Page 1058 of 1179 FirstFirst ... 5855895810081048105410551056105710581059106010611062106811081158 ... LastLast
Results 26,426 to 26,450 of 29456

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #26426
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koktahn View Post
    Podjem u postu na zelj.stanicu jer mi nema posiljke vise od mjesec od kad je dosla u CG.
    Provjerise mi licnu i dadose mi kesicu. Bi mi odma nesto laka al ne zagledah dok ne sjedoh u auto. Otvorim kad unutra neka plastika koju nisam nikad porucivao. Ja se vratih da kazem da to nije moja poslijka nego nekog mog imenjaka sa drugom adresom i drugim br.telefona. Sad se pitam je li taj moj imenjak tako uzeo 6 posiljki od prosle god.koje mi nikad nisu urucene pa mu se omililo, jer niko ne provjerava adresu,br.tel. i slicno ??? Ako je tako stalna praksa ovih sa saltera onda je to bas ogroman propust i bezobrazluk.

    Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
    Ja sam imao sličnu situaciju prošle godine.
    Našao papirić na vratima da ima pošiljka za mene, znam šta je u pitanju - neke knjige iz Velike Britanije.
    Odem na šalter, dam curi papirić i ličnu kartu. Ode ona tamo pozadi, posle 5 minuta vraće se sa nekom kesom, pošiljka sa robom od asosa ili nečega sličnog.
    Ja joj odmah kažem to sigurno nije moje, knjige uvijek dolaze zapakovane u kartonskim kutijama a ne u kesama za robu.
    Ode ona opet da potraži, evo je posle par minuta sa pitanjem "Jeste li sigurni da ovo nije za vas?".
    Reko 100% siguran. A i ako je ta pošiljka za nekog mog imenjaka, poprilično sam siguran da se broj te pošiljke ne poklapa sa brojem na ovom mom papiriću.
    Te se ona vrati opet i evo je posle par minuta sa mojim knjigama, zapakovanim u kartonskim kutijama ko i svaki put.
    No treba uključit mozak pa potražiti pravi paket.

  2. #26427
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,751
    Thanks Thanks Received 
    4,524
    Thanked in
    2,397 Posts

    Default

    ^ Ko treba da ukljuci mozak?

    Ti si u konkretnom slucaju znao sta ocekujes i kako se to pakuje. Ne desava se to bas cesto. Nerijetko pojma nemas kako je prodavac zapakovao nesto i kako bi trebao da izgleda paket koji stize.

    Ti silni radnici u posti bi trebali da provjere koja je posiljka i za koga, ne treba vise od 2 minuta za valjanu provjeru 'tracking'-a i identiteta na osnovu licne karte.

    Nego ti koji rade su nesposobni i lijeni a kombinacija to dvoje dovodi do takvih i gorih stvari.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #26428
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    ^ Ko treba da ukljuci mozak?

    Ti si u konkretnom slucaju znao sta ocekujes i kako se to pakuje. Ne desava se to bas cesto. Nerijetko pojma nemas kako je prodavac zapakovao nesto i kako bi trebao da izgleda paket koji stize.

    Ti silni radnici u posti bi trebali da provjere koja je posiljka i za koga, ne treba vise od 2 minuta za valjanu provjeru 'tracking'-a i identiteta na osnovu licne karte.

    Nego ti koji rade su nesposobni i lijeni a kombinacija to dvoje dovodi do takvih i gorih stvari.
    Pa to i kažem - cura je bukvalno pokušavala da mi uruči paket koji definitvno nije moj i čiji se broj pošiljke ne poklapa sa onim na papiriću koji su oni meni ostavili.
    Sve i da nijesam znao koja je pošiljka i neka bude da je namjenjena za osobu čije je ime i prezime identično mojem i da smo iz istog grada - ako brojevi pošiljki nijesu isti, onda taj paket definitivno nije za mene.
    Umjesto da se organizuju da im je lakši posao, ona je provela 10 minuta kopajući tamo po paketima/kesama đe su "neuspjeli pokušaji uručenja" tražeći moju pošiljku i usput pokušavala da mi uvali tuđu pošiljku samo da me skine sa vrata.

  4. #26429
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ima li promjena?

    ja sam im pisala i dhl-u, danas ovako stoji
    Expected delivery
    May 18, 2021 - January 01, 1970





    i juce Processed at CINCINNATI HUB - USA
    Meni stoji da je u Beograd, tako da se nadam da ce bit kod mene sutra.
    Ima li gdje da se da negativna ocjena?

  5. #26430
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flyeagle View Post
    Meni stoji da je u Beograd, tako da se nadam da ce bit kod mene sutra.
    Ima li gdje da se da negativna ocjena?
    Evo i meni napustila sinsinati posle milion mailova i poruka.

    stici ce ti od njih za rivju o kupovini dan dva nakon preuzimanja
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #26431
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,155
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Koliko se sad cekaju posiljke sa aliexpresa? (Ove koje se nadju sa povoljnom postarinom)

    Послато са SM-G928F помоћу Тапатока

  7. #26432
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,751
    Thanks Thanks Received 
    4,524
    Thanked in
    2,397 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djuka_pv View Post
    Koliko se sad cekaju posiljke sa aliexpresa? (Ove koje se nadju sa povoljnom postarinom)

    Послато са SM-G928F помоћу Тапатока
    Precizan odgovor ti niko ne moze dat'.

    Racunaj oko mjesec ipo, do dva.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #26433
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,516
    Thanks Thanks Received 
    4,935
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Zadnja posiljka sa alija - poslato 24.06, juce urucena, ali prekjucerasnja poruka je bila:

    Delivery attempt failure,Other reasons

    Cainao posta
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  9. #26434
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,155
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Nisam odavno narucivao pa rekoh da peovjerim da ko od vas nije u skorije vrijeme porucivao...
    Ima li neka alternativa a da je provjeren sajt?

    (Ili prwporuka za djecije igracke, bebi garderobu i zanimacije)

    Послато са SM-G928F помоћу Тапатока

  10. #26435
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,516
    Thanks Thanks Received 
    4,935
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Da nije ko uzimao Data Frog retro konzole sa Aliexpressa? Interesuje me valja li se to uzimat, da ne uzimam ako je raspad koji se brzo kvari ili igrice ne rade kako treba.
    I uzeh konzolu.
    Da bi radila mora se imat lobodan HDMI i 2 USB porta (1 port je za napajanje HDMI-a, pa moze i punjac od telefona manje amperaze da zamjeni USB sa televizora).
    Sve je to fino, dodje bas gomila na SD kartici igrica ali.. Meni je skroz nepregledan, nema mogunosti trazenja igrica i laguje. Lag se vidi i tokom igranja - bezicni su dzojstici - osrednji kvalitet) i tokom igranja zna da zabudali i ne uradi sto treba. Vele u uputstvu da baterije mogu rijesiti taj problem.
    Skaliranje slike je OK (FHD TV), ne vide se artefakti ali je zbog toga sve mutnije, sto je logicno obzirom da je nativna rezolucija igrica niska.

    U svakom slucaju, prije nego se jos neko zaleti, nije ovo jos sve dobro. Jedino nostalgije radi.



    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  12. #26436
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,679
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Meni je crnje kad narucim neke elektricne diode za pecanje koje kostaju cirka 0.86 centi i moram da platim euro preko,
    inace narucim vise stvari kod jednog prodavca koju je inace kreten pa sve salje zasebno,
    sve kosta sitno, tipa od 0.89 do max dva eura
    I onda kad pocnu da stizu posiljke, dam za 10 posiljki koje kostaju tipa (10 -15 eura)+10 eura nasoj posti ili carini da ih ebem

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  13. #26437
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,751
    Thanks Thanks Received 
    4,524
    Thanked in
    2,397 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Meni je crnje kad narucim neke elektricne diode za pecanje koje kostaju cirka 0.86 centi i moram da platim euro preko,
    inace narucim vise stvari kod jednog prodavca koju je inace kreten pa sve salje zasebno,
    sve kosta sitno, tipa od 0.89 do max dva eura
    I onda kad pocnu da stizu posiljke, dam za 10 posiljki koje kostaju tipa (10 -15 eura)+10 eura nasoj posti ili carini da ih ebem

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Ako narucujem vise stvari od jednog prodavca UVIJEK naglasim da obavezno posalje sve zajedno, u jednom paketu.

    Mozda cekam par dana duze da se posalje ali sve stize zajedno.

    Ovo svakako vazi kad su bas te male vrijednosti u pitanju, za vece vrijednosti svakako je bolje da stvari idu posebno.

    Treba samo naglasit' prodavcu sto se zeli i to je to.

    Na Ali-ju recimo ima ono "Note to seller" jer cim nesto narucite kao da se otvori komunikacija sa njima gdje pise sto ste narucili i mozete da 'dopisete' bilo kakve instrukcije bilo da je u pitanju slanje svega zajedno, odvojeno, bolje pakovanje, mjenjanje cijene i sl.

    Na eBay to treba unaprijed da se dogovori sto se obicno zavrsi isti dan.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #26438
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by flyeagle View Post
    Meni stoji da je u Beograd, tako da se nadam da ce bit kod mene sutra.
    Ima li gdje da se da negativna ocjena?
    je li ti stiglo?
    nothing comes from violence and nothing ever could

  15. #26439
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,751
    Thanks Thanks Received 
    4,524
    Thanked in
    2,397 Posts

    Default

    Sto se AliExpress-a tice i mojeg iskustva u zadnjih par mjeseci...

    Ono sto sam narucivao u januaru i februaru stizalo je za nekih 35-40 dana.

    Dvije posiljke koje su narucene pocetkom marta su obije stigle krajem marta.

    Jednu narucih prije 15-20 dana i ocekujem je do kraja mjeseca a drugu narucih prije nedelju dana i kontam da ce stic' do sredine/kraja juna.


    Ali preko Ali-ja su uglavnom neke sitnice na koje naidjem a da je postarina ona "stara". Vecina stvari ima postarine skuplje od samih artikala i treba se samo presaltat' na eBay gdje je postarina dzabe ili je znatno prihvatljivija.
    Last edited by Fidel Castro; 14-05-21 at 15:21.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #26440
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,950
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,665
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    Ja do pošte, samo jedna pošiljka stigla i podigoh a na nju piše...

    "Na datoj adresi xxx, zatvoreno..
    Bez broja telefona"

    Zatvoreno je samo nedeljom i na ove praznike (kad ni oni ne rade) al dobro.

    Inace 08-21h je neko tu...


    Pitah za druga, kažu imaju tri posiljke....

    Neki prije mene isto se nešto prepirao....


    Nek su zdravo samo.

  17. #26441
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,751
    Thanks Thanks Received 
    4,524
    Thanked in
    2,397 Posts

    Default

    U katastrofalnom stanju su a navodno jer zbog manjka radnika uslijed korone.

    A nije da su bili znacajno bolji kad je bilo dosta vise radnika.

    Jel' to doslo do otpustanja ili je samo nekome korona dobro 'pala'? Pitam za druga...

    A koliko god je posta losa, carina i carinici su 100x gori. U svakom smislu.

    Najgori sljam sa kojim sam imao posla ovih 30 i kusur godina.

    Rasulo sistema a ne bi bilo lose vidjet' neke zvanicne podatke o trentnom broju zaposljenih i koliko se iz budzeta (nasih para) izdvaja za isplate takvima...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #26442
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    kakva crna posta, pitas ih koji je drugi nacin da im predas posiljku, a da ne cekas u redovima po 3 sata, kaze zena sa info broja da ce doci kurir da preuzme. dodje kurir i veli: a dje vam je adresnica? gdja ni rijeci o tome. inace se uzima u posti, sto nas vraca na one redove, a za onlajn adresnicu link ne radi.

    nego kad ja slah pismo sa trackingom, isto mi je zena rekla: ovako je najbolje jer mozete da pratite posiljku hahahahahhaa a status se mjesec dana nije pomjerio, nego sam cekala da mi se javi da je stiglo.
    samo neka su zdravo.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. #26443
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    U katastrofalnom stanju su a navodno jer zbog manjka radnika uslijed korone.

    A nije da su bili znacajno bolji kad je bilo dosta vise radnika.

    Jel' to doslo do otpustanja ili je samo nekome korona dobro 'pala'? Pitam za druga...

    A koliko god je posta losa, carina i carinici su 100x gori. U svakom smislu.

    Najgori sljam sa kojim sam imao posla ovih 30 i kusur godina.

    Rasulo sistema a ne bi bilo lose vidjet' neke zvanicne podatke o trentnom broju zaposljenih i koliko se iz budzeta (nasih para) izdvaja za isplate takvima...
    ako im je manjak radnika, to je zbog ugovora o djelu.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. #26444
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,751
    Thanks Thanks Received 
    4,524
    Thanked in
    2,397 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ako im je manjak radnika, to je zbog ugovora o djelu.
    Ne razumijem se niti me mnogo zanimalo kad su se pravdali.

    Klasicni ping-pong gdje Uprava Carina (najgori sljam koji postoji) sve svaljuje na postu a Posta CG (sljam) kaze da ne moze sve da postigne jer nemaju dovoljno radnika.

    A ja kad odem u postu koja u Baru nije bas mala i ima gomilu 'pultova', od svih njih obicno rade DVA. Na ostalima nema nikog ili su neke jako zauzete koleginice koje obicno pricaju na telefon ili kucaju neke gluposti na kompu.

    U posti mogu da budu dvoje, jedan sa svake strane (nije vise pultova radilo ni prije korone, da se razumijemo) a ispred, u hodniku standardna masa ljudi gdje se ne zna ko je iza koga nego guranje ko je najjaci ili ko se pravi ljudi.

    I taj red nerijetko ide kroz kompletan hodnik do ispred poste (na otvoreno) a navodno su bitne mjere i odrzavanje distance.

    A za samim pultovima ne znas ni na koji da ides ni dje se sto zavrsava. Nidje nista ne pise niti mozes ikog da pitas. I taman kad mislis da znas gdje je sto, sledeci put kad odes izmjene radnike i samim tim dje sto mozes da zavrsis.

    A radnice su zaista visokokvalifikovane. Ja neke i licno poznajem ali ruku na srce - vidi se da su tesko i osnovnu skolu zavrsile. Nije ni "kontroler" mnogo bolja i strucnija od ostalih.

    Jako jako tuzno sve u svemu.

    A sto se carine tice... bolje da ne pisem.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #26445
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,001
    Thanks Thanks Given 
    3,947
    Thanks Thanks Received 
    6,494
    Thanked in
    3,100 Posts

    Default

    tako su fabrike propale.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  22. #26446
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,751
    Thanks Thanks Received 
    4,524
    Thanked in
    2,397 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    tako su fabrike propale.
    Fabrike su sistemski unistavane, sa ciljem.

    Ovo je rasulo koje ce nastavit' da "funkcionise" makar ga svi mi drzali na aparatima, finansirajuci sav taj sljam iz naseg dzepa.

    Nego ajde da ne idem u politicke vode, ionako mi je zabranjeno terapijom.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #26447
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Moje "najljepše" iskustvom sa carinom je bilo kad je carinik otvorio moj paket u kome je bio sat (kao i prateća faktura od prodavnice od koje sam ga kupio na eBay-u).
    Onda je otišao na net da izgugla koliko taj sat košta, potpuno zanemario cijenu na fakturi i htio da ga oporezuje po 3 puta većoj cijeni koju je našao na nekom preskupom (i pogrešnom) sajtu.
    Nakon 2 dana mog (i Fedexovog) prepucavanja preko mejlova sa njim i slanja fakture od Paypala, fakture sa eBaya, linka i screenshota aukcije sa eBaya, tek onda je taj carinik odlučio da je sat ipak plaćen po fakturi koja je došla uz njega i pustio ga kroz carinu.

  24. #26448
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Stigao mi konacno paket sa DHL-A, aj fala bogu.

  25. #26449
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,751
    Thanks Thanks Received 
    4,524
    Thanked in
    2,397 Posts

    Default

    Posto sam digao toliku prasinu, cak danas me zvala gospodja iz poste, V.V. (necemo puna imena, za sad) da mi objasni situaciji, tj. da pravda postu a krivi carinike (vec pominjah "ping-pong" koji mi je laksativ).

    Po njenim rijecima carinik I.O. je jedini koji trenutno radi u Posti Carinjenja. Da, od stotine carinika koji su zaposljeni u Upravi Carina, JEDAN carinik je zaduzen za pregled, carinjenje i ostale radnje vezano za posiljke koje se "zadrze". To je navodno zbog korone a inace ih ima cak TRI.

    Sa gospodinom I.O. sam imao vise neprijatnih susreta, od momenta kad mi je na "ti" sa nepoznatog Viber broja trazio licne dokumente, preko histerisanja u samoj posti gdje mentalne poremacaje ne moze da zadrzi za sebe pa do daljih problema gdje je na licnu ravan sveo svaku posiljku koja dolazi na moje ime te poceo da ih zadrzava bez ikakvog razloga. Tako je bilo i sa proslom gdje je ukupno bilo 3 razlicita artikla, ukupne vrijednosti 30 eura a carinik je zadrzao pod izgovorom da je u pitanju "veca kolicina". Svakako da ni on sam ne zna sto je htio rec', tj. nije sposoban ni da izmisli valjan razlog vec lupa iz to malo mozga sto ima. Tako je lupao i u posti kad je zakon tumacio na najnakardniji nacin moguci gdje je npr. "slanje od strane fizickog lica iz inostranstva" po njegovom tumacenju zapravo "licno unosenje ispod miske" i sl. Ima problem sa razdvajanjem profesionalnog (iako ona nema pojma sta je profesionalizam) od licnog i izgleda da se problem nece zavrsit' na lijep nacin jer on nastavlja da zloupotrebljava svoju poziciju a ja polako gubim zivce sa nasim raspalim sistemom zalbi, pravnim sistemom i sl.

    Po informacijama koje sam dobio, carnik je duzan da posalje telegram svakom korisniku kojem se posiljka zadrzi od strane tog carinika. Mnogi znaju da je tako i bilo do skoro iako je telegram presmijesna opcija ali zvanicno je jedina opcija i druga/bolja ne postoji. Ipak, sada ni ti telegrami ne stizu jer navodno carinik nema kad da ih salje sto je truba od razloga.

    Inace po rijecima vise radnika iz poste doticni carinik (kao i oni drugi koji trenutno nista i ne rade) u posti se vrsi tortura gdje se carinici deru na zaposljene iz poste, ne dozvoljavaju nikakav vid komunikacije itd. Da li je ovo dramatizacija konkretnih zaposljenih (moja nije) ili je stvarno tako ne znam ali znam da makar nekoliko radnika iz poste cita ovo pa bi ih zamolio da nesto preduzmu povodom ovog umjesto sto cute i trpe. Jer ako je tako onda trpe kao pizde a ako nije onda lazu kao pascad.

    Mogao bi o ovome mnogo duze ali vjerujem da je dovoljno, za sad. Opsirnije ce mozda ici u medije ili u tuzbi i sudnici.

    Inace informativno... u Posti CG ima preko 1000 zaposljenih, ima blizu 200 ljudi zaposljenih u upravi i nekih 40+ direktora.

    Stanje u carini ne znam jer je 'tajnije' ali mislim da je jos gore s' obzirom na potrebe i obim posla.

    Banana drzava. Banana sistem. Banana drzavni aparat. Banana institucije.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  26. The Following 5 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  27. #26450
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,112
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Posto sam digao toliku prasinu, cak danas me zvala gospodja iz poste, V.V. (necemo puna imena, za sad) da mi objasni situaciji, tj. da pravda postu a krivi carinike (vec pominjah "ping-pong" koji mi je laksativ).

    Po njenim rijecima carinik I.O. je jedini koji trenutno radi u Posti Carinjenja. Da, od stotine carinika koji su zaposljeni u Upravi Carina, JEDAN carinik je zaduzen za pregled, carinjenje i ostale radnje vezano za posiljke koje se "zadrze". To je navodno zbog korone a inace ih ima cak TRI.

    Sa gospodinom I.O. sam imao vise neprijatnih susreta, od momenta kad mi je na "ti" sa nepoznatog Viber broja trazio licne dokumente, preko histerisanja u samoj posti gdje mentalne poremacaje ne moze da zadrzi za sebe pa do daljih problema gdje je na licnu ravan sveo svaku posiljku koja dolazi na moje ime te poceo da ih zadrzava bez ikakvog razloga. Tako je bilo i sa proslom gdje je ukupno bilo 3 razlicita artikla, ukupne vrijednosti 30 eura a carinik je zadrzao pod izgovorom da je u pitanju "veca kolicina". Svakako da ni on sam ne zna sto je htio rec', tj. nije sposoban ni da izmisli valjan razlog vec lupa iz to malo mozga sto ima. Tako je lupao i u posti kad je zakon tumacio na najnakardniji nacin moguci gdje je npr. "slanje od strane fizickog lica iz inostranstva" po njegovom tumacenju zapravo "licno unosenje ispod miske" i sl. Ima problem sa razdvajanjem profesionalnog (iako ona nema pojma sta je profesionalizam) od licnog i izgleda da se problem nece zavrsit' na lijep nacin jer on nastavlja da zloupotrebljava svoju poziciju a ja polako gubim zivce sa nasim raspalim sistemom zalbi, pravnim sistemom i sl.

    Po informacijama koje sam dobio, carnik je duzan da posalje telegram svakom korisniku kojem se posiljka zadrzi od strane tog carinika. Mnogi znaju da je tako i bilo do skoro iako je telegram presmijesna opcija ali zvanicno je jedina opcija i druga/bolja ne postoji. Ipak, sada ni ti telegrami ne stizu jer navodno carinik nema kad da ih salje sto je truba od razloga.

    Inace po rijecima vise radnika iz poste doticni carinik (kao i oni drugi koji trenutno nista i ne rade) u posti se vrsi tortura gdje se carinici deru na zaposljene iz poste, ne dozvoljavaju nikakav vid komunikacije itd. Da li je ovo dramatizacija konkretnih zaposljenih (moja nije) ili je stvarno tako ne znam ali znam da makar nekoliko radnika iz poste cita ovo pa bi ih zamolio da nesto preduzmu povodom ovog umjesto sto cute i trpe. Jer ako je tako onda trpe kao pizde a ako nije onda lazu kao pascad.

    Mogao bi o ovome mnogo duze ali vjerujem da je dovoljno, za sad. Opsirnije ce mozda ici u medije ili u tuzbi i sudnici.

    Inace informativno... u Posti CG ima preko 1000 zaposljenih, ima blizu 200 ljudi zaposljenih u upravi i nekih 40+ direktora.

    Stanje u carini ne znam jer je 'tajnije' ali mislim da je jos gore s' obzirom na potrebe i obim posla.

    Banana drzava. Banana sistem. Banana drzavni aparat. Banana institucije.
    Ajde sad.. pod ovaj post CDM Nacijo. Da se "prebrojimo" Da vidimo koliko još ima ovakvih slučajeva? Pa da nešto uradimo PO OVOM PITANJU! Ovo se tiče SVIH nas. A ne - da ispada da su samo pojedinci. "Umislili" A oni sa druge strani "Fini" I čudom se čude - kako je do ovoga došlo?! Ajde. Mora da nas ima više od DVA.

    Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
    Using Tapatalk

Page 1058 of 1179 FirstFirst ... 5855895810081048105410551056105710581059106010611062106811081158 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •