Results 1 to 15 of 15

Thread: Postovanom Premijeru Crne Gore i Ministrima

  1. #1
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default Postovanom Premijeru Crne Gore i Ministrima

    Obzirom da na ovom forumu ima dosta podrzavalaca akcija i djela Premijera CG Djukanovica i Ministara Vlade CG, kao sto ima i opozicionara, voljela bih da vidimo kako bi tekla obichna gradjanska diskusija u korist opsteg interesa CG ..
    Na sta bi mogli da ukazemo mi obichni gradjani CG (svakakvih obrazovnih i politichkih profila)? Naravno, u slucaju da smo u prilici da to direktnije uradimo?
    Mozda ovo nije neki dovoljno ozbiljan i kvalitetan nacin, ali kako se na ovom pdf dotichu skoro sve bitne teme, da pokusamo?

    Hvala Lepo

    p.s. Nadam se da se moze kulturno pisati uz uvazavanje funkcija koje su demokratskim izborom te koje jesu. Bez lokalno-politichkih animoziteta. Ukoliko to nije moguce to bi nazalost pokazalo i politichku nezrelost samih uchesnika teme.

    p.p.s."Molim gore navedeni naslov..."
    p.p.p.s. Bojim se da nece biti ni par komentara, ali ...

  2. #2
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislis da nesto predlozimo vladi ili politicarima uopste ili sta kako...ne kapiram
    :)

  3. #3
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja bi ih zamolio da depolitizuju neke oblasti koje mogu trpjeti takav tretman. Vratite sport sportistima, medicinu ljekarima, medije novinarima... Shvatam da resori kao sto su policija, pravosudje, ekonomija i jos poneki moraju biti politizovani kao sto su svuda, ali dajte da makar ove "sitne" depolitizujemo, jer ne moze nikada politicar imati osjecaja za sportiste kao neko ko se sportom bavio... Eto, to mi je prvo palo na pamet, pa cu jos pisati kad me prodje kijavica.

  4. #4
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja bih im porucio pa cak i onda kada zaposljavaju i preko veze, neka bar zaposle ljude koji ce nzati da rade na tom mjestu dje rade...a ne plus ih zaposle plus nemaju pojma....to im najvise zamjeram...
    :)

  5. #5
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ja bih samo trazio da mi smanje vremensko trajanje procedure kad se pokrece sopstveni biznis, kao preduzetnik, a ne kao firma, da malo skrate papirologiju i propise, da sve to centralizuju na jednom mjestu, i naravno, da mene i moje prozivode stavljaju u prvi plan, a ne da uvoze sa strane nesto sto vec postoji u CG.

    Trazio bih im da preispitaju sve ljude koji rade u drzavnim sluzbama, za sta su sposobni, koliko znaju, koliko su naucili, koji im je cilj rada, itd...

    Trazio bih im da ne vrse presiju na mene uoci izbora, da ne potpisujem nista sto ce pokazat za koju sam ja stranku...

    Ima dosta toga sto bih ima trazio, no aj sad, ne mogu se sjetit

    PS Ah da, trazio bih im da djeluju nekako na carinike i pogranicnu policiju, da me ne pitaju STO CES TI U CRNU GORU, kad se ja vracem kolima sa puta, jer avion nije moga da mi poleti
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  6. #6
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta poruciti ljudima koji se ne drze svoje rijeci ???

  7. #7
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by exmm View Post
    Sta poruciti ljudima koji se ne drze svoje rijeci ???
    Da pochnu da se drze svoje rijechi? Pored toga sto znamo sta je politichka kampanja i da rijech nije i neka posebna obaveza, ali malo odgovornosti i mjere prema tradiciji, istini, i radi dobrog etickog primjera? To bi pokazalo i malo postovanja prema onima koji ih biraju i cijene?
    Malo nerealno ocekivanje u savremenoj politici, ali i pokusaj se cijeni...

    Hvala Lepo

  8. #8
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OCTAVIAN View Post
    Ja bi ih zamolio da depolitizuju neke oblasti koje mogu trpjeti takav tretman. Vratite sport sportistima, medicinu ljekarima, medije novinarima... Shvatam da resori kao sto su policija, pravosudje, ekonomija i jos poneki moraju biti politizovani kao sto su svuda, ali dajte da makar ove "sitne" depolitizujemo, jer ne moze nikada politicar imati osjecaja za sportiste kao neko ko se sportom bavio... Eto, to mi je prvo palo na pamet, pa cu jos pisati kad me prodje kijavica.
    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    ja bih im porucio pa cak i onda kada zaposljavaju i preko veze, neka bar zaposle ljude koji ce nzati da rade na tom mjestu dje rade...a ne plus ih zaposle plus nemaju pojma....to im najvise zamjeram...
    Pridruzujem se. Primjedbe su i po mom mishljenju sasvim na mjestu.

    Hvala Lepo

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja bih premijeru predlozio da ukine ministarstva, one strucnjake za PR, pa savjetnike, pa i onu sitnu boraniju sto nabavlja kancelarijski materijal, jer sta će to kad Premijer sve najbolje zna i za sve se mora njegova cuti.
    Kad đeca strajkuju zna se ko rjesava problem i opravdava casove. Kad rudari gladuju premijer ih potpisom na'ranani i para ima. Ja sam ubijedjen da je premijer znao za frku oko biciklisticke ture da bi bile odrzane dvije, a ne jedna.
    Predlazem da se ukine i biciklisticki savez pa da premijer povede racuna o tome. Dobro, mozda ne on ali neka nadleznost preuzme onaj savez dzudo jer ih ministar sporta ima viska.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih da se prekine sa gradnjom lokalnih puteva i zamjenom sijalica na javnoj rasvjeti pred izbore sa ciljem prikupljanja glasova. Ono sto me posebno nervira je kako se ljudi tako jeftino prodaju. Eto.

  11. #11
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih predlozio Mugosi da napusti funkciju gradonacelnika Podgorice i sve ostale funkcije, jer se nije pokazao kao demokrata u evropi i podgorici, nemoj da sputava napredku C.Gore.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  12. #12
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemam nikakvih primjedbi, samo da pozdravim naseg premijera i cijenjene ministre. Samo naprijed, bez dileme!
    Bijo si poziw koi se neodbija

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Pre$edniku Vlade

    -Samo nastavite sa maltretiranjem,samaranjem,gadjanjem,psovanjem i svakim drugim nacinom sprdnje sa visokim funkcionerima vlade i vase partije.

    Za ljepse nisu.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  14. #14
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.pobjeda.co.me/citanje.php...5-01&id=184335
    ja bi da posalju pismo americkoj vladi da ako je moguce da ostave Mur-a za ambasadora
    AJMO CRNA GORO !!!

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da dodju u Dansku,
    da nauche shto rade JAVNE SLUZBE, kako sluze gradjanima i kako se ukidaju CHEKAONICE I LJUBLJENJE BIROKRATSKIH SHALTERA,
    kako se STVARA AMBIJENT ZA RAD.
    Kako se uspijeva da PENZIONERI, NEZAPOSHLJENI I SOCIJALNO UGROZENI primaju 1000 eura mjesechno, a studenti 600 eura.

    O chemu brinu OPSHTINE, o chemu REGIJE, a o chemu BRINE DRZAVA.
    Da OPSHTINI od 100 eura ide 30 eura a DRZAVI 5 pet eura od poreza na LICHNI DOHODAK.

    Da OPSHTINSKI porez(30%) od LICHNOG DOHOTKA ide na CETINJE,
    bez obzira shto poreski obaveznik radi u Budvi ili Podgorici, ako je prijavljen na adresi u PRIJESTONICI.

    Da je dovoljan e-mail za dobijanje PDV broja i pochetak BIZNISA,
    bez BIROKRATSKIH ZABRANA I PREPREKA.

    Da se PORESKO OPTERECENJE,
    prenosi na one koji najvishe TROSHE, na POTROSHNJU, AUTA, ENERGIJE, GORIVA, VODE, NAMIRNICA ; VLASNIKA VILA, ZAMKOVA I VIKENDICA I TAKO PUNE BUDZET I DRZAVNI I OPSHTINSKI.

    Da ne SHISHAJU CELAVE,
    nego one sa GUSTOM KOSOM, TAJKUNE; RATNE I ANTIRATNE PROFITERE,
    a ne gologuze PROLETERE.

    Da ODGOVORNOST i IZVORE PRIHODA,
    prebache na OPSHTINE, da brinu o svemu od ENERGIJE od vjetra, talasa, biomase,
    kao SAMSŘ opshtina koja podmiruje svoje obaveze i IZVOZI drugim OPSHTINAMA VISHKOVE ENERGIJE i podmiruje GRIJANJE I HLADJENJE svojih gradjana.

    Da se mogu uporedit USPJESI I NEUSPJESI OPSHTINA koje vodi POZICIJA sa onima kojima RUKOVODI OPOZICIJA,
    da nije sve pod tvojom KAPOM GOSPODINE PREDSJEDNICHE,
    GONITELJU JAGNJOFUKACA,
    I DOVODITELJU KGBovaca iz RUSIJE, sa STALJINOVIM BRKOVIMA da vrshe ELEKTROLIZU nasheg BOKSITA,
    i JASHU RADNIKE,
    za koje te Gospodine Predsjedniche ZABOLJE JUNACHKA KITA,
    kao i za pokojnog DRUGA TITA, iz chijeg si GNJIJEZDA U KUMROVECU izpiljio i dobio prvo PERJE I PRVA KRILA; DRUGA MILA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 18:53
  2. Gaming Crne Gore
    By Rave92 in forum Game Server CG
    Replies: 36
    Last Post: 19-02-08, 17:48
  3. G. Premijeru, ja bih na vasem mjestu ......
    By Old Bone in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 43
    Last Post: 29-11-06, 15:36
  4. BNP Crne Gore
    By AtlantidiaN in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-04, 12:37
  5. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 03-01-70, 14:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •