Page 798 of 1179 FirstFirst ... 298698748788794795796797798799800801802808848898 ... LastLast
Results 19,926 to 19,950 of 29473

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #19926
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,051
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Ajde za ove dvije stavke

    Carina je 10% ne samo za suplemente iz USA nego iz citavog svijeta sem za suplemente proizvedene u EU i eventualno suplemente proizvedene u neke drzave sa kojima CG ima neke ugovore-dogovore ili kako god..

    PDV na suplemente je 21% nije 7%
    Prihvatam grešku za PDV.



  2. #19927
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    evo postavio je neko gore zakone iz EU sa iznosima, nemam pojma da li je i kako to proslo bez dazbina, ali se jasno vidi koji su limiti, i u par zemalja EU igrom slucaja znam da vaze
    Postavio je pravilnik o kupovini robe preko interneta izvan EU a ne u EU
    Adidas njemacka kompanija ali se 95% pravi u kini tajlandu i ostalim pizdićima dok je u njemackoj oko 5% proizvodnje za proizvode koji koriste klubovi, drzavne institucije itd bila emisija na diskaveriju isto vazi i za sve ostale proizvođače po cijeloj EU, jer se roba proizvedena u kini a koja ima sertifikat i licencu određenog proizvođača smatra produktom EU.
    Sigurno ista EU nece udariti dazbine pdv i carinu za proizvod adidas puma lotto sergio itd
    Ali ce udarit za nike reebok itd (posebno sad posle odluke trampa za oporezivanje evropskih proizvoda).
    Takođe dio naplacivanja dazbina zavisi od ugovora između evrope i usa evrope i kine evrope i rusije ili bilo koje drzave proizvođač-kupac.
    Dakle ovaj “zakon” koji je neko postavio je više kao predlog tj osnova za “nacionalni zakon” određene države članice eu koja ima pravo da isti prilagodi sopstvenim potrebama ciljevima itd. i koji ne smije zloupotrebi na štetu eu omogućavajući nelojalnu konkurenciju sivu ekonomiju itd
    Njemacka npr ima potpisan specijalni ugovor sa kinom oko uvoza robe dok druge evropske drzave taj ugovor nemaju pa je npr uvoz djelova za automobile koji se prave u kini a koji su za njihove proizvođače vw mercedes itd oslobođeni bilo kakvih dažbina kako u njemačkoj tako i u ostatak eu, isto vazi i za seat, fiat i ostale ukoliko te drzave imaju slican ugovor.

    Ovo da ne krivim zaposlene u carini jer “rade svoj posao” kriviću ih jer isti koji rade “svoj posao” omogucuju npr da legalni zastupnik evropskog proizvođača automobila u cg uvozi i prodaje divlje djelove bez serijskog broja, deklaracije, upustva za montiranje itd.
    Kad vlada donosi zakone o uvozu robe i pise iste, isti idu prvo npr carini, ministarstvu ekonomije koji na osnovu svojih zapažanja iz prakse pišu sugestije predloge itd, pa smo na osnovu toga dobili ograničenje sa 150 na 75, a sledeće godine se sprema spuštanje na 40€. Ovo je informacija koju imam preko poznanice iz ministarstva ekonomije.
    Predlog za spuštanje granice je došao direktno od predloga “carine” dakle zaposlenih za spustanje granice, dok npr predlog oko pojacane kontrole npr za auto djelove nije stigao. Takođe ni jedan jedini predlog od istih nije upucen vladi osim toga dok se npr ministarstvo ekonomije djelimicno ogradilo oko takvog predloga. A bravi iz vlade koji donose odluke samo da se donesu nemaju nikakvih problema da dignu ruku ZA jer kritika istih nije zabranjena nego ne postoji jer nemaju “kohones” da ikakvu kritiku ili suprotan stav iznesu i ne slože se sa istim. Pa zato imamo “prepisane zakone” a vecina kao da je prevedena u google translate, posebno sto se tice zakona npr koji se odnose na tehnicke struke kao npr masinstvo elektrotehnika arhitektura itd jer sam sa istim svakodnevno u dodiru
    Meni npr rođak iz njemacke kupuje dosta stvari sa gear best-a i nikad nista ne placa dodatno iako je npr sad kupio graficku karticu od 550€ i procesor od isto toliko skoro para. Tako da cu sad kad budem kupovao laptop kupit isti preko njega pa ce mi ga donijet na ljeto samo da prelomim koji bih uzeo


    Poslato sa ajfončeta telefončeta

  3. #19928
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,547
    Thanks Thanks Given 
    242
    Thanks Thanks Received 
    523
    Thanked in
    313 Posts

    Default

    Poslije mjesec dana putovanja, moja posiljka je konacno stigla ... u Kijev. :icon_cry:
    Kolika je vjerovatnoca da je ovi proslijede u CG? Adresa bi trebalo da je u potpunosti tacna.
    Kad sam ranije narucivao iz ove iste radnje posiljka je dosla za nedjelju dana ispred vrata, kako je sad uspjela da stigne do Ukrajine nikako mi nije jasno.
    Cudni su putevi "Free shippinga".



  4. #19929
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Sve zavisi kako se zalomi, jeftinije im je da ide s drugim stvarima tamo pa onda nastavi s drugom gomilom ovamo. Nošta bez da čekaš.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  5. #19930
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,547
    Thanks Thanks Given 
    242
    Thanks Thanks Received 
    523
    Thanked in
    313 Posts

    Default

    A tjesim se ovom zadnjom stavkom od 6. juna dje pise da je napustila internacionalni tranzit.
    Valjda je posla put CG, mada kakva je ova posiljka, vjerovatno ce sledece javljanje biti iz Japana.

  6. #19931
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    SD postao ocajan. Dostava poskupila, a narudzbu pakuju vise nego na aliexpress.

  7. #19932
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Eto onda u Portugal kao i Spanija pocela da salje sve preko Kijeva.

    Ne znam.. ne razumijem.

    Mislio sam da je spanski 'Correos' specifican slucaj ali izgleda je u pitanju veci/siri problem.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #19933
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Quazar View Post
    SD postao ocajan. Dostava poskupila, a narudzbu pakuju vise nego na aliexpress.
    Sad se istripovah da napunim korpu, dostava standard, kao i prošlih godina. 22e za dva para patika, farmerke, duks, košulja, ostalo majice kratkih rukava. Vazda je tako bilo

  9. #19934
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    E ne znam, ja koliko se sjecam nijednom nisam platio dostavu preko 11e, a sad platih 19 na 40.

  10. #19935
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Ja nikad nisam platio ispod 18e dostave . I nikad nisam naručivao stvarno a da nemam makar 75e u korpi, nije isplativo. Dok nisu uveli ovu tarifu knapirao do 150e redovno.

  11. #19936
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    22e na 75 je stvarno ******, ja ako nije preca se strpim pa svake godine kad nedje spicim u outlet i dobro je to.
    rm -rf /

  12. #19937
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    sve sto imate na sd imate i na ebay, s tim sto mozete da se dogovorite sa prodavcem da deklarise manju cijenu i super...

  13. #19938
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Switzerland
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Meni nikako da neko odgovori na ono za jaknu

    Kozna jakna cijena joj je bila 500€ kupljena na internetu i dosla je iz svajcarske. Istu sam kupio kad sam bio u njemacku i narucio je na hotel u kome sam odsjeo. Ovdje me ta jakna sa nekakvom dhl postom carinom i pdv kostala nesto izmedju 650-700€ i ja odustanem od iste, a jos mi je jedan “brav” rekao da ce je špedicija tretirat možda kao životinjski proizvod pa ce mi spedicija bit minimum 50-60€.
    Sad mi nije jasno zasto sam u njemacku platio jaknu koliko pise na sajtu 500€ + posta troskovi koji su bili oko 17€ a u cg dazbine =cijena. A imamo kako vele pojedini EU zakone. Dalje svajcarska nije u uniji pa mi nike jasno to. A bilo je npr isto stvari koje sam uzeo npr iz londona bratu dzoistik za soni 45€ snizenje je bilo, majki nekakav dzemper oko 80€ i kaput 150€ i jos nekakvih dzidza midza do 1000€ sam istovario taj put i nigdje ni jedne dazbine nije bilo sem transport koji nije bio skuplji od 17€(za jaknu).
    Kad se salje unutar EU (Njemacka - Engleska), ne placa se nikakav PDV i carina.

    Sto se tice svajcarske jakne, prodavac je skocio preko granice i poslao je iz Njemacke. Ima cak firme koje se profesionalno bave time. Kao i firme u Njemacku (u mjesta koja su na granicu sa Svajcarskom) koje primaju pakete za Svajcarce, da ovi ne bi placali postarinu za CH (koja je bezobrazno visoka) i carinske troskove (koji su jos bezobraznije visoki). Pitaj me kako znam...
    Nisam Argentinac mada kazu da sam k'o Caniggia
    Znam Maradonu i sa njim cesto fudbal igram

  14. #19939
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default ++ Informacije o internet kupovini

    Kakav je nas narod (stoka) da je kinezima prijavljivao da posiljke nisu stigle, pa je sada shipping za sve po nekoliko puta skuplji nego za sve zemlje regiona.

    Upravo sam porucio neki drzac za nav i za CG je shipping 5$, a za Srb/Slo 1.5$


    Sent from my iPhone X using Tapatalk

  15. #19940
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Ja sam u posljednjih mjesec imao 5 posiljki dje sam lagano mogao "ispasti pametan" i ustedjeci Cca 15€ ali ja nijesam ni pomislio na to... Ali zato proklinjem svaki put kad mi ucita shipping od 3€ za stvar koja kosta <2... Uh...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  16. #19941
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Kakav je nas narod (stoka) da je kinezima prijavljivao da posiljke nisu stigle, pa je sada shipping za sve po nekoliko puta skuplji nego za sve zemlje regiona.

    Upravo sam porucio neki drzac za nav i za CG je shipping 5$, a za Srb/Slo 1.5$


    Sent from my iPhone X using Tapatalk
    porucuj na Serbia, a sve ostale podatke ostavi CG.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  17. #19942
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Ja sam isto o tome razmisljao - da li onda posiljka ode u Srbiju pa je proslijede amo?
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  18. #19943
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Ja sam danas htio da porucim dvije maske za telefon od istog prodavca po 1,5 eura i zaracuna mi shiping 2x3,5 eura. Nekad su ovakvi slucajevi isli pod jednim shipingom

    Sent from my E2303 using Tapatalk
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  19. #19944
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,967
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    je l ovo posti ne tradi tracking ili je do mene?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. #19945
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,041
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Ne radi
    ...

  21. #19946
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,039
    Thanks Thanks Given 
    3,967
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    Evo radi na mob, al mi nije od pomoci


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  22. #19947
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,089
    Thanks Thanks Given 
    969
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    radi.


  23. #19948
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,033
    Thanks Thanks Given 
    798
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Kakva je ova Ceska posta? Od juce kad su je preuzeli nije mrdnula posiljka.

  24. #19949
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,155
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Jel ima kakav CODE aktivan za snizenje na Sportdirect?

    Prije par dana mi je izbacivalo 20% snizenje al ne mogu sad nidje da ga nadjem

    Послато са SM-G928F

  25. #19950
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Ona opšta snizenja tj kodovi za ista, ne važe za CG. Zadnjih par puta kad se pojavilo probao sam i za CG ne može. Slično izgleda i sa ostalim Balkanskim zemljama

Page 798 of 1179 FirstFirst ... 298698748788794795796797798799800801802808848898 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •