Results 1 to 7 of 7

Thread: Ratko Knezevic pod istragom

  1. #1
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ratko Knezevic pod istragom

    Last edited by Hari Krisna; 07-05-10 at 16:42.

  2. #2
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ratko Knežević pod istragom zbog pranja novca u tzv. istarskim projektima Hypo banke
    May 05, 2010 at 04:59 AM
    Jedan od ključnih svjedoka policije i USKOK-a u Slučaju Pukanić, Ratko Knežević, pod istragom je austrijskog pravosuđa zbog sumnji u povezanost s pranjem novca preko Hypo Alpe Adria Banke, kako ekskluzivno od izvora bliskih austrijskoj istrazi doznaje Necenzurirano.com.

    Naime, tijekom istrage tzv. istarskih projekata AB Maris i Darija, koji su financirani sumnjivim kreditima preko Hypo Alpe Adria Bank International AG Klagenfurt, pronađeni su dokumenti koji povezuju Ratka Kneževića s pranjem novca preko Hypo banke i povezanih pravnih i fizičkih osoba.

    Prema dostupnim informacijama, austrijski su istražitelji otkrili ključni trag u pranju novca i prebacivanju vlasništva, odnosno vlasničkih udjela u projektima AB Maris i Darija, koji s navedenim sumnjivim financijsko poslovnim operacijama izravno povezuju ratka Kneževića.

    Otkriven je tzv. Memorandum o razumijevanju, od 27. kolovoza 2008. godine, kojega je s opunomoćenim švicarskim odvjetnicima potpisao upravo Ratko Knežević u ime svoje tvrtke RMK Partners Inc., na temelju kojeg je Memoranduma Knežević stekao vlasništvo nad značajnim udjelom u tzv. istarskim projektima Hypo Alpe Adria Banke, odnosno u projektima AB Maris i Darija.

    Zanimljivo je da se datum Kneževićevog potpisa ovog Memoranduma poklapa s vremenom neposredno prije ubojstva Ive Pukanića, koji je ubijen nepuna dva mjeseca kasnije, a također je bio usko povezan s Hypo Alpe Adria Bankom i Aferom Hypo.

    Također, nije nezanimljivo da je nakon Pukanićevog ubojstva, Knežević prodao svoj udio u tzv. „istarskim projektima“ Hypo Alpe Adria Banke.

    Tako su austrijski istražitelji pronašli dokaz o telefonskoj konferenciji održanoj 18. veljače 2009. godine, na kojoj je Knežević svojim partnerima iz Hypo banke rekao kako odustaje od svojeg udjela u projektima AB Maris i Darija, te kako želi prodati svoje udjele, „kako bi mogao mirno živjeti sa svojom obitelji“, odnosno „kako bi preživio“.

    Novo otkriće austrijskih istražitelja, svakako otkriva Kneževićevu vezu s pranjem novca u Hypo Alpe Adria Banci, a postavlja se i pitanje u čije je ime i za čiji račun nastupao Knežević u sumnjivim poslovima s Hypo bankom, je li nastupao možda i u ime i novcem Hrvoja Petrača i Ive Pukanića, je li nastupao novcem i u ime duhanske mafije i kriminalnog klana Osmani, ili pak nekog trećeg.

    Na istrazi ostaje odgovoriti na ova bitna pitanja.

  3. #3
    Join Date
    May 2010
    Posts
    536
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahaahah evo super ispade sve ovo, ko ce sad finansirati medojevica i bolju crnu goru hahahahahaah
    ja sam ja ti si ti

  4. #4
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a dje bas pred izbore?

  5. #5
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  6. #6
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    413
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ko je i na koji nacin ostetio drzavu austriju to me u zivotu ne zanima... samo se nadam da ce grobari crnogorske privrede i lupezi iz vlasti koji su preko noci postali milioneri zavrsit kad-tad iza resetaka i odgovarat za svo zlo koje su nanijeli svojoj zemlji i svom narodu!


  7. #7
    Join Date
    May 2010
    Posts
    536
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AvAtAr_Nk View Post
    a dje bas pred izbore?
    Mora da mu je Medo trazio puno, pa je ovome bilo jeftinije da ide na sud
    ja sam ja ti si ti

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ratko Vujošević: OREVUAR MONTENEGRO
    By Ćipur in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 5
    Last Post: 23-05-11, 12:24
  2. Ratko Deletić: Pet Danica, pet zvjezdica
    By Ćipur in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 24-01-10, 16:35
  3. tehno centar KNEZEVIC
    By straus in forum Centralni
    Replies: 7
    Last Post: 22-04-09, 23:35
  4. Djukanovic pod istragom i u Svajcarskoj
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 16-09-05, 22:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •