Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 59

Thread: Interesantno Pitanje--Koliko je gamer-a u CG?

  1. #26
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NightY View Post
    Ubrajas li sebe u te prave i zasto ?

    Jer igras CS 10 godina ???

    Ja igram kanter od 1.3 do prvog pojavljivanja sourca,veoma profesionalno.
    Ja igram LineAge 2 od (nazalost) tek od c4 ali veoma dobro i sa odabranim ljudima u tim.
    Ja igram dotu od veze nemam koje verzije do samog pojavljivanja Hona.
    Ja igram Call of Duty svaki skoro i sp i mp .
    Ja igram trenutno Hon i Call of duty mw 2 masu vremena.

    Ali opet ne mogu da kazem za sebe da sam pravi gamer,jer cu opet priej izac napolje,poci u ribolov, raditi bilo sto drugo sto nije u kuci za racunarom.I uvjek sam bio takav.

    Gamerima smatram ljude koji zive od toga.Totalni No-Liferi. Igraju igrice dan noc,nemaju nijednog druga osim IT ''prijatelje'' Partnera nece imat nikad . Igraju svee igrice,ne samo jednu zvanu namecanje sa ostalih 30 ljudi na mapu,ko ce bolje dici nisan 20 cm izvise glave da bi pogodio u koljeno (znaju svi na koju igru mislim )
    Koliko si gluposti rekao u jednom postu, nemoguce ih je sve pobrojati...

    Eo samo par osnovnih stvari...

    Normalno da je gejmer ako igra cs 10 godina, ako je potroshio dosta para na opremu, stalno vjezhba sa svojom ekipom i ne propushta skoro nijedan turnir u cg i srb, ukoliko finansije dozvoljavaju... Shta drugo reci za njega sem da je gejmer...

    Svi moraju od nechega zhivjeti... Po chemu se razlikuje cheok koji zhivi od igrica od radnika u rudniku... Radno vrijeme im je isto, s tim shto ce gejmer upoznati vishe ljudi na netu nego rudar u jami...

    Po tebi nije gejmer choek koji je igrao u SK, fnatic i sl, zaradio dosta para i bio najbolji na svijetu u tome shto radi... Jer je igrao samo jednu igricu, ima ribu i obishao je pola svijeta...???
    #fakenews

  2. #27
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po meni pravi gamer ne mora biti totalni no real lifer.
    Već osoba koja je potpuno zavisna od igara, probala je ogroman broj igara, i spremna je da da svoje mišljenje o nekoj, jer ih sve napamet zna ^^

  3. #28
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa ima sigurno oko 1000 ne racunajuci napaljenike koji ce sjest i drvit se 3 mjeseca u lan sa 3 druga dok ih neko sa strane ne isutira.
    a eo.

  4. #29
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Draka View Post
    Po meni pravi gamer ne mora biti totalni no real lifer.
    Već osoba koja je potpuno zavisna od igara, probala je ogroman broj igara, i spremna je da da svoje mišljenje o nekoj, jer ih sve napamet zna ^^
    aj sad ne stidi se nego iznesi svoje misljenje o nekoj igrici

  5. #30
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hehe ^^
    Provalio si me, istina živa
    Ne stidim se

  6. #31
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Koliko si gluposti rekao u jednom postu, nemoguce ih je sve pobrojati...

    Eo samo par osnovnih stvari...

    Normalno da je gejmer ako igra cs 10 godina, ako je potroshio dosta para na opremu, stalno vjezhba sa svojom ekipom i ne propushta skoro nijedan turnir u cg i srb, ukoliko finansije dozvoljavaju... Shta drugo reci za njega sem da je gejmer...

    Svi moraju od nechega zhivjeti... Po chemu se razlikuje cheok koji zhivi od igrica od radnika u rudniku... Radno vrijeme im je isto, s tim shto ce gejmer upoznati vishe ljudi na netu nego rudar u jami...

    Po tebi nije gejmer choek koji je igrao u SK, fnatic i sl, zaradio dosta para i bio najbolji na svijetu u tome shto radi... Jer je igrao samo jednu igricu, ima ribu i obishao je pola svijeta...???

    Prvo i osnovno,ako ti smataras da sam ja izrekao gluposti,ja takodje smatram da si ti izrekao jednu veliku glupost.

    NE MOZE BITI GAJMER covjek koji igra jednu igricu,i to CS. Boli mene ***** koliko je on para dao na opremu,i to sto vjezba sa ekipom svaki dan. Ovdje se vodi rasprava o necemu totalno drugom,sto ocigledno ne razumijes ti ni nekolicina. Covjek koji zaradjuje od CS igra u SK i ostale poznate svetske klanove je nesto sasvim drugo.Ne mos ga poredit sa obicnim smrtinicima koji sve svoje pare daju za razerov mish od 50eura i slusalice 5.1 od 100eura,na hiljade eura ostavili po igraonicama i raznim turnirima,a nikad jedne pare od cs dobili (lishe nekog slucajno osvojenog turnira)

    Pojeo sam ***** sto sam ista pisao na ovaj topick,i raspravljao se sa zaludjenim ljudima

    Edit :

    Quote Originally Posted by Draka View Post
    Po meni pravi gamer ne mora biti totalni no real lifer.
    Već osoba koja je potpuno zavisna od igara, probala je ogroman broj igara, i spremna je da da svoje mišljenje o nekoj, jer ih sve napamet zna ^^
    Eo momak je ubo-o srz price. Slicno razmisljamo o pojmu gamer
    Last edited by NightY; 01-08-10 at 23:29.

  7. #32
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Ok onda slabo mislish... Kao shto je i losh fudbaler fudbaler, tako je i losh gejmer gejmer, ne mogu svi bit heatoni...
    #fakenews

  8. #33
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ok onda slabo mislish... Kao shto je i losh fudbaler fudbaler, tako je i losh gejmer gejmer, ne mogu svi bit heatoni...
    E pa tu si u pravu.Potuno se slazemo .

    samo da ne nastavljamo dalju raspravu jer nemam kad .

  9. #34
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Iskreno, tvoja definicija je od svih izrečenih na ovoj temi (a bilo ih je svakakvih) najmanje tačna i najviše loša. Prihvati to odmah i svima će nam biti lakše. To nije moje mišljenje koje se protivi tvom mišljenju, to je činjenica koja se protivi tvom mišljenju, a ja ti je samo prenosim.

    1) Profesionalni gamer i gamer nisu identični termini. To bi trebalo bit očigledno, zar ne? Upravo zbog toga naglašavamo da je neko profesionalni gamer, zaboga.

    2) Biti profesionalni gamer ne znači biti zavisnik. Zavisnost je ozbiljan zdravstveni problem koji dokazano nema nikakve veze sa samim igrama. Na stranu to što zavisnici ne bi ni fizički ni mentalno bili sposobni da se takmiče profesionalno.

    2) Gameri generalno nisu ljudi koji su potpuno zavisni od igara. Do ovog saznanja se dolazi vrlo lako - time što ćeš sresti gomilu ljudi koji sebe smatraju gamerima, a nisu zavisnici (pa čak ni aktivni takmičarski igrači). Kao na primjer momak kome si par postova pokušao da objasniš da on NIJE gamer i da ne razumije o čemu priča.

    Gaming je, sociološki gledano, kultura. Da bi neko bio gamer, dovoljno je da ispuni jedan jedini kriterijum - da samog sebe smatra gamerom. Time čovjek izražava stav da igre shvata dovoljno ozbiljno na nekom nivou (kao hobi, interesovanje, posao, whatever), što je osnova za komunikaciju sa drugim gamerima. Da, toliko je jednostavno.

  10. #35
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Miami
    Posts
    284
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    666 i ima jedna baba

  11. #36
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bijelo Polje, Montenegro
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koji se vi gejmeri jbte ....

  12. #37
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sta mi rade gejmeri sa nikad odigranim turnirom .. al zato imaju zivaca da pisu do besvijesti i da filozofiraju kao da pricaju o matematici a ne o igrici..
    nije pitanje sta su gejmeri nego koliko gejmera ima u cg!!!!!!!!!!:bart:

  13. #38
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Types of gamers



    [edit] Types of video gamers

    In the United States, the average video game player is 35 and has been playing video games for over 12 years.[2] In the UK, the average video game player is over 23 years old, has played video games for over 10 years, and spends around 12.6 hours a week playing video games.[3] The term "video gamer" is composed of several subgroups of gamers.
    [edit] Casual gamer

    Main article: Casual gamer
    A casual gamer is a player whose time or interest in playing games is limited. Casual gamers tend to play games designed for ease of gameplay and don't spend much time playing more involved games. The genres that casual gamers play vary, and they might not own a specific video game console to play their games.[4][5] Casual gaming demographics vary greatly from those of traditional computer games, as the typical casual gamer is older and more predominantly female.[6] One casual gamer subset is the "fitness gamer", who plays motion-based exercise games.[7]
    [edit] Hardcore gamer

    Main article: Hardcore gamer
    Hardcore gamers prefer to take significant time and practice on games, and tends to play more involved games that require larger amounts of time to complete or master. Hardcore gamers may take part in Video game culture. Competition is another defining characteristic of hardcore gamers, who often compete in organized tournaments, leagues, or ranked play integrated into the game proper. There are many subtypes of hardcore gamers based on the style of game, gameplay preference, hardware platform, and other preferences.
    [edit] Pro gamer

    Main article: Pro gamer
    Professional gamers play video games for money.[8] Whether a professional gamer is a subtype of the hardcore gamer largely depends on the degree to which a professional gamer is financially dependent upon the income derived from gaming. So far as a professional gamer is financially dependent upon gaming, the time spent playing is no longer "leisure" time. In countries of Asia, particularly South Korea and Japan, professional gamers are sponsored by large companies and can earn more than $100,000USD a year, in addition to the following that some obtain.[9] In the United States, Major League Gaming has contracted Electronic Sports Gamers with $250,000USD yearly deals.[10]
    [edit] Newbie

    Main article: Newbie
    Newbie is a slang term for a novice or newcomer to a certain game, or to gaming in general.[11][12] It can have derogatory connotations, but is also often used for descriptive purposes only, without a value judgment. Two derived terms are "newb", a beginner who is willing to learn; and "noob", a derogatory name (an alternate spelling for noob is n00b).
    [edit] Import gamer

    Main article: Import gamers
    Import gamers enjoy playing or collecting video games produced internationally. The most common imports are from Japan, although some European and Japanese gamers purchase games from North America. Depending on the gaming platform involved, these gamers may use devices such as modchips, boot disks, and/or Gamesharks to bypass regional lockout protection on the software, though some prefer to purchase imported consoles. A number of these gamers import games that fall into genres generally not released outside of Japan, such as dating sims or anime/manga-based licensed games.
    [edit] Retrogamer

    Main article: Retrogaming
    A retrogamer is a gamer preferring playing and collecting retro games - older computer, video, and arcade games. The term retrogamer is used mostly in the United Kingdom and Europe, while the terms classic gamer, or old-school gamer are more prevalent in the United States. The games are played either on the original hardware, on modern hardware via console emulation, or on modern hardware via ports or compilations.[13] Some retrogamers are in the business of refurbishing old games, particularly arcade cabinets. Some even make their own arcade cabinets.
    [edit] Girl gamer

    Main article: Girl gamer
    A girl gamer is any female who regularly engages in playing video games. According to a study conducted by the Entertainment Software Association in 2009, 40% of the game playing population is female, and women 18 or older now comprise 34% of all gamers. Also, the percentage of women now playing online has risen to 43%, up 4% from 2004. The same study shows that 48% of game purchasers are female.[14]

  14. #39
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,258
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Pa koliko stvarno ima gejmera CG koji su stvarno gejmeri, ne ljubitelji igara nego ljudi koji su zakučili koji euro na turnirima ili bilo čemu u vezi sa igrama kojima je to profesija?Ja igram igre skoro dvije decenije još iz vremena Komodora,Amiga, automata i PC-ija iako sam odigrao ni sam ne znam broja ne smatram sebe nikakvim gejmerom jer igranjem nisam nikad stekao nikakvu dobit, ni slavu, ni korist jer igram za svoju dušu.Pretpostavljam da onaj koji sebe naziva gejmerom ima neku korist od toga finasijsku ili da bude priznat u tome što radi.

  15. #40
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Eo vam chek fino postavi definiciju gejmera i vi ponovo po svome...
    #fakenews

  16. #41
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kontam da je ovakvih 'pravih' gamera veoma malo. Oko 1000? :$

  17. #42
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Ma u sustini pitanje je koliko ljudi-djece u cg uglavnom koristi internet za igranje...

  18. #43
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    408
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mad God vam je lijepo objasnio , nije isto gamer i profesionalni gamer.. profesionalni gameri dobijaju plate, dio od nagrada koje dobijaju itd... gameri su ljudi koji uzivaju u igranju istih tih igara bez ikakve finansijske koristi ... Ja ne znam kako ZLATNIPRST igra 20 godina sve moguce igrice i sebe ne smatra gejmerom... sta si ti onda ? glodar ? nesto ne vjerujem u to ... kao npr nighty nema sta nije igrao i nema sta ne igra trenutno , ima kuci 15 racunara i igra 15 igrica odjednom , al on nije gamer... Ja igram kaunter, osvajam turnire , stizem da idem u grad i plus ***** . Ja nisam gamer ja sam B.O.G.
    VRHOVNI

  19. #44
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bijelo Polje, Montenegro
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NakaZa View Post
    Ja nisam gamer ja sam B.O.G.
    HAHAHAAHAAHAHAHAHAAHA
    Vuleta oplodi meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...............

  20. #45
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Danasnja djeca zu kraljevi. Svi su gejmeri teski dok im neko ne rece da to nije "cool". Onda pocnu price tipa "jos igras CS, ti si lud" pa se vrate kuci, sjednu za racunar na koznu stolicu od 200e, uzmu deathadder u ruke, podloga od 50e, stave slusalice od 100e na usi i uskoce u prvi server na koji naidju. Istina ziva. Da nisam vidio ne bi vjerovao
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. #46
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    @Vuleta

    ti si jeebac + gamer = jebeni gamer

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Onaj... ne dozvoljavaJte da vas isprovocira jedan post neke djecine koja bi da ucestvuje u raspravi da uniste topic kao u headshot turniru dje se mali javio i pomutio 30 ljudi...

    Aj da se zajedno vratimo na temu i upravo ovo sto je TIGRE rekao zanima mene i covjeka sto je otvorio ovaj topic - radi daljeg sirenja community-a i da damo svi neko svoje misljenje koliko ih moze biti

    Znaci: Koliko ljudi-djece u cg uglavnom koristi internet za igranje... uzimajuci u obzir da ne mogu nabrojati preko 30 ljudi koji koriste net za online gaming nek ih bude izmedju 700 i 1000.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tesko se to moze procijeniti... svako dijete danas ima komp i igra neke igrici...to nisu gejmeri,to su retardirana djeca,sto ne znaju sta je lopta...a profesionalnih gejmera(ako cemo po onoj gore definiciji) u cg nema... a ima nas B.O.G gejmera isto malo...100

  24. #49
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NightY View Post
    Ubrajas li sebe u te prave i zasto ?

    Jer igras CS 10 godina ???

    Ja igram kanter od 1.3 do prvog pojavljivanja sourca,veoma profesionalno.
    Ja igram LineAge 2 od (nazalost) tek od c4 ali veoma dobro i sa odabranim ljudima u tim.
    Ja igram dotu od veze nemam koje verzije do samog pojavljivanja Hona.
    Ja igram Call of Duty svaki skoro i sp i mp .
    Ja igram trenutno Hon i Call of duty mw 2 masu vremena.

    Ali opet ne mogu da kazem za sebe da sam pravi gamer,jer cu opet priej izac napolje,poci u ribolov, raditi bilo sto drugo sto nije u kuci za racunarom.I uvjek sam bio takav.

    Gamerima smatram ljude koji zive od toga.Totalni No-Liferi. Igraju igrice dan noc,nemaju nijednog druga osim IT ''prijatelje'' Partnera nece imat nikad . Igraju svee igrice,ne samo jednu zvanu namecanje sa ostalih 30 ljudi na mapu,ko ce bolje dici nisan 20 cm izvise glave da bi pogodio u koljeno (znaju svi na koju igru mislim )
    u jbt ja ovo tek sad vidim...

    evo ja sebe smatram gejmerom...igram cs 10 godina(svaki dan)...i sad si se ti pojavio na forum i rekao da sam ja NOU LAJFER (mrzim ove jebene izraze) da nemam ni jednog druga osim preko "IT"(ne znam sta je,ali mislim da je INTENRET)...Da nemam niti cu ikad imat PARTNERA (djevojku valjda) i da mi je cilj u zivotu da dignem nisam 20cm iznad glave i da pogodim koljeno...

    aj ti kume u ribolov...

  25. #50
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,240
    Thanks Thanks Given 
    362
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    po mom nekom proracunu ima ih oko 18,66442
    You'll Never Smoke Alone..

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. K: Gamer Config
    By Atmah in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 04-04-10, 22:28
  2. Interesantno !
    By Zvek_Zivi in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 4
    Last Post: 09-07-09, 10:01
  3. Celeron Gamer Tetris edition na prodaju
    By gameaddict in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 14-11-08, 02:16
  4. Interesantno...
    By shrek in forum Politika generalno
    Replies: 2
    Last Post: 11-03-05, 11:56
  5. Interesantno
    By sh0cker in forum Sve i svašta
    Replies: 35
    Last Post: 18-08-04, 12:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •