Page 438 of 1180 FirstFirst ... 338388428434435436437438439440441442448488538938 ... LastLast
Results 10,926 to 10,950 of 29484

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #10926
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,073
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Stoji mi jedan paket od 27 decembra na carinu u DEFRAA (DEutschland FRAnkfurt Airport). Zasto je zaglavio?
    \\
    OFL•GIC

  2. #10927
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    To najveca tvoja je do koje ides... Npr ako je trenutna cijena 5e ti stavis 50e .... Cim neko ponudi 6e ide tvoja ponuda od 6e .... I sve tako do 50e al ako ode preko 50... Nista... Moras dalje sam ponuditi il mozda promijeniti tvoju maksimalnu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Znači dobar sam.

    Quote Originally Posted by Teodor View Post
    Savjet za aukcije: nemojte direktno davati ponude, to uglavnom rade početnici, već koristite sajt myibidder.com. Upišete najveću cijenu koju ste spremni da platite i vaša ponuda automatski bude poslata nekoliko sekundi prije kraja aukcije. Takođe, nemojte nuditi okrugle iznose. Na primjer, ako ste spremni da ponudite 50USD, upišite, recimo, 51.31. I na kraju: čuvajte se. Učestvovanje na aukcijama je zarazno i lako vam se može desiti da počnete da kupujete stvari koje Vam ne trebaju.
    Probacu. A koja je fora sa ne-okruglim iznosima?
    Last edited by clapton; 10-01-15 at 11:51.

  3. #10928
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Jel moguce i dalje na aerodrom da kradu postu i stvari?
    Stigao paket, na tracking USPS-a pise sletio na aerodrom i prezuet za dalji transport, na postin sajt nista, zvali ih nista. 2gog je u CG usao.
    rm -rf /

  4. #10929
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,050
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    235
    Thanked in
    131 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    iskreno sa ebay nisam nikad kupovao jer me odvracu postarine koje su za skoro svaki proizvod koji sam vidio minimum 35$
    Ja uzimam najvise sa britanskog i za sve sto sam do sad uzimao postarina je bila par funti ili cak i besplatna. Naravno to nijesu bile previse gabaritne i teske stvari

    Sent from my Lead 1 using Tapatalk
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  5. #10930
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam isti problem. Samo je meni zadnji datum 6. januar. Sacekacu do srijede pa cu da vidim sta cu... Ne vjerujem da kradu robu samo je zastoj zbog praznika, barem zelim da vjerujem da je tako.

  6. #10931
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hehe,
    koje ****** ovaj eBay, a znao sam koliko smo ga čekali,
    Čisto da vidite kako to funkcioniše kad nesto zapne i koliko si zastićen kao kupac.
    Lagano kupio stvar i još insistirao na pošiljci sa trackingom ( UK Royal Mail - platio 16 GBP ) i gle čuda krene moja pošiljka al put Amerike umjesto ove naše nedođije. Zadnji tracking status je neđe u Meksiko prije mjesec dana. Ja onako ljudski lagano sa prodavcem razmijenim par poruka a on meni odbrusi kako sam ja kriv jer mu nisam dao punu adresu!!!???. Ja ga tu shvatim ozbiljnije i čim je istekao rok za isporuku puknem mu case. On tu kao provjerice sa postom i javice mi a ovamo mangup zatrazi prije tri dana eBay Customer Support review.
    E onda ja dobijem juče ovakav odgovor:

    eBay Customer Support has reviewed the case and made a final decision. We've considered the case carefully and decided not to issue you a refund. We're sorry this didn't work out.
    Decision:
    This case has been decided in the seller's favor.
    Comments:

    We received tracking information from the seller that shows the item was delivered to your address.

    Ja onda krenem da istrazujem malo koje su mi opcije, imam kao pravo na appeal - žalbu ali ta opcija na sajtu je nemoguća za pronaći jednostavno je NEMA tamo gdje piše da bi trebala da bude!! Kažu da jedino tel pozivom možeš dobit živo čeljade ali je i to teško.
    Lagano sam popušio 70 eurića i osjećaj je neopisiv ( gori neka vatra u meni ):hammer:
    Click image for larger version. 

Name:	Untitled.jpg 
Views:	150 
Size:	2.6 KB 
ID:	128778

    Evo gore da vidite kuda je sve to islo i što me najviše isp***di je da će gad vjerovatno i pošiljku dobit nazad tj i jare i pare.

    E blaženi Aliexpress dvije godine i blizu 100 narudžbi samo jedna nije stigla - uredno refundirana.
    P.S.
    Ako neko od vas online shoping manijaka kao sto sam ja, može da po tracking broju sa slike da utvrdi još nešto o sudbini ove pošiljke ili ima kakav predlog biću zahvalan!
    Last edited by tripo; 11-01-15 at 15:20.

  7. #10932
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Pa na koju je adresu poslao?

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #10933
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije nista gotovo. Iimas pravo na zalbu na njihovu finalnu odluku (appeal). Procitaj pazljivo sta traze kako bi odlucili u tvoju korist, koliko se sjecam treba im dokaz. Mislim da im kulturno napises kada si narucio, da si insistirao na tracking broju i da su ti poslali navedi koji broj. Poslaji im sajt na kome pratis paket i objasni da to nije Montenegro i da si navo tacnu adresu, sigurno ce promijeniti odluku u tvoju korist i poslije toga ne moze prodavac uloziti zalbu. Imao sam isto iskustvo i meni je refundirano, bilo je oko 90e. Poz

  9. #10934
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima, ima, appeal samo nema linka na koji treba da ga pošalješ. A treba da bude u padajućem meniju - more actions od itema za koji je bio case. A na ostale contact linkove dobijem o0dgovore tipa:
    Thank you for contacting eBay. In order to assist you as quickly as possible, we are providing you with an automated response with some information. Our system has recognised that you have already opened an Item not Received request for this particular item.
    Ako se gore ne vidi tracking broj je RU748320714GB, vidi se na RM a poslije na USPS
    A moja shipping adresa je sastavni dio mog ebay i PP profila tako da je to jasno.
    I lako je dokazat da nisam dobio pošilku kad bi imao kome. Evo poslah na svaku moguću adresu sa eBay-a pa ćemo viđet.
    Hvala na podršci!

  10. #10935
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Meni se desilo tako iz Amerike da su poslali u Mexico umjesto u Montenegro nesto, mislim za Mexico da je bio postanski kod ME i tamo otislo, i oni nista poslali opet i rekli mi ako stigne ovo da im posaljem nazad (kako ne sa nasom postarinom) i gle cuda stiglo i ovo iz Mexica jednog dana, e sad mozda i tebi tako stigne bez ako nije uruceno nekom tamo.
    rm -rf /

  11. #10936
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    TIVAT
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    e veselo ja sam mislio da je kupac 99% u pravu tj da se prelomi u njegovu korist, s obzirom da ima dokaz da je prodavac poslao paket na pogresnu adresu. sad mi se vala nista skuplje od 20 ne kupuje :dejection:

  12. #10937
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jedno pitanje, za koliko obicno stize posta DHL-om iz Njemacke? I da li stize u njihovo predstavnistvo ili na postu?
    Kad da ocekujem to ako je u petak predato DHL-u?

    Nije u pitanju DHL Express nego pise:
    WELTPAKET, Economy, Economy(Int.)

  13. #10938
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Obicnom postom stize, za nekih 15-20 dana
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  14. #10939
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Your Order No. ****** has been part-shipped.

    part-shipped? sto znaci? narucih 2 komada toga, a tamo 2 tracking broja. Da nije zato jer ih je odvojeno poslao?

  15. #10940
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Jeste
    rm -rf /

  16. #10941
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kratak info koji su mozda neki znali...

    Od 3. Januara do danas su stigle 3 posiljke preko DHL-a na moje ime... Svaka je vrijednosno oko 100eur... Nisam bio tu da podizem kako su stizale, nego sam danas posao po sve tri...

    Ipak, moracu da idem 3 dana za redom, jer zbir posiljki u jednom danu koje se oslobadjaju carine po imenu ne smije da bude preko 150eur, bez obzira sto su stigle sa razlicitih sajtova, razlicitim danima...

    Tako da ne cekajte da se gomila, nego podignite cim dodje...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  17. #10942
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    mene je i pored velikog broja transakcija na sajtovima za porucivanje zanimalo u kojem najblizem intervalu se smije pravili razmak izmedju porudzbi od max 150 eura da bi se izbjegla carina?
    jel se to odnosi na jednom u mjesec dana/nedjelju/polumjesecno?

  18. #10943
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Ja sam sa SD, jednom u tri nedjelje 3 puta narucio 14X € i nijesam imao posljedica...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  19. #10944
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Igi je fino napisao da zbir posiljki u jednom danu ne smije biti veći od 150€

  20. #10945
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Kratak info koji su mozda neki znali...

    Od 3. Januara do danas su stigle 3 posiljke preko DHL-a na moje ime... Svaka je vrijednosno oko 100eur... Nisam bio tu da podizem kako su stizale, nego sam danas posao po sve tri...

    Ipak, moracu da idem 3 dana za redom, jer zbir posiljki u jednom danu koje se oslobadjaju carine po imenu ne smije da bude preko 150eur, bez obzira sto su stigle sa razlicitih sajtova, razlicitim danima...

    Tako da ne cekajte da se gomila, nego podignite cim dodje...
    DHL-om na obicnu postu, ili bas u DHL?

  21. #10946
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    TIVAT
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    e bjese li ovo Postanski centar. tj. znaci li to da su mi zadrzali paket oni avetnici na carinu?
    cudo bi i bilo da bilo koji veci paket ne uzmu.

  22. #10947
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Odatle ti ide sad u tvoju postu. Samo sacekaj do sjutra-prekosjutra, mene obicno posle toga postanskog centra uvece oko 12h dodje status da je otpremljena ka mojoj posti, i ujutro status da je pristigla u moju postu i ja odem.

  23. #10948
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    TIVAT
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    vjerovatno, ali ovo je drugi put da mi pise to postanski centar. od ne znam 400 paketa samo 1x prije ovoga i tada ga je carina zadrzala.:disgust:

    i kako mrzim ebay gadni , znaci 3x narucim nesto i stigne mi mail da je prodavac odbio da posalje i trazi jos 50e za postarinu a za koju vec platih nekih 30e, ali mu malo. i nista to je to,prodavac otkaze sve i zdrao , boli ga patka a ja bi mu najradje sashio negativni feedback ali k.rac. ne moze

    par puta sam i dobio slicam mail kao ovaj npr upravo sada.
    "Hi

    Yes, it would be sent tomorrow. I had problems sending it with Postal Services, because they do not take orders for your country. Would you advise for an alternative ? I have found a courier that i will try to send with tomorrow, but if you know a better way please let me know."

    vazda neke muke kad treba stici paket u ovu prchvaru.
    Last edited by *lucifer*; 12-01-15 at 21:00.

  24. #10949
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E ne znam, sa tim Ebay-om i Crnom Gorom vazda neke muke.
    Mene za svaki paket pise to isto kao i tebe, posle toga ide "Otpremljena ka posti toj i toj", ali za svaki. Do sad nisam imao problema. Doduse najgore iskustvo imam sa Royal Mail-om(spori su to je nevidjeno) i DHL-om(takodje spori). Izgleda samo mene to rade.

  25. #10950
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    TIVAT
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    nijesi jedini:eagerness:. ona slicica od prije je paket poslat preko DHL-a . poslat je 08.12. eto ga tek sad.

Page 438 of 1180 FirstFirst ... 338388428434435436437438439440441442448488538938 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •