukao iz Azmonta (?)
    O tome da se magistrala raspada od nedorzavanja (rupe, ulegnuca, ne vidi se linija izmedju traka kad padne kisa, ne vidi se ivicnjak)
    O tome kako ovaj LED ocajno svjetli (nit vidis pjesake, nit vidis preko puta bandere)?
    I slobodno nabacajte o komunalnoj policiji, otpadu.....

    Stvarno, o cemu lijepo cakulati ovdje ? Ajde, neku lijepu temu za cakulu ? Nesto cega god se taknem, cir steze.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  2. #2827
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Pero mi je vazda sa te političke starne bio odvratan haha.
    Ispod moje kuće u Baošiće, pri more, dvije velike palme, jedna je nekim slučajem preživjela a druga se okembesila kao žalosna vrba. za ovo bi neko trevbao da odgovara. Neko je ovu bolest palmi uvezao.
    Najfascinantije mi je koanje kroz Zeleniku, potonuće jednom cijela Zelenika, kopaju je svako 20 dana.
    Evo ni ja u Pg još ne odgledah Stado, sve se nema kad .
    Azmont nam je zadnja nada i šansa.
    Najgora magistrala u CG je ona kroz novsku opštinu.
    LEd je promašaj.

    Do čitanja

  3. #2828
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Zelenika se vise kopa nego rudnik uglja. Grad je kao grad duhova cim padne mrak,nidje nikoga. Neki dan sam pola HN vidio u Trebinju. Umjesto da ljudi dolaze kod nas kao nekad. Ali dobro. Bice gore...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  4. #2829
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    u Trebinju je jeftinije nego kod nas.....

  5. #2830
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    u Trebinju je jeftinije nego kod nas.....
    Pa o tome i pricam . Razumijem kad ljeti nabiju cijene ali ne razumijem sto zime ne spuste. Umjesto da mi dovlacimo ljude iz okolnih gradova,pogotovo Dubrovnika oni svi odose u Trebinje, lako je sto oni odose nego odosmo i mi. Podjem do grada samo kad moram. A barem u HN ima sto da se obidje. Ali neka. Sve je vise praznih poslovnih prostora. A trg treba preimenovat u trg od banke...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  6. #2831
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Zelenika se vise kopa nego rudnik uglja. Grad je kao grad duhova cim padne mrak,nidje nikoga. Neki dan sam pola HN vidio u Trebinju. Umjesto da ljudi dolaze kod nas kao nekad. Ali dobro. Bice gore...
    Zna li se tamo sta kopaju,jer evo cini mi se zadnje cetiri godine kako dolazim u Hn na isto mjesto kopaju i rade?

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk

  7. #2832
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Zna li se tamo sta kopaju,jer evo cini mi se zadnje cetiri godine kako dolazim u Hn na isto mjesto kopaju i rade?

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
    Znaju. Nego da utvrde...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  8. #2833
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Trebinje - cuh pricu kako je dobar dio Dubrovcana kupio gajbe po Trebinju, pa proljece ljeto provede u TB a svoje rentiraju za masnu svotu. Trebinje je postalo stratesko distributivno mjesto - Podgoricani, Niksicani, Dubrovcani, Novljani svi oni gravitiraju da neke pare ostave nekome u TB. A da se ne lazemo, odkako je TB dobio na tezini, vise nije nesto jefitnije kao sto je bilo. Vidjeli ste da je distribucija i proizvodnja Swissliona prebacena u TB.

    Subota vece u gradu ? Ko prodjira od Skvera do Sat kule i nazad, osim macaka sresce po kojeg mucenika u prolazu, eventualno vidjeti par zauzetih mjesta dole kod Dodoa, Toucha i nesto u onaj bife Beograd (ne mogu se sjetit kako se sad zove, naspram Gradske Kafane). Ne znam je li do ponude, ili do mentaliteta ? Dje se ljudi okupe za pricu ?

    Nema programa za djecu, ima 3 igraonice koje su nekako tipske i male i nesto nisu bas za veliku klijentelu (uzrast od 3-7 godina). A za uzrast od 7-10 godina jedino da upises u sport neki. Ali ako djeca idu popodne u skolu, sport otpada, jer dosta treninga se odvija kad djeca imaju skolu ili u vrijeme kad klinci ne mogu ni da se presvuku izmedju sporta i skole. Mada, vjerujem da je tako i na nivou cijele CG.

    Imam toliko pitanja, ali ovdje vidim sljedi represija. Ne na forum, nego administracija opstine. Znati li koliko je tesko zgombati fin. sredstva da se rekonstruise sala za fizicko za skolu u igalu ? 2 500 EUR. Pa opstina kaze da ce finansirati, prije pola godine; a sad ne znam dje vise nije zapelo. Evo prica se da opet ide rekonstrukcija. Da samo vidite na sta sala lici.... Pazite, najveca opstina na primorju nema gdje da izgradi skolu za Igalo. A bilo je odavno odvojena parcela kod pijace u Igalo za buducu skolu. Igalo je ipak najveca MZ opstine HN.
    Danilovgrad ima 4 osnovne skole sa 14000 stanovnika, a HN koliko ima osnovnih skola ?

    Nemojmo, toliko se covjek osjeti nemocno ovdje kad krene da nabraja probleme. Ko rjesava probleme ? Niko. Kao da se svi zaposljavaju da prave probleme, a ne da se rjesavaju.

    Mislim, ja mnogo toga ne razumijem.... Jednostavno.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  9. #2834
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Fino se vi ispricaste a kao nema se o cemu.

    Kao kad se sastanu dvije babe pa - A sto da ti pricam moja Rado? Pa kad krene... 😂
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  10. #2835
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Fino se vi ispricaste a kao nema se o cemu.

    Kao kad se sastanu dvije babe pa - A sto da ti pricam moja Rado? Pa kad krene... 
    Ima se vazda o cemu pricat ali nema efekta od price. Neko bi od Novog napravio Majami ali eto, Novi vode skoro 30 godina dps-snp-dps. A dje oni dodju zna se kako to zavrsi...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  11. #2836
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Pa o tome i pricam . Razumijem kad ljeti nabiju cijene ali ne razumijem sto zime ne spuste. Umjesto da mi dovlacimo ljude iz okolnih gradova,pogotovo Dubrovnika oni svi odose u Trebinje, lako je sto oni odose nego odosmo i mi. Podjem do grada samo kad moram. A barem u HN ima sto da se obidje. Ali neka. Sve je vise praznih poslovnih prostora. A trg treba preimenovat u trg od banke...
    zakazivat treba da se popije kafa u Trebinje.tamo se vidimo sa drustvom i bolje i jeftinije...

  12. #2837
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    zakazivat treba da se popije kafa u Trebinje.tamo se vidimo sa drustvom i bolje i jeftinije...
    Tako i ja radim. Sto bih placao u HN 100e kad mogu gore 50e. Tacno tempiram sipanje goriva i trgovinu za kucu i odem gore i nakupujem. Odje samo kruv i meso. Ne pamtim kad sam nesto od garderobe ili obuce kupio u CG...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  13. #2838
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ja ni kruvac,pecemo ga a brasno isto kupim gore.svu garderobu sto se kupi gore vratimo PDV ispane jos jeftinije.

  14. #2839
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  15. #2840
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Evo viodite kako je to tužno. Tolike godine su izdržale. To je donešeno sa ovim uvoznim palmama, pih.

    Klik za veću sliku.


  16. #2841
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    da,donesen je sa uvoznim palmama koje niko ne kontrolise.....tu se mogu otvoriti sumnje da je ovo neko i namjerno uradio da bi poslije prodavao svoje palme koje je uvezao......

  17. #2842
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,081
    Thanks Thanks Given 
    1,283
    Thanks Thanks Received 
    255
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    da,donesen je sa uvoznim palmama koje niko ne kontrolise.....tu se mogu otvoriti sumnje da je ovo neko i namjerno uradio da bi poslije prodavao svoje palme koje je uvezao......
    Ovo je prilično logično... neko oće da uvenja svoje palme, a fala bogu skupe su dosta...

    Inače i kod mene je jedna fasovala, oguliše je skroz na skroz... čisto sumnjam da će se opet omladit, prije će bit da ću je morat opilat do zemlje ... šteta vala...

    Inače primjećujem da se krivica prebacuje na Ulcinj, kao od tamo je krenulo, a ja bi prije reko da je Porto Mne pokrenuo ovo, jer su njihove palme sve uvezene koliko ja znam, a tamo, naravno, nikakve kontrole nema... nego naravno, ne dao bog da se okrivi neko u Porto... a i ako se dobro sjećam, prve palme koje su fasovale su bile upravo njihove (naravno može bit da grješim, ne sjećam se više..)
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  18. #2843
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,081
    Thanks Thanks Given 
    1,283
    Thanks Thanks Received 
    255
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Ne znam je li ko od vas prolazio u skorije kroz Manastirsku ulicu... Nemam sada slika kod sebe, al čim stignem slikaću da vidite..
    Dakle, put kroz ulicu je nagrđen, kao ratište... i dovedoše oni mašine da se asfaltira i sređuje, ALI, pazite šta oni rade, umjesto da asfaltiraju put od raskrsnice (kod groblja), pa do zadnje kuće, oni kreću KONTRA, asfaltiraju drugi dio puta, a ovaj dio puta od raskrsnice ostavljaju kakav je bio... zapravo još su mu pogoršali stanje, jer je prolazila ta mašinerija tuda..
    Slikaću danas pa ću gledat da postavim, jer ne može se to dočarat kroz text, to mora da se vidi..

    Inače imali smo i još jednu smješnu situaciju, neđe prošle godine ako se dobro sjećam... pojavilo se nekoliko većih rupa po putu, i došli radnici da to srede.. šta oni rade ? oni vam, dobri moji, uzimaju sitnog kamenja i komade cigli, stave to u rupe, prekriju to šutom što je ostao od starog asfalta, utabaju to i tako se završi "opravka" puta
    Ovakve stvari se zaista moraju viđet uživo, jer nije to to kad ja opisujem...
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  19. #2844
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ma ova se zelenika radi vec godinama oce li se to zavrsavat.

  20. #2845
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shadow'91 View Post
    Ovo je prilično logično... neko oće da uvenja svoje palme, a fala bogu skupe su dosta...

    Inače i kod mene je jedna fasovala, oguliše je skroz na skroz... čisto sumnjam da će se opet omladit, prije će bit da ću je morat opilat do zemlje ... šteta vala...

    Inače primjećujem da se krivica prebacuje na Ulcinj, kao od tamo je krenulo, a ja bi prije reko da je Porto Mne pokrenuo ovo, jer su njihove palme sve uvezene koliko ja znam, a tamo, naravno, nikakve kontrole nema... nego naravno, ne dao bog da se okrivi neko u Porto... a i ako se dobro sjećam, prve palme koje su fasovale su bile upravo njihove (naravno može bit da grješim, ne sjećam se više..)
    Pa evo pricaju unazad od kad je pocelo ovo sa palminim surlasem da je to palmi iz porto montenegra koje su uvezene. Da su one bile zarazene.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk

  21. #2846
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    pa ljudi zar to niko ne kontrolise?sto se uvozi i kako.......zali boze ovih palmi...

  22. #2847
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,081
    Thanks Thanks Given 
    1,283
    Thanks Thanks Received 
    255
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Pa evo pricaju unazad od kad je pocelo ovo sa palminim surlasem da je to palmi iz porto montenegra koje su uvezene. Da su one bile zarazene.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
    Znam, znam.. nego čuh od jedne osobe da vele da je ovo kao krenulo iz Ulcinja, a ne iz Porta, što je niđe veze realno, jer koliko se sjećam, prve palme koje su fasovale jesu upravo ove u Porta.. čim sam čuo ovo pomislio sam kako oće barabe da maknu odgovornost sa Porta naša posla...

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    pa ljudi zar to niko ne kontrolise?sto se uvozi i kako.......zali boze ovih palmi...
    Ovako nam je sve nažalost.. kaka crna kontrola, nema kod nas sreće od toga, dovoljno je samo da podmažeš na pravo mjesto i to je to ... nažalost.
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  23. #2848
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,081
    Thanks Thanks Given 
    1,283
    Thanks Thanks Received 
    255
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    ma ova se zelenika radi vec godinama oce li se to zavrsavat.
    Koliko kopaju pomislio bi čoek da su našli naftu ili neko zlato
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  24. #2849
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    vala bas,reko bi da se radi godinama kad god prodjem raskopano je.

  25. #2850
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

Page 114 of 137 FirstFirst ... 1464104110111112113114115116117118124 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kotorske ćakule
    By jokac in forum Primorski
    Replies: 115
    Last Post: 30-06-22, 16:09
  2. Replies: 44
    Last Post: 03-03-17, 15:34
  3. PomoĆĆĆĆ
    By kaskiee in forum Android
    Replies: 0
    Last Post: 23-11-12, 23:09
  4. Replies: 6
    Last Post: 23-09-10, 23:14
  5. Replies: 4
    Last Post: 23-11-06, 04:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •