Page 797 of 1179 FirstFirst ... 297697747787793794795796797798799800801807847897 ... LastLast
Results 19,901 to 19,925 of 29473

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #19901
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Baka jel shvatas da je to poklon?
    Ko carini poklon i to robu? Ajde da je poslao auto ili televizor nego trenerku i poslao preko njihove poste gdje su isti ti radnici u posti stavili deklaraciju (ili kako se to zove) da se radi o poklonu. Dakle svaka posta svijeta ima taj gift a nasa uzvisena posta-carina-drzava to ne poznaje?
    Dalje ja i dalje ne shvatam kako bih npr da podjem u kanadu ili ameriku i zaboravim npr telefon ili patike ili prsten i to oce da mi posalju postom jer drugacije ne mogu da ga vrate, nasa carina otvori paket jer je unitra tel i trazi da platim pdv i carinu jer poslato iz pizdića?
    I ovo zaboravih da recem, pretprosle godine ja u frankfurtu u hotel deset dana i narucim koznu jaknu sa sajta cini mi se sa ebaya da dodje na adresu hotela i jakna kosta 500€ okruglo i kad je ista stigla nikakvu dazbinu nisam platio cak ni dodatnih 4e. Inace je jakna dosla iz svajcarske (nije eu) za dva dana i koliko je pisalo na sajtu toliko sam platio bez ikakvih pdv spedicije za “proizvod zivotinjskog porijekla” zasta mi je istu tu jaknu u cg trebalo 500+transport dhl od 15€ pa na te dvije cijene mi udare carinu i povrh toga pdv i ispade me jakna 650€ s tim sto su mi tada ovdje rekli da posto se radi o koznoj jakni mogao da platim spediterske usluge jer je proizvod od zivotinjskog potijekla ja odustanem od jakne i kad sam posao u njemacku narucim istu i platim samo onoliko koliko pise na sajt
    A nigdje pdv nigdje carine itd a vele da nam je zakon kao u eu
    Znaci neko je lud ovdje sad ko ne znam


    Poslato sa ajfončeta telefončeta
    shvatam ja da je poklon,ali to ne interesuje niti treba da interesuje carinu,postoji ugovor o poklonu,ali to je vec nesto drugo,a siguran sam da ga ti nemas,roba je roba pa sve i sam sebi da je saljes. Druga stvar, deklaraciju ne stavljaju i ne popunjaju radnici u posti. To gift cekira svaki kinez isto kao i taj ko tebi salje poklon. E sad, mozes ti da navodis primjera koliko hoces,isto kao i ja, to ne mijenja stvar da postoji ZAKON, i ja ti odgovorno tvrdim da slican zakon postoji u EU,i u svakoj drzavi van EU, razlikuju se samo detalji. Ako ti se ne svidja zakon kod nas (kao sto se ne svidja ni meni),postoje nacini na koji se zakoni mijenjaju,ali posto vecini ljudi odgovara taj zakon,i glasaju za one koji ga donose, ko smo mi da ovde palamudimo? Nista ne mozemo promjeniti, ja samo tumacim konkretnu situaciju- opet kazem-ne znaci da meni odgovara,ali zakonski je tako regulisano i ne treba da krivimo za to ljude koji rade svoj posao (i ako je vecina neskolovana stoka).

  2. #19902
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default ++ Informacije o internet kupovini

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Jeste zakon kao u EU, ali mi nismo.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Ja ipak mislim da je zakon isti samo sto je prepisan i usvojen bez ikakvog podzakonskog akta, člana ili pravilnika koji će tačno da utvrdi za šta se ne placa pdv i carina itd
    Sta je roba za komercijalu dva ili tri i vise proizvoda, sta je odjevni predmet, sta je za licnu upotrebu sta za komercijalnu itd, koliko jedna osoba moze u toku mjesec dana da naruci necega itd

  3. #19903
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Manje više sam na to i mislio.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  4. #19904
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Ja ipak mislim da je zakon isti samo sto je prepisan i usvojen bez ikakvog podzakonskog akta, člana ili pravilnika koji će tačno da utvrdi za šta se ne placa pdv i carina itd
    Sta je roba za komercijalu dva ili tri i vise proizvoda, sta je odjevni predmet, sta je za licnu upotrebu sta za komercijalnu itd, koliko jedna osoba moze u toku mjesec dana da naruci necega itd
    to je otprilike tacno,ali za konkretan slucaj koji se potencira- poklon- zakon je jasno definisan, na koji nacin se dokazuje,kako se vrsi oslobadjanje i slicno...
    takodje, vrijednost iznad koje se carini roba je jasno utvrdjena
    procedura uvoza i obracuna dazbina takodje

    e sad,ovo koliko u mjesec dana i nije definisano (srecom),vec je prepusteno zdravom razumu carinika

  5. #19905
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Nije bitno jesu li oni upoznati sa dogovorima sa Kinezima ili ne, Kinez ce sam da stavi cijenu koja njemu odgovara (dogovorio se ti sa njime ili ne).
    Odlično !! i onda naš carinik radi svoj posao i utvrdi pravu cijenu
    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Drugo ne mozemo mi da se poredimo sa EU ni po cemu, niti da primjenjujemo njihova pravila i zakone ovdje
    Pa što onda uopšte tražiš Evropski standard ? Ameri imaju fin izraz za našu ljubav prema EU standardu - Cherrypicking
    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Cinjenica je da glume inspektore, detektive i sl. i jure i maltretiraju narod za tu smijuriju sto uvozi, a veliki prolaze bez centa poreza. Sto ne podignu prag za PDV/carinu na 1000 ili barem 600 i nesto EUR kao sto je u Australiji, pa da moze coek da kupi sebi potrepstine za kucu po normalnim cijenama, a sve preko toga oporezuju PDV-om i carinom, a ne da tjeraju narod da kupuje po lokalnim drakonskim cijenama.
    Mi smo na Evropskom kontinentu, a na Evropskom kontinentu je standard 20 €
    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Pravna drzava se ne gradi od kraja tako sto ces da juris sirotinju i da im uzimas koru hljeba, a na drugoj strani ce neko da otima iz zemlje desetine milijardi eura na svoje inostrane racune i da prolazi bez sankcija.
    svugdje se prvo išlo preko "sirotinje"
    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    I da dodamo na to da je onaj cuveni 1 EUR sto naplacuju za carinski pregled (naplacuju to sto provuku paket kroz skener i sto potrose 2 centa goriva za isporuku na adresu) cisto uzimanje necega sto im ne pripada. Svuda u razvijenom svijetu se naplacuje carina/PDV/spedicija, a trosak same obrade paketa i isporuke na adresu je ukljucen u postarinu. Sto bi rekao prosjecni Amerikanac/Njemac/Englez da im uvedu euro za fiktivnu obradu paketa/carinski pregled, vjerovatno bi taj genije koji se toga sjetio letio sa posla, a mozda i isao u zatvor za otimacinu.
    U dosta zemalja pošta naplaćuje dostavu paketa tj. carinsku obradu
    Last edited by Rakun; 04-06-18 at 22:59.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #19906
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    S tim da po svijetu vjerovatno ne otvaraju nego koriste skener ili neki detektor kako bi provjerili da nisi unutra spakovao oružje, drogu ili sl nedozvoljene stvari
    Znači to je tvoje mišljenje

    Baš me interesuje kako skener razlikuje koku od silica gela
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #19907
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Sto bi za onu tvrdnju od 20e i EU?

    Samo guras neku tesku pricu a onda kad izvalis glupost ili laz iskuliras i vatas se za drugu granu.

    E moj Rakune...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #19908
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,242
    Thanks Thanks Given 
    435
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

  9. #19909
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Znači to je tvoje mišljenje

    Baš me interesuje kako skener razlikuje koku od silica gela
    Pitaj one na Ilino brdo kad krenu da ti pištavcem skeniraju auto

  10. #19910
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Promašio sam poštanski kod kad sam naručivao nešto za motocikl iz Engleske

    Umjesto 85310 Budva

    Stavio sam
    81350
    Budva.

    Koje su šanse da “zaluta”?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #19911
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Pa što znam, viđećeš po trekingu. Poslaće ga ili u Arizonu ili u Cg . Zavisi kako ide geografija tome koji popunjava adresu. Što se nisi obratio prodavcu čim si vidio grešku? Ili je bilo kasno već?

  12. #19912
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    sticice ti bez problema,dok god su grad i drzava dobro navedeni...

  13. #19913
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,051
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    I opet kad se pominje kontrola onda meni kao laiku na pamet pada sistem gdje se provjerava sta se uvozi i da li je to prvo shodno zakonu drzave a onda da li predstavlja kakvu opasnost po zdravlje, okolinu i sl.

    Medjutim ko kod nas vrsi tu konrolu? Vjerujem da to ne postoji.

    Kao rezultat se javlja da se neki klipan sa osnovnom skolom pita i kad nesto ne zna cemu sluzi.. to uvrsti u "zabranjen uvoz" kategoriju i to je to.

    Tako se ne rade stvari te stoga ne mogu ni da podrzim taj nacin "kontrole uvoza".
    Dopunio bih tvoj stav:

    Uvoz suplemenata preko interneta

    Shodno članu 63 Zakona o bezbjednosti hrane, suplement ili dodatak ishrani je hrana čija je svrha dopuna uobičajene ishrane, a koji predstavlja koncentrovani izvor hranljivih materija ili druge materije prehrambenog ili fiziološkog dejstva, pojedinačno ili u kombinaciji, koji se stavlja na tržište u doziranom obliku (kapsule, pastile, tablete, pilule, vrećice praha, ampule tečnosti, bočice na kapaljku i drugim sličnim oblicima za tečnost i prah za korišćenje u odmjerenim malim količinama).
    Suplementi nijesu lijekovi. Sastojci u suplementima nemaju medicinska svojstva i zabranjeno je da suplementi imaju svojstva prevencije, liječenja ili izlječenja bolesti ljudi i upućivati na takva svojstva.
    1. Naručivanje suplemenata preko interneta (online)
    Posebno treba biti obazriv kada se naručuju suplementi preko interneta. Proizvod može da sadrži medicinske supstance koje predstavljaju rizik po zdravlje. Odgovornost je kupca da zna da li se naručeni proizvod svrstava kao suplement ili lijek. Ako je naručeni proizvod lijek za ljudsku upotrebu, primjenjuju se posebni propisi iz te oblasti.
    2. Uvozna ograničenja
    Kada se preko interneta naručuje suplement za ličnu ili porodičnu upotrebu, ne primjenjuju se uvozna ograničenja (nije potrebno uvjerenje o bezbjednosti hrane koje izdaje sanitarni inspektor) koja bi se inače primjenjivala da je u pitanju uvoz robe komercijalne prirode.
    U tom smislu, robom nekomercijalne prirode se smatra roba, za koju se stavljanje u slobodan promet traži povremeno i koji po vrsti i količini (npr. Neocell, Super Collagen + C, Type 1 & 3, 6,000 mg, 250 Tablets, koristi se za bolji kvalitet kose i noktiju, a uzima se 3x2 tablete) ukazuje na to, da je namijenjen za ličnu ili porodičnu upotrebu primaoca.
    Pored navedenog, treba znati i da postoji lista zabranjenih supstanci propisana međunarodnim standardima (konkretno, Svjetske antidoping agencije), koji su obavezujući i za Crnu Goru. Npr., ako suplementi sadrže doping supstance, kao što su anabolici ili stimulansi rasta ili opojne droge, uvoz suplementa je zabranjen. Takođe, suplementi mogu da sadrže i sastojke od određenih ugroženih biljnih i životinjskih vrsta, čiji uvoz je takođe zabranjen ili ograničen.
    Identifikacija robe, u smislu dokumentarne kontrole (to je upoređivanje trgovačkog opisa robe u carinskoj deklaraciji sa pratećom dokumentacijom), nadležnost je carinskog organa.
    3. Vrijednost robe
    Skraćeni carinski postupak stavljanja robe u slobodan promet se sprovodi na Aerodromu Golubovci.
    Obračun carinskog duga je već poznat svima (do 75 eur, bez PDV; od 75 do 150 eur, obračunava se PDV; preko 150 eur, obračunava se carina i PDV).
    4. Carina
    Carinska stopa obračunava se po standardnoj proceduri. Za robu porijeklom iz SAD, carinska stopa je 10%.
    5. PDV
    Prilikom uvoza suplemenata, plaćaš PDV po sniženoj stopi od 7%.



  14. #19914
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Oće li mi ko reć što je tolika pomama za otrovima zvanim suplementi?

  15. #19915
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,171
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by refan View Post
    4. [/B]Carina
    Carinska stopa obračunava se po standardnoj proceduri. Za robu porijeklom iz SAD, carinska stopa je 10%.
    5. PDV
    Prilikom uvoza suplemenata, plaćaš PDV po sniženoj stopi od 7%.
    Ajde za ove dvije stavke

    Carina je 10% ne samo za suplemente iz USA nego iz citavog svijeta sem za suplemente proizvedene u EU i eventualno suplemente proizvedene u neke drzave sa kojima CG ima neke ugovore-dogovore ili kako god..

    PDV na suplemente je 21% nije 7%

  16. #19916
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,068
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Oće li mi ko reć što je tolika pomama za otrovima zvanim suplementi?
    To sam se ja pitao za parfeme.
    \\
    OFL•GIC

  17. #19917
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    A ja za parfeme opet mogu da shvatim ali za ovr djavole nikako

  18. #19918
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Ne mogu oni trenirat bez dopinga,nemoj se Metz naljutit,morao sam
    ...

  19. #19919
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Meni nikako da neko odgovori na ono za jaknu

    Kozna jakna cijena joj je bila 500€ kupljena na internetu i dosla je iz svajcarske. Istu sam kupio kad sam bio u njemacku i narucio je na hotel u kome sam odsjeo. Ovdje me ta jakna sa nekakvom dhl postom carinom i pdv kostala nesto izmedju 650-700€ i ja odustanem od iste, a jos mi je jedan “brav” rekao da ce je špedicija tretirat možda kao životinjski proizvod pa ce mi spedicija bit minimum 50-60€.
    Sad mi nije jasno zasto sam u njemacku platio jaknu koliko pise na sajtu 500€ + posta troskovi koji su bili oko 17€ a u cg dazbine =cijena. A imamo kako vele pojedini EU zakone. Dalje svajcarska nije u uniji pa mi nike jasno to. A bilo je npr isto stvari koje sam uzeo npr iz londona bratu dzoistik za soni 45€ snizenje je bilo, majki nekakav dzemper oko 80€ i kaput 150€ i jos nekakvih dzidza midza do 1000€ sam istovario taj put i nigdje ni jedne dazbine nije bilo sem transport koji nije bio skuplji od 17€(za jaknu).


    Poslato sa ajfončeta telefončeta

  20. #19920
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    evo postavio je neko gore zakone iz EU sa iznosima, nemam pojma da li je i kako to proslo bez dazbina, ali se jasno vidi koji su limiti, i u par zemalja EU igrom slucaja znam da vaze

  21. #19921
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Meni nikako da neko odgovori na ono za jaknu

    Kozna jakna cijena joj je bila 500€ kupljena na internetu i dosla je iz svajcarske. Istu sam kupio kad sam bio u njemacku i narucio je na hotel u kome sam odsjeo. Ovdje me ta jakna sa nekakvom dhl postom carinom i pdv kostala nesto izmedju 650-700€ i ja odustanem od iste, a jos mi je jedan “brav” rekao da ce je špedicija tretirat možda kao životinjski proizvod pa ce mi spedicija bit minimum 50-60€.
    Sad mi nije jasno zasto sam u njemacku platio jaknu koliko pise na sajtu 500€ + posta troskovi koji su bili oko 17€ a u cg dazbine =cijena. A imamo kako vele pojedini EU zakone. Dalje svajcarska nije u uniji pa mi nike jasno to. A bilo je npr isto stvari koje sam uzeo npr iz londona bratu dzoistik za soni 45€ snizenje je bilo, majki nekakav dzemper oko 80€ i kaput 150€ i jos nekakvih dzidza midza do 1000€ sam istovario taj put i nigdje ni jedne dazbine nije bilo sem transport koji nije bio skuplji od 17€(za jaknu).


    Poslato sa ajfončeta telefončeta
    Jednostavno, to je zato sto si ti fizicko lice koje uzima robu za licnu upotrebu, a pored toga svaka od EU zemalja ima svoje zakone kao i ugovore sa drugim EU zemljama, i ti zakoni i ugovori imaju prvenstvo u odnosu na EU zakone, iako oni javno pricaju jednu pricu - u sustini je prica potpuno druga. Podji do Njemacke pa da vidis da su u trgovinama vecinom njemacki proizvodi - otvoreno trziste ali uz zakone zastite domaceg trzista i gradjana Njemacke (a nama ovdje prosipaju suplju pricu da ne moze da se utice na trziste i da se stiti domaca privreda i stanovnistvo, jer bi to uticalo na otvoreno trziste i ne bi bilo ravnopravnosti onda - u sustini ne bi to odgovaralo uvoznom lobiju koji uzima od nas ono sto im ne pripada).

    Kao sto rece coek gore mi hocemo EU zakone (ko to hoce EU zakone, floskula koju odje prosipaju kad god uvode neki novi namet, ili nesto stetno po CG gradjane, a onda to opravdavaju EU zakonima). Kad smo vec kod tog izraza "cherrypicking", svaka normalna zemlja ce naravno da uzme iz zakona ono sto valja, a ne sve/ili samo ono lose, ali kod nas uzmu ono najgore, izbace ono sto bi donijelo bolji zivot gradjanima, i onda pravdaju katastrofalno stanje time da to tako mora jer su to EU zakoni i reforme propisali.

  22. #19922
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    u potpunosti se slazem da drzava "trci pred rudu" (ali samo kad joj to odgovara),ali carinici,spediteri i slicni 'radnici' nisu krivi nista za to, mene samo nervira kad neko pljuje po njima, kao da su oni krivi sto rade svoj posao. a niko da se pobuni kad se usvajaju zakoni koji to donose

  23. #19923
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,068
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ne mogu oni trenirat bez dopinga,nemoj se Metz naljutit,morao sam
    Kako je suplement doping?
    \\
    OFL•GIC

  24. #19924
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,042
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Tile ne zayebaj.
    ...

  25. #19925
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,171
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ne mogu oni trenirat bez dopinga,nemoj se Metz naljutit,morao sam
    Brate ja svakako ne treniram nista ali svaku noć 500mg Magnezijuma popijem prije spavanja i spavam kao jagnje i preko dana zbog nekih zdravstvenih problemčića još nekolike vrste znači razvaljujem se od suplemenata

    Izvinjavam se na off neću više da ne kvarim temu..

Page 797 of 1179 FirstFirst ... 297697747787793794795796797798799800801807847897 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •