Page 818 of 1180 FirstFirst ... 318718768808814815816817818819820821822828868918 ... LastLast
Results 20,426 to 20,450 of 29480

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #20426
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ili su POSUMNJALI da nekome ko narucuje Guess stvari, treba naplatit vise? Posto je Guess bas ono luksuz teski, brend ekskluzivni :/

  2. #20427
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    729
    Thanks Thanks Given 
    768
    Thanks Thanks Received 
    331
    Thanked in
    193 Posts

    Default

    Evo neko moje tumačenje

    Za pošiljke koje svrstaju u kategoriju "paketa" naplaćuju naknadu za podnošenje na carinski pregled 4 EUR, a za one koje spadaju u kategoriju "pisma" 1 EUR.

    Ne znam koji je kriterijum po kome ovo određuju (ako uopšte postoji ). Dešavalo se da za paketić baš malih dimenzija (koji je poslat iz USA) platim 4 EUR, a za pošiljke većih dimenzija iz Njemačke 1 EUR. Mislim da ima veze sa vrstom poštanske usluge kojom je pošiljka poslata, tipa: parcel ili letter... Ovo se može vidjeti i iz tracking broja, npr. prvo slovo R označava "pismo" - letter, dok prvo slovo C upućuje da se radi o "paketu" - parcel...

    Možda i griješim, ovo je iz mog iskustva. U svakom slučaju u obje varijante pošta naplaćuje "naknadu za podnošenje na carinski pregled" o čemu svjedoči i crveni "žig" na pošiljci i papirić koji (ponekad) dostavljač da uz pošiljku.
    Last edited by coldplay; 04-09-18 at 17:18.

  3. #20428
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    1,032
    Thanks Thanks Received 
    1,650
    Thanked in
    849 Posts

    Default

    joom.com?legit ili prevara neka?



  4. #20429
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pohvala Ludosti View Post
    Nisu ga otvorili. Faktura je bila zakacena spolja i samo su ne izvukli i pogledali. Niko nista nije otvarao, jos manje je mogao da posumnja jer je rijec o komadu odjece tj. shalu.
    zavisi je li letter,packet,parcel, u skladu sa tim postoje procedure za kontrolu sto oni koriste da naplate vise...

  5. #20430
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    joom.com?legit ili prevara neka?
    velika vjerovatnoca je da nije prevara ali dosta negativnih komentara ima na kvalitet

  6. #20431
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    zavisi je li letter,packet,parcel, u skladu sa tim postoje procedure za kontrolu sto oni koriste da naplate vise...
    Najobicnija kesica, kao sa ASOS-a

  7. #20432
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    nebitna je velicina, nego nacin slanja od strane prodavca

  8. #20433
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    strawberry.net prekinuo slanje parfema... ostadosmo bez jedinog online shopa za parfeme. Samo ebay
    https://www.thehut.com/catalogue/beauty/fragrance.list
    https://eu.feelunique.com/


    ima ovdje ponešto, šalju u CG

  9. #20434
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pohvala Ludosti View Post
    Hvala.

  10. #20435
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Dva prodavca sa Alija odbiše slanje, obadva prvo rekli kako ne valja roba a onda da ne mogu da šalju u našu zemlju . Free shiping bio

  11. #20436
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Dva prodavca sa Alija odbiše slanje, obadva prvo rekli kako ne valja roba a onda da ne mogu da šalju u našu zemlju . Free shiping bio
    e jada crnoga... mi izgleda dok ne uđemo u EU ostaćemo bez mogućnosti kupovine osim preko shippita i mailboxa

  12. #20437
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,088
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Sad im je po 5eura najjeftinija opcija za slanje, ostale su dhl, ups isl a za igračku od 2e

  13. #20438
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Sad im je po 5eura najjeftinija opcija za slanje, ostale su dhl, ups isl a za igračku od 2e
    To znam. jbg, pisao sam dosta o tom problemu. Puno ljudi se fali kada zajebu kineza za masku sa free shippingom(samo primjer)

  14. #20439
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    To znam. jbg, pisao sam dosta o tom problemu. Puno ljudi se fali kada zajebu kineza za masku sa free shippingom(samo primjer)
    Nije to problem uopste. Problem je sljedeci:

    - Nase postanske sluzbe ne postuju pravila i standarde profesionalnog poslovanja.

    - Posta nema tracking servis na koji mogu drugi servisi i postanske sluzbe da se prikljuce - tzv. end to end tracking, i onda uvijek djeluje da paket nikad nije stigao. Nece neko tamo sa drugog kraja svijeta da se bakce stalno sa slanjem dopisa u CG da se vidi je li paket tu ili nije, kad sve to treba da ide elektronski. Da mi je vidjet tog strucnjaka koji je zastitio tracking captcha sistemom, a nemaju ni API niti ista da mogu drugi servisi da se zakace. Da im se ne preoptereti servis coce, kakvi amateri nevidjeni, 21-vijek.

    - Nase postanske sluzbe reketiraju svoje korisnike, nigdje ama nigdje u svijetu nema centa vise da platis za dostavu preko placene postarine (ne pricamo sad o PDV-u/carini i sl. iako je i to van svakih normalnih normi, granica bi trebalo da je carina/pdv za iznose preko 1000 EUR, ne 75/150 EUR, ne zivimo ni u Monte Karlu, ni u Svajcarskoj i sl. i nema svrhe ni da se poredimo sa istima).

    - Vrijeme obrade paketa u CG je jedno od najgorih u svijetu, i dolazi do velikog zastoja i prodavci jednostavno nece da se bakcu sa problemima i rizicima koji proizilaze iz datog neprofesionalnog i amaterskog obavljanja postanskih usluga. Nekoga ko salje hiljade paketa dnevno ne interesuje da ga neko tamo, iz neke tamo CG stalno maltretira sa time da mu nije stigao paket, da ga nema na tracking-u, da je paket dosao ostecen (da da, desava se i da ovdje ostete paket kao da je bokserska vreca jer nijesu naucili da sve ima svoje mjesto, i da za obavljanje odredjenog posla postoje odgovarajuci alati, propisi, i metode, a ne cista fizicka sila, a da ne pricamo o otvaranju paketa i sl. i pored toga sto imaju lijepo na skeneru da vide sta je unutra).

    - Katastrofalna avio povezanost, kao i putna infrastruktura. Imamo dovoljno prostora da se izgradi svjetski postanski/logisticki/transportni centar sa pistama da mogu 100-e aviona dnevno da rade samo transport robe, ali sto ce to nama

    - Generalna slika u inostranstvu, o CG kao zemlji visokog rizika za poslovanje, i zemlji poznatoj kao utociste ilegalnih aktivnosti. Firme koje salju odredjene proizvode ne vide potrebu da sebe izlazu ovakvom potencijalnom riziku asocijacije sa takvim zemljama.

    Sve ovo gore dovodi do toga da jednostavno firme i postanski servisi iz inostranstva ne zele da se bakcu sa nama, jer im je to jednostavno dodatan nepotreban teret, zato dosta servisa i ne salje put ovamo, a bice ih sve manje i manje.
    Last edited by techlinkit; 05-09-18 at 20:22.

  15. #20440
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ne ubijaj nas u pojam druže. Ionako imamo subjektivan osjećaj da smo Luksemburg Balkana...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  16. #20441
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default ++ Informacije o internet kupovini

    17track je proradio sa postacg trackingom nakon sto sam ih zamolio da ih izuzmu od captcha provjere.

    Nisu bas morali ni da je uvode, jer nema na mnogo vecem trzistu (posta.rs)

    Sent from my iPhone X using Tapatalk
    Last edited by Sale; 05-09-18 at 20:44.

  17. #20442
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Je li bijase kad paket napusti Hong KOng , ne moze se vise pratit : XYGPY8902770221YQ. Ili ima neki sajt ipak ?. Taman da ga dodam na listu.

  18. #20443
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Ako ga na 17track nema, onda mrka kapa...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  19. #20444
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pohvala Ludosti View Post
    Vracala sam ja robu sa Asosa u UK. Naplatili su mi tridesetak eura, a bilo je to dosta tesko, nije bas mala kesa bila... Asos je poslao potvrdu da je stiglo nakon petnaestak dana
    Da li si je vracala kao zamjena velicine ipi nesto drugo?
    Savjetim mi je dobrodosao ako neko zna o zamjeni broja na Asosu?

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  20. #20445
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    1,340
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pohvala Ludosti View Post
    Vracala sam ja robu sa Asosa u UK. Naplatili su mi tridesetak eura, a bilo je to dosta tesko, nije bas mala kesa bila... Asos je poslao potvrdu da je stiglo nakon petnaestak dana
    Hvala! Uzgred, informacija za neupucene kada se vraca nesto ili salje, kako god, imate mogucnost slanja kao pismo do 2kg i tada je mnogo jeftinije. Ako cete da osigurate posiljku onda ide kao paket i to je mnogo skuplje...

  21. #20446
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    Da li si je vracala kao zamjena velicine ipi nesto drugo?
    Savjetim mi je dobrodosao ako neko zna o zamjeni broja na Asosu?

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
    Ja sam slao nazad jer sam greškom poručio uske farmerice koje su bile super skinny, ne one normalno uže nogavice, nego brate ko helanke uske i srećom mi došle farmerice sa felerom... Fino sam slikao, poslao nazad, poslao im i slikuu troška slanja i sve brzo stiglo za 7 dana do njih a refund za 3 dana. Ne bi trebalo da bude problema ni sa vraćanjem neodgovarajuće veličine, samo se popuni onaj papir koji dodđe i pošalješ sve onako kako ti je stiglo sa sve kesama samo što u tvom slučaju trošak slanja nazad sam plaćaš

  22. #20447
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pozitiva View Post
    Da li si je vracala kao zamjena velicine ipi nesto drugo?
    Savjetim mi je dobrodosao ako neko zna o zamjeni broja na Asosu?

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
    Objasnili su mi da ne može zamjena broja, nego samo refund. A ako želim neku drugu veličinu, prosto moram ponovo da naručim...

    To piše i ovdje: http://www.asos.com/customer-service...d/1/country/me

    We're not able to offer an exchange on returned items and all returned items will be refunded once they've been received by our warehouse. If you need a different size or colour of an item, then you'll need to place a new order.

  23. #20448
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Nije to problem uopste. Problem je sljedeci:

    - Nase postanske sluzbe ne postuju pravila i standarde profesionalnog poslovanja.

    - Posta nema tracking servis na koji mogu drugi servisi i postanske sluzbe da se prikljuce - tzv. end to end tracking, i onda uvijek djeluje da paket nikad nije stigao. Nece neko tamo sa drugog kraja svijeta da se bakce stalno sa slanjem dopisa u CG da se vidi je li paket tu ili nije, kad sve to treba da ide elektronski. Da mi je vidjet tog strucnjaka koji je zastitio tracking captcha sistemom, a nemaju ni API niti ista da mogu drugi servisi da se zakace. Da im se ne preoptereti servis coce, kakvi amateri nevidjeni, 21-vijek.

    - Nase postanske sluzbe reketiraju svoje korisnike, nigdje ama nigdje u svijetu nema centa vise da platis za dostavu preko placene postarine (ne pricamo sad o PDV-u/carini i sl. iako je i to van svakih normalnih normi, granica bi trebalo da je carina/pdv za iznose preko 1000 EUR, ne 75/150 EUR, ne zivimo ni u Monte Karlu, ni u Svajcarskoj i sl. i nema svrhe ni da se poredimo sa istima).

    - Vrijeme obrade paketa u CG je jedno od najgorih u svijetu, i dolazi do velikog zastoja i prodavci jednostavno nece da se bakcu sa problemima i rizicima koji proizilaze iz datog neprofesionalnog i amaterskog obavljanja postanskih usluga. Nekoga ko salje hiljade paketa dnevno ne interesuje da ga neko tamo, iz neke tamo CG stalno maltretira sa time da mu nije stigao paket, da ga nema na tracking-u, da je paket dosao ostecen (da da, desava se i da ovdje ostete paket kao da je bokserska vreca jer nijesu naucili da sve ima svoje mjesto, i da za obavljanje odredjenog posla postoje odgovarajuci alati, propisi, i metode, a ne cista fizicka sila, a da ne pricamo o otvaranju paketa i sl. i pored toga sto imaju lijepo na skeneru da vide sta je unutra).

    - Katastrofalna avio povezanost, kao i putna infrastruktura. Imamo dovoljno prostora da se izgradi svjetski postanski/logisticki/transportni centar sa pistama da mogu 100-e aviona dnevno da rade samo transport robe, ali sto ce to nama

    - Generalna slika u inostranstvu, o CG kao zemlji visokog rizika za poslovanje, i zemlji poznatoj kao utociste ilegalnih aktivnosti. Firme koje salju odredjene proizvode ne vide potrebu da sebe izlazu ovakvom potencijalnom riziku asocijacije sa takvim zemljama.

    Sve ovo gore dovodi do toga da jednostavno firme i postanski servisi iz inostranstva ne zele da se bakcu sa nama, jer im je to jednostavno dodatan nepotreban teret, zato dosta servisa i ne salje put ovamo, a bice ih sve manje i manje.
    Svijesni smo svi toga baki, ali kao sto rece kolega, ne ubijaj nas u pojam.

  24. #20449
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ne mislim da ubija u pojam, nego da objasnjava problem. A kad bi se ljudi, koji znaju u cemu je problem, posvetili zajednickom rjesavanju ovih problema, mozda bi se nesto moglo i rijesiti... Cini mi se da bi, za pocetak, bilo dovoljno da se neki novinar pozabavi ovom problematikom... mozda bi se neko sjetio makar da definise pravila koja bi bila svima poznata, pa ne bismo zavisili od volje carinika ili sluzbenika u posti
    Last edited by Pohvala Ludosti; 06-09-18 at 22:33.

  25. #20450
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,539
    Thanks Thanks Given 
    2,172
    Thanks Thanks Received 
    997
    Thanked in
    439 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Na putu za Mađarsku...

    @BiTrAtE kakva je situacija kod tebe sa trackom sa Strawberry-a evo kako meni pokazuje na njihovom sajtu ali 17track, naša pošta, madjarska pošta ne pokazuje ništa

Page 818 of 1180 FirstFirst ... 318718768808814815816817818819820821822828868918 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •