Page 111 of 137 FirstFirst ... 1161101107108109110111112113114115121 ... LastLast
Results 2,751 to 2,775 of 3409

Thread: Novske Ćakule

  1. #2751
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,113
    Thanks Thanks Given 
    1,300
    Thanks Thanks Received 
    288
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  2. #2752
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    35
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bruka i sramota...najbolje da nas sravne sa zemljom


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Using Tapatalk

  3. #2753
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo je, po meni, poražavajuće:

    Drugi razlog je da je Kanli kula u ruševnom stanju i da nije bezbjedna, tj. da se na nju ne može stavljati nikakvo opterećenje, oprema, bina i slično, te da se ove godine tamo neće održati nijedna manifestacija. Čak razmišljaju i da li će dozvoliti turističke posjete tokom ljeta, pri čemu su nam pokazali i neke fotografije kule”, pojašnjava Bučevac.
    Izvor: http://radiojadran.com/nema-vise-sun...u-herceg-novom

  4. #2754
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,113
    Thanks Thanks Given 
    1,300
    Thanks Thanks Received 
    288
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Zašto bi tradicija bila važna predsjednici koja uopšte nije Novljanka ... Sledeće godine očekujem da se i Mimoza ukine ...

    al bitno je da se ima tona savjetnika, tu biće i odoše pare namjenjene skalama ...
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  5. #2755
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,519
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    ne no najbolje da zapale sve.
    božmioprosti
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #2756
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    35
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nazalost,mi Novljani smo p...e obicne,sve ce ovo ostati na cakulama po forumima i fb...niko nece da se digne protiv...samo sjedi kuci,zatvori skure i sta ti Bog da...


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Using Tapatalk

  7. #2757
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    3,296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Оћел Крвава кула поднијет Филмски фест и наступ Драгољуба Ђуричића? Пошто је Владов наступ лајт варијанта, не броји се у оптерећење.

  8. #2758
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Kulturološka karta HN nije kodirana Skalama

    Predsjednica opštine Nataša Aćimović nije ni jednom riječju ili odlukom ukinula ili zabranila održavanje festivala "Sunčane skale", saopštili su iz kabineta predsjednice hervegnovske opštine. Kako su naveli, u razgovoru sa direktorom fesivala Slobodanom Bučevcom, saopšteno je da ovogodišnji festival nije uvršten u budžet namijenjen kulturnim manifestacijama i godišnjoj kulturnoj produkciji.

    http://portalanalitika.me/clanak/226...dirana-skalama
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  9. #2759
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Cisto onako informativno da vi recem nesto
    Treba mi ovih dana da skoknem na 2-3 dana do Splita da nesto zavrsim,nema nidje nikoga i svakoga je strah da ide preko grane za Hrvatsku da ne bi ostao bez auta ili nekih bitnih dijelova na auto.
    Zovnem taxi more i kazu mi :
    ONA : ok ok,da to ne moze da se racuna kao u lokalu 0.70 eura po kilometru,nego se racuna drugacije.
    JA : ok,super,recite mi koliko bi me izasla ta druga vasa racunica
    ONA : sacekajte trenutak da izracunamo...(cekanje od 5 min)... e gospodine to bi vam izaslo 350eura i fiksno je.

    Zovnem neke Ruse isto sam nedje po netu nasao broj da vidim koliko bi me oni opleli
    Postovani HN-Split vozimo za 270 eura

    Zovnem zuti taxi u PG
    Vozimo za fixnu cijenu od 200 eura

    Zovnem jednog lika sto privatno radi i vozi,bez racuna jer mi nije potreban i kaze ako je bez da moram davat racun mogu ti ucinjet za 200 eura

    Na kraju zovnem autobusku i jedno divno gospoce mi kaze da ide autobus svakim danom u 19:50 i cijena karte je 31 euro,trajanje putovanja oko 5 sati

    Hvala vam i Slava vam,docicu po kartu ovih dana

    Nema se posla,niko nista ne radi,nema turista,nema sezone,nema vode...nema ovo nema ono...a uzimaju po 350 eura za oko 300km aoooooooooo nemali nikad nista
    znam da valjda treba da se plate neke putarine ali djee nadje 350 eura,mogu avionom 11 puta tamo ovamo hahahahahah
    eto tako

  10. #2760
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Cisto onako informativno da vi recem nesto
    Treba mi ovih dana da skoknem na 2-3 dana do Splita da nesto zavrsim,nema nidje nikoga i svakoga je strah da ide preko grane za Hrvatsku da ne bi ostao bez auta ili nekih bitnih dijelova na auto.
    Zovnem taxi more i kazu mi :
    ONA : ok ok,da to ne moze da se racuna kao u lokalu 0.70 eura po kilometru,nego se racuna drugacije.
    JA : ok,super,recite mi koliko bi me izasla ta druga vasa racunica
    ONA : sacekajte trenutak da izracunamo...(cekanje od 5 min)... e gospodine to bi vam izaslo 350eura i fiksno je.

    Zovnem neke Ruse isto sam nedje po netu nasao broj da vidim koliko bi me oni opleli
    Postovani HN-Split vozimo za 270 eura

    Zovnem zuti taxi u PG
    Vozimo za fixnu cijenu od 200 eura

    Zovnem jednog lika sto privatno radi i vozi,bez racuna jer mi nije potreban i kaze ako je bez da moram davat racun mogu ti ucinjet za 200 eura

    Na kraju zovnem autobusku i jedno divno gospoce mi kaze da ide autobus svakim danom u 19:50 i cijena karte je 31 euro,trajanje putovanja oko 5 sati

    Hvala vam i Slava vam,docicu po kartu ovih dana

    Nema se posla,niko nista ne radi,nema turista,nema sezone,nema vode...nema ovo nema ono...a uzimaju po 350 eura za oko 300km aoooooooooo nemali nikad nista
    znam da valjda treba da se plate neke putarine ali djee nadje 350 eura,mogu avionom 11 puta tamo ovamo hahahahahah
    eto tako
    A za koliko bi ti vozio nekoga do Splita? Uzmes renta auto i vozis sam...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  11. #2761
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,113
    Thanks Thanks Given 
    1,300
    Thanks Thanks Received 
    288
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Kad se ide van granica drzave drugacije se racuna tarifa koliko je meni poznato...

    Pogotovo sto je split daleko, u jednom pravcu nepunih 300km cini mi se, u dva to je 600 (racunam od hn).. dosta je to..
    Troskovi goriva, putarine, amortizacija, cekanje... bude tu troska.. a i racunaj da ipak ides autom, gospodski kako kazu kod nas, nema truckanja busom, nema cekanja na granicu sto godina, mozes stat kad te volja i dje te volja... moras sve to uzet u obzir.

    Pa da te privatno neko odvede do ulcinja uzece ti od 100 do150eura .. neko manje, neko vise, al to ti je cijena otprilike.

    Tako da ta cjena od 200 uopste nije strasna..

    Sent from my G630-U20 using Tapatalk
    Last edited by Shadow'91; 03-05-16 at 16:32.
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  12. #2762
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    A reci mi kakve dodatne troskove ima taxi drustvo iz herceg novog u odnosu na podgoricu ?
    Za 200 eura tu i tamo,nije bas toliko strasna,znas i sam da to nisu benzinjare koje mnogo trose,e sad ne znam koliko su putarine i kuda on mora do vozi i sta ce da izbjegne.
    Uopste cijene su katastrofalne,za bilo sto a ponuda i usluge jedna velika 0

  13. #2763
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,113
    Thanks Thanks Given 
    1,300
    Thanks Thanks Received 
    288
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Veca konkurencija u pg pa spustaju cijenu, u hn imas samo ove

    A uzmi u obzir da taxi koje te vozi gubi nekih 7-9sati posla, tako da vjerovatno akonto toga odreduju cijenu

    Sent from my G630-U20 using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  14. #2764
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Cisto onako informativno da vi recem nesto
    Treba mi ovih dana da skoknem na 2-3 dana do Splita da nesto zavrsim,nema nidje nikoga i svakoga je strah da ide preko grane za Hrvatsku da ne bi ostao bez auta ili nekih bitnih dijelova na auto.
    Zovnem taxi more i kazu mi :
    ONA : ok ok,da to ne moze da se racuna kao u lokalu 0.70 eura po kilometru,nego se racuna drugacije.
    JA : ok,super,recite mi koliko bi me izasla ta druga vasa racunica
    ONA : sacekajte trenutak da izracunamo...(cekanje od 5 min)... e gospodine to bi vam izaslo 350eura i fiksno je.

    Zovnem neke Ruse isto sam nedje po netu nasao broj da vidim koliko bi me oni opleli
    Postovani HN-Split vozimo za 270 eura

    Zovnem zuti taxi u PG
    Vozimo za fixnu cijenu od 200 eura

    Zovnem jednog lika sto privatno radi i vozi,bez racuna jer mi nije potreban i kaze ako je bez da moram davat racun mogu ti ucinjet za 200 eura

    Na kraju zovnem autobusku i jedno divno gospoce mi kaze da ide autobus svakim danom u 19:50 i cijena karte je 31 euro,trajanje putovanja oko 5 sati

    Hvala vam i Slava vam,docicu po kartu ovih dana

    Nema se posla,niko nista ne radi,nema turista,nema sezone,nema vode...nema ovo nema ono...a uzimaju po 350 eura za oko 300km aoooooooooo nemali nikad nista
    znam da valjda treba da se plate neke putarine ali djee nadje 350 eura,mogu avionom 11 puta tamo ovamo hahahahahah
    eto tako
    Koju Autobusku ? Pg ili HN ?
    Od Dubrovnika ti je 5 sati voznje, najmanje. Kolima. Auto puta bez.
    Licno, i ja bih te mozda za 200 E vozio do tamo (od HN) i sacekao sat dva za te pare. Pa 40 E ti je do aerodroma Cilipa (ako ulovis za 30 i to je mrka kapa) od Novoga. Amortizacija, vrijeme, gorivo, granice - sve je to cijena.
    Rent a car, uzmes sevroleta i vratis za dva dana - osim ako oces da ostanes duze u splitu ili da poletis od tamo...
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  15. #2765
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,603
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Zvao sam autobusku u herceg novi,prvo se zacudih sto ima svakim danom bus za tamo,vjerovatno da nastavlja i dalje ali ono bas svaki dan da vozi bas se iznenadih.
    Ne uzima mi se renta car jer ne znam ni dje idem - dje cu bit smjesten,a postoji i mogucnost da me jos nedje dalje posalju pa da se ne cimam sa tim,a u Split bi trebao minimum 3 dana ostati.
    Malo jeste glupo vrijeme polaska autobusa jer se vjerovatno dodje tamo oko 2 sata ujutro ali sta da se radi i dan ranije da krenem i platim noc vise sa smjestaj opet ce me jeftinije izac,nije lakse ali jbg.

  16. #2766
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Herceg Novi ove godine slavi 10 godina nezavisnosti i 25 godina restrikcija vode u ljetnjem periodu!Da zivimo bolje!
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  17. #2767
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Restrikcije će se dakle sutra počet slavit... trajaće to nekih 15-ak dana, ako opet ne slažu.

    Od Sutorine do Savine "potrošači" će imati vode od 7-9 i od 19-21 čas, a od Meljina do Kamenara od 5-7 i od 17-19 časova...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  18. #2768
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nije bitno sto se slavi, bitno je da se slavi. Kruva i fešte, milorde....
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  19. #2769
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

  20. #2770
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

  21. #2771
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by napalm View Post
    nego sta je DRK ?
    Dusan Radovic Kruso.
    Those about to rock, we salute you!

  22. #2772
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    1) Vrtic Savina - na klizistu, zatvoreno do daljnjeg zbog procjene opasnosti od urusavanja
    2) Skola Milan Vukovic na Savini - pojavljuju se ogromne pukotine, i prijeti ista sudbina kao maloprije navedenom vrticu
    3) Skola Daso Pavicic istureno odjeljenje u Igalu - stavilo se do znanja da je to goruci problem jer je ogroman broj djece skolskog uzrasta stacioniran u Igalu, opstina vise nema zemljista pa cak ni ono koje je ranije opredjeljeno za tu namjenu - sta se desava s tim, saznat cemo ovih dana
    4) krusu je bitno da svira muzika do 3 ujutru, a pod kojim uslovima moze da svira muzika to sve njih boli patka, pa ti narode ako dje radis ili skapavas od gladi gledaj kako kruso u 02h ujutru spusta roletne pali klime i ne cuje nista dok spava
    5) autobusi i mehanizacija raznih graditelja na magistrali u isto vrijeme ne mogu bas da ubrzaju saobracaj. Od Igala do Bijele sam milio 45 minuta u subotu 18 juna 2016. Izbrojao sam 3 kamiona sa teretom rasutog materijala i 7 mjesalica na putu, 14 autobusa, i pored njih neznaveni narod koji ne zna dje skrece i dje ulijece. Alo ? Policija zato u subotu uvece stane na raskrsnici pored Mianje u Igalu (od maxija ka petlji) i sve zivo zaustavlja (i potrebno i nepotrebno). Dje ste preko dana ?
    6) malo tangira sto svako mjesec dana se organizuje skupljanje para u ovoj opstini za nekoga. Sve je to lijepo, ali po meni to pokazuje da drzava ne radi svoj posao. Kako toliko djece oboljeva i ne daju se instrukcije kako sto prije da se izljece no se roditelji jos vise mrcvare da iznadju para da privatno ljece djecu. Alo.
    7) malo tangira sto opstina dize cijenu boravisne takse onako oruk, ali opstina ne pokazuje sto je ucinjela da gost dobije od te boravisne takse ? Uniformu za komunalnu policiju u beretkama da gleda svako malo i da se streca od njhovog pogleda ? Ili mirisi svega i svacega na setalistu ? Ili prljavo more gdje svako malo nesto pjeni pa nebitno je li igalo, meljine ili mamula ? I toliko toga.... A nista lijepo za pokazat gostu... A da ne pricamo o onom sistemu kako domacin mora da ceka u red da prijavi gosta... A taj isti domacin je morao da okreci kucu, opere posteljinu, da placa razne servise da bi mogao uslugu da ponudi gostu (npr. struja ili internet), a onda mu bageri stoje pred kucu i izlomise setaliste, i ostavise nekaki makadam sa sahtama da vire pola metra.... Pa onda sta covjek da misli. Ja kao gost sigurno u takvom okruzenju ne bih ostao ni jedan dan, a predsezona je pri kraju.

    I vracam se napolje... Kad krenem ovako, odma pritisak poleti...
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  23. #2773
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Setaliste kod Igala, dzaba prosirivanje. Evo vec terase postavljene, tako da je efektivna/upotrebljiva sirina setalista kao prije prosirivanja. Govorim o potezu kod nekadasnjeg restorana Galeb/klub Baron do malo prije Twinsa.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  24. #2774
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    35
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gdje u HN kupiti kutiju prve pomoci za auto?!pumpe,apoteke,autodijelovi,merkato-NEMA.ima li iko ideju?
    Using Tapatalk

  25. #2775
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jav74 View Post
    Gdje u HN kupiti kutiju prve pomoci za auto?!pumpe,apoteke,autodijelovi,merkato-NEMA.ima li iko ideju?
    mislim da sam vidio u Okov prije par nedelja.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

Page 111 of 137 FirstFirst ... 1161101107108109110111112113114115121 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kotorske ćakule
    By jokac in forum Primorski
    Replies: 115
    Last Post: 30-06-22, 15:09
  2. Replies: 44
    Last Post: 03-03-17, 14:34
  3. PomoĆĆĆĆ
    By kaskiee in forum Android
    Replies: 0
    Last Post: 23-11-12, 22:09
  4. Replies: 6
    Last Post: 23-09-10, 22:14
  5. Replies: 4
    Last Post: 23-11-06, 03:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •