Page 907 of 1179 FirstFirst ... 4078078578979039049059069079089099109119179571007 ... LastLast
Results 22,651 to 22,675 of 29458

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #22651
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,935
    Thanks Thanks Given 
    1,495
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Vec drugi put pominjes 'AliExpress Standard Shipping'... pa da te pitam... koja je to posta te je toliko bolja od SG poste?

    (ja odgovor znam nego me zanima sto ti mislis i zbog cega pominjes tu opciju toliko, pored sve moje price za SG postu u posljednje vrijeme)
    Samo kazem moje iskustvo jer s nekoliko posiljki imam isti problem kao i ti... Pa sam iste stvari za koje mi se zuri narucio opet i stigle su mi za 7 do 12 dana, a ove prve nisu ni blizu to je sve...

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  2. #22652
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Poslije duže vremena poručih i ja nešto sa alija i naravno 5 dan, prodavac još nije shipovao...

  3. #22653
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Vec drugi put pominjes 'AliExpress Standard Shipping'... pa da te pitam... koja je to posta te je toliko bolja od SG poste?

    (ja odgovor znam nego me zanima sto ti mislis i zbog cega pominjes tu opciju toliko, pored sve moje price za SG postu u posljednje vrijeme)
    AliExpress Standard Shipping, imaju povlašćen status, (alibaba je 35-6% vlasnik SG) prve se krcaju u kontejner, postali su kao DHL express. Najsigurnija opcija vjeruj mi, pogotovo kad je disput otvoren, pošalji skrinšutove kao dokaz i odmah se vraća lova.
    Slučaj od nedavno, naručim neko industrijsko ljepilo , seler ga šalje sjutradan , šalje neki čudan tracknum , nakon 2 dana ostavlja poruku da pošta odbila da mu primi pošiljku i da otvorim dispute da će ga odmah prihvatiti. Međutim, rok za otvaranje dispute je tek kad istekne rok koji je on odredio, 20-40 dana. Ja fino kliknem da sam primio pošiljku , u tom slučaju otvara ti se opcija za prigovor, odabereš da ne odgovara kvalitet, pa zatim ispraviš problemi sa transportom, priložio skrinšut njegove poruke i umjesto da mi novac leži zarobljen vratim ga za 2 dana.
    Last edited by Tivatech; 10-06-19 at 09:11.

  4. #22654
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Poslije duže vremena poručih i ja nešto sa alija i naravno 5 dan, prodavac još nije shipovao...
    Neki "seler od kuće", vjerovatno čeka da mu stigne od nekog drugog selera pa da ti je proslijedi Ja sam čekao amazfit sat tačno 10 dana , poslao ga je 55 min prije isteka.

  5. #22655
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Neki "seler od kuće", vjerovatno čeka da mu stigne od nekog drugog selera pa da ti je proslijedi Ja sam čekao amazfit sat tačno 10 dana , poslao ga je 55 min prije isteka.
    Evo veli prodavac da je bio neki praznik , šalje danas. Ispade da ovi kinezi više praznika imaju no mi na brdovitom balkanu

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  6. #22656
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Titograd
    Posts
    1,287
    Thanks Thanks Given 
    253
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    A kako ovo '' seller'' i ''šipovao'' bode oči ah.
    Inaće, mi smo jedna od država sa najmanje praznika godišnje. Jedino šro se kod nas praznikuje po 2 dana.

  7. #22657
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Pitanje . Kakva je razlika izmedju ebay-a i alija ? Naručujum sa ebay- a za maketarstvo sitnice od par evra ( kod nas nema da se kupi a narucim za par desetina evra ukupno ) . Na aliju je uvjek veća cijena . Doduše sa ebay-a pola ne stigne pa mi vrate pare .

  8. #22658
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,559
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Samo kazem moje iskustvo jer s nekoliko posiljki imam isti problem kao i ti... Pa sam iste stvari za koje mi se zuri narucio opet i stigle su mi za 7 do 12 dana, a ove prve nisu ni blizu to je sve...

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Ne znam... SG posta je u oba slucaja i nisam primjetio neku razliku...

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    AliExpress Standard Shipping, imaju povlašćen status, (alibaba je 35-6% vlasnik SG) prve se krcaju u kontejner, postali su kao DHL express. Najsigurnija opcija vjeruj mi, pogotovo kad je disput otvoren, pošalji skrinšutove kao dokaz i odmah se vraća lova.
    Slučaj od nedavno, naručim neko industrijsko ljepilo , seler ga šalje sjutradan , šalje neki čudan tracknum , nakon 2 dana ostavlja poruku da pošta odbila da mu primi pošiljku i da otvorim dispute da će ga odmah prihvatiti. Međutim, rok za otvaranje dispute je tek kad istekne rok koji je on odredio, 20-40 dana. Ja fino kliknem da sam primio pošiljku , u tom slučaju otvara ti se opcija za prigovor, odabereš da ne odgovara kvalitet, pa zatim ispraviš problemi sa transportom, priložio skrinšut njegove poruke i umjesto da mi novac leži zarobljen vratim ga za 2 dana.
    Nisam znao za 'povlascen status'... Ja ne primjetih neku razliku osim kad se ono vjerovatno salje iz EU pa mi stigne za par dana u PG i jos 3 dana da dodje kod mene na vrata...

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Pitanje . Kakva je razlika izmedju ebay-a i alija ? Naručujum sa ebay- a za maketarstvo sitnice od par evra ( kod nas nema da se kupi a narucim za par desetina evra ukupno ) . Na aliju je uvjek veća cijena . Doduše sa ebay-a pola ne stigne pa mi vrate pare .
    Na eBay-u obicno mozes da nadjes 'free sipping' sto na Ali-ju ne postoji kad je Crna Gora u pitanju.

    Sa druge strane, eBay nerijetko uopste nema 'tracking' ili se salje nekim raspalim postama poput YANWEN-a koje ili dostave nakon 2 mjeseca ili ne dostave uopste.

    Uopsteno gledano... Ali ima vece cijene ali stize sigurnije/brze.
    Last edited by Fidel Castro; 10-06-19 at 11:02.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #22659
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ickorz View Post
    A kako ovo '' seller'' i ''šipovao'' bode oči ah.
    Inaće, mi smo jedna od država sa najmanje praznika godišnje. Jedino šro se kod nas praznikuje po 2 dana.
    ž

    i meni smeta ali ustalio mi se taj izraz jer ga mnogo ljudi koristi, u poslu naravno…

  10. #22660
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Pitanje . Kakva je razlika izmedju ebay-a i alija ? Naručujum sa ebay- a za maketarstvo sitnice od par evra ( kod nas nema da se kupi a narucim za par desetina evra ukupno ) . Na aliju je uvjek veća cijena . Doduše sa ebay-a pola ne stigne pa mi vrate pare .
    Na ebay kupuješ samo ono što nema na aliju ili je bezobrazno skupo ako je neki nekineski brend. Na aliju ima robe koja je freeshiping ali ako je rok 20-40 obično je slanje ukalkulisano u cijeni što se vidi od ponude drugih selera koji sa Ae.S.Sh. budu tu neđe ili par eur -+. Kad je freeship 30-50 dana to je roba koja stiže isto kao freship sa ebaya. 40:60 da neće stići. Desi se da roba poslata dhlecommercom stigne i za 15 dana ako načekaš skoro pun kontejner ako ne kad se napuni pa tako možeš da čekaš i 50 dana neku stvar. U biti, Ali je jednostavniji za povrat novca u slučaju spora, roba sa Aliexpres standard shippingom stiže u 99,9% slučajeva a povrat novca garantuje Aliexprees bez saglasnost prodavca u slučaju oštećenja ili gubitka robe. Da li imaju skladište u Evropi ne znam ili su obezbjedili svakodnevni kargo avion za Evropu pa roba stiže od trenutka krcanja na avion za 2-3 dana u PG. Ebay i dalje ostaje bez konkurencije kad su u pitanju polovne stvari, aukcije i originalna roba nekineskog porijekla, za Kinesku robu po meni je Ali i dalje no1.

  11. #22661
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Donosi mi poštar danas pošiljku, molim lijepo 4 eura. Za što 4 eura? Podnesena bila na carinski pregled...vrijednost pošiljke nepunih 29 eura!!! Pa ljudi moji ajde da razumijem da sam imao paket, to je pošiljka u kesi manjih dimenzija, tanko kao veći koverat, ne prelazi debljinu 1cm i njima je to bilo za carinski pregled. Imao sam ko zna koliko takvih pošiljki, košulje, majice, nikad preko 75 eura. Pa oca mu yebem kako da čovjek ne popizdi? Kako da ne uđe u prepirku ajde neka me neko nauči nisam pametan...Mislim boli me uvo za 4 eura ali koga bre oni prave ludim i čemu takav fukarluk?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  12. #22662
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,559
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Ali razlog "podnesena na carinski pregled" nema veze s' mozgom jer se za to placa 1 euro.

    Makar njihovim rijecima i pravilnikom.

    A ovako nesvjesno priznaju ono drugo: "Kad placate 1e tu posiljku niko i ne gleda (iako pise da je podnesena na carinski pregled) a ako je neko pogleda onda placate 4e"

    Ovako ce malo po malo, sve cesce da uzimaju 4e umjesto 1e... da se narod polako "prilagodi", da se koja znacajnija grupa ne pobuni slucajno...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #22663
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ali razlog "podnesena na carinski pregled" nema veze s' mozgom jer se za to placa 1 euro.

    Makar njihovim rijecima i pravilnikom.

    A ovako nesvjesno priznaju ono drugo: "Kad placate 1e tu posiljku niko i ne gleda (iako pise da je podnesena na carinski pregled) a ako je neko pogleda onda placate 4e"

    Ovako ce malo po malo, sve cesce da uzimaju 4e umjesto 1e... da se narod polako "prilagodi", da se koja znacajnija grupa ne pobuni slucajno...
    Isto razmišljamo, tj isto mi je palo na pamet...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  14. #22664
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Meni je jedina posiljka za koju su mi naplatili ta 4€ bio sopstveni novcanik koji sam zaboravio u hotelu u Berlinu prosle godine (nista me ne pitajte) pa mi ga je hotel poslao postom... Niti je bio tezak, niti kabast... Sto veli Director, nije mi do 4 EUR ali kojom logikom...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  15. #22665
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Meni je jedina posiljka za koju su mi naplatili ta 4€ bio sopstveni novcanik koji sam zaboravio u hotelu u Berlinu prosle godine (nista me ne pitajte) pa mi ga je hotel poslao postom... Niti je bio tezak, niti kabast... Sto veli Director, nije mi do 4 EUR ali kojom logikom...
    Lopovskom logikom!

  16. #22666
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,932
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,802
    Thanked in
    3,717 Posts

    Default

    Nevjerovatno je da za svih ovih godina nema crno na bijelo kad se plaća 1 a kad 4 eura. Ne sumnjam da će da muzu dokle budu mogli, a onda će jednog dana neka regulatorna agencija da kaže kako je to sve bilo neustavno, ustavni sud potvrditi tu odluku, a mi građani retroaktivno popušiti...

    Sent from my Galaxy S10e using Tapatalk
    War. War never changes.

  17. #22667
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,559
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Pa ne vidim neku soluciju trenutno...

    Da ih bojkotujes ne mozes jer druge poste nema...

    Da se bunis mozes ali u prazno...

    Da pokrenes neku inicijativu imao bi malu podrsku jer ima mnogo vecih problema koji ni kao takvi ne interesuju mnogo nas narod...

    Da se raspravljas sa njima sam i licno pokusao i popusio...

    =============================================

    Da sad pokrenem e-peticiju garantujem da bi muku mucio da dodjem do 100 potpisnika. A mislim da treba 3000 ili vise da bi se uopste dalje razmatralo...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #22668
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Najjače kad ti kažu da će ti ispisat neko papirče. Jer je onda kao po pravilima da ti uzmu pare. Ima li đe pravilnika ili bilo kog drugog papira na osnovu čega traže novac?

  19. #22669
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Naruceno poklopci farova ( za auto) plastika obicna koja je kostala 250eura.
    Dosla momku na kucu za 4e dostave. Bas pogledali nisu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  20. #22670
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,020
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,432
    Thanked in
    1,310 Posts

    Default

    Ja bih pristao da vazda naplate 4€ kad bi je dostavili istog ili sjutradan kad stigne kod njih,da ne bude danima da se cheka i da ti neka guska koja je doshla da joj se gata na posa pricha shuplju prichu dok se u tebi skuplja frustracija...
    ...

  21. #22671
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ja bih pristao da vazda naplate 4€ kad bi je dostavili istog ili sjutradan kad stigne kod njih,da ne bude danima da se cheka i da ti neka guska koja je doshla da joj se gata na posa pricha shuplju prichu dok se u tebi skuplja frustracija...
    Ja bi pristao na nula eura da dolazim po pošiljku sam. Neću da ih čekam i neću da plaćam 4 eura dostavu jer je to van logike. Express pošta mi je blizu.

  22. #22672
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,020
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,432
    Thanked in
    1,310 Posts

    Default

    Zashto da idesh sam ako je to poshtaru posao,da gorish na 40 stepeni,ja ne chasti mi no neka donosi jer je placen za to.
    Na stranu shto sam ja sa mojim super,chastio ga ili ne ista stvar,ali prichamo o njihovoj poslovnoj politici koja je totalno neprofesionalna i puna mana.
    Njima je izgleda naruchivanje sa neta luxuz,nemam drugo objashnjenje.
    Treba napravit peticiju shto reche kolega Fidel,pa 100 100,neka se poshalje medijima,samo da stvari ne chame danima kod njih a stignu za 2,3 dana chesto iz recimo Engleske,itd.
    ...

  23. #22673
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    kasnije ce rec kako privatizovase postu sve je ekstra radilo i bili u plus..
    f6

  24. #22674
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Zashto da idesh sam ako je to poshtaru posao,da gorish na 40 stepeni,ja ne chasti mi no neka donosi jer je placen za to.
    Na stranu shto sam ja sa mojim super,chastio ga ili ne ista stvar,ali prichamo o njihovoj poslovnoj politici koja je totalno neprofesionalna i puna mana.
    Njima je izgleda naruchivanje sa neta luxuz,nemam drugo objashnjenje.
    Treba napravit peticiju shto reche kolega Fidel,pa 100 100,neka se poshalje medijima,samo da stvari ne chame danima kod njih a stignu za 2,3 dana chesto iz recimo Engleske,itd.
    Ne pamtim da mi se desilo da istog dana stigne pošiljka u izmjeničnu, pa u express i da mi odma dostave. To se desilo juče. Mada ostaje samo nejasna metodologija izbora što je po njima pošiljka koja je za carinski pregled, a koja nije. Imao sam patike iz Amerike prošle godine, ispod 70 eura su me koštale sa shippingom, ja inače nosim 47 broj, kutija ogromna, platio sam 1 euro... Nisu je poslali na carinski pregled, a jeftina stvar zapakovano u kesu, to im je sumnjivo za carinski pregled. Evo sam imao prošle nedjelje patike za ćerkicu iz Engleske, jer je ođe izbor nikakav za većinu stvari pa sam prinuđen da kupujem po internetu za manje para no ođe jer Nike patike iole bolje koštaju za đecu 100 eura ođe a u outlete nema brojeva. Najkvalitetnije su se pokazale, ostale su loše i nerijetko su ulošci grozni, noge im se osjećaju u njima… i sad ta kutija nije nekom sumnjiva da ode na carinski pregled ali jeste kesa pljosnata...No ajde, tako je ođe, sve je mimo logike pa neka i to bude.

  25. #22675
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,559
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mitro View Post
    Najjače kad ti kažu da će ti ispisat neko papirče. Jer je onda kao po pravilima da ti uzmu pare. Ima li đe pravilnika ili bilo kog drugog papira na osnovu čega traže novac?
    Kacio sam mejlove i ostale materijale...

    Uglavnom se pozivaju na pravilnik "svjetskog poštanskog saveza", konkretno na sledece:

    1. Pravilnik o pismonosnim pošiljkama- Letter post regulation final protocol, Bern 2009
    2. Priručnik o pismonosnim pošiljkama-Convention manual ,Bern 2018
    3. Priručnik o paketskim pošiljkama- Convention manual Bern 2018, na sajtu Svjetskog poštanskog saveza

    Izgubio sam dosta vremena trazeci ove pravilnike, nesto i nasao ali nista korisno niti konkretno nasao nisam. Kad sam im to prenio i trazio da mi konkretno izdvoje pasuse koji se odnose na naplatu koju vrse, nisu odgovarali.

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Naruceno poklopci farova ( za auto) plastika obicna koja je kostala 250eura.
    Dosla momku na kucu za 4e dostave. Bas pogledali nisu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mislim da je tu vise "faktor srece" ili idu "random". Mozda imaju neku praksu da recimo 1% posiljki stvarno pregledaju iako je veliko pitanje koji je realan procenat pregledanih posiljki. Ionako ne stizu nista da 'procesuiraju' i dostave na vrijeme, dodatni pregledi bi sve to jos vise usporili...

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ja bih pristao da vazda naplate 4€ kad bi je dostavili istog ili sjutradan kad stigne kod njih,da ne bude danima da se cheka i da ti neka guska koja je doshla da joj se gata na posa pricha shuplju prichu dok se u tebi skuplja frustracija...
    To se nece desavat' vec ce, kako stvari stoje, cekanje bit' samo duze i duze... Osim ako se jednog dana ne pojavi neka alternativna posta ali vjerujem da se to nikad nece dozvolit'...

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ja bi pristao na nula eura da dolazim po pošiljku sam. Neću da ih čekam i neću da plaćam 4 eura dostavu jer je to van logike. Express pošta mi je blizu.
    Licno, ista stvar. Posta mi je na 150 metara i nikakav problem mi nije da sam odem po posiljku. Tacnije, prije bi do nje dolazio kad bi sam mogao da odem i preuzmem je. Ali im je politika takva, da ja posiljku mogu da preuzmem tek nakon sto je postar preuzme, ne dostavi (jer ne stigne ili stvarno nisam doma) i onda sacekam jos jedan dodatni dan. Sto u prevodu znaci 4 dana od dana kada je posiljka stigla u izmjenicnu postu.

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Zashto da idesh sam ako je to poshtaru posao,da gorish na 40 stepeni,ja ne chasti mi no neka donosi jer je placen za to.
    Na stranu shto sam ja sa mojim super,chastio ga ili ne ista stvar,ali prichamo o njihovoj poslovnoj politici koja je totalno neprofesionalna i puna mana.
    Njima je izgleda naruchivanje sa neta luxuz,nemam drugo objashnjenje.
    Treba napravit peticiju shto reche kolega Fidel,pa 100 100,neka se poshalje medijima,samo da stvari ne chame danima kod njih a stignu za 2,3 dana chesto iz recimo Engleske,itd.
    Alternativu nemas, mogu da rade sto oce i kako oce. Sad da promjene da se naplacuje 4e za svaku posiljku (umjesto 1e) i to bi im poslo za rukom, samo je sigurnije ako to odrade polako, postepeno povecavajuci visinu naplate. Isto tako i za famoznih 75e. I to ce kad-tad da se smanji i opet ce im proc'. Jer im se moze. Sad nije trenutak (jer rade na ovih 4e naplate) ali ce i to doc' na "dnevni red". Mozda ce predlozit' 25e, nakon nekih zalbi i eventualne prozivke po medijima, napravice kompromis da to bude 50e i tako ce i bit', do nekog sledeceg ogranicenja...

    P.S. Ako skupis 100 potpisnika, to je samo njima vjetar u ledja... Da od velikog broja ljudi koji narucuju sa neta, samo veoma malom procentu smeta ta naplata... vecina je skroz okej sa tim. Pitanje je i koji bi mediji to prenijeli jer ima bitnijih stvari oko crkvi, zastave i drugih stvari, koga briga za narucivanje sa interneta...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 907 of 1179 FirstFirst ... 4078078578979039049059069079089099109119179571007 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •