Results 1 to 9 of 9

Thread: Subotičanin uhapšen zbog Internet prevare

  1. #1
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    44
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Subotičanin uhapšen zbog Internet prevare

    Policijski službenici Službe za borbu protiv organizovanog kriminila, Odeljenja za borbu portiv visoko-tehnološkog kriminala, u zajedničkoj akciji sa Posebnim odeljenjem za visoko-tehnološki kriminal Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, lišili su slobode Slobodana Bojovića (1989) iz Subotice i odredili mu zadržavanja do 48 časova, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo prevare.
    Osumnjičeni Bojović je 16. 03. 2010. godine kod hosting provajdera „Nordnet“ iz Subotice, registrovao internet domen na adresi http://www.sbojovic.org/ na kome je postavio internet prezentaciju pod nazivom „APEL ZA POMOĆ STRAHINJI BOJOVIĆU“, na kojoj je sa umišljajem sebe lažno prikazao kao oca teško obolelog osamnaestomesečnog dečaka po imenu Strahinja Bojović kome je neophodna hitna medicinska pomoć.
    Na ovaj način pozvao je sve koji to žele da mu novčanim prilozima pomognu u lečenju deteta i doveo u zabludu veći broj građana iz zemlje i inostranstva koji su uplatili dinarske ili devizne novčane iznose na njegove račune u „OTP“ i „KBC“ banci, koje je u on prethodno u tu svrhu otvorio.
    Bojović je, u nameri da sebi pribavi protivpravnu imovinsku korist u iznosu od oko 145.000 evra, koliko iznose navodni troškovi lečenja i na „Fejsbuku“ pod lažnim imenom otvorio grupu pod nazivom „Apel za pomoć Strahinji Bojoviću“, kojoj se prudružilo preko 4.000 korisnika ove društvene mreže. Pored toga, Bojović je svoje apele za pomoć obolelom Strahinji poslao i na adrese više različitih internet sajtova sa molbom da i oni objave njegovu molbu za prikupljanje pomoći.
    Takođe, pokušao je da javnost održi u zabludi tako što je na svom veb sajtu tvrdio da je već prikupljeno oko 9% od potrebne sume, dok je na „Facebooku“ pod lažnim imenima ostavljao poruke kojima se predstavljao kao jedan od donatora porodice Bojović, te je pozivao ostale da krenu njegovim primerom. On je kao administrator navedene grupe na „Fejsbuku“ iz nje izbacio sve one koji su pokušavali da saznaju nešto više o ovom slučaju ili da eventualno ukažu na mogućnost prevare.
    SBPOK je, na osnovu prikupljenih dokaza i na osnovu naredbi istražnog sudije Višeg suda u Beogradu, blokirao račune u poslovnim bankama koji su korišćeni za prikupljanje novca. S obzirom na kratak vremenski interval koji je protekao od početka ove prevare, Bojović nije uspeo da prikupi značajniji iznos novčanih sredstava ali je nematerijalna šteta koju je ovakvim postupcima naneo nemerljiva.
    Posebno napominjemo činjenicu da je SBPOK – Odeljenje za borbu protiv visoko-tehnološkog kriminala i 2008. godine podnelo krivičnu prijavu protiv Slobodana Bojovića, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo neovlašćeno iskorišćavanje autorskog dela ili predmeta srodnog prava, Posebnom odeljenju za borbu protiv Visoko-tehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu. On je pravosnažno osuđen za ovo krivično delo na uslovnu kaznu zatvora u trajanju od četiri meseca.
    Postoji sumnja da je veći broj građana Bojoviću uplatio novac, tako da MUP poziva sve oštećene da se jave na telefon 011/311-72-08


    -------------------

  2. #2
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    na sta su sve ljudi spremni...
    AJMO CRNA GORO !!!

  3. #3
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    113
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Mladi ljudi.

    Slobodana Bojovića (1989)

  4. #4
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Vratiće mu se kad tad.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad smo kod toga, postoji covjek koji ide po ulazima po Podgorici, predstavlja se imenom i prezimenom (i kaze da je iz martinica), i kaze da mu je sin umro u americi i da nema para da ga prebaci i sahrani. Preselili smo se, recimo, prije 2 godine, i godinu dana nakon preseljenja (a dvije nakon njegovog prvog dolaska na staru adresu), covjek se kod nas pojavio sa istom pricom.
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick View Post
    Kad smo kod toga, postoji covjek koji ide po ulazima po Podgorici, predstavlja se imenom i prezimenom (i kaze da je iz martinica), i kaze da mu je sin umro u americi i da nema para da ga prebaci i sahrani. Preselili smo se, recimo, prije 2 godine, i godinu dana nakon preseljenja (a dvije nakon njegovog prvog dolaska na staru adresu), covjek se kod nas pojavio sa istom pricom.
    Mora da još nije skupio dovoljno

  7. #7
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick View Post
    Kad smo kod toga, postoji covjek koji ide po ulazima po Podgorici, predstavlja se imenom i prezimenom (i kaze da je iz martinica), i kaze da mu je sin umro u americi i da nema para da ga prebaci i sahrani. Preselili smo se, recimo, prije 2 godine, i godinu dana nakon preseljenja (a dvije nakon njegovog prvog dolaska na staru adresu), covjek se kod nas pojavio sa istom pricom.

    :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:: shock::shock::shock:

    SA ovakvom pričom je i meni došao jedan na vrata...stariji čovjek, jedno 50-ak godina. Složio mi priču da mu je umro sin da nema para da mu prebaci tijelo da ga pošteno sahrani.
    Smučio mi se život, dao sam mu 10 eura i još sam se osjećao bijedno poslije što mu ne dadoh više...

    E bijede ljudske...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Dok smo živjeli na Zabjelo, dolazila je jedna ciganka sa pričom da joj muž ide u vojsku i kako joj treba košulja. Naravno, moja majka je uzela jednu novu i dala joj. Jedno 2-3 godine nakon toga, mi se preselili, kad vidiš jedan dan dolazi ta ista ciganka sa istom pričom - muž u vojsku ide, ako može košulja il kakve pantalone da se obuče Hahahaha.

    Gledao sam svakavih likova- traže pomoć za bolesne, mrtve isl. Il oni što idu sa pričom 'dobili ste nagradu, promotivna cijena, uvale ti nekakva sranja sa pjace za 100 era'. Jednom su dolazili i kod nas, žao mi samo što nisam bio kući jer sam čuo za tu kombinaciju. Za takve čuvam jednu $jekiru u špajz

    Nego, zlatili se ti pored ovih što upadaju i pljačkaju stare ljude na foru 'došli da očitaju struju, vodu, popravke, ovo ono'. Majku im 'ebem, treba im ruke izlomit.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Mozda je malo off topic
    kod mene su prije jedno 2 nedelje dolazili jedna malko starija djevojka (30god) i pomladji momak jedno 20 godina.. i nisu trazili nikakve pare nego su htjeli da mi usisaju kucu i nekoga da izmasiraju crka' sam od smijeha
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prevare
    By TroonChica in forum Ljubav
    Replies: 204
    Last Post: 12-02-10, 00:36
  2. prevare
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 176
    Last Post: 24-10-06, 23:27
  3. Terorista uhapšen u Beogradu
    By Bond in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 19-08-05, 21:28
  4. Internet prevare-veliki telefonski racuni
    By Djetic in forum Internet
    Replies: 46
    Last Post: 12-07-05, 17:31
  5. Bumerang muske prevare
    By enex in forum Ljubav
    Replies: 29
    Last Post: 11-03-05, 23:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •