Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 56 of 56

Thread: Slobodan Pejović !

  1. #51
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    U dokumentarcu 'Zločini nad Muslimanima u Crnoj Gori 1992', može se vidjeti svjedočenje ovog velikana.
    E jesam izio ***** sa ovom temom.

    Strašno!

  2. #52
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dnevni avaz: Svjedoci potvrdili da je Pejović hapsio izbjeglice iz BiH
    09. januar 2012.
    ShareU tekstu naslovljenom “Crnogorsko tužilaštvo saslušava svjedoke: Uskoro optužnice za ratne zločine nad bh. izbjeglicama?!” sarajevski list Dnevni avaz piše da je Crnogorsko državno tužilaštvo počelo sa saslušanjem svjedoka - učesnika filma "Heroj našeg doba" Šekija Radončića, o ulozi policijskog inspektora Slobodana Pejovića tokom hapšenja i deportovanja BiH izbjeglica iz Crne Gore, 1992. godine.

    Navodi se da je državna tužiteljka za ratne zločine Lidija Vukčević uoči Nove godine saslušala nekadašnjeg specijalca MUP-a Herceg Novi, Ranka Mihajlovića, kojim je tokom tada komandovao inspektor Slobodan Pejović. Saslušana je i Tanja Vujisić, piše sarajevski list, vlasnica kuće iz koje je Pejović, prema tvrdnjama autora filma Šekija Radončića, uhapsio i odveo trojicu izbjeglica.
    Kako saznaje "Dnevni avaz", nekadašnji specijalac Ranko Mihajlović je potvrdio da je inspektor Slobodan Pejović lično rukovodio akcijom hapšenja Bošnjaka, te da nikoga nije spasio niti pustio kako se hvalio, već je uhapšene predao Dežurnoj službi hercegnovske policije, odakle su odvedeni u ćelije.
    “Svjedok Tanja Vujisić posvjedočila je da je krajem maja 1992. godine iz njene kuće u Meljinama, kod Herceg Novog, Slobodan Pejović odveo njenog zeta Edu Fejzića iz Sarajeva i dvojicu braće Sijerčića iz Goražda, Nedžiba i Nina,” piše list.
    Kako saznaje "Dnevni avaz" crnogorsko tužilaštvo za ratne zločine uputilo je zamolnicu Tužilaštvu za ratne zločine BiH kako bi o ratnoj ulozi Slobodana Pejovića ispitali i učesnike filma "Heroj našeg doba" sa teritorije BiH, koji ga optužuju i za pokazanu brutalnost tokom te akcije. U filmu, podsjeća list, svjedoči i Elvira Rikalo-Šljivar koja opisuje kako je Pejović, kojeg list naziva zločincem, “odveo u smrt trojicu njene braće: Midhada, Zaima i Huseina”.
    Kao što je poznato, Tužilaštvo postupa po krivičnoj prijavi Šekija Radončića, autora filma "Heroj našeg doba" i istražitelja ratnih zločina, koju je on podnio protiv inspektora za potrage Slobodana Pejovića, a nakon saznanja da on tokom te akcije nije bio spasilac Bošnjaka kako se, tvrdi Radončić, lažno predstavljao, već “brutalni hapsitelj koji je ljude odvodio u smrt samo zbog njihovog imena i prezimena”.

  4. #54
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Koliko sam se samo bio obradovao kada sam prvi put čuo za njegovu 'plemenitu' radnju. Onako euforično sam mu odao priznanje,da ipak u ono zlo vrijeme kada su se radile zle stvari je navodno neko bio dobar.
    Ipak je to bila moja želja da je bilo tako ,kao i mnogih drugih, koji se ipak nisu osjećali da je to neko uradio u ime njih braneći od nekih drugih.

    I sada, namjenski, cijeli ovaj zločin dobija novu dimenziju, sklonut iza ovog svojevrsnog skandala, ublažavajući devastirajući efekat zločina,farbajući ga sa odvratnošću dovodeći opet te nesrećne žrtve u žiži loših stvari.
    Gotovo da su po drugi put bile ubijene kada je ovaj dobio još i nagradu za dobro dijelo učinjene prema njima.

    I sada zaista mudro odrađen skandal, sa derutiranjem riješavanja zločina na nešto ljigav i bolesno i pitanjem šta je od ovog istina, herj da ili jok?

    Kao što reče Šeki Radončić u emisiji kod Šukovića, da ćerka ove junačine radi u vladi, sve nekako i dobije smisao. Plus preživljenih 30-ak atentata, pa Vuk Drašković je jedva preživio dva
    poBogu a ušao je u anale misterioznih pojava na tlu balkana.

    Strašno **************** * **** ******* jedan!

  5. #55
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,632
    Thanked in
    1,275 Posts

    Default

    nije ni Pejovic 100% cist al tek ovome radoncicu ama bas nista ne vjerujem..
    She is only here to annoy herself!

  6. #56
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    nije ni Pejovic 100% cist al tek ovome radoncicu ama bas nista ne vjerujem..
    Jedino što je 100 % sigurno jeste da je Pejović veliki prevarant. E sad, je li osim toga i još nešto više to će Sud ocijeniti. Inače, da je prevarant jasno dokazuje to što je za deporatacije optužio Momira i Pavla Bulatovića, a Đukanovića koji je bio ni manje ni više do predsjednik vlade, elegantno je izbjegao da pomene.
    "Prema tome, ako mene pitate ko je najkrivlji u Crnoj Gori, to je kriv tadašnji predsjednik CG Momir Bulatović. Ja sam to rekao, jer je Momir Bulatović, po tadašnjem ustavu iz 1992. godine, u slučaju rata i neposredne ratne opasnosti preuzimao konrolu i komandu nad policijom i nad Teritorijalnom odbranom. I Momir Bulatović je to preuzeo, a njegov izvršilac je bio njegov tadašnji ministar MUP-a Pavle Bulatović. On je najodgovorniji, oni mogu da izmišljaju i ovako i onako, on je najodgovorniji lično. A onda još nešto, svi ključni ljudi u policiji Crne Gore tada to su bili ljudi Momira Bulatovića".
    Pa onda kad su ga uzeli pod svoje ove medijske barabe iz crnogorskog dnevnog lista i nedjeljnika onda je, eto pomenuo i Đukanovića. Primjer iz njegovog zadnjeg intervjua
    Da vam kažem, kad god sam dao intervju, apostrofirao sam odgovornost Momira Bulatovića jer je po meni, on bio najodgovornija figura, a što ne znači da mora biti tako. Drugi je na toj ljestvici najodgovornijih bio Milo Đukanović, treći u ovom zločinu, kada već nema Pavla Bulatovića , je njegov zamjenik Nikola Pejaković, četvrti je šef tajne policije Boško Bojović i ostali su marginalci, ne misleći time da ih branim.
    Ima neku potrebu da se hvali što smo i viđeli u Radončićevoj emisji, a u intervjuu koji je dao Sonji Radošević (slučajno baš njoj a ne nekom ko bi mu postavio pitanja na koja bi se pomučio da odgovori?) nakon emisije u kojem govori kako se, eto, zna sa Acom Đukanovićem
    E sad ima jedna druga stvar, ali da se pogrešno ne shvati u nekakvom pogrešnom kontekstu. Konkretno, Aco Đukanović, brat Mila Đukanovića, zna se , jedna od najjačih ličnosti u Crnoj Gori, te 1995. je ovdje u Herceg Novome živio stalno, imao jaku korporaciju, zna se šta je radio. On me je pozvao da radim kod njega i ja to glat odbijem. Ali 2001. godine on dolazi kod mene nepozvan na Orjen đe imam vikendicu, dolazi sa jednom curom, džipom. I počeli smo priču. On meni kaže,,Sole, vratio sam u službu Husniju Redžepagića, vratio sam Raja Ljumovića a cilj mi je i tebe da vratim jer si hrabar i pošten čovjek. Ja njemu kažem, hvala ti kao prijatelju. Najiskrenije sam mu se zahvalio i kazao da neću. Ja mislim da ovo Aco neće demantovati i da je to uradio dobronamjerno.
    Kad se tome doda i to da mu ćerka radi u kabinetu predsjednika vlade, da Đukanovića nije pominjao na suđenju, kao i to da na njegovu prijavu protiv Radončića policija reaguje ekspresno nemam ni trunku sumnje da je veliki prevarant u pitanju. E sad, zašto ovdašnje medijske barabe njega koriste kao sredstvo u borbi protiv Đukanovića, kao i zašto je Slavko Perović bio pun hvale prema njemu (istina, prije crnogorske premijere filma) ostaje samo da nagađamo.

    Inače, ne moraš vjerovati Radončiću, no da njega nije bilo nikad se ne bi saznalo za Pejovićevu prevaru.
    Dick Laurent is dead!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. rehabilitovan dr.Slobodan Jovanović
    By dusanp in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 27-10-07, 11:59
  2. Umro Slobodan Milosevic?!
    By apsolutno_nemoguca in forum Politika generalno
    Replies: 259
    Last Post: 24-03-06, 08:28
  3. Slobodan Trojan
    By patuljasti_dvometras in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 17-03-06, 20:50
  4. hag:Slobodan Milošević o videosnimku strijeljanja Bošnjaka
    By Monterico in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 10-06-05, 11:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •