Page 3 of 15 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 358

Thread: Chemtrails

  1. #51
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Sve što si naveo je u potpunosti ispravo, samo što taj poduhvat pribavljanja dokaza umjesto dokaza u okviru naše zemlje jednostavno ne bi bio izvodljiv. Iz prostog razloga što bi vlast demantovala takve navode i žestoko se protivila daljem povlačenju te "nebulozne" teme, koja bi se okarakterisala kao prepreka državi na putu ka svijetloj budućnosti. Tako možemo konstatovati da nema prevelike nade da će se projekat dokazivanja tragova obistiniti.
    Nonsens.Tebi ne treba da vlast demantuje ili potvrdi išta.Do ekotoksikološke službe se lako može doći,kao i do informacija o preletima.Ne treba ti ti od Vlade da tražiš išta,a sve i da moraš da tražiš,pa ne dobiješ - imaš nezvanične kanale.Veze.Ako si dobro zamislio istraživanje,koliko - toliko kontrolisao sve varijable,ti imaš rezultate koji nedvosmisleno ukazuju na činjenično stanje na terenu.Pa ako ti i ne uspiješ nešto da promijeniš sa njima,to će istraživanje ostati i održati se,ljudi će moći da se pozivaju na njega,da ga provjere,da postave isto takvo u svojim državama.
    Razumiješ?Vrijednost činjenica nije samo upotreba u svakodnevne svrhe.

    Još nešto,ne vjerujem da bi iko uzeo tvoje istraživanje toliko za ozbiljno u ovoj državi.Važno je da ga ti uzmeš za ozbiljno.Takođe,ko može da zna kakvi rezultati mogu biti?Ne mora da znači da ćeš neminovno da nađeš da nas neko truje.Možda dokažeš upravo suprotno - stoga stvoriš argument za NATO?
    Opcija je mnogo kad se ništa tačno ne zna.

    Neizvodljivost je takođe nedokaziva trenutno,jer niko nije pokušao da dokaže da ti tragovi upravo to rade,pa i ne znamo.
    Ovaj tip iz Hrvatske našao je jedno istraživanje,do kojeg vodi mrtav link.Go figure.

    EDIT: Sad već postaje nezanimljivo.Ljudi se uglavnom razočaraju kad otkriju da postoji savršeno normalan i vjerovatno lak način da se nešto istraži.I još ako treba raditi na tome,ih...
    To je već dosadno.
    Rub znanosti je zakon.
    Last edited by Čika Džo; 12-05-10 at 00:25.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  2. #52
    Join Date
    May 2010
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    EDIT: Sad već postaje nezanimljivo.Ljudi se uglavnom razočaraju kad otkriju da postoji savršeno normalan i vjerovatno lak način da se nešto istraži.I još ako treba raditi na tome,ih...
    To je već dosadno.


    Znači ,to što nam pada na glavu svaki dan ,po vama je nešto prelijepo i što treba da se dešava inače, jer to je baš lijepo ,i trebali bi nekako tim ljudima što nam to rade ,da se zahvalimo na neki način!?U granicama mogućeg!?

  3. #53
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by drummaster View Post
    Znači ,to što nam pada na glavu svaki dan ,po vama je nešto prelijepo i što treba da se dešava inače, jer to je baš lijepo ,i trebali bi nekako tim ljudima što nam to rade ,da se zahvalimo na neki način!?U granicama mogućeg!?
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  4. #54
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Nonsens.Tebi ne treba da vlast demantuje ili potvrdi išta.
    Smatraš da bi rezultat istrage bio valjan i poslije demanta od strane vlasti.
    To istraživanje bi tad malo ko uzeo za ozbiljno, jer je poznato da ovdje vladajući imaju predsudan uticaj na formiranje javnog mnjenja.
    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Do ekotoksikološke službe se lako može doći,kao i do informacija o preletima.Ne treba ti ti od Vlade da tražiš išta,a sve i da moraš da tražiš,pa ne dobiješ - imaš nezvanične kanale.Veze.Ako si dobro zamislio istraživanje,koliko - toliko kontrolisao sve varijable,ti imaš rezultate koji nedvosmisleno ukazuju na činjenično stanje na terenu.
    Ne. Nisam naveo da mi treba za takve aktivnosti striktno dopuštenje Vlade.
    Informacije o preletima...hmm. Mislim da to ne može biti tako easy, kako se tebi čini. S obzirom na činjenicu da naša država nema kompletnu kontrolu vazdušnog prostora, nego nadgledanje obavlja susjedna nam Srbija .
    Što se tiče vojne kontrole, obavlja je crnogorska vojska, ali samo kao prelazno rješenje jer smo u procesu ustupanja te kontrole (ma zamisli kome) NATO-u, a provođenje bi se vršilo preko hrvatske kontrole, jer je HR ravnopravna članica NATO-a.
    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Pa ako ti i ne uspiješ nešto da promijeniš sa njima,to će istraživanje ostati i održati se,ljudi će moći da se pozivaju na njega,da ga provjere,da postave isto takvo u svojim državama.
    Razumiješ?Vrijednost činjenica nije samo upotreba u svakodnevne svrhe.
    A jeee, održaće se kao konspirativno štivo. Većina će biti skeptični baš kao i ti, jer istraživanje nije zvanično prihvaćeno. Sama činjenica da poktretač cijele akcije nije tim eminentnih stručnjaka iz ove oblasti, čini rezultate istraživana krajnje nerelevantnim.
    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Još nešto,ne vjerujem da bi iko uzeo tvoje istraživanje toliko za ozbiljno u ovoj državi.Važno je da ga ti uzmeš za ozbiljno.Takođe,ko može da zna kakvi rezultati mogu biti?Ne mora da znači da ćeš neminovno da nađeš da nas neko truje.Možda dokažeš upravo suprotno - stoga stvoriš argument za NATO?
    Opcija je mnogo kad se ništa tačno ne zna.
    Distanciraću se od teze zaprašivanja s ciljem masovnog trovanja populacije. Zamislimo chemtrails kao jednu od metoda u projekatu izmjene klime. Tada je zaprašivanje samo kolateralna šteta. Dosta se pričalo o kontroli klime. Sjetimo se Olimijade u Pekingu i zaprašivanja oblaka, mislim srebrnim jodidom. (Dobro, to sad nije neki jak argument, ali je ipak na neki način primjer čovjekove kontrole.) Sjetimo se i kontraverzi sa summita u Kopenhagenu i razotkrivanje skandala vezanog uz namještanje podataka o globalnom zatopljenju. Pa prema tome chemtrailsi mogu biti i sredstvo stvaranje lažnog globalnog zatopljenja, "rastvaranje" oblaka radi jačeg zračenja.
    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Neizvodljivost je takođe nedokaziva trenutno,jer niko nije pokušao da dokaže da ti tragovi upravo to rade,pa i ne znamo.
    Ovaj tip iz Hrvatske našao je jedno istraživanje,do kojeg vodi mrtav link.Go figure.
    Kad budem imao vremena nabacaću neke materijale i izvore koji tvrde suprotno. Taj HR tip je bio samo uvod u temu,
    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    EDIT: Sad već postaje nezanimljivo.Ljudi se uglavnom razočaraju kad otkriju da postoji savršeno normalan i vjerovatno lak način da se nešto istraži.I još ako treba raditi na tome,ih...
    To je već dosadno.
    Rub znanosti je zakon.
    Dapače. Postaje sve izazovnije
    The more things change, the more they stay the same.

  5. #55
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Smatraš da bi rezultat istrage bio valjan i poslije demanta od strane vlasti.
    To istraživanje bi tad malo ko uzeo za ozbiljno, jer je poznato da ovdje vladajući imaju predsudan uticaj na formiranje javnog mnjenja.
    Kakve to veze ima naučno dokazana činjenica sa vlašću?Ako ti dobiješ rezultate koji pokazuju da je nešto tako kakvo jeste - vlast tu može da negira koliko joj volja.Rezultati su pred nama.
    Vlast nema veze sa dokazivanjem da se nešto dešava,i sa činjeničnim utvrđivanjem.To je kao da kažeš da teorija gravitacije nije tačna jer je vlast negira.
    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ne. Nisam naveo da mi treba za takve aktivnosti striktno dopuštenje Vlade.
    Informacije o preletima...hmm. Mislim da to ne može biti tako easy, kako se tebi čini. S obzirom na činjenicu da naša država nema kompletnu kontrolu vazdušnog prostora, nego nadgledanje obavlja susjedna nam Srbija .
    Što se tiče vojne kontrole, obavlja je crnogorska vojska, ali samo kao prelazno rješenje jer smo u procesu ustupanja te kontrole (ma zamisli kome) NATO-u, a provođenje bi se vršilo preko hrvatske kontrole, jer je HR ravnopravna članica NATO-a.
    Nadgledanje vazdušnog prostora vrši državno preduzeće 'Aerodromi Crne Gore'.Broj preleta možeš da dobiješ u Aerodromima Crne Gore - Golubovci i Tivat.
    Kontrola na granici svakog aviona je nemoguća,kako navedoh ranije.
    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    A jeee, održaće se kao konspirativno štivo. Većina će biti skeptični baš kao i ti, jer istraživanje nije zvanično prihvaćeno. Sama činjenica da poktretač cijele akcije nije tim eminentnih stručnjaka iz ove oblasti, čini rezultate istraživana krajnje nerelevantnim.
    Starwalker,to nije tako.Ako je istraživanje dobro metodološki urađeno,nikakve veze nema eminencija.Naučnim istraživanjima ne treba potvrđivanje od strane država ili vlada ili NATO-a,već od strane naučnika.Ako dobro postaviš istraživanje,nijedan naučnik ga ne može učiniti nerelevantnim.
    To veze sa konspirativnim štivom nema.Ovakva bapska naklapanja koja ti čitaš pa onda pričaš o naučnoj metodologiji - to je konspirativno štivo.
    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Distanciraću se od teze zaprašivanja s ciljem masovnog trovanja populacije. Zamislimo chemtrails kao jednu od metoda u projekatu izmjene klime. Tada je zaprašivanje samo kolateralna šteta. Dosta se pričalo o kontroli klime. Sjetimo se Olimijade u Pekingu i zaprašivanja oblaka, mislim srebrnim jodidom. (Dobro, to sad nije neki jak argument, ali je ipak na neki način primjer čovjekove kontrole.) Sjetimo se i kontraverzi sa summita u Kopenhagenu i razotkrivanje skandala vezanog uz namještanje podataka o globalnom zatopljenju. Pa prema tome chemtrailsi mogu biti i sredstvo stvaranje lažnog globalnog zatopljenja, "rastvaranje" oblaka radi jačeg zračenja.
    O,još jedna omnipotentna stvar.
    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Dapače. Postaje sve izazovnije
    Da,da.Vrlo izazovno.
    Umjesto da se pokreneš oko normalnog proučavanja,pretpostavljam da ćeš se posvetiti nalaženju novih linkova.I 'autora' itd.


    Srećno.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  6. #56
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Distanciraću se od teze zaprašivanja s ciljem masovnog trovanja populacije. Zamislimo chemtrails kao jednu od metoda u projekatu izmjene klime. Tada je zaprašivanje samo kolateralna šteta. Dosta se pričalo o kontroli klime. Sjetimo se Olimijade u Pekingu i zaprašivanja oblaka, mislim srebrnim jodidom. (Dobro, to sad nije neki jak argument, ali je ipak na neki način primjer čovjekove kontrole.) Sjetimo se i kontraverzi sa summita u Kopenhagenu i razotkrivanje skandala vezanog uz namještanje podataka o globalnom zatopljenju. Pa prema tome chemtrailsi mogu biti i sredstvo stvaranje lažnog globalnog zatopljenja, "rastvaranje" oblaka radi jačeg zračenja.
    Bolje da se nisi distancirao od prvobitne teorije. Vjerovatnija je nego ova.

    Interesantno kako jedna jedina stvar koja je eto nekako, donekle, primiče blizu globalnoj zavjeri (mada se prije može opisati kao globalna nezrelost) - a to je ignorisanje i umanjivanja problema globalnog zagrijanja i još ponekih problema na globalnom nivou koji zahtijevaju jedinstveno djelovanje - e to se već u krugovima teoretičara zavjere ne prihvata. Ne znam, možda zato što im je previše očigledno i neinteresantno. Možda zato što i naučna zajednica tvrdi isto, daleko bilo da se "mi" slažemo sa "njima" zar ne?

    Sad je to za njih već DVOSTRUKA zavjera i nalaze se svakakvi "materijali" koji upućuju na to da globalni establišment sprovodi masivni reverse psychology metod nad čovječanstvom. Genijalno.
    Last edited by MadGod; 15-05-10 at 13:35.

  7. #57
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Kakve to veze ima naučno dokazana činjenica sa vlašću?Ako ti dobiješ rezultate koji pokazuju da je nešto tako kakvo jeste - vlast tu može da negira koliko joj volja.Rezultati su pred nama.
    Vlast nema veze sa dokazivanjem da se nešto dešava,i sa činjeničnim utvrđivanjem.To je kao da kažeš da teorija gravitacije nije tačna jer je vlast negira.
    Ne bilo kakva naučno dokazana činjenica. Ovo je prije svega političko pitanje. Igra moći. Recimo da se u CG dokaže da NATO vrši zaprašivanje i vijest postane top tema u medijima. Koji bi potez vlast napravila? Prihvatila bi zvanične rezultate i odstupila od kandidature za ulazak u euro-atlantsku zajednicu i jednostavno zaboravila na članstvo kao jedno od primarnih ciljeva, a o čijem značaju i prednostima stalno trube i na kojem im se zasniva sve što rade. Ili bi demantovali sve navode uz obrazloženje, da je apsurdno tako nešto i pomisliti.





    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Nadgledanje vazdušnog prostora vrši državno preduzeće 'Aerodromi Crne Gore'.Broj preleta možeš da dobiješ u Aerodromima Crne Gore - Golubovci i Tivat.Kontrola na granici svakog aviona je nemoguća,kako navedoh ranije.
    Nadgledanje i kontrolu vrši Agencija za kontrolu letenja Srbije i Crne Gore sa sjedištem u Beogradu. Kontroliše vazdušni saobraćaj iznad Srbije, Crne Gore, dijela međunarodnih voda Jadranskog mora i 55% neba iznad Bosne i Hercegovine. Informacije o svim preletima nisu dostupne javnosti.

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Starwalker,to nije tako.Ako je istraživanje dobro metodološki urađeno,nikakve veze nema eminencija.Naučnim istraživanjima ne treba potvrđivanje od strane država ili vlada ili NATO-a,već od strane naučnika.Ako dobro postaviš istraživanje,nijedan naučnik ga ne može učiniti nerelevantnim.
    Da nisi malo kontradiktoran? Tvrdiš da istraživanje može sprovesti bilo ko, bez obzira na eminenciju, ako ima dobar plan i pod kontrolom sve vartiable, a prije tog osporavaš sva istraživanja na temu jer nemaju naučni kredibilitet.
    No, dobro. Prvo "ozbiljnije" istraživanje obavio je Clifford E. Carnicom
    Prvu ozbiljnu analizu uzoraka materija koji se ispuštaju iz novih aviona obavio je Clifford E. Carnicom koji je na svojoj web-stranici detaljno objasnio metodu analize i rezultate mjerenja.
    Prema njegovim nalazima, u tragovima iz aviona nalaze se bakterije koje napadaju respiratorni sistem i izazivaju infekcije krvi.
    Carnicom navodi da chemtrailsi sadrže mikroorganizam koji je nastao u američkim vojnim laboratorijima, a nađen je kod 45% vojnika koji boluju od tzv. golfskog sindroma.
    Također tvrdi da je našao bakterije koje mogu izazvati upalu pluća, mozga i srčanog mišića.
    Kaže da se u tragovima nalaze kancerogeni dodatak za gorivo i insekticid mirisa sličnog hloroformu koji izaziva depresiju, a smatra se da je on uzročnik karakterističnog "chemtrail kašlja" koji se javlja kod ljudi nakon zaprašivanja određenog područja.
    Last edited by starwalker; 17-05-10 at 17:57.
    The more things change, the more they stay the same.

  8. #58
    Join Date
    May 2010
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao prvo pozdrav gospodo, da se predstvaim, autor onog rada. Drago mi je da se čita i u susjednoj zemlji i da se informacija širi. Dobio sam jako puno povratnih informacija i neke stvari su se počele događati. Cika Dzo zahvaljujem na kritici, ali imam i par pojašnjenja.

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Iskreno,pošto sam se o oblacima informisao davno,jer me je interesovalo zbog nečeg drugog,čitao sam samo dio o chemtrailsu.
    Došao sam do jednog zaključka (uporedo sa autorom).
    Autor,naravno,nije potpisan,ali ću to ignorisati (iako samim tim neću imati pristup njegovom credu).
    Ne mislim se detaljnjije predstavljati, nemojte zamjeriti, ali nemam niti ja pristup vašem credu niti me zanima, više me zanima ono što govorite.

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Ovo istraživanje je sve sem naučno,iako to namjerava da bude.Šta je autor postigao na kraju?
    Izložio nam je problem i svoje viđenje problema.Nije nas uputio u tehnološka pitanja (mogućnosti skladištenja takvih štetnih supstanci u bilo kom dijelu aviona),način distribucije ili izbacivanja takvih supstanci,nije detaljno objasnio ništa sem načina stvaranja oblaka i 'chemtrailsa' samim tim,rad je komično opširan u pogrešnim djelovima,uspio je da u rad ubaci nešto što evidentno nema veze sa temom (HAARP),najrelevantniji izvori su mu sajtovi sa sumnjivim autorima po imenu 'Chemtrail Central',čiji autori nisu potpisani,te i jedan nepostojeći.
    http://www.willthomasonline.net/will..._Regions.html;
    Istraživanje je jedino trebalo biti ozbiljno (mislim da je jer sam stručan po mnogim područjima koja su bitna u ovoj tematici) i dobronamjerno (znam da je), a za sve ostalo, prepruštam drugim dobrim dušama da naprave idući korak.

    Mogućnost skladištenja mislim da ne treba detalnije objašnjavati jer prostor između krila, repa i kljuna je prostor za teret koji može biti prepravljen za bilo što. Isto tako jedan od mogućih načina distribucije je predstavljen.

    Opširan je u djelovima za koje sam smatrao da su nužni u predstavljanju problema, jer ne mogu pričati o anomalijskim oblacima ljudima koji ne poznaju "normalne" oblake. Isto tako opširniji je u djelovima u kojima sam kompetentan, a u predstavljanju teorija nisam se želio upuštati u detalje jer ih ne znam niti sam stručan po tom pitanju, što sam i naglasio.

    Ovo o najrelevantnijim izvorima je malo jeftin pokušaj diskreditacije koji mislim da nisam zaslužio, pošto je ovo ipak rad koji je prenesen putem interneta bez većine linkova koje su u orginalu (dostupan na zahtjev), a i link koji je "neispravan" postati će ispravan ako mu se ukloni ";" sa zadnjeg mjesta.

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Ostali izvori su mu : Profil na Youtubeu koji posjeduje 'vrlo inteligentna,obrazovana osoba koja govori bar 2 strana jezika',što bi mogao biti bilo ko,zatim izvjesni Boris Potapov - imigrant u Australiji koji je zbog ko zna čega relevantan,pošto nema nikakve veze ni sa čim iz ove tematike,sem što je veterinar.Tu je,naravno i Rolando Izaković koji je 'vrlo informiran'.
    Sve ovo ukazuje na neozbiljne izvore - nerelevantne ljude,nedovoljnu stručnost i naivnu obradu koja je učinjena da bi se istakao privremeni cilj - ukazivanje na 'sumnjivu' prirodu 'chemtrailsa'.
    Svi izvori su predstavljeni bez pokušaja prikrivanja izvora informacija čime je čitatelju ostavljen izbor da sam produbi temu putem tih ili nekih drugih izvora i sam donese zaključak. Što je tu loše? Jeste li dobili onaj mail gdje je slavni violinista na slavnoj violini svirao u podzemnoj, a nitko nije zastao da ga posluša. Jel njegova muzuika bila manje lijepa (ako izuzmemo vrevu ljudi, jasno)? Na kraju krajeva ja ovo pojašnjavam osobi koju znam pod imenom "Cika_Dzo".

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Dalje,ne poštuje naučnu metodologiju,odnosno ne primjenjuje Okamovu Oštricu.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Occam%27s_Razor
    Ne predlaže kako istražiti,odnosno kako pristupiti tzv. 'chemtrailsima',te kako sprovesti istraživanje uticaja.
    Predlažem. Poglavlje 5.2

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Apsurdna opširnost načina formiranja oblaka indicira da je autor blizak meteorologiji,i da bi nje trebao da se drži,pošto je odvojio ukupno deset rečenica na načine kontrole ili testiranja ovog fenomena.
    Jedan potpuno inertan članak koji neupućene može da navede da sumnjaju da nešto nije u redu sa chemtrailsima,ali ne i da im objasni šta nije u redu i zašto nije u redu.
    Ovo su rupe primijećene samo nakon prvog čitanja.

    Dakle,bio bih zadovoljan da ovo čita,piše i prihvata momčić u srednjoj školi.
    Ovako,žao mi je.
    To može mnogo ozbiljnije.Nadam se da i vas dvojica očekujete malo više od sebe po pitanju znanja.
    Za kraj, drago mi je da sam vas zainteresirao za problematiku, to je bio cilj, i ako treba dodatno pojašnjavanje nekih djelova u kojim nisam bio dovoljno precizan, biti će mi drago odgovoriti.

  9. #59
    Join Date
    May 2010
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kratak okvirni vodič za aktiviste koji nije 100% točan (NASA je kriva) ali služi svrsi.

    1. baciti pogled na emagram. Jednom dnevno (u 12h) se osvježuje, a ima ih za ZG, Osijek i Pulu. Pogledati temperaturu suhe adijabate (crvenu) i mokre (plavu). U prijevodu, iz razlike tih temperatura se može isčitati okvirna vlažnost zraka na visini koja nas zanima tako da za svaki stupanj razlike oduzmemo 5% vlažnosti od 100%.
    Tj. ako je razlika 10 oC -> 100%-(5%*10)=50% vlažnost
    Natrag na emagram; temp je dole na emagramu, visina je na desno, pa krenemo od -40 oC (potrebna temp za formiranje contraila) ukoso gore desno i pogledamo gdje sjećemo crvenu (za jučer 8-9 km), pogledamo temp plave na istoj visini (za jučer cca -44 oC). I zaključimo da je vlaga oko 80%.

    I to je to, visoka vlažnost, niska temperatura = puno contraila
    I sada kada ustanovimo da ih i treba biti puno, gledamo koliko dugo ostaju. Do 20 minuta je normalno, ali!!, dobro osmatrati nebo, što je nebo bijelkastije to je više tankih oblaka (cirrusa) što produžuje vijek trajanja contraila jer je isti nastao unutar oblaka. Što je nebo tamno plavije to su šanse manje za duže trajanje pa svaki trajniji je sumnjiv.

    2. Za napredne aktiviste preporučam i Appleman chart sa NASAine stranice.

    Još par nejasnoća koje su se pojavile. 95% zračnog prometa prođe neopaženo iznad vas kad promatrate nebo, a kad bacite pogled tu i tamo i više. Dnevno iznad Hrvatske prođu stotine aviona, da ne ostaju contraili ne bi se vidjeli ni njih par koji padnu u oko.

    Da se dobije osjećaj na kojoj visini leti koji zrakoplov http://www.flightradar24.com/ -ne daje vojni promet niti većinu civilnog prometa (pogledati u detalje na stranici)

    evo par stranica koje odlično objašnjavaju sve contrail/chemtrail zabune. Na žalost, ne govore o chemtrailovima ali su vrlo informirani o contrailovima.

    http://contrailscience.com/
    http://jazzroc.wordpress.com/

    Političari kojima smetaju chemtrailsi:

    Obavezno štivo, malo o patentima: http://www.lightwatcher.com/chemtrails/patents.html

    Prapovijest zaprašivanja, još malo povijesti, i još malo povijesti.

    Službeno
    doe - nosioc programa, stranica AM.VLADE na kojoj piše sve što vas zanima.

    doe2 - mjesto gdje imate dodatna pojašnjenja i ako vas nešto dodatno zanima (u smislu zašto i sl.), imate fino i mail adrese i telefone i ostalo...

    nasa - začetnik programa s kraja '80-tih i početka '90-tih i nosioc i vlasnik patenta

    usaf - us air force - zrakoplovstv, kompletan plan, program, način, financije, zašto, kome, čemu;

    nih - national institutes of health (nešonal institjuts of helt) - nacionalni instituti zdravlja, američki, od am.vlade (službeni, ne zavjerenički), opis od čega se sastoje dotični i kako utječu na živa bića.
    Last edited by tezulja; 17-05-10 at 21:46.

  10. #60
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    @tezulja Zanimljivo

    Još malo video dokumentacije

    The more things change, the more they stay the same.

  11. #61
    Join Date
    May 2010
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Filmovi vrijedni gledanja

    Aerosol crimes, klasik od Cliffa Carnicoma.
    Link na njegovu stranicu. Napomena za zbunjene (bilo ih je); na njegovoj stranici svaki onaj odjeljak sa strelicom na desnoj strani otvara taj odjeljak, a u njima se krije hrpa tekstova.
    - za njega govore da je CIA-vac, a vi prosudite sami...

    Prezentacija W. Thomasa uglednog i nagrađivanog kanadskog novinara koji je prvi razotkrio fenomen chemtrails. Snimka je loša ali za detalje odite na njegovu stranicu. Stranica Williama Thomasa http://www.willthomasonline.net/will...CONFIRMED.html

    " ". Osim odlične glazbe u filmu, dobro ga je pogledati jer priču pratimo iz perspektive jednog običnog građanina koji je primjetio da se na nebu dešava nešto novo (ali nije stručnjak), i kako se njegova potraga za istinom razvijala. Tu ima isječaka i iz Carnicomovog filma, prezentacije W. Thomasa. Nakon otprilike 15og djela (ne sjećam se točno) priča se širi na NWO, WTC...

    I uber super extra dokaz za chemove!

  12. #62
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tezulja View Post
    Ne mislim se detaljnjije predstavljati, nemojte zamjeriti, ali nemam niti ja pristup vašem credu niti me zanima, više me zanima ono što govorite.
    Pa,da počnem onda i ja postepeno.
    Neću persirati.
    Detaljnije predstavljanje nije potrebno,mislim da znam o kome se radi (okvirno,znači ne poimence i tačno,već uopšteno).Da si se želio predstaviti i stati iza nečega na čemu si radio,pretpostavljam,dugo - uložio mnogo truda i znanja u isto - to bi i uradio.
    Odnosno,da preformulišem.Nešto što je stvar opšte kulture objavljivanja (nebitno da li je neko naučnik,novinar,ili neko treći) u ovom članku nije ispoštovano.
    Stoga,mene zanima i tvoj credo,i ono što govoriš - pri čemu je jedno direktno zavisno od drugog.
    Ukoliko tvoj credo nije dostupan nikome,ili,nešto vjerovatnije - ne postoji,da se poslužim Okamovom oštricom - to ukazuje na jednu od nekoliko stvari.
    1) Ne staješ ozbiljno iza toga što radiš.
    2) Imaš nešto da kriješ na profesionalnom planu.
    3) Motivacija iza nastajanja ovakvog rada je u najmanju ruku diskutabilna,jer ovaj rad nema nikakav naučni cilj,već jedino svakodnevno - spekulativni.Šteta samo što se rad oslanja uglavnom na 'zaključke' i 'naučna istraživanja'.
    Dalje,što se mog creda tiče,stvari stoje oko toga malo drugačije.Ja nigdje ne zastupam ništa - a naročito mojih ruku djelo koje bi (recimo) moglo da promijeni mnogo toga.Samim tim,ja ne uzimam taj stepen lične i naučne odgovornosti kad kritikujem neki rad (u tome je valjda sva razlika između naučne kritike i nauke - tijesno spojenih oblasti od kojih u vezi sa razgovorom o ovom radu postoji samo jedna).
    Quote Originally Posted by tezulja View Post
    Istraživanje je jedino trebalo biti ozbiljno (mislim da je jer sam stručan po mnogim područjima koja su bitna u ovoj tematici) i dobronamjerno (znam da je), a za sve ostalo, prepruštam drugim dobrim dušama da naprave idući korak.
    Prijaško,jedno je tvrditi da si stručan,a drugo je biti stručan.
    Quote Originally Posted by tezulja View Post
    Mogućnost skladištenja mislim da ne treba detalnije objašnjavati jer prostor između krila, repa i kljuna je prostor za teret koji može biti prepravljen za bilo što. Isto tako jedan od mogućih načina distribucije je predstavljen.
    Naravno.I to potvrđuje spekulativnu prirodu 'rada' - odnosno članka.
    Da li bi takvo skladištenje supstanci narušilo aerodinamiku?I kako bi tačno funkcionisala ta distribucija.
    Jedan od 'mogućih' načina - terminologija koja se koristi ukazuje na nedovoljnu količinu egzaktnosti po bilo kom kriterijumu - naučnom,književnom ili nekom trećem - i dalje pokazuje koliko u stvari autor sa sigurnošću zna o ovoj temi (misli se samo na skladištenje i distribuciju).
    Quote Originally Posted by tezulja View Post
    Opširan je u djelovima za koje sam smatrao da su nužni u predstavljanju problema, jer ne mogu pričati o anomalijskim oblacima ljudima koji ne poznaju "normalne" oblake. Isto tako opširniji je u djelovima u kojima sam kompetentan, a u predstavljanju teorija nisam se želio upuštati u detalje jer ih ne znam niti sam stručan po tom pitanju, što sam i naglasio.
    Dakle,da vidim da li sam dobro razumio.
    Ti kao autor ovog rada,smatrao si da je važnije dati ljudima informacije do kojih lako mogu da dođu na bilo kom sajtu o amaterskoj meteorologiji,meteorologiji,ili popularnoj astronomiji,nego informacije u direktnom odnosu sa temom rada koji pišeš?
    Ovo dalje ukazuje na količinu tvrdih dokaza,objektivnih zaključaka i nedvosmislenih pokazatelja za tezu za koju se zalažeš,plus njihovu dostupnost,minus tvoju sposobnost da ih uneseš u svoj rad.
    Quote Originally Posted by tezulja View Post
    Ovo o najrelevantnijim izvorima je malo jeftin pokušaj diskreditacije koji mislim da nisam zaslužio, pošto je ovo ipak rad koji je prenesen putem interneta bez većine linkova koje su u orginalu (dostupan na zahtjev), a i link koji je "neispravan" postati će ispravan ako mu se ukloni ";" sa zadnjeg mjesta.
    Jeftin?Ne bih rekao.I nema razloga da misliš da neko iz čista mira želi da te diskredituje.
    Ja sam kritički analizirao ono što je bilo predamnom.
    'Većina linkova u originalu',ok,može.Možda bi upravo najbolje bilo da postaviš original u čistom obliku ovdje,na temi,pred svima nama,gdje se našao i ovaj neoriginalni,pa da malo uporedimo svi ovako skupa,vidimo i proćaskamo.
    Dalje,meni kao naučnom konzumentu jednog ovakvog rada stvarno nije stalo do toga da li neki link ima ';' na kraju,ili ne.Ukoliko je taj znak suvišan,onda slobodno o tome razmišljaj kao o grešci jednog od brojnih ljudi koji su ovo distribuirali širom interneta kao medija komunikacije.
    Quote Originally Posted by tezulja View Post
    Svi izvori su predstavljeni bez pokušaja prikrivanja izvora informacija čime je čitatelju ostavljen izbor da sam produbi temu putem tih ili nekih drugih izvora i sam donese zaključak. Što je tu loše? Jeste li dobili onaj mail gdje je slavni violinista na slavnoj violini svirao u podzemnoj, a nitko nije zastao da ga posluša. Jel njegova muzuika bila manje lijepa (ako izuzmemo vrevu ljudi, jasno)? Na kraju krajeva ja ovo pojašnjavam osobi koju znam pod imenom "Cika_Dzo".
    To što je moj pseudonim Čika Džo,nema veze sa mojom ličnošću.Ili,možda u nekoj mjeri - ali nikako u dimenziji relevantnoj za našu priču.
    Dalje,ti si čovjek kog ja znam kao 'tezulja' - ti si autor rada u kome govoriš ne baš trivijalne stvari do kojih si došao nakon nekog istraživanja (i to ne istraživanja u kojem si prikupljao činjenice,već proučavao nešto što se u najmanju ruku može nazvati novinskim spekulacijama).Ti bi za takve priče,izjave i ostalo morao da pokažeš neki stepen odgovornosti.
    Nažalost ti ne pokazuješ nikakvu želju da to uradiš,što je poprilično fascinantno.
    Što se tiče analogije sa violinistom - lijepo je što želiš sebi da pridaš toliko stvaralačke važnosti,ali moram sa žaljenjem da te obavijestim da (sem ako violinista nije bio gluvi dječak - amater bez jedne ruke) nisi uspio da stvoriš toliko kvalitetnu jedinicu realnosti kao što je jedna violinska kompozicija.
    U poređenju muzičkog sa naučnim stvaralaštvom nisi uspio,metaforički rečeno,odsvirati ni skalu.
    Quote Originally Posted by tezulja View Post
    Predlažem. Poglavlje 5.2
    Poglavlje 5.2 je najproblematičnije u čitavom radu,jer je čitavo zasnovano na pogrešnim logičkim zaključcima iz prethodno pobrojanih pogrešnih logičkih pretpostavki izvedenih iz prostog avionskog preleta nad jednom teritorijom.
    Dublja logička analiza zahtijeva mnogo vremena,pažnje i nerava - u ovom trenutku nemam ni jedno od ta tri,a u skorije vrijeme ih takođe neću imati.
    Quote Originally Posted by tezulja View Post
    Za kraj, drago mi je da sam vas zainteresirao za problematiku, to je bio cilj, i ako treba dodatno pojašnjavanje nekih djelova u kojim nisam bio dovoljno precizan, biti će mi drago odgovoriti.
    Na kraju,za problematiku (užu) sam manje zainteresovan nego za širu problematiku - širenje kontra-znanja i pseudonaučnih teorija za koje je najčvršći fizički dokaz estetska uređenost sajtova na kojima se te iste teorije oglašavaju.
    Dalje,da zaključim i ja moju partiju o tvom radu - da je tvoj rad zbilja tako kvalitetan,sigurno ga ja i starwalker ne bismo otkrili na internetu (to jest,on ga otkrio,a zatim prenio preko ovog foruma do mene) - o njemu bi bilo govora u naučnim krugovima,u kojima je ova teorija trenutno,što zbog nedostatka dokaza,što zbog sumnjivih naučnih biografija tipova koji se bave ovakvim temama - u krajnjoj nemilosti i odbacuje se kao puka spekulacija.
    I to bez ikakvih problema.
    Na kraju,možda je vrijeme da razmisliš o svojoj motivaciji i zainteresovanosti za ovu oblast,ili da to uobličim onako kako si ti uobličio u svom radu :
    Što ćete Vi učinit po tom pitanju?

    Šta ćeš da učiniš,sem pisanja radova i zaključivanja da nema empirijskih podataka?

    Na kraju,i sam kažeš da nisi došao do odgovora,već do 'indicija'.
    Provjeriti indicije je posao kojim se treba baviti.A ne sabirati indicije u redove i publikovati ih na internetu.
    Moj savjet iz naučnog ugla je - > posveti se istraživanju pojave kroz naučne,metodološki stroge procese i neki oblik istine će se prije ili kasnije pojaviti,uporedo sa gomilanjem podataka.

    Do tad,ja ti želim sve najbolje,puno čajnih kolačića i lijenih ljetnjih popodneva prožetih dugim drijemanjem pored neke žene koju voliš ili tako nešto.
    Naravno,želim i sebi isto to.

    Puno pozdrava.
    Do sljedećeg javljanja.

    P.S.Na kraju (post o filmovima) si uradio ono što se u nauci ne radi - dao si tri priče koje se vrte jedne oko drugih.Dovoljno bi bilo da je izrečena jedna laž,jedna sitna neistina,da se izvukao jedan logički nevalidan zaključak,i čitava priča iz sva tri filma bila bi spremna za pad u vodu.
    Last edited by Čika Džo; 18-05-10 at 21:54.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  13. #63
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E,da.

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Da nisi malo kontradiktoran? Tvrdiš da istraživanje može sprovesti bilo ko, bez obzira na eminenciju, ako ima dobar plan i pod kontrolom sve vartiable, a prije tog osporavaš sva istraživanja na temu jer nemaju naučni kredibilitet.
    No, dobro. Prvo "ozbiljnije" istraživanje obavio je Clifford E. Carnicom
    Ne.Nisam kontradiktoran.
    Evo i zašto.Kad otkrijem nekoliko metodoloških slabosti nekog istraživanja (ili rada,članka itd),onda provjeram kakav je autor.Prvo jedno,pa drugo.Ne prvo drugo,pa prvo.Pored toga što je naivno uradio nacrt istraživanja,onda otkrivam da ima katastrofalne rupe u biografiji.
    Clifford Carnicom - jedan od ovih tipova,na sajtovima koji su među prvih deset u google search resultima - nema nijednu referencu na instituciju koja mu je izdala diplomu bilo gdje u svijetu.
    Navodi se (poprilično neprecizno,ne?) da se bavio istraživačkom naukom (što svaka nauka u neku ruku jeste),kao i da je stručnjak iz : geodezije,matematike,computerscience i opšte fizike.
    Široka ekspertiza,ali ništa posebno među popularnim genijalcima.Drugih referenci na njegovu uspješnost ili posebnost u bilo kojoj struci nema.Nijedna,dakle,relevantna institucija nije navedena (fakultet,daleko bilo).
    Dakle,jedini sajtovi koji pišu o njemu su oni koji zastupaju njegovo mišljenje.
    Slučajnost?
    Edit: I naš prijatelj na forumu,gospodin stručnjak za temu,autor rada - o njegovoj ekspertizi kaže sljedeće : 'za njega govore da je CIA-vac, a vi prosudite sami'.
    Da li su govorkanja dokaz?Da li govorkanja čovjeka čine onim što jeste?Da li je naše prosuđivanje o nekoj osobi uvijek tačno?Da li je naše prosuđivanje o kompetentnosti neke osobe uvijek tačno?
    Ova pitanja za zajedničko imaju samo odgovor.
    Ne.
    Zato postoje institucije koje imaju evidenciju.A danas ni diplomu nije teško dobiti.Preko pola stručnjaka iz modernih oblasti (nutricionizam - solarna joga - homeopatija - itd.) imaju diplome sa svojih fakulteta.
    Last edited by Čika Džo; 18-05-10 at 23:49.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  14. #64
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default




  15. #65
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default


  16. #66
    Join Date
    May 2010
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poštovani Cika Dzo, za osobu koja se smatra objektivnom i ponešto naučnikom jako puno zaključujete napamet. Ajde, za ovo biste me vjerojatno isto tako hvatali za riječ i izvrtali, pa ćemo reći samo kvalitetnim diskutantom. Sa moje strane, molim lijepo da poštujete sugovornika o kojem ne znate ama baš ništa osim ovog rada u koje sam uložio svoje vrijeme i stručnost (moju stručnost možete isčitati iz rada, a diplome vam ne želim davati na uvid).

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Dalje,što se mog creda tiče,stvari stoje oko toga malo drugačije.Ja nigdje ne zastupam ništa - a naročito mojih ruku djelo koje bi (recimo) moglo da promijeni mnogo toga.Samim tim,ja ne uzimam taj stepen lične i naučne odgovornosti kad kritikujem neki rad (u tome je valjda sva razlika između naučne kritike i nauke - tijesno spojenih oblasti od kojih u vezi sa razgovorom o ovom radu postoji samo jedna)
    Vaš credo, je što se mene tiče ovih par postova na ovoj temi u kojoj baš i niste informirani ni stručni ali eto temi koju sam i Vama uspio da približim i dovoljno Vas zaintrigirao da smislite jedan malo naivan ali ipak pokušaj osmišljavanja možebitnog dokazivanja "zaprašivanja".

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Naravno.I to potvrđuje spekulativnu prirodu 'rada' - odnosno članka.
    Da li bi takvo skladištenje supstanci narušilo aerodinamiku?
    Odgovorio bih Vam na ovo pitanje sa jednom riječi ali ću u ovom slučaju dopustiti da sami lako dođete do informacijana na bilo kom sajtu o amaterskoj aerodinamici ili popularnoj avijaciji.

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Dalje,meni kao naučnom konzumentu jednog ovakvog rada stvarno nije stalo do toga da li neki link ima ';' na kraju,ili ne.
    Ali dokazuje Vašu površnost u kritici. Ne znam jeste li čuli u naučnim krugovima za tipfeler?

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Što se tiče analogije sa violinistom - lijepo je što želiš sebi da pridaš toliko stvaralačke važnosti,ali moram sa žaljenjem da te obavijestim da...
    Ovdje isčitavam da je Vaša želja samo da mene uvrijedite, a ne da raspravljamo o zanimljivoj i nadasve zastrašujućoj tezi koja se dešava možda i iznad Vaše zemlje u kojoj Vam ja mogu pomoći sa dostupnim informacijama, jer sam usporedio violinistu sa svojim izvorima (živopisnog pseudonima), a ne sa sobom.

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Poglavlje 5.2 je najproblematičnije u čitavom radu,jer je čitavo zasnovano na pogrešnim logičkim zaključcima iz prethodno pobrojanih pogrešnih logičkih pretpostavki izvedenih iz prostog avionskog preleta nad jednom teritorijom.
    Zato i predlažem da to rade stručnjaci za pojedina područja (diplome na uvid) zajedno u slučaju da mi je nešto promaklo. A ovaj dio o pogrešnim zakljucima ponovo Vas diskreditira kao osobu koja se ne razumije u temu ćak niti po pitanju meteorologije. Morati ćete još malo da prošvrljate amaterskim sajtovima.

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Na kraju,za problematiku (užu) sam manje zainteresovan nego za širu problematiku - širenje kontra-znanja i pseudonaučnih teorija za koje je najčvršći fizički dokaz estetska uređenost sajtova na kojima se te iste teorije oglašavaju.
    Bio bih Vam neizmjerno zahvalan kada bi ste znanstveno mogli objasniti dio o uočenim anomalijama. Jer ja sam razgovarao sa ljudima iz te struke, meteorolozima koji to nisu mogli. Čitao sam radove Ulricha Schumanna koji se bavi istraživanjem contraila koji to nije uspio, pa Vas još jednom molim, znanstveno srušite ovu pseudoznanost.

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Dalje,da zaključim i ja moju partiju o tvom radu - da je tvoj rad zbilja tako kvalitetan,sigurno ga ja i starwalker ne bismo otkrili na internetu (to jest,on ga otkrio,a zatim prenio preko ovog foruma do mene) - o njemu bi bilo govora u naučnim krugovima,u kojima je ova teorija trenutno,što zbog nedostatka dokaza,što zbog sumnjivih naučnih biografija tipova koji se bave ovakvim temama - u krajnjoj nemilosti i odbacuje se kao puka spekulacija.
    I to bez ikakvih problema.
    Vjerovali ili ne, rad je u orginalu potpisan, predan relevantnim institucijama i o njemu se raspravlja u relevantnim krugovima, ali kako znam da je nepotpun, a ipak sadrži veliku količinu činjenica i dokaza, dalje sam nisam mogao, pa je rad objavljen na jednoj internet stranici novinara koji zna moje ime, prezime i credo i prenešen je dalje, s čime se otvara mogućnost da ako ipak negdje zapne da Netko vidi da je već dosta toga učinjeno i kaže: "ja sam kemičar/fizičar/.../ ja bih mogao učiniti to, to i to i utvrditi to, to ili to!"

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Šta ćeš da učiniš,sem pisanja radova i zaključivanja da nema empirijskih podataka?
    U slučaju zaključka, malo sam se nespretno izrazio na djelu o indicijama. Indicije postoje samo iznad područja moje zemlje, ali chemtrails su dokazani preko nekoliko puta u raznim zemljama svijeta. Predlažem da rad pročitate još jednom pa će Vam biti jasnije.

    Ja sam samo jedna osoba koja se poprilično razumije u neke aspekte ovog problema, nikako sve. Stvarno nemam nikakav interes osim ljudski da se angažiram na crnogorskom forumu ali to ćete mi morati vjerovati na riječ. U slučaju da nemate ništa pametno za dodati nego samo nastavite sa jeftinim napadima na mene kao osobu ili napada teme u koju se ne razumijte niti kroz ijedan aspekt fizike, kemije, psihologije ili vojne doktrine biti ću prisiljen prepostavljati da Vam je i ova tema samo jedna vrst razonode u kojoj možete sa pozicije intelektualnog snoba napadati manje žrtve. Ja to nisam, a do ove teme mi je previše stalo da bih dopustio njenu prostituciju. Ali u slučaju da želite raspravljati o pojedinim područjima koji Vam očigledno nisu jasna, biti će mi zadovoljstvo Vam pomoći u razjašnjavanju.

    Do čitanja,
    pozdrav!
    Last edited by tezulja; 19-05-10 at 09:52.

  17. #67
    Join Date
    May 2010
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://iopscience.iop.org/1748-9326/4/4/045102/fulltext -još malo službenih programa

    http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/8309629.stm Ovo je jedan zgodan primjer onoga što kažu znanstvenici sa diplomom na poznatom javnom glasilu i onoga što se stvarno dešava. Ako pomno analizirate satelitske slike vidjet ćete da na snimci nema contraila nego samo chemtraila. Spreman sam pojasniti snimke ali probajte sami.

  18. #68
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by tezulja View Post
    U slučaju zaključka, malo sam se nespretno izrazio na djelu o indicijama. Indicije postoje samo iznad područja moje zemlje, ali chemtrails su dokazani preko nekoliko puta u raznim zemljama svijeta. Predlažem da rad pročitate još jednom pa će Vam biti jasnije.

    Ja sam samo jedna osoba koja se poprilično razumije u neke aspekte ovog problema, nikako sve. Stvarno nemam nikakav interes osim ljudski da se angažiram na crnogorskom forumu ali to ćete mi morati vjerovati na riječ. U slučaju da nemate ništa pametno za dodati nego samo nastavite sa jeftinim napadima na mene kao osobu ili napada teme u koju se ne razumijte niti kroz ijedan aspekt fizike, kemije, psihologije ili vojne doktrine biti ću prisiljen prepostavljati da Vam je i ova tema samo jedna vrst razonode u kojoj možete sa pozicije intelektualnog snoba napadati manje žrtve. Ja to nisam, a do ove teme mi je previše stalo da bih dopustio njenu prostituciju. Ali u slučaju da želite raspravljati o pojedinim područjima koji Vam očigledno nisu jasna, biti će mi zadovoljstvo Vam pomoći u razjašnjavanju.

    Do čitanja,
    pozdrav!
    Pošto nemam ništa više pametno reći a propo svega navedenog,abdiciraću sa trona intelektualnog snobizma i vjerovati tvojoj krajnje altruističkoj potrebi da se aktiviraš na jednom crnogorskom forumu.
    Na kraju krajeva,kao tezulja možeš da se nadgornjavaš sa Čika Džoom (koji je tu tek jer nema pametnija posla),i da te par ljudi čak i shvate za ozbiljno.
    Međutim,da li te starwalker,MadGod,Mojsije,Cika_Dzo i ostali shvataju za ozbiljno je apsolutno sekundardno.
    Tvoje istraživanje put do publike je našlo preko interneta,medija komunikacije na kom je svako slobodan da postavi šta god u bilo kojoj formi bez ikakve kontrole od strane viših instanci bilo koje vrste.Danas to publikovati ni u knjizi nije problem,a tek na internetu... Pf. Dakle,objavljivačka politika naučnog rada = 1+
    Samo istraživanje sholastičke je prirode.Svi 'dokazi' svode se na fotografije,grafikone i modele stvari koje su navodno u vezi jedni sa drugima.Stvarne kvantitativne vrijednosti ovih povezanosti ostaju obavijene velom tajne jer je izvođenje istraživanja 'preteško' i/ili ostavljeno nekom drugom. Empirijska utvrđenost rada = 2-
    Pritom,svi ljudi koji si pomenuo ili stavio za izvore imaju sumnjive,nezvanične biografije i apsurdno široka polja ekspertize.Većina njih nije iz bilo koje naučne branše. Izvori = 1
    Svemu ću povjerovati na riječ,bez ikakvih problema. Mahom jer znam da će ovo stanovište i ovaj naučni rad ostati na margini - ovakav kakav jeste.
    Polje moje naučne struke je psihologija i psihološkim istraživanjima se bavim već neko vrijeme sa nekoliko kolega. Ostaću naučno aktivan na tim poljima i neću proučavati nešto što nalazi puno prostora na medijima,a zasniva se na svemu sem na naučno utvrđenim podacima.
    Što se polemika u naučnim krugovima tiče,o tome će se već čuti - a da je nešto makar u naznakama rečeno na zapadu,kroz različite kanale i časopise,ubijeđen sam da bi do nas već došlo.No,na zapadu to je već dokazano,pa za tematiku nema zime,jel' de?
    Što se tiče manjih žrtava - jedina žrtva koju ja ovdje vidim je znanje i ništa sem toga.Znanje izvedeno iz empirijskih zaključaka - bez spekulacija i naivnih metakognitivnih konstrukcija nastalih vjerovatno u buri frustracija zbog sve učestalijih promjena socijalne klime.
    Što se tiče mog nerazumijevanja na polju ove tri oblasti - isključujući 'Vojnu Doktrinu' (mada imam osjećaj da me tu tek ništa ne bi iznenadilo,u obzir uzevši kolektivno iskustvo sa vojnim doktrinama na našoj teritoriji) - teško da se ono može uporediti sa tvojim nerazumijevanjem (ili jednostavno nekorišćenjem) naučne metodologije.
    Dalje,odgovorno tvrdim da ovi prijedlozi za istraživanje jesu sve sem naivni,naročito ovaj prvi i drugi,ukoliko dobiješ potrebne propusnice ili materijalna sredstva. Na kraju krajeva,istraživanje treba postaviti i predstaviti tako da nikako ne prejudiciraš neki ishod,čak iako se on čini vjerovatnijim (ishod sa zatrovavanjem radno sposobne populacije,da podsjetim,nije vjerovatniji u ovom slučaju - ali pretpostavljam da ti tako osjećaš). Ako je ovakva istraživanja igdje moguće obaviti,to je onda jedna zatvorena sredina kakva je Crna Gora,na margini naučnog znanja i naučne realnosti,sa labavom legislaturom i još labavijom kontrolom primjene te iste legislature.

    Sa ovim ću zaključiti i ostaviti ovu temu,koja je mojem snobstvu stvarno beznačajna - no,sreća za nju da ima tebe.
    Usput te molim (podsjećam) da postaviš svoj rad u originalu - bez imena i diplome,da bih ja,a i ostali,imali uvid u čistu verziju - te time stekao makar kakav kredibilitet i pokazao da imaš makar kapljicu naučne i lične hrabrosti i odgovornosti.

    Zbilja,sad se sjetih nečega.
    Bilo bi jako zanimljivo da je Darvin odlučio da ne stane imenom i diplomom (koja nije bila ništa posebno) iza svog životnog rada,i nečega što mu je bilo jako važno - a bilo je debelo kontraverznije od chemtrailsa. O kvalitetu rada da ne govorimo.
    No,pretpostavljam da svi sebi postavljamo različite prioritete. Šteta što se onda tih odluka ne držimo baš čvrsto,pa se registrujemo po forumima da bismo branili radove od intelektualnih snobova - nakon što prije toga pokažemo apsolutan nehaj prema proizvodu sopstvenog truda i time implicitno pokažemo svima kako bi trebali da se odnose prema našem radu.

    Prijatno.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  19. #69
    Join Date
    May 2010
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poštovano Cika Dzo, za Vas imam samo jednu preporuku u Vašem resoru http://balkanekspres.blogger.ba/arhi.../07/20/1046660 . Nakon toga možda neke stvari budu jasnije.

    Vidim da Vam je i Darvin jasan koliko, chemtrailsi, homeopatija, solarna joga ili nutricionizam. Proučite tematiku (bilo koju) malo bolje i uvidjet ćete da pitanja ima puno više nego pametnih odgovora. Laprdanje o tim istim temama sa pozicije wiki copy/pastera je ništa drugo neko intelektualni snobizam, bez imalo intelekta, jasno. Biti će Vam možda zanimljivo saznati da Darvin nije prvi smislio tzv. teoriju evolucije niti da ona sa dokazima ne drži vodu (početak života? prelaz voda kopno? Karika koja nedostaje? proučite malo tzv. faze čovjeka). Za homeopatiju će Vam možda biti zanimljivo saznati da je cijenjeni znanstvenik slučajno nabasao i dokazao homeopatski princip memorije vode, i da su to otkriće potvrdila druga 4 laboratorija nakon čega da je otkriće objavljeno u časopisu "Nature". Za solarnu jogu bi trebali malo bolje razumijeti prirodu stvarnosti ali nebrojeno osoba i sa Balkana je potvrđuje svakodnevno. O nutricionizmu bi se mogli zapitati kako to da su ljudi jedina vrsta na planeti koja termički obrađuje svoju hranu i dali možda postoji druga, zdravija opcija. Chemtrailse smo već utvrdili da ne razumijete. Hoćemo dalje? jeste li znali da postoji kritika teorije relativnosti od njenog pojavljivanja do danas koju potpisuju preko 100 naučnika? Da li vjerujete da su mlazni motori zadnja riječ tehnike, dok postoje svjedočanstva da je tesla prije 100 godina napravio električni motor pogonjen antenom? Zar mislite da nauka već 100 godina traži lijek protiv raka i ne može da ga nađe? Jel možete pronaći ijedan dokaz da su cijepiva zaslužna za smanjenje bolesti igdje u svijetu u bilo kojem trenutku u povijesti? jeste li znali da se životni vijek čovjeka nije produžio ni za jedan dan od kamenog doba? Vjerojatno o tome nemate pojma niti što je još gore, ikakve želje za znanjem, ali tu niste krivi Vi, to je reakcija koja Vam je programirana i predviđena (NLP - potražite pojam, Vaša struka)

    Ja ne tvrdim da znam i da mogu dokazati išta od toga (ako itko išta uopće i zna), ali mi se neće rugati osoba koja se nije potrudila išta od toga saznati i vjeruje samo jednoj strani bez gledanja dokaza, a da ne priupita drugu što o tome zna.

    Puno sreće u Vašim potragama (za ženom na žalu, čajnim kolačićima ili tako nešto),
    pozdrav!

    P.S. Orginal je na internetu u pdf verziji, ali malo se potrudite pa ga nađite, a prijedlog za proširenjem teme i objavom u knjizi sam odbio jer mislim da će ovako sažete informacije u besplatnom obliku doći do više ljudi.

  20. #70
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    tezulja imas +1

  21. #71
    Join Date
    May 2010
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McS View Post
    tezulja imas +1
    ? Već sam dobio od Cike Dzoa i 1, i 1+ i 2-

  22. #72
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tezulja View Post
    Biti će Vam možda zanimljivo saznati da Darvin nije prvi smislio tzv. teoriju evolucije niti da ona sa dokazima ne drži vodu (početak života? prelaz voda kopno? Karika koja nedostaje? proučite malo tzv. faze čovjeka). ........

    . Za solarnu jogu bi trebali malo bolje razumijeti prirodu stvarnosti ali nebrojeno osoba i sa Balkana je potvrđuje svakodnevno....................

    O nutricionizmu bi se mogli zapitati kako to da su ljudi jedina vrsta na planeti koja termički obrađuje svoju hranu i dali možda postoji druga, zdravija opcija. ..............


    jeste li znali da postoji kritika teorije relativnosti od njenog pojavljivanja do danas koju potpisuju preko 100 naučnika?...........

    Da li vjerujete da su mlazni motori zadnja riječ tehnike, dok postoje svjedočanstva da je tesla prije 100 godina napravio električni motor pogonjen antenom?

    Zar mislite da nauka već 100 godina traži lijek protiv raka i ne može da ga nađe? .........

    Jel možete pronaći ijedan dokaz da su cijepiva zaslužna za smanjenje bolesti igdje u svijetu u bilo kojem trenutku u povijesti?.........

    jeste li znali da se životni vijek čovjeka nije produžio ni za jedan dan od kamenog doba? .............

    to je reakcija koja Vam je programirana i predviđena (NLP - potražite pojam, Vaša struka)............
    Uhhh.. Moracu upotrijebiti ultimativni odgovor..


  23. #73
    Join Date
    May 2010
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The.Sloth View Post
    Uhhh.. Moracu upotrijebiti ultimativni odgovor..
    odlična fora

  24. #74
    Join Date
    May 2010
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije direktno vezano za ovu temu ali, ma shvatit ćete http://hrsvijet.net/index.php?option...osti&Itemid=24

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar/Beograd
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jel moze ovo biti neki vid chemtrail-a ?
    http://img269.imageshack.us/gal.php?g=img0674w.jpg

    Snimljeno 15.12.2009 i 8.3.2010.

    Na obadvije slike trag je ostajao po nekoliko sati.
    Lokacija Bar centar.

Page 3 of 15 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •