Page 1078 of 1179 FirstFirst ... 7857897810281068107410751076107710781079108010811082108811281178 ... LastLast
Results 26,926 to 26,950 of 29457

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #26926
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,690
    Thanks Thanks Given 
    769
    Thanks Thanks Received 
    223
    Thanked in
    172 Posts

    Default

    Da se ne cerate sa postarima ovako adresirajte na najblizu postu https://postacg.me/centar-za-korisni...je-poslovnica/

    IME PREZIME
    POSTE RESTANTE
    BROJ_POSTE GRAD
    MONTENEGRO

    I kada vidite na trackingu da je stiglo do te poste podjete i pokupite uz LK.

  2. #26927
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,847
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bor1s View Post
    Kad bi radili svoj posao u toku radnog vremena za vrijeme radnih dana onda ne bi morali da rade vikendom.

    Vidi brate ja skoro 30 godina radim kao postar.zao mi je sto tvoja percepcija nije otisla dalje od tvog nosa.Zasto to pisem jer nemas predstavu koliki obim posla i rizik nosi posao kojim se bavim ja i ostale moje kolege gdje dod bile.Da bih ti priblizio tematiku samog posla i mozda natjerao da nekada ne pises nesto da bi samo pisao vec pisati sa cinjenicama.Mi konkretno nosimo preporuc.posiljke sudova,za kriv djela,javne izvrsiteljesudove za prekrsaje,prostorna planiranja,katastra,centra za socijalni rad,biro rada povratna pisma za konkurse sve tr posiljke idu licno i na potpis.Tu grave osig,wainner st.sava i ostala.Tako da u prosjeku svako od nas ima 70 min preporuka po citavom reonu.Tu su i prep iz ino kao i vrednosna pismaplus ebay i ali.A sta reci o racunima koji su konvertirani i neslozeni T.com,Epcg.Mtel.Telenor.Deponija za firma porezi kako za privatna lica za kuce i zemlju u prosjeku 2000kom po 1 postaru porezi za fizicka lica a sta reci za epcg gdje pojedine kuce imaju po4 i vise mjernih mjesta tako da kada uspijete da slozite jer se u suprotnom rasplinjavate vracate se u ulice po nekoliko puta vidite sta je zapravo patnja jer taman pomslite sjutra ide drugi udar a uvece vas ceka pola ulice koju ste vec prosli a nada je bila de ce te napasti drugi dio reona.Biracke spiskove ne napominjem i reklamni materijal,Sto se tice novca mozes li zamisliti koliku odgovornost i paznju zahtjeva podjela socijala ili penzija bolesnim i starim koji jedva cekaju da dobiju racun sto je pirije moguce kako bi rijesili moguc problem sa javnim ivrsiteljem sta za struju vodu smece neki telefon ili vjerovanjem kumu kome je bio zirant pa sada istom otplacuje ratu.Jos da spomen tropske temp a zimi kisu i vjetar koji lomi kisobran auta te kupujaju u prolazu nekada i po 12 sati.Ko ne vjeruje neka proba

  3. #26928
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,018
    Thanks Thanks Given 
    3,953
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default

    morate vi sve to, samo kad pitas institucije dje vam je sve to sto treba da donesete, oni se zale na vas.
    samo objasni to da niste duzni da imate telefon i da zovete ljude pri dostavi. pg vise nije ul. slobode, njegoseva, hercegovacka i okolna naselja bb sa po par kuca.
    Last edited by goozica; 15-08-21 at 22:09.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  4. #26929
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by masaj View Post
    Vidi brate ja skoro 30 godina radim kao postar.zao mi je sto tvoja percepcija nije otisla dalje od tvog nosa.Zasto to pisem jer nemas predstavu koliki obim posla i rizik nosi posao kojim se bavim ja i ostale moje kolege gdje dod bile.Da bih ti priblizio tematiku samog posla i mozda natjerao da nekada ne pises nesto da bi samo pisao vec pisati sa cinjenicama.Mi konkretno nosimo preporuc.posiljke sudova,za kriv djela,javne izvrsiteljesudove za prekrsaje,prostorna planiranja,katastra,centra za socijalni rad,biro rada povratna pisma za konkurse sve tr posiljke idu licno i na potpis.Tu grave osig,wainner st.sava i ostala.Tako da u prosjeku svako od nas ima 70 min preporuka po citavom reonu.Tu su i prep iz ino kao i vrednosna pismaplus ebay i ali.A sta reci o racunima koji su konvertirani i neslozeni T.com,Epcg.Mtel.Telenor.Deponija za firma porezi kako za privatna lica za kuce i zemlju u prosjeku 2000kom po 1 postaru porezi za fizicka lica a sta reci za epcg gdje pojedine kuce imaju po4 i vise mjernih mjesta tako da kada uspijete da slozite jer se u suprotnom rasplinjavate vracate se u ulice po nekoliko puta vidite sta je zapravo patnja jer taman pomslite sjutra ide drugi udar a uvece vas ceka pola ulice koju ste vec prosli a nada je bila de ce te napasti drugi dio reona.Biracke spiskove ne napominjem i reklamni materijal,Sto se tice novca mozes li zamisliti koliku odgovornost i paznju zahtjeva podjela socijala ili penzija bolesnim i starim koji jedva cekaju da dobiju racun sto je pirije moguce kako bi rijesili moguc problem sa javnim ivrsiteljem sta za struju vodu smece neki telefon ili vjerovanjem kumu kome je bio zirant pa sada istom otplacuje ratu.Jos da spomen tropske temp a zimi kisu i vjetar koji lomi kisobran auta te kupujaju u prolazu nekada i po 12 sati.Ko ne vjeruje neka proba
    Svi smo mi placeni za posao koji radimo, niko ne radi dzabe... Isto tako nikome pare ne padaju sa neba, tako da za ono sto platim ocekujem da dobijem. Nemoj pogresno da me shvatis, vjerujem ja da vam je tezak posao ali to ne opravdava nikako 99.9% nemara koji je prisutan.

    Sent from my M2011K2G using Tapatalk

  5. #26930
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,847
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Brate lako je ispod klime uz kaficu u institucijama ima mali milion ljudi ponekad kada udjem u neku imam osjecaj da sam u undergroundu negdje na zapadu more ljudi koji imaju posao kada pitas neku informaciju nisam nadlezan setaju te od kancelarije do kancelarije izgubis 1 dan nekada zavrsis vecinom ne.Aparat je pregolem industrije nema a tamo gdje treba radna snaga nje nema jer se na taj nacin sdedi i otvara posao nekom u kancelariji.Prosta logika.

  6. #26931
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,018
    Thanks Thanks Given 
    3,953
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default

    a oprosti.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  7. #26932
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,847
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Konkretno mi reci na koji nemar tacno mislis mozda probam da ti pojasnim?

  8. #26933
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by masaj View Post
    Konkretno mi reci na koji nemar tacno mislis mozda probam da ti pojasnim?
    Da li je nemar da se posiljka uruci nakon 32 dana vozanja u autu?

    Sent from my M2011K2G using Tapatalk
    Last edited by smfilip; 15-08-21 at 22:19.

  9. #26934
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,847
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Prije svega pretpostavljam da jeposiljkaiz kine

  10. #26935
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Nije,a i da jeste,zar je bitno,posiljka adresirana kako treba,dodijeljen cg tracking broj, nakon isporuke ukucan,i imas sta vidjeti

    Sent from my M2011K2G using Tapatalk

  11. #26936
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,847
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Svi na forumu dobro znamo iza17 track.net.cainao globali zamene najbolja sto se tice poruzbina iz kine postal njinja.Do prije parafraziram shiping nije prelazio par eura ali kako zbog vecine nas zbog stalnih disputa kinezi su placali refund a posiljkew su doduse sa kasnjenjem uredno stizale sve do korone trazila se alternativa pa je nesto islo na holandsku postu nesto preko kazahstana pa preko Beograda.Mnogi ne znaju da prilikom konretne provjere tracinga destination cantry nije montenegro vec Srbija jer nas jos vide u zajednici tako da nekada prodje 20 do 1 mjesec dodje do nase poste koja lijepi naljepnice na njima zbog carine i naplate 1 eura,Ja konkretno ne radim u exprees posti ali tu dodje po 10 vreca punih koje treba ponovo zavesti po ulica sa novim trackom mislim da im je limit nisam siguran oko 70 posiljaka ali oni ne nose samo to vec i avon,cvijece bombonjere telegrame i hitna pisma za banke.35 dana u autu drzati pismo je suludo jer taj dostavljac ako je to napravio ili mu je ispalo a on nije znao gdje jer je duzan listu sa urucenim posiljkama i novcem da razduzi na kraju smjene sto vazi i za neurucene t.j da je vodi kao narednu.Steta je samo sto nam se suzavaju putevi za narucivanje sitnica np gearbesta geekbyinga,tinideala banggood o aliju necu ni da pricam i ostalih kineskih shopova jer zbog par eura kinez koji vrati novac nece da salje robu u mne

  12. #26937
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,543
    Thanks Thanks Given 
    242
    Thanks Thanks Received 
    521
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by masaj View Post
    Konkretno mi reci na koji nemar tacno mislis mozda probam da ti pojasnim?
    Evo objasni meni kako je moguce da nikad ne nadjem papiric o neuspjeloj dostavi na vratima stana ili u sanducetu u ulazu, iako je na svakoj mojoj posiljci napisana tacna adresa, sprat i broj stana?
    I na sanducetu i na vratima od stana pise ime, prezime i broj stana.

    I zasto ljudi koji rade na salteru u Posti kod Zeljeznicke pokusavaju da im uvale tudje pakete - ako kazem da su u posiljci knjige iz Velike Britanije to nije isto sto i odjeca sa Asosa? Dva puta sam morao curi da objasnjavam da to nije moj paket.
    A takvih "komicnih" situacija sa saltera u toj Posti ima koliko hoces.

    Niko u ovoj temi ne kuka na rad Poste zbog ljudi koji rade ili makar pokusavaju da ga rade kako treba, vec zbog onih drugih zbog koje sve odje boli glava.
    Paketi predju preko cijelog svijeta za nedjelju dana, a onda po 10+ dana sjede u famoznoj Posti 2 kod Zeljeznicke.

  13. #26938
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,847
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Znam da je nekada na posiljci bio i broj telefona tako sam bar ja kontaktirao stranku kako bi se kordinisali ako nije kod kuce i dogovorimo da li hoce licno ili kod nekog komsije sa kojim je dobar prijatelj.Ja bukvalno znam svaku svoju stranku kod vecine osjecam se slobodno kao u svojoj kuci i te adrese mi nisu problem jer mi je manja procedura da urucim paketic nego u nekom ulazu pisem izvjestaj.Po tome sta si napisao ispada da twe moj kolega nije ni trazio vec si ti po tracku vidio da je posiljka na 80000 i da je prispjela na dostavu,Cure ces morati sam edukovati meni to godine ne dozvoljavaju i nemam funkciju mogu samo dati dobronamjeran savjet ali izbjegavam jer to povredjuje sujetu neukih i to dozivljavaju kao kritiku sto meniposle predstavlja neugodnost
    Last edited by masaj; 15-08-21 at 23:00.

  14. #26939
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,543
    Thanks Thanks Given 
    242
    Thanks Thanks Received 
    521
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Ja sam toj curi dao moju licnu kartu i tracking broj po kojem je evidentirana na sajtu poste.
    Cura je otisla da donese paket i vratila se posle 5 minuta sa pogresnim paketom.
    Onda je otisla opet da potrazi paket i vratila se posle par minuta sa pitanjem "Jesam li ja siguran da to nije moj paket".
    Nakon sto sam joj ja detaljno objasnio da su u pitanju knjige i da su sigurno poslate u onom braon paketu (kao i 100 puta do tada) i da sigurno nijesu odjeca u crnoj kesi poslata sa Asosa.
    Nijesam siguran kakva edukacija treba da se takva osoba nauci da nadje paket koji odgovara imenu i prezimenu sa licne karte, kao i tracking broju posiljke, da ne pominjem i detaljan opis sadrzine i izgleda posiljke.

    A sto se tice papirica o neuspjeloj dostavi, ne morate ga nista popunjavati, sto se mene tice.
    Slobodno ga samo ubacite onako nepopunjenog u moje sanduce i znacu o cemu se radi, tako makar znam da mogu da odem u Postu 2 da ga pokupim, pa cu se tamo igrati detektiva sa salterskim radnicima dok ga ne pronadju.

  15. #26940
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Meni isto nikad ne ostavljaju ni papiric a kamoli posiljku, no vidim na tracking da je u postu il neuspjesna dostava, mada to mi se i u Srbiju desava, kuci sam al ne pozvoni no tamo makar papiric ostavi
    rm -rf /

  16. #26941
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    795
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Ja nema problema sa postarem. Mislim da se radi o pojedinacnim slucajevima i kao takve ih treba posmatrati i prijaviti kontroli.

  17. #26942
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,818
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Koliko treba ovima na Zeljeznikoj stanici da nesto ocarine u prosjeku? Evo nedelju dana mi pise da im je poslato na carinjenje bez promjena. Ispod 75e je iznos, a holster za pištolj je u pitanju.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  18. #26943
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Meni 11 dana trajalo, ali jos cekam odgovor unutrasnje kontrole

    Sent from my M2011K2G using Tapatalk

  19. The Following User Says Thank You to smfilip For This Useful Post:


  20. #26944
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    795
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Posle 90 dana pise da mi je posiljka sa Alija stigla u zemlju. Ja ne mogu da vjerujem..

  21. #26945
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    986
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Koliko treba ovima na Zeljeznikoj stanici da nesto ocarine u prosjeku? Evo nedelju dana mi pise da im je poslato na carinjenje bez promjena. Ispod 75e je iznos, a holster za pištolj je u pitanju.
    Danas dobio paket sa carine posle nesto malo manje od mjesec dana od kad je stigao kod njih....

    Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  22. #26946
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Tako i treba,jos mjesec bi drzao na carini kad svi dozvoljavate

    Sent from my M2011K2G using Tapatalk
    Last edited by smfilip; 18-08-21 at 09:15.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to smfilip For This Useful Post:


  24. #26947
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    @smfilip je 100% u pravu. ne pravi se pritisak i onda normalno da se tako odnose

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  25. #26948
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Jos jedna trgovina sa ebay-a prosla bez 1€ haraca, situacija kao i prosli put - neuspjela dostava koja je zaobisla Post Express na zelejznickoj i koja je proslijedjena gore na sprat
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  26. #26949
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    12 juna uzet nesto, i krenem da Ebay da trazim refund.
    Kad kaze ebay isteklo, pa kad prije? Sta je ovo?
    Htio sam prije mjesec, ali cini mi se da je pisalo da moram cekat min do 18 avgusta.

  27. #26950
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,067
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    426
    Thanked in
    232 Posts

    Default

    Refund mozes traziti do mjesec dana poslije estimated delivery, ili do mjesec dana ako nema estimated delivery.
    \\
    OFL•GIC

Page 1078 of 1179 FirstFirst ... 7857897810281068107410751076107710781079108010811082108811281178 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •