Page 70 of 137 FirstFirst ... 206066676869707172737480120 ... LastLast
Results 1,726 to 1,750 of 3410

Thread: Novske Ćakule

  1. #1726
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,120
    Thanks Thanks Given 
    1,310
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    148 Posts

    Default

    bistjerna + hidrofor = ljepota

    No, ovo je stvarno tuga .. kao da je mrceno kameno doba.. i ova saka jada turista ima da se razbjezi kad im se kaze da vode ima na 2-3ure, i ako ne budu u tacno vrijeme u sobe popusili su K sto se tusiranja tice.. Stvarno divno!

    Nego zna li ko sto je sa onim zemljistem dje je tamaris bio ..? Oce li nam i ove godine tamo parking osvanut (ili je mozda vec osvanuo, ima dosta da nisam prolazio onuda) ?
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  2. #1727
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    905
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    *****nu ce se razbjezat turisti, no ih je svake godine sve vise.. ne moze se disat.. evo bija juce do Katora, sve su jebene priobalne stijene zaposjeli, ka galebovi.. sunce im *****

    sto se tice vode, ne mogu nam nista... dzabe nas muce... istrenirani smo od malih noga da podnosimo vrelinu bez kapi vode i smrdimo po cili dan.. ja je u inat ne palim i kad dodje na tih po ure

  3. #1728
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moze li mi ko od vas Novljana reci tacnu udaljenost tj morsku udaljenost izmedju Njivica i Skvera!?
    Prijavio sam se za jedan memorijalni plivacki maraton ''Marijo Dido Maric'' pa me zanima tacna informacija u vezi te udaljenosti.
    Unaprijed hvala!
    Vi se smijete meni jer sam drugačiji, a ja se smijem vama jer ste svi vi isti

  4. #1729
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Imas oko 2.2 km u plivanju, ali zbog struja koje te nosi ispada kao da plivas distancu od oko 2.5 km...

    Trik pitanje : Sta se moze uradit za 20 minuta sa vodom, koja stize u paketu koji otprilike nosi : 2/3 vazduh i 1/3 voda sa sitnim kamencem ? Jedva napunih i bidon od 20 lit.... Koliko mi je kuca sistala od vazduha, nisam cuo dugo dugo tako nesto.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  5. #1730
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Google earth kaze da ima 2.025 metara, a posto sam neke druge stvari u realnim uslovima mjerio pomocu googla i gps uredjaja, mislim da razlika moze bit 10-20 metara gore dolje.

  6. #1731
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sunčane skale umjesto 3 dana trajaće 3 sata.
    Eto,barem neke koristi od finansijske krize
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  7. #1732
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zezas da ce samo jedan dan da budu? :-D
    Bako, jebeš li što?

  8. #1733
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,120
    Thanks Thanks Given 
    1,310
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    148 Posts

    Default

    da da
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  9. #1734
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E zalosti.

    Druze Tito znali se, kakav ce ove godine program za filmski festival biti i koliko ce otprilike kostati ona ulaznica za sve noci na Kanli Kuli, na takmicarskom programu. Nisam mogao da idem ranijih godina zbog posla, ove godine sam rijesio da odgledam sve filmove. Prosle godine sam jedino film Zena sa slomljenim nosem pogledao i volio bih da odem barem jednu noc na Belavistu da pogledam neki dokumentarni film. Pa te molim ako imas neke informacije da nam ih prosljedis. Hvala :-)
    Bako, jebeš li što?

  10. #1735
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Nisam mogao da idem ranijih godina zbog posla
    Cuveni "Cevapi kod Brajana" na promenadi ...
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  11. #1736
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by njivice_orano_nepreorano View Post
    cuveni "cevapi kod brajana" na promenadi ... :d :d :d
    ? :-d
    Bako, jebeš li što?

  12. #1737
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dejan Mandić:"Zato ćemo se i mi preko Luštice povezati na Regionalni vodovod, dovesti vodu do Kumbora, ali neće se tu i stati, nego će u tih 130 sekundnih litara biti preko Pristana i Krašića, vode za nas".
    Ovako ubjeđuje Azare da oni plate ovaj posao,a da prebiju preko građevinskih dozvola.
    Kotor i Budva razvukoše vodu iz PG do svakog kokošinjca,a Novi mrdno nije,ni rezervoara,ni mreže,ni priključka.Možda će azerbejdžanci izvuć stvar,jer kada dođe voda do Kumbora,ne može se od sramote stati,nego nastaviti do HN .Inače i dalje je teorija u Vodovodu HN da njima ne treba voda iz regionalnog vodovoda,a i da se sad prikopčaju,ne bi mogli sa njom ništa,jer nema rezervora i sistema vodovoda da prima vodu sa kontra strane.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  13. #1738
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Preko Lustice do Kumbora ? A neko pomenu da ima skoro spreman prikljucak kod Kamenara ....
    Nego, kad Albanci naprave nuklearnu elektranu na Skadarsko jezero - sta mislis, cime ce hladit reaktore, a kakvu vodu ce tad piti podgoricani budvani i ostali :=)
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  14. #1739
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,068
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    E zalosti.

    Druze Tito znali se, kakav ce ove godine program za filmski festival biti i koliko ce otprilike kostati ona ulaznica za sve noci na Kanli Kuli, na takmicarskom programu. Nisam mogao da idem ranijih godina zbog posla, ove godine sam rijesio da odgledam sve filmove. Prosle godine sam jedino film Zena sa slomljenim nosem pogledao i volio bih da odem barem jednu noc na Belavistu da pogledam neki dokumentarni film. Pa te molim ako imas neke informacije da nam ih prosljedis. Hvala :-)
    Hercegfest vazda program i ostale informacije cuva kao vojna tajna do pocetka festivala. Obicna glupost. Svi veci festivali izbacuju svoj program mjesecima, a ovako ako si gost u nasem gradu dodjes na festivalu i daj sto das.
    \\
    OFL•GIC

  15. #1740
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,068
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Dejan Mandić:"Zato ćemo se i mi preko Luštice povezati na Regionalni vodovod, dovesti vodu do Kumbora, ali neće se tu i stati, nego će u tih 130 sekundnih litara biti preko Pristana i Krašića, vode za nas".
    Ovako ubjeđuje Azare da oni plate ovaj posao,a da prebiju preko građevinskih dozvola.
    Kotor i Budva razvukoše vodu iz PG do svakog kokošinjca,a Novi mrdno nije,ni rezervoara,ni mreže,ni priključka.Možda će azerbejdžanci izvuć stvar,jer kada dođe voda do Kumbora,ne može se od sramote stati,nego nastaviti do HN .Inače i dalje je teorija u Vodovodu HN da njima ne treba voda iz regionalnog vodovoda,a i da se sad prikopčaju,ne bi mogli sa njom ništa,jer nema rezervora i sistema vodovoda da prima vodu sa kontra strane.
    Cuo sam da im ne treba regionalni vodovod, jer kad ide da se placa voda u Konavle neko uzme procenat. Njivice je dao jednu kljucnu informaciju, a to je da cijevi (i to dvije velikog profila ako se ne varam) postoje kod Kamenara. Nego ajde... zele da Aizerbendzancima nabace teret na ledja jer su u opstini ocigledno nesposobni. Inace racunam nesto ovaj Kumbor sa gradjevinskim dozvolama. Ako je cijena gradjevinske dozvole u Kumboru 350e, a investitor kaze da gradi 100 000m2, to je 35 miliona eura. Nije loshe ako upiju da naplate.
    \\
    OFL•GIC

  16. #1741
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na Kameranima ima podmorska cijev,ali je preko nje moguć protok max 35 litara u sec.Treba raditi prepravku sistema rezervoara i vodovodne mreže u HN,kao što su radile sve opštine na primorju godinama u nazad,od Ulcinja do Kotora.Za godinu dana bi se moglo završiti u HN,pare nijesu problem(KFB banka),ali jeste politička odluka gradonalčenika HN i 5 podpredsjednika.
    Regionalni vodovod ne dobija vodu iz skadarskog jezera,već iz izvora (kaptaže)"Bolje sestre" koja je igrom slučaja na obodu jezera, a voda je iz planinskog sliva.
    Last edited by minjo; 25-06-13 at 09:27.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  17. #1742
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    571
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Cuo sam da im ne treba regionalni vodovod, jer kad ide da se placa voda u Konavle neko uzme procenat. Njivice je dao jednu kljucnu informaciju, a to je da cijevi (i to dvije velikog profila ako se ne varam) postoje kod Kamenara. Nego ajde... zele da Aizerbendzancima nabace teret na ledja jer su u opstini ocigledno nesposobni. Inace racunam nesto ovaj Kumbor sa gradjevinskim dozvolama. Ako je cijena gradjevinske dozvole u Kumboru 350e, a investitor kaze da gradi 100 000m2, to je 35 miliona eura. Nije loshe ako upiju da naplate.
    Uzimaju oni procenat kako god da se okrene (na žalost).

    Stvarno se nadam da će ovo sa Azerbendžancima da uspije, da i i ovaj grad zaživi malo.
    Imagination is everything.

  18. #1743
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I pored predsjednika 5 podpr.,i masu novih agecija u HN,dosta je prljavo(nema uličnih čistača),vode kami ima,rasvjeta na preskoke.Samo malo organizacije i to be se za 7 dana dovelo u red.Čudna je situacija.Ima falinki i u BD i KO,ali barem kad je veliki problem,sjedne se i riješi.U Meljinama ispod kafića 2 mjeseca potok kanalizacije u more.Sve je čovjek probao,komunalnu ispekciju,vodovod,ništa.I sad će na svoju ruku da popravi,pa dako ga tuže iz vovovoda da je dirao njihovu imovinu.
    Last edited by minjo; 25-06-13 at 12:44.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  19. #1744
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,068
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Pare su problem. Ovaj avans sto su dobili od drzave, ili ne znam ni ja koga, od zakupa Kumbora su vecinom potrosili na plate, doprinos zaposlenih u opstini. Administracija je ogromna a i pored toga kada dodjem u opstinu da izvucem neki papir (ne u gradjanski biro) moram cekati 2-3 sata ili doci drugi dan. Posto mi je struka u gradjevini, stalno slusam investitore kako se zele koliko im vremenski treba da dobiju urbanisticko tehnicke uslove ili neki drugi dokument. Znam jednog poznanika koji ceka na odobrenje projekta 5 godina. Zainatio im se, nece da plati ispod stola. Nego eto, opet krece emotivno kucanje po forumu. Kome ja pisem?
    \\
    OFL•GIC

  20. #1745
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nešto se talasa,udruženje građanja Izbor (ima ih iz lok.opozicije ali kako kujem i iz lok.vlasti) imaju u dvorani park skup.Jedino ako izađu sa nekim konkretnim zahtjevima za komunaliliju,i pritiskom kao načinom rješavanja.Ako im je cilj pozicioniranja zarad vandrednih lokalnih izbora,kilava rabota,jer je žaropek.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  21. #1746
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Pokusat cu da docaram kroz par slika, sa komentarima. Jace je od mene.
    Prezivjeli sa jahte bivaju pokupljeni i prebaceni na Milasinovica plazu.

    Jahta gori (1).

    Jahta gori (2)

    Jahta gori (3)

    Jahta gori (4) i vec se dobro priliblizila Njivicama. Obratiti paznju, Lucke, Pomorske ili bilo koje policije - nema. Spasilacka sluzba - NEMA. Neki remorker ? Ma jok.

    Stizu vatrogasci gumenjakom policije. Sa 4 boce za gasenje jahte .... Da da...

    Pokusaj odvlacenja jahte, koja se ne da.

    Buknulo, ceka se eksplozija tanka. Niko ne zna gdje i kada je tankano i koliko je nafte ostalo u rezervoaru. Vice se da se udalji svako ko nije u operaciji.

    Gledaoci zakrcili put vatrogasnim kamionima. Nasa posla...

    Kisa krece, a evo i gumenjakom se crijeva za polivanje nose.

    Lucka sa distance od 200 m samo posmatra.
    Evo čujem na VHF da Boka SKy remorker ide da ovo čudo pokupi pa na suvo s njom dok se udostoji strani osiguratelj da se ukaže.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  22. #1747
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Minjo, prvo je pokusano malim gumenjakom da se odvuce nasankana jahta, pa je potom dosao brodic koji je tipa a la "Popaj" (ali bez tende, i crvene je boje) koji je riljao 20 minuta bezuspjesno.
    E onda poslije uru se na horizont ugledao remorker... I remorker cimnu 3 ili 4 puta, i ola... jahta se odvojila od plicaka.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  23. #1748
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sigurno se od priganica i loze,kao dobrodošlice,nije moglo kročit na obalu. Šalu na stranu...
    lutrija je svako micanje brodova od stakloplastike nakon požara.I vjrovatnost da ostane tegalj u komadu,koliko god se ricao,je tako-tako...
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  24. #1749
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    radio jadran prenosi da su trebinjci poceli da pune rezervoar...

  25. #1750
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,068
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Nešto se talasa,udruženje građanja Izbor (ima ih iz lok.opozicije ali kako kujem i iz lok.vlasti) imaju u dvorani park skup.Jedino ako izađu sa nekim konkretnim zahtjevima za komunaliliju,i pritiskom kao načinom rješavanja.Ako im je cilj pozicioniranja zarad vandrednih lokalnih izbora,kilava rabota,jer je žaropek.
    Veceras u Dvorani Park u 20 casova im je predstavljanje. Oticu ako stignem da pripunim boce sa vodama.
    \\
    OFL•GIC

Page 70 of 137 FirstFirst ... 206066676869707172737480120 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kotorske ćakule
    By jokac in forum Primorski
    Replies: 115
    Last Post: 30-06-22, 15:09
  2. Replies: 44
    Last Post: 03-03-17, 14:34
  3. PomoĆĆĆĆ
    By kaskiee in forum Android
    Replies: 0
    Last Post: 23-11-12, 22:09
  4. Replies: 6
    Last Post: 23-09-10, 22:14
  5. Replies: 4
    Last Post: 23-11-06, 03:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •