Page 117 of 137 FirstFirst ... 1767107113114115116117118119120121127 ... LastLast
Results 2,901 to 2,925 of 3409

Thread: Novske Ćakule

  1. #2901
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Dobrodošli namore!
    The more things change, the more they stay the same.

  2. #2902
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    je li ovo cenzura vajbera u gradu? radi li vam isti ili ja tripujem??

    EDIT: nije cenzura Proradilo je.
    Last edited by napalm; 03-05-17 at 18:02.

  3. #2903
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Lako mi je za viber, ali cini mi se da zadnjih 10 dana GSM (mobilna telefonija) steka svako malo; nebitno koji operater.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  4. #2904
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    restrikcija vode od ponedjeljka,a od subote najavljuju 30°.blago nama

  5. #2905
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Blagovremeno ce ugrijat more. Taman do pocetka sezone.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  6. #2906
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    zna li se sto za kolektor? Hoce li iko odgovarati za ovaj nemar i sprdacinu?

  7. #2907
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    U stvari, ovo moje pitanje je sprdacina, kad malo bolje razmislim. Odgovornosti u ovoj drzavi, N E M A ! Uvijek zaboravim tu sitnicu.


    Poyy

  8. #2908
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    drzava bi pocela da ide naprijed kad bi pocelo da se odgovara,sto mnogima ne odgovara jer bi se u spuz trazilo mjesto vise

  9. #2909
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Odavno sam dao ideju za privatni zatvor. U CG bi to funkcionisalo sto bi Gajo rekao "pur ekselens". Kako zbog cinjenice "privatnog" tako i zbog cinjenice da je to zatvor

  10. #2910
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I neka nam nema vode, ne umijemo mi novljani zaokružit opciju koja ""izbjegava" "havarije""...... NJAHAHAHAHAHAA
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  11. #2911
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Mi smo ***** najvece,jer je 2017 god. a mi i dalje imamo restrikcije vode.ne znamo se ustat I blokirat citav grad ako treba i rec NE restrikcijama!!Zalimo se onda sto nam je sezona losa...

  12. #2912
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

  13. #2913
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nema smisla raspravljati o tome kako su novske glavesine nezeljne rjesavanje problema koji se svake godine ponavlja.

    Sta mi kazemo za djecu koja ponavljaju razred jer ne nauce lekciju ?

    Smije li svako pogledati sebe u ogledalo i reci : Ne tice me se to ? Platio sam majstora, hidrofor, bazen .... A pride placam i nenormalno skup kubik. Da je politika kriva, kriva je. Samo pogledati ovo cudo od otpadnih voda i rekonstrukcije kanalizacije. Zaduzi se opstina, a niko ne zna hoce li to raditi kako treba 10 godina makar kad se pusti u rad.
    Magistrala ? Sto mi pricamo ? Objektivni premijer neke drzave u kojoj se nalazi ova opstina izjavi nesto tipa " Losi su vam putevi " i ostade ziv. Bupnu, i ode ? Pa treba da je sramota. Jer za tu magistralu je bas odgovorno republicko preduzece za odrzavanje puteva.
    Vodovod ? Kaze neko za potrebe Opstine dovoljno je 250-300 sekundnih litara, a mi u promet uzimamo cca 70+40+70+350 (Opacica, regionalni, karasovici, plat). Pa majku mu, ko da na cesmu zivimo.... Zar niko ne uzme da ispravlja magistralne vodovode ili postavlja nove, dok se ne utvrdi gdje se najve kolicina vode gubi (privatna/pravna lica; kradja vode, neispravne cijevi). Je li negdje bio podatak da se oko 68% vode u mrezi - gubi ? ?? Neko kad cuje ovo, kaze da smo izuzetno bogati.

    Prioritet nam je bila evropska prestonica kulture ? A mi zedni.
    Voda. Magistrala. Kanalizacija. = Infrastruktura!!!!! Alo, Novi je prenaseljen na postojecu infrastrukturu i niko od ovih sto dobija izbore ne umije nista ucinjet po tom pitanju, osim gledat koliko stolica popunit i iz kojih kredita izmiriti plate. Izem ti, potrosacki krediti zbog plata? 17 godina od pocetka novog milenijuma. Voda. Put. Kanalizacija. Telekomunikacija. Setaliste se pretvara u saobracajnicu, pregradjuje se pogled na more (Igalo) = ne spaja se sa rivijerom = da postoji kompaktno kompletno setaliste od kamenara do kobile.

    Ma dajte!

    Samo cu reci : Pohlepne Lencuge!
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  14. #2914
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Onaj što uspije da se za svoju ulicu (komšije) izbori, može da radi i na tome da sugrađanima bude bolje. Ovako imamo samo gomilu nezadovoljnika (i ja sam tu) koji prdimo i smrdimo... a kada se treba izložit neprijatnostima pa založit za grad, za komšiju... za sebe. CVRC!
    Ma nek je nama samo mirnog mora, a za sve ostalo ćemo lako, tj. nećemo nikako!

    Tako bilo juče, tako danas.... a sutra, ostaje da se vidi.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  15. #2915
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Evo ti jedan paradoks:
    Ima jedna pojava zadnjih godina koju primjecuju i ljudi iz Novoga. Na Njivicki put (nebitno da li je vidikovac kod kamenoloma ili vidikovac kod granice), i od iza 22h od juna do sept., redovno mora da se cuje nekoliko puta (nekad 5-6 a nekad podosta) ono cepljenje motora. Toliko je komsija prijavljivalo MUP narusavanje reda i mira, mozda je 2x i dosla policija jedno pola sata poslije poziva (kao da su sacekali da se motociklisti pokupe otale) ali nista.

    I sad, po tvojoj analogiji, ljudi koji su prijavljivali problem nisu dovoljno ucinili da se taj problem drasticno redukuje. Znaci, nisu sposobni ? A ja te pitam : Sta pojedinac iz te ulice mora jos da ucini da se taj problem drasticno umanji ? Da inicira stavljanje usporivaca saobracaja ? (neka fala, dosta mi ih je i ovoliko kroz grad) Da inicira okupljanje samih mjestana da premlate ili ubace koju motiku na put kad ovi krenu da avetaju ? Znas i sam da to nije rjesenje.

    Po ovoj jednoj banalnoj pricici (jer ovdje sam siguran da se zna ko to radi, i zasto je dozvoljeno - jer ako bih ja avetao sjutra bih bio na informativnom razgovoru) gdje je rjesenje problema po meni trivijalno (postavi patrolu svaki drugi dan od 21:45 do 23:00) pored vidikovca kod kamenoloma. Indikativno je i to da granicna policija ne reaguje dojavljivanjima kolegama ??? Indikativno je da se to cuje kad drmotresaci muzike ne rade i na Toplu, Gomilu, Savinu, Stari grad.....

    A sto cemo kad neko od tih avetinja preleti preko ograde zbog cimanja od cetveronoznih zivotinja ? Poznati i ugledni mladic/gradjanin, neprilagodjena brzina, hronika.... A kako daju gas, imam utisak da mogu i na neciji krov sletjeti.

    A slozenije stvari ? Rasvjeta ulice, kanalizacija, krpljenje puta ??? Vodu da eleminisemo jer je to visa sila....
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  16. #2916
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    treba napravit neku grupu tipa "nezadovoljni gradjani Herceg Novog" pa prijavljivat probleme.mozda i uspijemo da promjenimo nesto...

  17. #2917
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nema nezadovoljnih, ko smije bit nezadovoljan?! Ko misli da je nezadovoljan viđeće da može biti još, mnogo još - nezadovoljniji... to je fakat ustaljene patadigme, htjeli mi to ili ne.

    Evo kako se sa bahatim vozačima bore domišljati...
    https://www.radiosarajevo.ba/magazin...ternetu/264904

    SLAŽEM SE, TAMO ĐE IH NIKO NEĆE ISPENDREČIT ŠTO MISLE, I ČINE DOBRO!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  18. #2918
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sred pušaka bajoneta
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li kakvih informacija zašto ovaj kolektor u Meljinama ne funkcioniše dobro u zadnje? Ima 15ak dana već da smrdi kao da je otvorena kanalizacija u pitanju, bukvalno cijele Meljine toliko smrde da se ne može izaći vani. Do prije par dana je bilo samo po noći, ali zadnja 3-4 već popodne počne. Mislim, pošto živim tu đe živim, navikao sam na neki omanji intenzitet smrada ljeti svakako od smeća i to, ali ovo je katastrofa, moraju se držati zatvoreni prozori cijelu noć. Šta je u pitanju zna li se? Prošle godine nije bilo ovakvih situacija.
    Tempus Fugit

  19. #2919
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dinarac View Post
    Ima li kakvih informacija zašto ovaj kolektor u Meljinama ne funkcioniše dobro u zadnje? Ima 15ak dana već da smrdi kao da je otvorena kanalizacija u pitanju, bukvalno cijele Meljine toliko smrde da se ne može izaći vani. Do prije par dana je bilo samo po noći, ali zadnja 3-4 već popodne počne. Mislim, pošto živim tu đe živim, navikao sam na neki omanji intenzitet smrada ljeti svakako od smeća i to, ali ovo je katastrofa, moraju se držati zatvoreni prozori cijelu noć. Šta je u pitanju zna li se? Prošle godine nije bilo ovakvih situacija.
    ja pitah isto i neko mi obrisa post !!! eto nisam jedini koji pita zasto dismr kroz Meljine ?!
    Sad bas naidjoh na http://radiojadran.com/neprijatni-mi...-kanalizaciju/

  20. #2920
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Sred pušaka bajoneta
    Posts
    305
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ”Iz tog razloga, preduzeće Vodovod i kanalizacija dodatno je angažovano na poslovima prespajanja, kojima su danas pristupili i očekuje se da budu završeni do ponedjeljka”...volio bi da povjerujem u ovo, ali imam neki osjećaj da ću cijelo ljeto morati da držim zatvorene prozore.
    Tempus Fugit

  21. #2921
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da rezimiram informacije o tom cuvenom kolektoru i cijevima :
    - KfW banka za razvoj odobrila ukupno oko 40 miliona EUR za ovaj projekat - izjavi neko. Fali mi koliko je od vlade CG, opstine HN ?
    - prvobitna najava je da ce troskovi biti oko 22-28 miliona EUR i za cijevi i za kolektori i za preradu vode
    - radovi pocinju 2013-e (a mozda i ranije), ako me pamcenje dobro sluzi
    - trebalo je da bude gotovo do sredine 2014-e
    - plocice sa setalista nestaju (suska se da su radnici prodavali da bi dosli do para, koje nisu za platu dobijali)
    - koliko me sjecanje sluzi 3x puta se kopalo duz rivijere i krpilo; evo sad su rupe kao zakrpljene a sahte i dalje kidaju kateter vozila
    - iz nekog razloga, taj projekat kako je zamisljen i projekat kako je realizovano - nedostupno za poredjenje
    - ako su spojevi cijevi u trupu rivijere i novog napravljeni ovako kako imamo mogucnost da osjetimo ovih dana, da li da se zapitamo o kvalitetu spojeva cijevi u moru ?
    - zar se nisu mogle bolje sakriti pumpne stanice i agregati duz rivijere ? u starom projektu je cak navedeno da komunikacija medju pumpnim stanicama tece GSM saobracajem, ako je i to realizovano i planirano na taj nacin - cini mi se da su i tu moguci problemi ....
    - koji su havarijski scenariji, u kojim situacijama dolazi do njih i ima li obucenog osoblja da to iskontrolise ?
    - zar u taj novac nije mogla da se uklopi cijela infrastruktura od Sutorine i Njivica do Kamenara ?
    - zar u taj novac ispusna cijev nije mogla da zavrsi nedje blize mamuli, van zaliva; a ne prije Rosa (kako se suska da je u projektu bilo) ?

    Ovo su neke stvari koje mi padnu ovako na pamet, bez namjere da zvucim politicki nekorektno ili tendeciozno.

    Ali, sjetite se, premijer je izjavio da ne dolazi do nas cesce jer su nam losi putevi. (tako nekako)
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  22. #2922
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,067
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    426
    Thanked in
    232 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    - zar u taj novac ispusna cijev nije mogla da zavrsi nedje blize mamuli, van zaliva; a ne prije Rosa (kako se suska da je u projektu bilo) ?
    Ispred Meljina je ispust na manjoj dubini nego sto bi inace bilo. Iz prve ruke znam da je data dozvola od instituta za biologiju mora "preko veze", odnosno struka se zanemarila (kao sto to i inace biva u nasoj drzavi) pri tvrdjanjama da to nije dobro rijesenje.
    \\
    OFL•GIC

  23. #2923
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    ....data dozvola od instituta za biologiju mora "preko veze", odnosno struka se zanemarila.....

    Sad je jasnije zašto je ove godine pored svih fekalija kvalitet vode na plažama na 'vrhunskom' nivou

    U Herceg Novom, analize su pokazale kvalitet K1 na ukupno 19 kupališta, dok je na 2 kupališta voda bila klase K2“, navodi se u izvještaju JPO „Morsko dobro“.
    ...

    Za realizaciju ovogodišnjeg Programa, putem javnog tendera, izabran je Institut za biologiju mora iz Kotora.

    http://www.vijesti.me/vijesti/morska-voda-kvalitetna-za-kupanje-na-svih-100-plaza-942245
    The more things change, the more they stay the same.

  24. #2924
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ao kako smrdi mili Bože, go*no se us*alo, pih! Ne znam jesam li ikad u životu išta smrdljivije osjetio. Ono nije normalno!!!

    Da je more čistije no u novijoj nam istoriji - zaista jeste, pojavile su se neke školjke koje mogu samo u ekstra čistoj vodi...itd, ali me neđe prije kružnog sastavio takav smrad da mi je oko zaigralo. Što je, kako je ne znam, ni da li ima veze sa kolektorom, ali da je intenzitet - intenzitet je!
    Last edited by Xerxes; 23-06-17 at 21:09.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  25. #2925
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    vazda skidam kapu kvalitetnom smradu, ali ovo je i za mene puno.Na granici povracanja.Sredice se to vjerovatno vremenom.

Page 117 of 137 FirstFirst ... 1767107113114115116117118119120121127 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kotorske ćakule
    By jokac in forum Primorski
    Replies: 115
    Last Post: 30-06-22, 15:09
  2. Replies: 44
    Last Post: 03-03-17, 14:34
  3. PomoĆĆĆĆ
    By kaskiee in forum Android
    Replies: 0
    Last Post: 23-11-12, 22:09
  4. Replies: 6
    Last Post: 23-09-10, 22:14
  5. Replies: 4
    Last Post: 23-11-06, 03:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •