Page 10 of 137 FirstFirst ... 678910111213142060110 ... LastLast
Results 226 to 250 of 3411

Thread: Novske Ćakule

  1. #226
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Zamijenio sam cvrstu kozu na tabanima, za pivo i rakiju u Pivnici. Sad gledam mladje generacije kako igraju.
    \\
    OFL•GIC

  2. #227
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Zamijenio sam cvrstu kozu na tabanima, za pivo i rakiju u Pivnici. Sad gledam mladje generacije kako igraju.
    Hahhahah To se postuje,treba se povuc i prepustit terene mladjima :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
    Mada ni u pivnicu nije lose,prijatna atmosfera,odlicno za izblejat popodne
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  3. #228
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Orgullo_Vikingo View Post
    ...odlicno za izblejat popodne ...
    odlicno za od jutra pa do sjutra :hardrock:

  4. #229
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    PG-HN
    Posts
    12,103
    Thanks Thanks Given 
    605
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    60 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darijan View Post
    odlicno za od jutra pa do sjutra :hardrock:
    hahhaha ja volim izblejat popodne u 'ladovini,a uvece sam vise za nesto tipa peoples
    No soy el mejor del mundo, pero creo que no hay nadie mejor que yo.

  5. #230
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Orgullo_Vikingo View Post
    hahaha Da nema i tebe dje tamo na kockice ?
    On ih ceka da ih uslika
    Last edited by Njivice_Orano_Nepreorano; 25-10-10 at 21:12.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  6. #231
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    56
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eee kad je ova kisa ne moze se vikendom izac, pardon moze al u pandoru ili casu da slusam one nafurane folkere. Zimi ovaj novi je mrtav, mogli bi negdje otvorit kafic sa zivom svirkom, rok, bluz nako da se opustis i da protracis jos koji dan....
    Never Give Up

  7. #232
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Hercegnovsko Pozoriste radi vec od podneva, pa sve do 1-2 iza ponoci.
    \\
    OFL•GIC

  8. #233
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,412
    Thanked in
    1,242 Posts

    Default

    Jedna lijepa ideja koju sam vidjela u Andorru:
    Mali kafic, uredjen kao dvevni boravak sa garniturama, a ima i stolova, i jedna velika polica na kojoj su sve moguce drustvene igre (ako to ove mladje generacije vise i znaju igrati). Mozete donijeti i neku svoju igru. Meni se bas svidjelo.

  9. #234
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Jes, sto joj fali? Da nemate ljepshu
    a pravite li dvorce u pijesku?
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  10. #235
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    To je za djecu. U Novi bar mosh doc s kolima na plazu...

    uh... ovo je loshe ispalo...
    \\
    OFL•GIC

  11. #236
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I dalje se nastavlja sa neki ispadima struje. Njivice bez struje vise od 9 sati, a pretpostavljam i dio Tople i Igala. Naravno, telefonska slusalica elektrodistribuce ili prenosa ili trafo stanice (kako god krstili oni koji su krstili) podignuta od kako je nestala struja i ne mogu se dobiti informacije o eventualnom pustanju struje. I da, i dalje nema struje.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  12. #237
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    evo dosla struja na toplu prije pola sata...
    navodno je u pitanju bio neki osigurac koji je trebao da dodje iz PG i da se zamijeni. S obzirom da ostatak grada struju ima od 12 popodne, zasto je trebalo 8 sati da osigurac dodje i da se zamijeni. shvatam da to nije obicni osigurac ko kod mene doma, al svejedno... kao da je osigurac pjeske iz PG dolazio..

  13. #238
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    56
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darijan View Post
    evo dosla struja na toplu prije pola sata...
    Navodno je u pitanju bio neki osigurac koji je trebao da dodje iz pg i da se zamijeni. S obzirom da ostatak grada struju ima od 12 popodne, zasto je trebalo 8 sati da osigurac dodje i da se zamijeni. Shvatam da to nije obicni osigurac ko kod mene doma, al svejedno... Kao da je osigurac pjeske iz pg dolazio..
    ma to sve bagra, lijena..::d
    Never Give Up

  14. #239
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darijan View Post
    navodno je u pitanju bio neki osigurac koji je trebao da dodje iz PG i da se zamijeni. S obzirom da ostatak grada struju ima od 12 popodne, zasto je trebalo 8 sati da osigurac dodje i da se zamijeni. shvatam da to nije obicni osigurac ko kod mene doma, al svejedno... kao da je osigurac pjeske iz PG dolazio..
    ma to je procedura trebovanja velika komplikacija, razumijes ali tu treba i uracunati i reprezentativne troskove nedje na putu. Da su meni rekli e treba ovo i ovo pokupit tu i tamo, pa vala ne bi cekali struju 9 sati!

    Sve cekam onu zimu sto nam stize... Kad sjever malo zaladi pa svi popale grijanje. A ovdje ce se o jadu zabavljat o osiguracima i ispadima trafo stanica, i naravno, nece im pasti na pamet da telefonsku slusalicu stave tamo dje joj je mjesto, no ce je drzat podignutu, to jes spusteno sa strane.

    Kakva posprdnja. Podjseti me ovo danas, kad sam pokusao ljetos dobiti informaciju od vodovoda kad ce stici voda, da znam da li da cekam ili da bebu vozim u meljine na kupanje, a ono jedan jedini broj, gdje je automat prikopcan, a taj automat ti daje samo informaciju koliki ti je racun za prosli mjesec, i koliki ti je dug i nista vise. Makar neki broj gdje mogu dobit dezurnog.

    U stvari, izgleda, da tel.broj dezurnih imaju samo izvjesna gospoda kojoj mozda te informacije i ne trebaju (jerbo imaju agregate, ili svoje bazene vode) ali da neki obican gradjanin dobije informaciju ... a ne ne.

    A koliko je vode napadalo juce, ee....
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  15. #240
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    U čijoj je nadležnosti site http://www.hercegnovi.cc/home.php
    Godinama nije ažururan.
    Prostor za odličnu prezentaciju ali ipak sve stoji :mad:
    The more things change, the more they stay the same.

  16. #241
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Privatna svojina.
    \\
    OFL•GIC

  17. #242
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja imam jedno skromno pitanje, nadam se da ce neko znati odgovor. Ovogodisnju nagradu povodom Dana oslobodjenja Novog dobilo je KUD "Igalo". Nesto nisam imao prilike, a ni gotovo niko iz mog okruzenja / mnogi cak i ne znaju da postoji taj ansambl/ da se upozna sa tim vrhunskim dometima igaljskih folklorasa. Iako je ova nagrada vec nekoliko godina unazad dezavuisana, pa je s pravom odluceno da se dodjeljuje na cetri godine, ova nagrada izaziva, najblaze receno, cudjenje, a i posprdivanje. Dakle, koji su umjetnicki dometi, znacajne turneje, festivali, nastupi ovogodisnjeg laureta?

  18. #243
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    E ovako, kao bivsi clan tog KUD-a (i jos jednog, boljeg, KUD-a u gradu) i te kako sam podoban da pricam o tome. Upoznat sam sa svakakvim desavanjima u tom KUD-u, cak sam na sopstvenoj kozi osjetio neka vrlo neprijatna iskustva.

    Umjetnicki dometi - i nisu neki, al posto sam bio "samo" igrac (da ne kazem nosioc tog KUD-a), a nisam neki koreograf, etnolog, ili nesto slicno o umjetnosti necu.

    Znacajne turneje i festivali - evo da kazem dva detalja sa dvije turneje. Obje se odnose na period izmedju 2006te i 2008e godine.
    Prva - neki seoski folklorni festival u nekom selu u Subotici koji je toliko poznat i popularan i koji se toliko sredstava ulaze da je za cijeli festival postavljen samo jedan plakat i to na drvetu ispred sale u kojoj se "festival" odrzavao. E da, i taj jedini plakat je bio rucno ispisan, na listu papira A3 formata, crnim markerom.
    Druga - turneja u Cacak, neka tako dobra organizovana smotra folklora, gdje smo mi kao ucesnici bili smjesteni u motelu koji se nalazi na spratu autobuske stanici i koji ima jednu zvjezdicu. Tj, imao je (pertpostavljam) za vrijeme Tita, u vrijeme kad smo mi tamo boravili, nije imao ni tu jednu. Tople vode nije bilo nego mozda u dvije, maksimalno tri sobe; plocice u WCu su otpadale ako bi ih slucajno dotaknuo; prozori se nisu mogli otvoriti; i najvaznije - bio je neki zimski mjesec a mi u sobi nismo imali grijanje.
    Eto, dvije izdvojene turneje, a KUD "Igalo" ih je u svojoj dugackoj istoriji imao toliko da se mogu nabrojati na prstima dvije ruke.

    Evo jos par "interesantnih" detalja:
    Prije nego sto smo par momaka i ja iz jednog drugog KUDa iz nase opstine dosli da povecamo broj momaka, u KUDu "Igalo" je bilo cak 5 momaka, i jedino kolo koje su oni igrali na nastupima je bilo "Bokeško", i to su jednu curu oblacili u musku nosnju da bi imali 6 parova...
    Bokeška nosnja koju taj kud ima u svojoj kolekciji, ima par izvitoperenih detalja, kao sto je na primjer tzv "novcanik" koji na sebi ima izvezeno 4S (srpski simbol), pa su/smo bili primorani da taj dio nosnje okrecemo naopacke da se narod koji zna kako treba da izgleda bokeska nosnja ne bi sprdao sa izgledom clanova KUDa "Igalo"

    A sad, moje skromno misljenje zasto je KUD "igalo" dobio gorepomenutu nagradu -
    Koreograf u tom KUDu je nas "najpoznatiji" maticar Vlado Ozegovic. Predsednik tog KUDa je Zorica Gavrilovic, koja je ujedno i aktivista neke "srpske" stranke. (Sjecam se da nam je na jednoj probi prije referenduma dijelila majice sa natpisima "NE..." te nagovarala punoljetne clanove KUDa da se na referendumu izjasne PROTIV nezavisnosti! )
    S obzirom na ovih par cinjenica, i jako poznatu stvar da se kod nas u opstinu sve zavrsava i dobija preko veze, SMJELO TVRDIM DA JE I NAGRADA POVODOM DANA OSLOBODjENjA DOBIJENA PREKO VEZE, a sa ciljem da se KUDu "Igalo" malo podigne rejting, iako ce uvijek biti iza svih ostalih KUDova u nasem gradu!

    O temi folklora i KUD-ova u nasem gradu mogao bih napisati bar jednu malu knjigu pa cu sada da zavrsim.

    I jos jedna stvar dragi komsija njeska. U igaljskom KUDu, NAZALOST najmanje igraca ima iz Igala.

  19. #244
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Darijane, druze, hvala na iscrpnom postu i odgovoru. Sad eto i mi ostali znamo koliko pjeza najznacajnija nagrada u nasem gradu.

  20. #245
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Danas sam se zabrojao...
    Mislim da ima oko 11-12 lezecih policajaca (umirivaca saobracaja ili tako nesto) od Njivica do Bolnice Meljine. Kako ? Cemu ? Pa prije 10 godina nije bio ni jedan. Je li to u medjuvremenu pocelo da se vozi 80-100 km/h kroz donji put ?
    Definitivno prelazim na voznju kroz setaliste. Ode trap od ovoliko lezarina po putu.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  21. #246
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    zar ih ima toliko... evo ja sad nesto brojim, i dodjoh do 6..
    -ona krivina na njivicki put
    -kod bazena
    -kod onog malog marketa prije Hotela Plaza
    -par metara prije hotela plaza
    -kod skolskog centra
    -kod Kubusa

  22. #247
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Postavljeno ispod titove vile, pa kod topljanke, i mislim da sam ih jos negdje vidio danas u prolazu, i da zar se ne sjecas onog kod forte mara, prije autobuske stanice ispod zvonika...
    Ona krivina na njivicki put ima dva komada ako ides put volija od Njivica, a ako odlucis kod karaule zavrnut prema titovoj vili, tu imas pored onog jednog na putu, jos dva ( jedan prije mosta, drugi kod stadiona)
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  23. #248
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,074
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Postavljeno ispod titove vile, pa kod topljanke, i mislim da sam ih jos negdje vidio danas u prolazu, i da zar se ne sjecas onog kod forte mara, prije autobuske stanice ispod zvonika...
    Ona krivina na njivicki put ima dva komada ako ides put volija od Njivica, a ako odlucis kod karaule zavrnut prema titovoj vili, tu imas pored onog jednog na putu, jos dva ( jedan prije mosta, drugi kod stadiona)
    Taj je nidjeveze postavljen.
    \\
    OFL•GIC

  24. #249
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ^^ nije jedini.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  25. #250
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Postavljeno ispod titove vile, pa kod topljanke
    o... to neko novo sađenje... pfff....

    a ovih se ostalih nisam mogao sjetiti
    a sto kazete za nidjeveze postavljene, meni nije jasno sta radi onaj kod Kubusa u meljine...

Page 10 of 137 FirstFirst ... 678910111213142060110 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kotorske ćakule
    By jokac in forum Primorski
    Replies: 115
    Last Post: 30-06-22, 15:09
  2. Replies: 44
    Last Post: 03-03-17, 14:34
  3. PomoĆĆĆĆ
    By kaskiee in forum Android
    Replies: 0
    Last Post: 23-11-12, 22:09
  4. Replies: 6
    Last Post: 23-09-10, 22:14
  5. Replies: 4
    Last Post: 23-11-06, 03:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •