Page 419 of 1179 FirstFirst ... 319369409415416417418419420421422423429469519919 ... LastLast
Results 10,451 to 10,475 of 29460

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #10451
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    luzern switzerland
    Posts
    181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    siskustva su takva da te kao sto je taj izbjegnes u sirokom luku.

  2. #10452
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,114
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    A steta...legla bi jasha od 4.40 ko budali samar. Nosio bi je ka da sam je 200 platio

  3. #10453
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,123
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    pa generalno,ti si kao kupac zasticen.ne znam nikoga da je na aliju kupovao i bio ostecen.
    nepisano pravilo je da trgovce bez reputacije treba izbjegavat.na slicnu foru je drug htio da kupi telefon koji mu je iskocio dosta jerftiniji nego inace,kod neocijenjenog trgovca.paket nikako da krene,i bilo je jasno da paket nece stizat,ali se ulozi zalba (otvori se dispute) i pare su vracene.
    tako da ti,generalno mozes u mnusu bit samo sto se tice vremena dok se zalba procesuira i vrate se pare.

    s druge strane,drugi drug je telefon od skoro 200 eura vidio tada na popust 50 posto,takodje neocijenjen trgovac,s tim sto je on tada to porucio iz neiskustva,kad jedan dan kuca postar na vrata i donosi telefon.

    kod neocijenjenih ne znas,moze biti da je neka petljavina i da kao sto gore pomenuh,izvrti te za vrijeme dok ti se pare ne storniraju,ili je neki pocetnik pa je istinski ambiciozan i hoce da krene,a tamo je konkurencija,da vam vec ne pricam...

    kod onih sa dobrom reputacijom je vec druga prica,sanse da vam se ista lose desi su gotovo nikakve,bar su takva moja iskustva.

  4. #10454
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,076
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pokusavaju Kinezi da zeznu na foru, pa gde prodje - prodje. Ima ljudi, VEROVALI MI TO ILI NE, koji i zaborave na neku stvar, fon i sl.....poruucju vise stvari, pa se i neka promakne....i ako se na vreme ne reaguje istekne buyer protection...odose i pare...bdw...kupih danas ovaj fon i covek mi se javlja, poslace mi poklon uz njega, bla,bla....ja ga castim sa par reci, dobar je prodavac, nek svari do nas u CG i sl...kad posle sat vremena, eto ga on i kaze, da fon nije dual SIM, ali nek ipak posalje, koga briga za tu jednu karticu... a ne,ne,ne.....hahahahah, zamalo
    http://www.aliexpress.com/item/cheap...220758198.html
    Narucivanje i dostava stvari iz Srbije : http://goo.gl/wn4Ix

  5. #10455
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi, planiram da trgujem neki laptop sa neta, tj planirao sam da koristim amazon + shipito koje do sad nisam koristio, pa me zanima par stvari pogotovo ako je neko vec imao takvog iskustva. Ukoliko sam dobro shvatio, shipito uzima 1$ + cijena poštarine, bez dodatnih troškova? Ovo pričam naravno o ovoj jeftinijoj varijanti (individual packages). Računao sam koliko bi me ispala poštarina preko shipitovog kalkulatora i cijena je zaista prihvatljiva (tu oko 60-ak eura) i to preko USPS Priority Mail-a koji mi se do sada pokazao odličan. Takođe, koliko da računam da će me carina odrat, pošto koliko znam za računare je PDV 7%, pa me zanima da li se to sprovodi i u praksi.

    Takođe za sve koje zanima iherb, dok se oni se smiluju i pušte DHL Global i za Crnu Goru, imate solidnu alternativu sa www.vitacost.com . Malo je skuplja poštarina od iherba (10$) ali zato su artikli i povoljniji, makar vecinom. Ima i popust za prvu kupovinu od cini mi se 10$. Takodje je slabiji jer tezina ne smije da prelazi 1.5 kg za ovu najjeftiniju opciju slanja. Ja probao, sve doslo obicnom postom u roku od mjesec dana.

  6. #10456
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Je li sigurnije placanje preko paypala nego karticom na aliexpress ? Ili je isto ? I ima li neko iskustva sa displejima za telefon od njih ?

  7. #10457
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bvasecki View Post
    Pokusavaju Kinezi da zeznu na foru, pa gde prodje - prodje. Ima ljudi, VEROVALI MI TO ILI NE, koji i zaborave na neku stvar, fon i sl.....poruucju vise stvari, pa se i neka promakne....i ako se na vreme ne reaguje istekne buyer protection...odose i pare...bdw...kupih danas ovaj fon i covek mi se javlja, poslace mi poklon uz njega, bla,bla....ja ga castim sa par reci, dobar je prodavac, nek svari do nas u CG i sl...kad posle sat vremena, eto ga on i kaze, da fon nije dual SIM, ali nek ipak posalje, koga briga za tu jednu karticu... a ne,ne,ne.....hahahahah, zamalo
    http://www.aliexpress.com/item/cheap...220758198.html
    Sad znamo koji si!
    B***s V.
    US $12.64 x 2 pieces

    11 Nov 2014 00:22
    No feedback yet

    Tako su mene za neki sat. Kao logo drugi ovo ono a sve ostalo isto.. Prevaranti stari
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  8. #10458
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,076
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    A morao si,morao si,brisi ovo ne otkrivaj me Kinezima haha
    Narucivanje i dostava stvari iz Srbije : http://goo.gl/wn4Ix

  9. #10459
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,958
    Thanks Thanks Given 
    1,362
    Thanks Thanks Received 
    1,670
    Thanked in
    948 Posts

    Default

    Bih narucio sa alibabe jedan artikal 20.komada je minimum....

    Ko ima iskustva sa narucivanjem sa alibabe nek mi se javi na pm castim rucak )

    Koliko moze biti postarina? nije prevelik artikal, ni tezak

  10. #10460
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    TIVAT
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    narucuje li ko sto sa TinyDeal? ja uglavnom ne ali mi se omakne, i kad mi stigne neko smece sto ne radi moram najmanje 20 mailova da posaljem ne bi li pare vrnuli, i na kraju jedva ili nista, cigani najgori.

  11. #10461
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Belgrade
    Posts
    1,076
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by *lucifer* View Post
    narucuje li ko sto sa TinyDeal? ja uglavnom ne ali mi se omakne, i kad mi stigne neko smece sto ne radi moram najmanje 20 mailova da posaljem ne bi li pare vrnuli, i na kraju jedva ili nista, cigani najgori.
    Bezi od njih, ranije sam pokusavao kod njih da porucujem, posle DZ-a su mi bili prvi izbor...ali toliko su pokvareni i gledaju da te zavtnu da je to neverovatno....narucim 4 stvari, posalju 2 posiljke i za trecu traze da im platim postarinu???
    Posle nekoliko mem kartica i fleski, drzaca za telefone...odustao zauvek.
    Narucivanje i dostava stvari iz Srbije : http://goo.gl/wn4Ix

  12. #10462
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Porucivao nekoliko puta sa TD-a, svaki put korektno sve.
    Zadnji put ljetos uzeo 3 neke lampe sa onim peckalicama za komarce i razne musice. Veli led sijalice trose 2W, a one svijetle ka u diskoteku, privlaci i brave a ne musice.
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  13. #10463
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    TIVAT
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    jes ali kada nesto stigne a nije ispravno, kao npr mp4 sto uzeh, 20 mailova razmjenjih s onom retardiranom podrskom. zbori dace mi 3eur u one poene raspale sto dijele. ili ce mi poslat novi za porudzbu iznad 70e. kako ne...

  14. #10464
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,123
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    ja sam skoro imao vracanje neispravne robe sa alija (smartphone).
    slanje natrag preporucenom postom je kostalo oko 11-12 eura.
    naravno cijena nije fiksna,vec ce zavisit od mase paketa.

    bolje je i to,nego hvatat se za glavu sto je stiglo neispravno ili dic ruke od para.

  15. #10465
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vlado.j View Post
    Ljudi, planiram da trgujem neki laptop sa neta, tj planirao sam da koristim amazon + shipito koje do sad nisam koristio, pa me zanima par stvari pogotovo ako je neko vec imao takvog iskustva. Ukoliko sam dobro shvatio, shipito uzima 1$ + cijena poštarine, bez dodatnih troškova? Ovo pričam naravno o ovoj jeftinijoj varijanti (individual packages). Računao sam koliko bi me ispala poštarina preko shipitovog kalkulatora i cijena je zaista prihvatljiva (tu oko 60-ak eura) i to preko USPS Priority Mail-a koji mi se do sada pokazao odličan. Takođe, koliko da računam da će me carina odrat, pošto koliko znam za računare je PDV 7%, pa me zanima da li se to sprovodi i u praksi.
    Anyone?

  16. #10466
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    S amazona placas postarinu do tvog shipito sanduceta, pa onda placas postarinu od sanduceta pa na ovamo u zavisnosti od gabarita paketa + shipito proviziju od 1$ (ovo mi zvuci nevjerovatno jer kad sam ja koristio bila je provizija 8.5$) Na to racunaj pdv i carinu oko 12% sve i eto.

  17. #10467
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    S amazona placas postarinu do tvog shipito sanduceta, pa onda placas postarinu od sanduceta pa na ovamo u zavisnosti od gabarita paketa + shipito proviziju od 1$ (ovo mi zvuci nevjerovatno jer kad sam ja koristio bila je provizija 8.5$) Na to racunaj pdv i carinu oko 12% sve i eto.
    Zahvaljujem na odgovoru, i pretpostavljao sam da je ovako kako kažeš. Ovo za shipito se i meni čini kao bagatela, ali detaljno proučih sve što piše na sajtu i ne vidim da može bit drugačije. Samo me strah da me ovi naši ne oderu za standardni pdv od 19%, mada valjda nisam toliki baksuz..

  18. #10468
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    44
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Bih narucio sa alibabe jedan artikal 20.komada je minimum....

    Ko ima iskustva sa narucivanjem sa alibabe nek mi se javi na pm castim rucak )

    Koliko moze biti postarina? nije prevelik artikal, ni tezak
    ja sam porucivao prvo mi je rekla da je postarina oko 300$ onda kad smo se sve dogovorili govori da je postarina oko 600$. zato im trazi da ti naprave CIF a ne FOB cijenu da tacno znas koliko ce te izaci. i ako je stvar skuplja preporucujem ti escrow jer su ti jedino tako pare osigurane dok ne potvrdis da si zadovoljan kao na aliju ali to kosta 3% ukupne cijene. a vjerovatno znas da to moras poruciti preko nekog ko drzi firmu i spreman je da ti ucini uslugu jer 20 komada moze nasa carina da uzme ako otvore paket a otvorice ga 100% ako ides brzim postama.

  19. #10469
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vlado.j View Post
    Zahvaljujem na odgovoru, i pretpostavljao sam da je ovako kako kažeš. Ovo za shipito se i meni čini kao bagatela, ali detaljno proučih sve što piše na sajtu i ne vidim da može bit drugačije. Samo me strah da me ovi naši ne oderu za standardni pdv od 19%, mada valjda nisam toliki baksuz..
    Carinu placas 5%, a PDV 19%, bez obzira sto je PDV na racunarsku opremu 7%. Ovo je tzv. skraceni postupak carinjenja i svu robu carine na ovaj nacin. Osnovica za racunanje troskova je cijena + shipping, meni su “progledali kroz prste”, pa su mi uzeli kao osnovicu samo cijenu sa fakture od prodavca.

    Za racunar od 400 €, carina je 20 €, a PDV 79.8 €. Naplacuju i ona 4 €, taksa za podnosenje na carinjenje, ili tako nesto.

    Jos jedna napomena vezana za Shipito … USPS ne dozvoljava slanje li-ion baterija, ako nisu sastavni dio uredjaja, vidjeces kad budes popunjavao carinsku deklaraciju. Trazis od Shipita “special request” da ti instaliraju bateriju u laptop, sto kosta 5$.

  20. #10470
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,958
    Thanks Thanks Given 
    1,362
    Thanks Thanks Received 
    1,670
    Thanked in
    948 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johan View Post
    ja sam porucivao prvo mi je rekla da je postarina oko 300$ onda kad smo se sve dogovorili govori da je postarina oko 600$. zato im trazi da ti naprave CIF a ne FOB cijenu da tacno znas koliko ce te izaci. i ako je stvar skuplja preporucujem ti escrow jer su ti jedino tako pare osigurane dok ne potvrdis da si zadovoljan kao na aliju ali to kosta 3% ukupne cijene. a vjerovatno znas da to moras poruciti preko nekog ko drzi firmu i spreman je da ti ucini uslugu jer 20 komada moze nasa carina da uzme ako otvore paket a otvorice ga 100% ako ides brzim postama.
    Sve ok, al to ne kosta ni 50$
    Ne isplati mi se ako je postarina preko 20$ )

  21. #10471
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by potkovac View Post
    Carinu placas 5%, a PDV 19%, bez obzira sto je PDV na racunarsku opremu 7%. Ovo je tzv. skraceni postupak carinjenja i svu robu carine na ovaj nacin. Osnovica za racunanje troskova je cijena + shipping, meni su “progledali kroz prste”, pa su mi uzeli kao osnovicu samo cijenu sa fakture od prodavca.
    Ovo mi je skroz nejasno. Ne bih lijen pa pogledah neke fakture u firmu iz tekuce i prosle godine, 7% je uvjek naplaceno, kako i stoji zakonski. Sto se tice ove osnovice, cijena transporta ne ulazi u carinjenje. Na licnom primjeru, paket sa SD-a koji je bio 135e i transport je bio 25e. Ja sam se pripremio bio da mi to carine i naplate pdv ali ne bi nista. Kad sam se vratio u DHL po robu nakon ovjere papira na carinu, pitah ih i rekose mi da transport ne ulazi u kalkulaciju.

  22. #10472
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by potkovac View Post
    Carinu placas 5%, a PDV 19%, bez obzira sto je PDV na racunarsku opremu 7%. Ovo je tzv. skraceni postupak carinjenja i svu robu carine na ovaj nacin. Osnovica za racunanje troskova je cijena + shipping, meni su “progledali kroz prste”, pa su mi uzeli kao osnovicu samo cijenu sa fakture od prodavca.

    Za racunar od 400 €, carina je 20 €, a PDV 79.8 €. Naplacuju i ona 4 €, taksa za podnosenje na carinjenje, ili tako nesto.

    Jos jedna napomena vezana za Shipito … USPS ne dozvoljava slanje li-ion baterija, ako nisu sastavni dio uredjaja, vidjeces kad budes popunjavao carinsku deklaraciju. Trazis od Shipita “special request” da ti instaliraju bateriju u laptop, sto kosta 5$.
    Kako je ovo moguće, imam li ja pravo da se žalim za ovo oporezivanje od 19% ako zakon jasno kaže 7% ? Po ovome računajući ispalo bi me više nego da uzmem taj laptop kod nas...
    Last edited by vlado.j; 14-11-14 at 11:52.

  23. #10473
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,067
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    426
    Thanked in
    232 Posts

    Default

    Moze mi neko reci ko je kupovao sa bodybilding.com da li je imao ovu situaciju?

    NOTICE:
    Your current shipping address is not an available shipping destination for the United States store. Please update your address or add a new shipping address.


    Jel treba da izaberem neku drugu drzavu-radnju, UK, Izrael?

    EDIT: Nije htjelo da prebaci adresu na mne, sad hoce
    Last edited by Drug Tito; 14-11-14 at 13:37.
    \\
    OFL•GIC

  24. #10474
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    na paket ti je samo cijena bez troskova slanja tako da se znas(znate) orjentisat zbog granice od 150e. takodje meni stilog za 15 dana. za divno cudo
    f6

  25. #10475
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Jel moguće da ti nešto poručuješ da čekaš umjesto da ka gospoče kupuješ u PG?

    Što će to bit?

Page 419 of 1179 FirstFirst ... 319369409415416417418419420421422423429469519919 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •