Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 67

Thread: piramide, kineski zid, nojeva barka....

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default piramide, kineski zid, nojeva barka....

    nocas se skupismo nas nekolicina i nekako se dovatismo ovih tema...
    najvise smo se divili egipcanima, piramidama i totalno nepoznatom nacinu kako su ih gradili u to vrijeme.... nezamisljivo sve to djeluje. racunaju da je jedan blok kameni bio tezak nekoliko tona, grede kojima su ih vukli po desetine tona.... znaci ne pada nikome na pamet kako su uspijevali to.
    kineski zid.... gradjevina dugacka 2450km, visoka 16 i siroka 8 metara.... ajde to nam je i jasno kako je radjeno, ali mnoooogo jada brate...
    stigosmo i do planine Ararat... planinari su prije par godina otkrili djelove barke na 4000 metara nadmoske visine.... znaci veliki djelovi kao nekog splava, i naravno da se sumnja da je Nojeva barka u pitanju...
    stigosmo i do Obeliska. ogromna gradjevina skroz pravilnog cilindricnog oblika, koji stoji uspravno i visok je nekih 30tak metara.... nacina izrade - nepoznat.
    dajte malo komentara, misljenja itd itd o svim ovim misterijoznim gradjevinama koje uradi` covjek prije mnogo mnogo godina golim rukama
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ogrimmar
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto se tice gradjena piramida,cuo sam (da li je tacno ili ne, neznam),da je prvi kamenolom(iz kojeg su egipcani uzimali te blokove) bio udaljen od mijesta gradjenj piramida 900 kilometara,ili kao odavde do Beograda i nazad.
    play hard,go pro

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ogrimmar
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo probajte ovaj sajt(mada mislim da znate za ovaj sajt ,ali evo za svaki slucaj): http://www.crystalinks.com/
    Ima dosta o piramidama.
    play hard,go pro

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hehe, dok ne vidite kakvi su to blokovi, ne mozete da vjerujete!
    I danas je vrlo tesko sa tim radit i pored masina, a ne golijama rukama! Al' jebiga, tako je to kad zatupis narod pa su svi srecni da rade za tebe po 30 godina fizicki
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ogrimmar
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo drug mi se vratio iz egipta,pa cu pokusat da izvucem koju sliku koje je napravio,skenirat i poslat.
    play hard,go pro

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,313
    Thanks Thanks Given 
    275
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default Re: piramide, kineski zid, nojeva barka....

    Quote Originally Posted by ice
    nocas se skupismo nas nekolicina i nekako se dovatismo ovih tema...
    najvise smo se divili egipcanima, piramidama i totalno nepoznatom nacinu kako su ih gradili u to vrijeme....
    Dobro ste se takli

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    LocalHost
    Posts
    272
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    NLO!
    If I had a world of mine, everything would be non-sense. Nothing would it be what it is, because everything would be what it isnt, and contrary-wise, what it is, it wouldn be, and what it wouldnt be, IT WOULD... - You see?
    Alice In WonderLand.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    labyrinth
    Posts
    108
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A je li neko imao priliku da vidi uzivo visece vrtove u Vavilonu?Takodje mnogo opasna stvarcica....
    BLACK OR WHITE?DARK OR LIGHT?SURRENDER OR FIGHT?MAN WITHOUT A FACE LOST IN SPACE!!!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor/Tivat
    Posts
    474
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sto kazete na Stonehench?
    ...if this ain't lunch, why does it feel so good?

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobar topic

    Cuo sam jednu verziju da su piramide pravljene tako sto se nanosio pijesak okolo i po njemu se vukli blokovi, pa se onda sve to otkopavalo. Naravno, ko zna koliki je bio broj robova koji su vukli blokove, ali ovo je najrealnija varijanta. Bila je jednom emisija na tv i ladno su neke piramide povezane sa nekim sazvjezdjem, naime, kad se gleda iz pticije perspektive, oblik piramida je isti kao oblik tih zvijezda na nebu, to je sve prosto nevjerovatno, dokle su oni mogli da idu u to vrijeme sa nikakvim sredstvima za nauku... :shock: :shock: :shock:
    Samsung Galaxy S7

  11. #11
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    sous le soleil
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BLeNtaVi
    A sto kazete na Stonehench?
    Da li si mislio na Stonehenge?

    Ne znam sto je Stonehench.
    ~Sans toi les émotions d'aujourd'hui ne seraient que la peau morte des émotions d'autrefois~

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Solitude: a sweet absence of looks.
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    + na zapadnoj obali Afrike postoje skulpture jako visoke radjene u kamenu ,.. dovucene na neki cudesan nacin ...
    “Ambition is a poor excuse for not having sense enough to be lazy. “-M. Kundera


    "Those who do not want to imitate anything, produce nothing."
    — Salvador Felipe Jacinto Dalí


    «I've loved, I've laughed and cried.
    I've had my fill; my share of losing.
    And now, as tears subside,
    I find it all so amusing...»

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dr_Dragone
    Naravno, ko zna koliki je bio broj robova koji su vukli blokove, ali ovo je najrealnija varijanta.
    Upravo je zadivljujuce koliko je cvrst taj mit o robovskoj radnoj snazi na izgradnji piramida. Piramide su gradjene u svojevrsno Zlatno doba Egipta, kada je to bilo jedno od najbogatijih drustava na svijetu. Najvjerojatnije su ih gradili uglavnom najamni radnici, regrutirani od lokalnih egipatskih mocnika, smjenjivani tijekom trajanja gradnje novima. Ako je medju njima i bilo robova, cinili su manjinu radne snage. Razni "grafiti" nadjeni na kamenim blokovima potvrdjuju tezu da se radilo o najamnim radnicima. Robovi vjerojatno ne bi spontano urezivali na te blokove "ti-i-ti u slavu naseg Kefrena" i slicne natpise. Takodjer, iskapanja naselja radnika su rezultirala ogromnim kolicinama zivotinjskih i ribljih ostataka sto pokazuje da se o prehrani graditelja vodila velika briga.

    Quote Originally Posted by Carla Bruni
    + na zapadnoj obali Afrike postoje skulpture jako visoke radjene u kamenu ,.. dovucene na neki cudesan nacin ...
    Zaboravila si na kamene glave na Uskrsnjim otocima.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  14. #14
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Solitude: a sweet absence of looks.
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad malo bolje razmislim ,.. ja sam bas mislila na Rapa-Nui (Uskrsnja ostrva),... samo sam to, ne znam zasto pobrkala :oops: :oops: :oops:

    A sta je sa arhitekturom Asteka, Maja i Inka (Cuzco,The Stone of Twelve Angles,Machu Picchu, Sacsayhuaman-Inca fortress, was constructed from gigantic stones.One stone block is 28 feet high and weighs 300 tons) ?
    “Ambition is a poor excuse for not having sense enough to be lazy. “-M. Kundera


    "Those who do not want to imitate anything, produce nothing."
    — Salvador Felipe Jacinto Dalí


    «I've loved, I've laughed and cried.
    I've had my fill; my share of losing.
    And now, as tears subside,
    I find it all so amusing...»

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Topic je stavise nego dobar, ali nije rasprava bas rasplamsana kako bi trebalo...

    Nego pricamo li mi odje o MISTERIJAMA??? Ako je tako, preporucio bih knjigu slavnoga Artura Clarka koji se citavog zivota bavio proucavanjem MISTERIJA SVIJETA, kako se i zovu njegove knjige kojih ima citava serija od mozda jedno 5-7 knjiga, ne znam tacno, ali tu je bukvalno sve obuhvaceno od prirodnih pojava tipa pomracenja, do duhova i cudovista!

    On je sve misterije klasifikovao u tri vrste. Misterije prve vrste su neke cudne, ali opet prirodne pojave za koje postoje dokazi. To su recimo duga, pomracenja itd itd, lijepo je citati o tome, pogotovo kad je sve do detalja napisano. Misterije druge vrste su misterije o kojima se vrlo malo zna, postoje neki dokazi ali su vrlo blijedi. Tu spadaju jetiji, leteci tanjiri itd itd... Misterije trece vrste su misterije o kojima se gotovo nista ne zna! Sad nisam siguran da li grijesim malo u ovoj podjeli, a i ne sjecam se sto je ovdje klasifikovano. I na kraju, postoje i MISTERIJE NULTE VRSTE, o kojima se nista ne zna! Sjecam se da je u njih ubrojio BERMUDSKI TROUGAO koji je za vrijeme njegovog zivota bio aktivan, ali ga vise nema. Gledao sam prije mozda godinu dana neke teorije pokusaja razrjesivanja toga zasto je u njemu toliko brodova nestalo, pa cak i avioni...

    Potrazite "MISTERIJE SVIJETA" Artura Clarka, necete zazaliti citajuci te knjige!
    Samsung Galaxy S7

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carla Bruni
    Kad malo bolje razmislim ,.. ja sam bas mislila na Rapa-Nui (Uskrsnja ostrva),... samo sam to, ne znam zasto pobrkala :oops: :oops: :oops:
    Jesi li znala da kad su otkriveni Uskrsnji otoci, unisteno je njihovo domorodacko svecenstvo koje je jedino bilo u stanju procitati rongo-rongo (njihovo pismo) u koje sad blejimo k'o telci, a mozda bas na tim drvenim plocicama pise zasto su gradili one glave.

    Quote Originally Posted by Carla Bruni
    A sta je sa arhitekturom Asteka, Maja i Inka (Cuzco,The Stone of Twelve Angles,Machu Picchu, Sacsayhuaman-Inca fortress, was constructed from gigantic stones.One stone block is 28 feet high and weighs 300 tons) ?
    Jednom sam citao o tome da su, kao, Egipcani ostatak neke Izgubljene Civilizacije koja je postojala prije 12 500 godina. Sfinga ima premalu glavu u odnosu na tijelo jer je originalno bila izradjena glava u obliku lava, a kasnije preradjena. Iz istog razloga je glava koliko toliko ocuvana, a tijelo je onako izlizano. A napravljena je tako jer je prije 12 500 godina gledala tocno u izlazece Sunce na proljetni ekvinocij. A prije 12 500 godina je bilo Doba Lava (astrolosko). I tad je Orionov pojas bio postavljen u odnosu na Mlijecni Put tocno onako kako su piramide u Gizehu u odnosu na Nil. Razni mitovi o potopu se zapravo odnose na poplave koje su unistile Izgubljenu Civilizaciju na kraju zadnjeg ledenog doba. Od Gizeha na istok 144 stupnja su Uskrsnji otoci; od Machu Picchua na zapad 144 stupnja su Uskrsnji otoci; izmedju Machu Picchua i Gizeha je 72 stupnja, sto je pola od 144. I Machu Picchu i Uskrsnji o. i Gizeh su mjesta gdje su otisli prezivjeli iz Izgubljene Civilizacije.

    Zanimljivo, a?
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Solitude: a sweet absence of looks.
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    wow :shock:

    Mislim da je za mene pametnije da se drzim umjetnosti, knjizevnosti,sexa i erotike (foruma)... a da se batalim ove nauke... nemam pojma :oops: :oops:

    No, svakako te ohrabrujem da pises,.. a ja cu da citam... za sad :wink:
    “Ambition is a poor excuse for not having sense enough to be lazy. “-M. Kundera


    "Those who do not want to imitate anything, produce nothing."
    — Salvador Felipe Jacinto Dalí


    «I've loved, I've laughed and cried.
    I've had my fill; my share of losing.
    And now, as tears subside,
    I find it all so amusing...»

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carla Bruni
    Mislim da je za mene pametnije da se drzim umjetnosti, knjizevnosti,sexa i erotike (foruma)... a da se batalim ove nauke... nemam pojma :oops: :oops:
    Na samo ti budi ovdje. Ja sam inace lud za dokumentarcima, nedavno sam poceo skupljati malu kolekciju DVD dokumentaraca (izlaze jednom tjedno uz Jutarnji list), a tu je i pokoja knjiga, kao ona gore spomenuta od Arthura Clarka. To mi je inace ovako, zanimacija, da se maknem od sivila i svakodnevnice struke.

    Sto se erotike i sexa tice, ne preporucujem da se zadrzis na forumu. Uz onakvu moderatoricu postanes impotentan. Radije se time bavi van foruma. Po kojekakvim cukama, brodskim kabinama i slicno. :twisted:
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  19. #19
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Solitude: a sweet absence of looks.
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Thanks na preporukama.
    A ako cu zbog moderatora/ki zaobilazit forum,.. ja ga osim na knjizevnost necu slova mrcit...
    Sto se tice Nauke generalno, nisam kompetentna da sudim, jer od skoro zalazim na ovaj pod4um..
    “Ambition is a poor excuse for not having sense enough to be lazy. “-M. Kundera


    "Those who do not want to imitate anything, produce nothing."
    — Salvador Felipe Jacinto Dalí


    «I've loved, I've laughed and cried.
    I've had my fill; my share of losing.
    And now, as tears subside,
    I find it all so amusing...»

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Re: piramide, kineski zid, nojeva barka....

    Quote Originally Posted by Emperor_Milos
    Quote Originally Posted by ice
    nocas se skupismo nas nekolicina i nekako se dovatismo ovih tema...
    najvise smo se divili egipcanima, piramidama i totalno nepoznatom nacinu kako su ih gradili u to vrijeme....
    Dobro ste se takli
    I tako su oni gradili piiraaamide...
    :roll:
    Vecina ljudi je zla

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Kotor - Dobrota b.b.
    Posts
    1,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.fantasticfiction.co.uk/


    Super sajt, moze se naci dosta autora i njihovih knjiga, ali nema nista za dzabe, no se naravno sve mora kupit
    Samsung Galaxy S7

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda ce nekoga zanimati Projekt Philadelphia?

    http://www.borja.org/philex.html

    (ovaj link je namijenjen Carli Bruni - vidim da se fura na neku manekenku - neka se djevojka malo zabavi conspiracy teorijama i neobjasnjivim dogadjajima).
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  23. #23
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Solitude: a sweet absence of looks.
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Argonaut
    (ovaj link je namijenjen Carli Bruni - vidim da se fura na neku manekenku - neka se djevojka malo zabavi conspiracy teorijama i neobjasnjivim dogadjajima).
    Prebrzi zaključci su gotovo uvijek pogresni... nije na menekenku vec na njen glas/muziku... :wink:
    ...nego zabavimo se conspiracy teorijama ...
    “Ambition is a poor excuse for not having sense enough to be lazy. “-M. Kundera


    "Those who do not want to imitate anything, produce nothing."
    — Salvador Felipe Jacinto Dalí


    «I've loved, I've laughed and cried.
    I've had my fill; my share of losing.
    And now, as tears subside,
    I find it all so amusing...»

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Carla Bruni
    Quote Originally Posted by Argonaut
    (ovaj link je namijenjen Carli Bruni - vidim da se fura na neku manekenku - neka se djevojka malo zabavi conspiracy teorijama i neobjasnjivim dogadjajima).
    Prebrzi zaključci su gotovo uvijek pogresni... nije na menekenku vec na njen glas/muziku... :wink:
    ...nego zabavimo se conspiracy teorijama ...
    Mea culpa, davno sam pogleda tko je ona, pa sam pomijesao. MOja klupa, moja klupa, oh, moja prevelika klupa...

    Philadelphia Experiment?
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  25. #25
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Solitude: a sweet absence of looks.
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa to je jos uvjek ista osoba,..samo je izdala cd..
    A sto se tice Philadelphia Experiment-a
    Iskreno ne volim ovakve price,.. volim misterije o nestalim kulturama i njihovim dostignucima,..ali naucnu fantastiku… to ne
    “Ambition is a poor excuse for not having sense enough to be lazy. “-M. Kundera


    "Those who do not want to imitate anything, produce nothing."
    — Salvador Felipe Jacinto Dalí


    «I've loved, I've laughed and cried.
    I've had my fill; my share of losing.
    And now, as tears subside,
    I find it all so amusing...»

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •