Page 2 of 15 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 358

Thread: Chemtrails

  1. #26
    Join Date
    May 2010
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    *Vaše izlaganje negiram samo sa naučne strane!
    Čika_Džo*

    Nevjerovatno!?

  2. #27
    Join Date
    May 2010
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako treba otvorićemo post o čika džo-u!
    Na ovom postu se piše o Chemtrailsima!

  3. #28
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    ovdje si jedini ti koji pise o Cika_Dzo-u

  4. #29
    Join Date
    May 2010
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    ovdje si jedini ti koji pise o Cika_Dzo-u
    Više nisam?

  5. #30
    Join Date
    May 2010
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  6. #31
    Join Date
    May 2010
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default


  7. #32
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    apsolutno svaki link koji si stavio ne objasnjava nista o ovoj problematici.toliko

    a ovaj je sjajan,pogledajte ko nije http://cryingplanet.blog.hr/

  8. #33
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,013
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    apsolutno svaki link koji si stavio ne objasnjava nista o ovoj problematici.toliko

    a ovaj je sjajan,pogledajte ko nije http://cryingplanet.blog.hr/

    Kako je lud ovaj lik sa videa vrh...

  9. #34
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Nauka generalno -> Sve i Svašta

    Toliko.

  10. #35
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Mislim da u tome nema nikakve mistike,i da niko nije toša.
    Svi znamo kako svijet funkcioniše.Zapravo.Treba samo da ustaneš i izađeš na ulicu sa uključenim mozgom.
    Ono što ne znamo je koliko je toga dokazivo i koliko toga odslikava činjenično stanje,te koji je stepen manipulacije našim 'svijetom' zaista moguć.
    Tome nam ne pomažu poluinformacije i fantastične alternativne teorije.Iako mogu da budu zanimljive iz nekog svakodnevnog,radoznalog ugla.

    Pametnom i malo dosta?
    Isticanje svoje pameti u prvi plan je uvijek impresivno. Uvijek kaže puno o samopouzdanju.
    Hvala na lijepim željama.
    Ne znam zashto se uopste trudish.NATO ce da nam ispira mozak hemikalijama,i to tako mora biti,jednostavno.Ako tvrdish suprotno americka vlada ti je isprala mozak.
    Deserve's got nothing to do with it.

  11. #36
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    ma punuce oni nama pod rep..
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  12. #37
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Ne znam zashto se uopste trudish.NATO ce da nam ispira mozak hemikalijama,i to tako mora biti,jednostavno.Ako tvrdish suprotno americka vlada ti je isprala mozak.
    Ma,to valjda ide sa ovim dobom.Više nema odgovornosti na bilo kojem planu.
    Možeš da kažeš bilo šta i da ga povežeš sa bilo čim na osnovu bilo čega,i da se izvučeš (i to sa takvom lakoćom,da ti još ostane vremena da kroz neki poluuvrjedljiv diskurs - jer nemaš hrabrosti da budeš otvoren - kažeš ostalima da su malo inferiorni).
    A,sa druge strane,sve što ti se dešava krivica je nekog drugog.Glavobolje i nemanje energije pri ustajanju sigurno mogu i moraju da se pripišu samo trovanju iz vazduha.Svakodnevne aktivnosti koje su nekad bile lagane su sad teški zadaci,ne zato što ste ostarali i ratovali u međuvremenu.Nikako.
    Kad,na kraju,shvatiš da su tvorci ovih teorija uglavnom ljudi srednjih godina sa ne baš zanimljivim životom iza sebe,bude ti jasno šta je u pitanju.
    Rokenrol.
    Na kraju,ni ja ne znam zašto se uopšte trudim.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  14. #39
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    O Chemtrailsima sa HRT-ove emisije "Na rubu znanosti"






    The more things change, the more they stay the same.

  15. #40
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Ah, of course, "Na rubu znanosti". Čudo jedno kako se ta emisija uvijek provuče kroz ovakve teme.

    Ovo nije podforum za "rub" znanosti (naročito ne za nešto što je toliko daleko od ruba znanosti da više ni ne vidi rub znanosti), ovo je podforum za "znanost".

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,050
    Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    417
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Weather as a Force Multiplier Project
    Cilj projekta je da do 2025, američka vojska, zagospodari kompletnom klimom i vremenskim uslovima na zemlji, koje će i koristi kao oružje protiv svojih neprijatelja
    http://csat.au.af.mil/2025/volume3/vol3ch15.pdf
    Uh kolika knjiga, josh javno ovako dostupna. Zvuci zanimljivo, ali onda trebaju da obore teoriju jednog od njihovih najboljih meteorologa - Edwarda Lorenza, koji je 60tih godina trazio matematicku formulu da se predvidi vrijeme.
    \\
    OFL•GIC

  17. #42
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Ah, of course, "Na rubu znanosti". Čudo jedno kako se ta emisija uvijek provuče kroz ovakve teme.
    Ovo nije podforum za "rub" znanosti (naročito ne za nešto što je toliko daleko od ruba znanosti da više ni ne vidi rub znanosti), ovo je podforum za "znanost".
    Pa znanstvenici, nešto Vam je mrtav znanstveni forum. Na ovakva "rubna" pitanja dajte demant potkrijepljen znanstvenim činjenicama, jer kako kažete ovo je ipak znanstveni forum.

    BTW granice se stalno pomjeraju, pa tako nešto što je danas na rubu, sutra će biti stvarnost.
    The more things change, the more they stay the same.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,050
    Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    417
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nije znanstveni, nego naucni forum. Ne govorimo hrvatski.
    \\
    OFL•GIC

  19. #44
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Nije znanstveni, nego naucni forum. Ne govorimo hrvatski.
    odgovor na MadGodov citat napisan na hrvatskom.

    p.s. hrvatski je jedan od jezika u službenoj upotrebi u cg.
    The more things change, the more they stay the same.

  20. #45
    Join Date
    May 2010
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Znanstveni ili naučni. Svejedno.
    Sve je to isti jezik ,a vi debatujte do mile volje.
    Ja ih oba razumijem i govorim i pišem.I govorimo kako god želimo i volimo!
    Nevjerovatna opaska na ovakvom forumu.Sve mi više liči na to da je nažalost ovaj forum (sa odličnim imenom) za izbjegavanje iz više razloga.Prvo zbog komentara na račun nečijeg izbora(narodnosti,nacije,jezika i sl.) i zbog nivoa znanja i načina komunikacije. Ni na jednom forumu iz okruženja(i svijeta) nisam naišao na ovakava komentar o jeziku! Mislim da je skroz neukusno ,da budem najblaži što je moguće!
    Otvorio sam ovaj topic radi širenja svijesti ,a ne međusobnih ego-ratova i drugih niskih pobuda i manipulacija.Frustrirajuće u svakom slučaju!


    Zaboravio sam na brisanje postova...
    Last edited by drummaster; 11-05-10 at 15:40.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,050
    Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    417
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ja sam mislio da je starwalker otovorio topic, no dobro. Naravno da je hrvatski jezik jedan od sluzbenioh jezika u CG, i da ga svi razumijemo, ali koristimo nas jezik, nasu tradiciju, nasu kulturu i td. Moramo to njegovati i cuvati, ali to je vec tema za drugi topic, pa i podforum. MadDog je lagano ishejtovo emisiju na rubu znanosi. Gledao sam dosta puta (godinama) tu emisiju, i od toliko teorija sam shvatio u jednom trenutku da teorije guse druge teorije. Emisija je zanimljiva, ali da li je ona mjerodavna, i da li je sve istina sto se kaze na njoj, to je vec za diskusiju.

    Ne znam srummaster sto si ti ocekivao od CDM all araund foruma, neku naucnu debatu? Za to imas specijalizovane forume.
    \\
    OFL•GIC

  22. #47
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Uh kolika knjiga, josh javno ovako dostupna. Zvuci zanimljivo, ali onda trebaju da obore teoriju jednog od njihovih najboljih meteorologa - Edwarda Lorenza, koji je 60tih godina trazio matematicku formulu da se predvidi vrijeme.
    Knjiga ne sadrži nikakav rad,kako sam zaključio pošto sam je pročitao.Samo slikovite opise mogućnosti manipulacije vremenom.
    Nigdje se ne opisuje precizno šta se planira uraditi,međutim,to bi bilo previše očekivanja od jedne ovakve knjižice.U svakom slučaju,upotreba bi mogla biti zabrinjavajuća - naročito zato što je planirana do tog perioda.No,to smo znali i ovako.
    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Pa znanstvenici, nešto Vam je mrtav znanstveni forum. Na ovakva "rubna" pitanja dajte demant potkrijepljen znanstvenim činjenicama, jer kako kažete ovo je ipak znanstveni forum.

    BTW granice se stalno pomjeraju, pa tako nešto što je danas na rubu, sutra će biti stvarnost.
    Dragi starwalkeru.
    Što se mrtvila znanstvenog foruma tiče,tu nije problem samo u ljudima koji trebaju otvoriti thread,već i o zainteresovanosti učesnika u raspravi.Ovaj podforum ima fenomenalne,totalno naučno dokazane (i dokazive) teme na koje je dato po,recimo,3 ili pet odgovora.
    Da ne bude da trubim u prazno :
    Knjige,članci,feljtoni : https://forum.cdm.me/showthread.php?t=21905 - > 15 replies.Od toga je barem 10 otvarač topika,funestis.
    20 godina Habl teleskopa,koji nam je pružio šta-sve-ne na području istraživanja univerzuma : https://forum.cdm.me/showthread.php?t=59850 -> 2 reply-ja.Od kojih je 1 'Svaka mu dala.'
    Odličan dokumentarac o istraživanjima vršenim nad vodom : https://forum.cdm.me/showthread.php?t=59255 -> 9 reply-ova.
    Nevjerovatan thread sa nekim od najljepših predavanja koje sam ikad imao čast i privilegiju da odslušam 'Granice i kontraverze u astrofizici' ->https://forum.cdm.me/showthread.php?t=54892 -> 8 reply-ova.

    Da bih ti slikovito pokazao naličje priče,threadovi o vanzemaljcima https://forum.cdm.me/showthread.php?t=27225 i o 'Čipovima za ljude' (toga se,vjerujem,živo sjećaš https://forum.cdm.me/showthread.php?t=44851) imaju po više od 100 odgovora.Ljudi su po pravilu zainteresovaniji za šareno retardirano tele sa 9 nogu i 4 glave,nego za ono normalno,jednobojno.To jednobojno više govori o rasi,vjerovatnije je i činjeničnije.Ovo šareno se rodi jednom u 150 godina,i zanimljivo ga je proučavati,ako poznaješ metodologiju.Ako ne,zanimljivo ga je gledati i naklapati o njemu.
    Što nas dovodi do sljedećeg - > U nauci granice do sad nijednom nije pomjerio neko ko je naklapao na osnovu anegdotskog zaključivanja.Postoji metod kojim možeš nedvosmisleno da otkloniš sumnju u nešto.Velika većina učesnika u naučnim raspravama na ovom forumu metodologiju ne poznaje.
    Na kraju krajeva,i ne treba im,ako naklapaju i lupetaju,sve dok su svjesni da je to krajnje nenaučno naklapanje i lupetanje.
    Vezano za naučno obaranje teorije o chemtrailsima - da bi se teorija naučno oborila,ona prvo mora naučno da postoji.Da bi postojala naučno,mora se potvrditi u praksi.Da bi se potvrdila u praksi - mora se istraživati.
    Kako bi ti istražio chemtrailse?Imaš li ti neku ideju povodom toga?
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  23. #48
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Vezano za naučno obaranje teorije o chemtrailsima - da bi se teorija naučno oborila,ona prvo mora naučno da postoji.Da bi postojala naučno,mora se potvrditi u praksi.Da bi se potvrdila u praksi - mora se istraživati.
    Kako bi ti istražio chemtrailse?Imaš li ti neku ideju povodom toga?
    Kako da krenemo sa istraživanjem ako ne dozvoljavaš da sagledamo i proučimo sve "dokaze" o njihovom navodnom postojanju.

    Nastavljam sa postavljanem navodnih dokaza, pa možda iskrsne neki uvjerljiv detalj kojeg možemo zagristi i naučno dokazati njegovo postojanje, a na osnovu kojeg možemo formirati teoriju.
    The more things change, the more they stay the same.

  24. #49
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Kako da krenemo sa istraživanjem ako ne dozvoljavaš da sagledamo i proučimo sve "dokaze" o njihovom navodnom postojanju.

    Nastavljam sa postavljanem navodnih dokaza, pa možda iskrsne neki uvjerljiv detalj kojeg možemo zagristi i naučno dokazati njegovo postojanje, a na osnovu kojeg možemo formirati teoriju.
    Evo ja imam par ideja,pa mi ti reci šta misliš.
    Sve se svode na silaženje sa interneta i aktivaciju na terenu,kako bismo dobili dokaze umjesto 'dokaza' - što se do sad svelo na fotografije tzv. 'mreža' na nebu.
    Prvo i prvo,mi nemamo podatke sa terena koji ukazuju na povećano 'zatrovavanje sredine'.Trebaju nam normalne vrijednosti svih materija u vazduhu za jedan proljećni dan.Uzevši u obzir da ekotoksikološka služba u Cg postoji već neko vrijeme,te da vrši svakodnevnu kontrolu,ukoliko sumnjamo da nas zaprašuju,moramo da uzmemo neke starije rezultate - kad toga nije bilo.U svakom slučaju bismo uzeli prosječne vrijednosti za jednu godinu,recimo prije devedesetih (ukoliko bi takvih rezultata za taj period uopšte bilo).Ukoliko ih ne bi bilo,morali bi se zadovoljiti nekim drugim prosječnim vrijednostima za period od jedne godine.Zatim bi trebali da pratimo stanje sljedećih par godina,pa da povezujemo eventualni porast ekotoksičnih materija u vazduhu sa,recimo,dnevnim brojem preleta stranih aviona nad našom teritorijom (što možemo provjeriti na bilo kom aerodromu).Zatim ove podatke provući kroz statističku obradu,i sa takvim podacima (ukoliko bi pokazali da između te dvije pojave ima veze,do čega bismo došli jednostavnim postupkom - računanjem korelacije) došli do konačnog dokaza da nas neko truje.
    Druga varijanta,znatno skuplja i nemogućnija.Ukoliko automatski pretpostavimo da se trovanje zbilja dešava - moramo da znamo kako i zašto,zar ne?Sa tako plemenitim ciljem istraživanja možemo da,recimo,tražimo sponzore koji će nam sponzorisati nabavku sondi koje bismo mogli,primjera radi,staviti na bespilotne letjelice koje bismo mogli sa zemlje navigaciono usmjeriti ka tragovima koje su ostavile letjelice NATO-a,te uz pomoć njih direktno,po kratkom postupku ustanoviti šta,kad i kako nas truje.
    Treća varijanta - apsolutno nemoguć scenario - da tražimo kontrolu svake letjelice koja prelijeće preko naše teritorije.Da kontrolišemo i distribuciju avionskog goriva,kao i da vršimo fizičku inspekciju svake letjelice koja nadlijeće našu teritoriju.

    Dakle - ovo su tri koraka koja možemo da preduzmemo da bismo dobili dokaze (boldovao sam ovo dokaze da bih ti ukazao da ova babačka naklapanja sa lokalnih televizija kojekakvih gurua,mutanata i retardiranih pseudointelektualnih voćara koji nemaju pametnija posla nisu dokazi,sem ukoliko ne smatraš njihova naklapanja 'teorijama').
    Dok ne dobijemo slične dokaze - na bilo koji način nije razumno da sumnjamo da se trovanje dešava.Ili zaprašivanje,ili postavljanje ogledala za HAARP ili tako šta.Odnosno,vjerovatnoća da se trovanje dešava potpuno je jednaka vjerovatnoći da se trovanje ne dešava - ako nemamo dokaze koji jednu od ove dvije stvari stavljaju izvan razumne sumnje.
    Još jedna kratka opservacija - Svijet se ne spašava ili mijenja iz udobne fotelje (intelektualne koliko i fizičke),već se jedino nekim vidom aktivacije stvari mogu biže pojasniti,te dovesti na neki nivo razumijevanja.
    Slaganjem poluistina i krivljenjem percepcije da bi vidio ono što želiš da vidiš ne dobijaš ništa.Sem par zabluda.
    Dok se neko ne posveti ovome na pravi način (ostavi fotoaparat i mrdne) - ova tema ostaje,što MadGod kaže - Na rubu znanosti - ali nikako i dio nje.
    Ko je zadovoljan tim,njemu je to dosta.
    Ko želi da ima tvrde,dokazive činjenice,iza kojih može da stane...Mora da radi.
    Last edited by Čika Džo; 11-05-10 at 23:27.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  25. #50
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default

    Sve što si naveo je u potpunosti ispravo, samo što taj poduhvat pribavljanja dokaza umjesto dokaza u okviru naše zemlje jednostavno ne bi bio izvodljiv. Iz prostog razloga što bi vlast demantovala takve navode i žestoko se protivila daljem povlačenju te "nebulozne" teme, koja bi se okarakterisala kao prepreka državi na putu ka svijetloj budućnosti. Tako možemo konstatovati da nema prevelike nade da će se projekat dokazivanja tragova obistiniti.
    The more things change, the more they stay the same.

Page 2 of 15 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •