Page 423 of 1179 FirstFirst ... 323373413419420421422423424425426427433473523923 ... LastLast
Results 10,551 to 10,575 of 29473

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #10551
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,242
    Thanks Thanks Given 
    435
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    150 eura sa poštarinom.

    Inače koristan "priručnik" sa osnovnim informacijama na ovu temu je napisao kolega sa foruma:
    http://surfujpametno.roditelji.me/20...temu-paypal-a/

  2. #10552
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mini treba za sportsdirect.
    Znači mogu da kupim robu u vrijednosti od 150e..
    U mom slučaju je 143,98 € + 14,39 € = 158,37 €

  3. #10553
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,804
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Jes ali da znas samo da ti nije garancija da ti nece carinit, to sto ti je iznos ispod 150e. Prica sam bas sa carinikom, ako ti vide vise istih artikala, npr 7 majica kratkih rukava i da su razlicitih velicina, carinice ti to. Ja sam izbjega carinjenje samo zato sto su mi bile sve iste velicine pa su mi povjerovali da nije za dalju prodaju Zato su mi rekli tako kad narucujem, plafon 3 ista artikla da bude u paket.

  4. #10554
    Join Date
    May 2009
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja da napomenem da ako Vam na Aliexpress-u nisu dali validan tracking broj (koji sadrzi CN), nece Vam nikad stici roba. Ako budete insistirali, vracaju pare.
    Ova prevara vazi za sitne (par evra) stvari i funkcionise tako sto deo ljudi nece da se cima da ih prijavljuje pa im tako ostane poprilicno para, ako se dovoljno ljudi upeca.

    Druga stvar su SD karte. Prosto - ne kupujte. Svima im je memorijski kontroler stavljen da prikazuje velicinu vecu od normalne, pa su kartice od "16" ili "32" gigabajta u stvari od 2 ili 4. To posebno vazi za jeftine varijante.
    I tu ce Vam u startu odbiti da vrnu pare (ili ce da traze da im posaljete nazad), ali Vi ne odustajte i na kraju vrate. Ja particionisem te karte na manji kapacitet i za to su okej (posto su dzabe :P).

  5. #10555
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Jes ali da znas samo da ti nije garancija da ti nece carinit, to sto ti je iznos ispod 150e. Prica sam bas sa carinikom, ako ti vide vise istih artikala, npr 7 majica kratkih rukava i da su razlicitih velicina, carinice ti to. Ja sam izbjega carinjenje samo zato sto su mi bile sve iste velicine pa su mi povjerovali da nije za dalju prodaju Zato su mi rekli tako kad narucujem, plafon 3 ista artikla da bude u paket.
    Ja sam poručio jednu jaknu, trenerku, majcu, đile, kapu, ženske čizme i patike. Valjda im to neće biti sumnjivo.
    Samo malo mi je čudno da je poštarina samo 14,39e... čini mi se da je ranije bilo malo skuplje kada se uzme više artikala.

  6. #10556
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Zavisi što ti je u paket, ne obračunava se isto cipele i jakna ili 10 artikala .Sem tog, primijetio sam da umiju na neke jeftine stvari zaračunavati veću poštarinu. Ima caka i kod njih.

  7. #10557
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default ++ Informacije o internet kupovini

    Sto se tice SD, ja sam u posljednjih mjesec dana narucivao tacno jednom nedjeljno, svaki put izmedju 140 i 149 € bez postarine i ni jednom mi nijesu pravili problem na carini, a bilo je svaki put 10+ artikala koji nijesu svi bili ista velicina (nesto je bilo musko (u dvije velicine), nesto zensko (u dvije velicine), nesto za bebe)... A za isporuku, ja sam mislio da je do tezine, do 5kg je 14,39 od 5-10kg 19,**€ i sl. Barem tako je meni bilo, a artikli svi sa 70 ili 90% snizenja...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  8. #10558
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    142
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by andrej] View Post
    Ja da napomenem da ako Vam na Aliexpress-u nisu dali validan tracking broj (koji sadrzi CN), nece Vam nikad stici roba. Ako budete insistirali, vracaju pare.
    Ova prevara vazi za sitne (par evra) stvari i funkcionise tako sto deo ljudi nece da se cima da ih prijavljuje pa im tako ostane poprilicno para, ako se dovoljno ljudi upeca.

    Druga stvar su SD karte. Prosto - ne kupujte. Svima im je memorijski kontroler stavljen da prikazuje velicinu vecu od normalne, pa su kartice od "16" ili "32" gigabajta u stvari od 2 ili 4. To posebno vazi za jeftine varijante.
    I tu ce Vam u startu odbiti da vrnu pare (ili ce da traze da im posaljete nazad), ali Vi ne odustajte i na kraju vrate. Ja particionisem te karte na manji kapacitet i za to su okej (posto su dzabe :P).
    Čisto radi tvojeg info da ti kažem da zadnja dva slova u tracking broju znače oznaku za državu, na primjer CN je Kina, PL je Poljska, HK je Honk Kong.Ne šalju sa Alija samo kineskom poštom.

  9. #10559
    Join Date
    May 2009
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by balsario View Post
    Čisto radi tvojeg info da ti kažem da zadnja dva slova u tracking broju znače oznaku za državu, na primjer CN je Kina, PL je Poljska, HK je Honk Kong.Ne šalju sa Alija samo kineskom poštom.
    Da, zaboravio sam i HK da napomenem. Poenta je da mora da bude validan tracking broj (pocinje sa 2 slova koja oznacavaju tip posiljke, zavrsava se oznakom drzave - 2 slova). Fora je u tome sto oni imaju kao lazne dostavljace koji kao imaju tracking broj koji pocinje sa 2 slova i zavrsava se sa 2 slova, ali ona se ne poklapaju ni sa ustaljenim tipovima posiljke ni sa drzavom. Ovo je cista prevara (ako ih pitate, oni kazu da je to unutrasnji tracking broj te firme za dostavu) i nece Vam nikad stici posiljka. To sam hteo da kazem.

  10. #10560
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Nekoliko paketa je stizalo tim "divljim/laznim" dostavljacima i imali su regularan traking broj, bez CN, HK, SG. Najvise je stizalo nekom YanWen postom, sve regularno.
    No ovo je vec ispricana prica, svaki kupac je zasticen na Ali-ju, problem je sto pojedini nemaju zivaca da cekaju pa od muve prave medjeda :-)
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  11. #10561
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    srecno asfaltiranje prilaza posti PG

  12. #10562
    Join Date
    May 2009
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SNAKE View Post
    Nekoliko paketa je stizalo tim "divljim/laznim" dostavljacima i imali su regularan traking broj, bez CN, HK, SG. Najvise je stizalo nekom YanWen postom, sve regularno.
    No ovo je vec ispricana prica, svaki kupac je zasticen na Ali-ju, problem je sto pojedini nemaju zivaca da cekaju pa od muve prave medjeda :-)
    naravno da jeste, samo nije da si beli medved, nego prodavac krene 2-3 puta da te prevesla (da ti vratim 50%, da ti vratim 70%), pa tek onda vrati kes, kad pripretis i kazes da znas svoja prava.

  13. #10563
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by andrej] View Post
    naravno da jeste, samo nije da si beli medved, nego prodavac krene 2-3 puta da te prevesla (da ti vratim 50%, da ti vratim 70%), pa tek onda vrati kes, kad pripretis i kazes da znas svoja prava.
    jel tebe licno neko na aliju prevario na pomenuti nacin?

  14. #10564
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by andrej] View Post
    naravno da jeste, samo nije da si beli medved, nego prodavac krene 2-3 puta da te prevesla (da ti vratim 50%, da ti vratim 70%), pa tek onda vrati kes, kad pripretis i kazes da znas svoja prava.
    ja nesto ne mogu tebe da shvatim koliko god se trudio. o kakvom preveslavanju pricas? kako moze prodavac da te prevesla nije mi jasno?

    uz rizik da dosadim ljudima ponavljajuci se:

    - ako dodje do toga da otvoris dispute (zbog toga sto je traking broj lazan ili nepostojeci), navedes da trazis full refund i prilozis potrebne dokaze.
    - na sledeci korak, tj odgovor prodavca, on moze da pokusa da ne refundira sve vec samo dio (na sta i ima pravo), s tim sto prodavac nikako ne moze da prilozi dokaze.
    - tvoj sledeci korak je da kliknes na "escalate dispute" kako bi se u resavanje problema ukljucio neko iz Ali-a i tu se tvoja briga i svi problemi zavrsavaju.

    ako je neko tebe ili bilo koga uspio da prevesla to je zbog vase neinformisanosti. samo treba da se procita dio HELPa vezan za zastitu kupaca, gdje ujedno pise da se ne smije prijetit prodavcima.
    doduse ja ni ne znam na koji nacin mozes nekome da prijetis ko je 7-8 hiljada kilometara udaljen od tebe, al dobro.
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  15. #10565
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    858
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gdje se mogu jeftino naruciti satovi, roba, parfemi??

  16. #10566
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,093
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nokia View Post
    Gdje se mogu jeftino naruciti satovi, roba, parfemi??
    http://www.fragrancex.com
    parfemi

  17. #10567
    Join Date
    May 2009
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SNAKE View Post
    ja nesto ne mogu tebe da shvatim koliko god se trudio. o kakvom preveslavanju pricas? kako moze prodavac da te prevesla nije mi jasno?

    uz rizik da dosadim ljudima ponavljajuci se:

    - ako dodje do toga da otvoris dispute (zbog toga sto je traking broj lazan ili nepostojeci), navedes da trazis full refund i prilozis potrebne dokaze.
    - na sledeci korak, tj odgovor prodavca, on moze da pokusa da ne refundira sve vec samo dio (na sta i ima pravo), s tim sto prodavac nikako ne moze da prilozi dokaze.
    - tvoj sledeci korak je da kliknes na "escalate dispute" kako bi se u resavanje problema ukljucio neko iz Ali-a i tu se tvoja briga i svi problemi zavrsavaju.

    ako je neko tebe ili bilo koga uspio da prevesla to je zbog vase neinformisanosti. samo treba da se procita dio HELPa vezan za zastitu kupaca, gdje ujedno pise da se ne smije prijetit prodavcima.
    doduse ja ni ne znam na koji nacin mozes nekome da prijetis ko je 7-8 hiljada kilometara udaljen od tebe, al dobro.
    mnogo volis da se pravis pametan, zaista. mene nije niko preveslao (niti nekog mog), ne znas samo ti da citas engleski, pobogu.

    Quote Originally Posted by SNAKE View Post
    doduse ja ni ne znam na koji nacin mozes nekome da prijetis ko je 7-8 hiljada kilometara udaljen od tebe, al dobro.
    budi prosvetljen: tako sto ces da mu kazes da ces da uradis ovo:
    Quote Originally Posted by SNAKE View Post
    - tvoj sledeci korak je da kliknes na "escalate dispute" kako bi se u resavanje problema ukljucio neko iz Ali-a i tu se tvoja briga i svi problemi zavrsavaju.
    mnogo se pravis glup za nekog ko je tako pametan.

  18. #10568
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ahahahahaha ok, ne bih te vise zadrzavao
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  19. #10569
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by andrej] View Post
    mnogo volis da se pravis pametan, zaista. mene nije niko preveslao (niti nekog mog), ne znas samo ti da citas engleski, pobogu.


    budi prosvetljen: tako sto ces da mu kazes da ces da uradis ovo:


    mnogo se pravis glup za nekog ko je tako pametan.
    ja mislim da si ti penal.

  20. #10570
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Naručio nešto sa sportadirecta, i piše mi od jutros departed hungary. Kad da to očekujem i treba li ja da idem i Dje da se interesujem je l stiglo?

  21. #10571
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    znaces kad bude stiglo, a ocekuj za 2-3 dana max.

  22. #10572
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    556
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Pa oću l da sjedim doma i da čekam da donesu il mogu sam otic da preuzmem kad vidim da je u cg

  23. #10573
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    zvace te iz DHL-a ili ce ti poslat poruku da mozes da dodjes po posiljku.

  24. #10574
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Posiljka sa Ali-ja napustila HK 23, a jutros stiglo u PG, i poslato za NK. Je li to inace tako brzo stize, ili je ovo izuzetak ?
    Last edited by useruseruser; 27-11-14 at 13:12.

  25. #10575
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Meni je posljednjih 7 posiljki stiglo u roku 20-25 dana... Jedna je bila Singapur, a jedna je cak bila sa takvim tracking brojem da sam mislio da nikada nece doci, a ona stigla lagano (dva case-a za S5, cijena je bila 0.80€)
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

Page 423 of 1179 FirstFirst ... 323373413419420421422423424425426427433473523923 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •