Page 929 of 1179 FirstFirst ... 4298298799199259269279289299309319329339399791029 ... LastLast
Results 23,201 to 23,225 of 29457

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #23201
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    da , ali nama se to desava i za stvari koje ne podlijezu carini, za stvari koje je placena, brza posta
    Brate oni na carinu sve nas gledaju kao prevarante i otvaraće svaki paket da provjere da li podliježe carinjenju..

    Ja ne pominjem lopovskih 1e i 4e koje pošta naplaćuje.

  2. #23202
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Budva
    Posts
    475
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    I ja na njih gledam kao na korumpiranu bagru mimo koje prodje i udje sve sto ne treba.

    Nemam ja problem da oni otvaraju i provjeravaju, ali da drze danima posiljke bez ikakvih obavjestenja, da se ne javljaju na tel. pozive...

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  3. #23203
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Sto se tice oduzimanja robe sve mozete naci u
    Uredbi o postupaju carinskog organa sa robom za koju postoji osnovana sumnja da povredjuje prava intelektualne svojine

    Gdje se navodi u clanu 6 da podnosilac zahtjeva za zastitu intelektualne svojine podnosi :

    7) podatke koji carinskom organu omogućavaju da lako prepozna robu za koju se sumnja da povređuje prava intelektualne
    svojine;

    8) podatke na osnovu kojih carinski organ vrši analizu i procjenu rizika da li je došlo do povrede prava intelektualne
    svojine ili prava koja su u vezi sa pravom intelektualne svojine;

    Takodje u clanu 14 se navodi:

    Ako carinski organ prepozna robu za koju se sumnja da povređuje pravo intelektualne svojine za koju nije podnijet
    zahtjev za preduzimanje mjera za zaštitu prava intelektualne svojine, može, osim u slučaju kvarljive robe, tu robu zadržati


    Na osnovu clana 13 moraju vas obavijestit o zadrzavanju robe u roku od 1 dana.

    Vazno je napomenuti da od carinika uvjek zahtjevate pismeno rjesenje a ne da se pozdravite sa robom tako sto vam je neko rekao preko telefona da je roba zadrzana.
    Last edited by Sten; 24-09-19 at 13:07.

  4. #23204
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the0sorrow View Post
    I ja na njih gledam kao na korumpiranu bagru mimo koje prodje i udje sve sto ne treba.

    Nemam ja problem da oni otvaraju i provjeravaju, ali da drze danima posiljke bez ikakvih obavjestenja, da se ne javljaju na tel. pozive...

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Poštujem napisano.

  5. #23205
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sten View Post
    Sto se tice oduzimanja robe sve mozete naci u
    Uredbi o postupaju carinskog organa sa robom za koju postoji osnovana sumnja da povredjuje prava intelektualne svojine

    Gdje se navodi u clanu 6 da podnosilac zahtjeva za zastitu intelektualne svojine podnosi :

    7) podatke koji carinskom organu omogućavaju da lako prepozna robu za koju se sumnja da povređuje prava intelektualne
    svojine;

    8) podatke na osnovu kojih carinski organ vrši analizu i procjenu rizika da li je došlo do povrede prava intelektualne
    svojine ili prava koja su u vezi sa pravom intelektualne svojine;

    Takodje u clanu 14 se navodi:

    Ako carinski organ prepozna robu za koju se sumnja da povređuje pravo intelektualne svojine za koju nije podnijet
    zahtjev za preduzimanje mjera za zaštitu prava intelektualne svojine, može, osim u slučaju kvarljive robe, tu robu zadržati


    Na osnovu clana 13 moraju vas obavijestit o zadrzavanju robe u roku od 1 dana.

    Vazno je napomenuti da od carinika uvjek zahtjevate pismeno rjesenje a ne da se pozdravite sa robom tako sto vam je neko rekao preko telefona da je roba zadrzana.
    Odlično, hvala imaš repku od mene.

  6. #23206
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    Pa vidim postuju to obavjestenje o zadrzavanju... Ovdje pola ucesnika na temi ceka carinu po 5-10 dana bez ikakvog obavjestenja, ne javljajuci se na telefon.

    A to je samo na forumu, mogu mislit' koliko ljudi ceka jos duze od toga bez ikakve informacije...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #23207
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa vidim postuju to obavjestenje o zadrzavanju... Ovdje pola ucesnika na temi ceka carinu po 5-10 dana bez ikakvog obavjestenja, ne javljajuci se na telefon.

    A to je samo na forumu, mogu mislit' koliko ljudi ceka jos duze od toga bez ikakve informacije...
    Post od Sten-a se odnosi na zadržavanje koje se odnosi na prava o zaštiti intelektualne svojine e sad treba pronaći uredbu ili zakon kojim nas moraju obavijestiti da je roba stigla na carini i pitanje je postojii li neki rok u kojem se mora završiti taj carinski postupak(da li treba da se carini ili ne, da li je uopšte dozvoljen uvoz te stvari, da li sumljaju da je falš itd)
    Nego je pitanje ko je odje problem pošta što nas ne obavještava preko tracka(mislim da je u Srbiji tako riješeno)da su predali pošiljku carini ili sama carina...

  8. #23208
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    poslao sam zalbu unutrasnjoj kontroli carine... pa cemo vidjeti da li je dozvoljeno da drze nesto 15 dana i da ne obavjestavaju sta se desava
    Last edited by smfilip; 24-09-19 at 14:27.

  9. #23209
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,099
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    "7) podatke koji carinskom organu omogućavaju da lako prepozna robu za koju se sumnja da povređuje prava intelektualne"

    Ja kad sam pitao ko utvrdjuje da li je to original ili ne sto sam kupio, kazu advokat firme koja zastupa taj brend u CG. Advokat se razumihe u zenske cipele...

    Tako da sve ove tacke su smijesne jer je to kod nas uredjeno samo na papiru.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  10. #23210
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,014
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Advokat firme-hahaha a nema shto,a stoke bolesne,ovo je samo kod nas moguce.
    ...

  11. #23211
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    zaboravih da napisem,obzirom da sam prije nego sto sam podnio prijavu unutrasnjoj kontroli zvao preko 10 brojeva carine, nezvanicno mi jedna gospodja rece da je od nove godine granica 25e...
    ponavljam,nezvanicno,neprovjereno,sta god, da ne ispadnem ja lazov

  12. #23212
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    Ja sam ocekivao da ce smecari da smanje ili pokusaju da smanje granicu, posto su svi zadovoljni i niko se ne zali...

    Ali sam kontao da ce to bit' 50e, nikako 25e.

    Ovo je ista metoda kao i za sve u ovoj drzavi - kuvaj dok ne izgori... 'efekat kuvane zabe'.

    A mi smo odlicni pri kuvanju, mirni se sprzismo...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #23213
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,099
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    U Bosnu je tako trebalo ds bude, pa su se digli i vratili su im na 150e.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  14. #23214
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Budva
    Posts
    475
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Ništa neočekivano. Najjače što će biti masa ljudi koji će da se ubiju objašnjavajući nam kako to tako treba, kako je isto tako ako ne i manje u sredjenim državama. Treba da smo srecni da nije 10 eura itd

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  15. #23215
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Bicemo previse zaokupljeni svadjom sa carinom koja drzi pakete po ko zna koliko da bi nam bilo bitno koja je granica...

  16. #23216
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,014
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Mogu da razumijem da neko naruchi neku sitnicu do 10-15€,ali sad kad su bukvalno izmislili otimanje robe,bukvalno je bachanje para shta god da se naruchi...osim ako neko ima zivaca i para za izvoz.
    ...

  17. #23217
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,088
    Thanks Thanks Given 
    968
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Izgleda da nece vise imati smisla narucit ni sa sportsdirecta, asosa i slicnih sajtova. Podje sve u **** ako nam smanje granicu na 25.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk


  18. #23218
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    E zamisli ti njima izvor prihoda, oporezivati nesretnika koji narucuje kosulju sa interneta jednom u 3-4 mjeseca.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  19. #23219
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Ja se nadam ako bilo što pokrenu da nećemo dozvolit da se dira ovih 75€ jer bi to obesmislilo bilo kakvu trgovinu, pa kad udjemo u EU i budemo mogli da kupujemo stvari iz EU bez bilo kakvih dažbina neka onda spuštaju na koliko god oće.

  20. #23220
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,016
    Thanks Thanks Given 
    3,952
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    E zamisli ti njima izvor prihoda, oporezivati nesretnika koji narucuje kosulju sa interneta jednom u 3-4 mjeseca.
    i onda kradu. da mi je vidjet kako izgleda taj šupak kome ovakve i slične ideje padaju na pamet.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  21. #23221
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,014
    Thanks Thanks Given 
    5,022
    Thanks Thanks Received 
    2,429
    Thanked in
    1,308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    i onda kradu. da mi je vidjet kako izgleda taj šupak kome ovakve i slične ideje padaju na pamet.
    Izgleda poput nekog mixa onoga tzv. ministra Radulovića+Klica.

    I treba da naruchim majicu od 70€ i da takvom stvorenju ja objashnjavam da li je original a oni da se pozivaju na advokata firme haha,a pas im m i dje chuju i ne chuju.
    ...

  22. #23222
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    Advokat firme.... Error 404: Position not found.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #23223
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by majaa View Post
    "7) podatke koji carinskom organu omogućavaju da lako prepozna robu za koju se sumnja da povređuje prava intelektualne"

    Ja kad sam pitao ko utvrdjuje da li je to original ili ne sto sam kupio, kazu advokat firme koja zastupa taj brend u CG. Advokat se razumihe u zenske cipele...

    Tako da sve ove tacke su smijesne jer je to kod nas uredjeno samo na papiru.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Pa to i pise u Uredbi

    online picture upload


    Na primjer:
    Nike ovlasti odredjeno lice (advokata) da koristi prava intelektualne svojine u Crnoj Gori i njemu posalju detaljnu dokumentaciju o proizvodima koje zele da zastite, koje, onda, to lice, uz zahtjev, predaje Upravi Carina, a onda carinik na osnovu te dokumentacije utvrdjuje osnovanu sumnju da je izvrsena poveda intelektualne svojine (falsifikacija dizajna, ziga itd). Posle se vodi citav postupak da se utvrdi povreda. Advokat je tu u sutini samo posrednik izmedju inostrane firme i Uprave Carina.

    Carenik moze i po sluzbenoj duznosti, bez zahtjeva, da oduzme robu ako se sumnja da je izvrsena povreda ali mora obavijestiti nosioca prava a ako se oni ne odazovu roba se mora vratiti drzaocu imovine. Odredjeni troskovi se mogu povrati, koga zanima neka detaljno procita uredbu.

    Ovdje vam je baza registrovanih zigova i budite sigurni da ove jace kompanije imaju svoje advokate i druge predstavnike sa kojima koordiniraju radi zastite intelektualne svojine:

    http://www.ziscg.me/e-zig

    ---------------

    Meni je jedna stvarcica Prispjela u Izmjenicnu postu 21. evo danas urucena na kucnu adresu.
    Dok neka druga jos uvjek sjedi u izmjenicu od 21.

    Mislim da se ceka zbog velike guzve i njihove odluke da pregledavaju veliki broj posiljki.

    Evo sta pise u clanu 46 Carinskog Zakona o trajanju carinskog nadzora:

    image storage server

  24. #23224
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,099
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sten View Post
    Pa to i pise u Uredbi

    online picture upload


    Na primjer:
    Nike ovlasti odredjeno lice (advokata) da koristi prava intelektualne svojine u Crnoj Gori i njemu posalju detaljnu dokumentaciju o proizvodima koje zele da zastite, koje, onda, to lice, uz zahtjev, predaje Upravi Carina, a onda carinik na osnovu te dokumentacije utvrdjuje osnovanu sumnju da je izvrsena poveda intelektualne svojine (falsifikacija dizajna, ziga itd). Posle se vodi citav postupak da se utvrdi povreda. Advokat je tu u sutini samo posrednik izmedju inostrane firme i Uprave Carina.

    Carenik moze i po sluzbenoj duznosti, bez zahtjeva, da oduzme robu ako se sumnja da je izvrsena povreda ali mora obavijestiti nosioca prava a ako se oni ne odazovu roba se mora vratiti drzaocu imovine. Odredjeni troskovi se mogu povrati, koga zanima neka detaljno procita uredbu.

    Ovdje vam je baza registrovanih zigova i budite sigurni da ove jace kompanije imaju svoje advokate i druge predstavnike sa kojima koordiniraju radi zastite intelektualne svojine:

    http://www.ziscg.me/e-zig

    ---------------

    Meni je jedna stvarcica Prispjela u Izmjenicnu postu 21. evo danas urucena na kucnu adresu.
    Dok neka druga jos uvjek sjedi u izmjenicu od 21.

    Mislim da se ceka zbog velike guzve i njihove odluke da pregledavaju veliki broj posiljki.

    Evo sta pise u clanu 46 Carinskog Zakona o trajanju carinskog nadzora:

    image storage server
    I taj ce advokat da se upozna sa citavim NIKE asortimanom i moci ce da prepozna razliki izmedju originala i kopije 1 klase? Meni je to smijesno.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  25. #23225
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Ne prepoznaje on, on samo salje uzorke ukoliko je u mogucnosti ili slike i drugu dokumentaciju o zadrzanoj robi inostranoj kompaniju koju zastupa. Onda ona pregledava i odredjuje status. Advokat samo prenosi i koordinise dalje proces. Neke kompanije vjerovatno imaju i druga specijalizovana lica koja pregledavaju robu unutar drzave ali svi pravni poslovi i postupci idu preko advokata.
    Last edited by Sten; 24-09-19 at 18:27.

Page 929 of 1179 FirstFirst ... 4298298799199259269279289299309319329339399791029 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •