Page 1059 of 1179 FirstFirst ... 5955995910091049105510561057105810591060106110621063106911091159 ... LastLast
Results 26,451 to 26,475 of 29460

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #26451
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    A ovako odgovara Uprava Carina... onaj robot na AliExpress-u je korisniji od ovih parazitskih neradnika...




    Ono kad te sramota da se potpises jer znas da si gnjida trula.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #26452
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,544
    Thanks Thanks Given 
    242
    Thanks Thanks Received 
    522
    Thanked in
    312 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Posto sam digao toliku prasinu, cak danas me zvala gospodja iz poste, V.V. (necemo puna imena, za sad) da mi objasni situaciji, tj. da pravda postu a krivi carinike (vec pominjah "ping-pong" koji mi je laksativ).

    Po njenim rijecima carinik I.O. je jedini koji trenutno radi u Posti Carinjenja. Da, od stotine carinika koji su zaposljeni u Upravi Carina, JEDAN carinik je zaduzen za pregled, carinjenje i ostale radnje vezano za posiljke koje se "zadrze". To je navodno zbog korone a inace ih ima cak TRI.

    Sa gospodinom I.O. sam imao vise neprijatnih susreta, od momenta kad mi je na "ti" sa nepoznatog Viber broja trazio licne dokumente, preko histerisanja u samoj posti gdje mentalne poremacaje ne moze da zadrzi za sebe pa do daljih problema gdje je na licnu ravan sveo svaku posiljku koja dolazi na moje ime te poceo da ih zadrzava bez ikakvog razloga. Tako je bilo i sa proslom gdje je ukupno bilo 3 razlicita artikla, ukupne vrijednosti 30 eura a carinik je zadrzao pod izgovorom da je u pitanju "veca kolicina". Svakako da ni on sam ne zna sto je htio rec', tj. nije sposoban ni da izmisli valjan razlog vec lupa iz to malo mozga sto ima. Tako je lupao i u posti kad je zakon tumacio na najnakardniji nacin moguci gdje je npr. "slanje od strane fizickog lica iz inostranstva" po njegovom tumacenju zapravo "licno unosenje ispod miske" i sl. Ima problem sa razdvajanjem profesionalnog (iako ona nema pojma sta je profesionalizam) od licnog i izgleda da se problem nece zavrsit' na lijep nacin jer on nastavlja da zloupotrebljava svoju poziciju a ja polako gubim zivce sa nasim raspalim sistemom zalbi, pravnim sistemom i sl.

    Po informacijama koje sam dobio, carnik je duzan da posalje telegram svakom korisniku kojem se posiljka zadrzi od strane tog carinika. Mnogi znaju da je tako i bilo do skoro iako je telegram presmijesna opcija ali zvanicno je jedina opcija i druga/bolja ne postoji. Ipak, sada ni ti telegrami ne stizu jer navodno carinik nema kad da ih salje sto je truba od razloga.

    Inace po rijecima vise radnika iz poste doticni carinik (kao i oni drugi koji trenutno nista i ne rade) u posti se vrsi tortura gdje se carinici deru na zaposljene iz poste, ne dozvoljavaju nikakav vid komunikacije itd. Da li je ovo dramatizacija konkretnih zaposljenih (moja nije) ili je stvarno tako ne znam ali znam da makar nekoliko radnika iz poste cita ovo pa bi ih zamolio da nesto preduzmu povodom ovog umjesto sto cute i trpe. Jer ako je tako onda trpe kao pizde a ako nije onda lazu kao pascad.

    Mogao bi o ovome mnogo duze ali vjerujem da je dovoljno, za sad. Opsirnije ce mozda ici u medije ili u tuzbi i sudnici.

    Inace informativno... u Posti CG ima preko 1000 zaposljenih, ima blizu 200 ljudi zaposljenih u upravi i nekih 40+ direktora.

    Stanje u carini ne znam jer je 'tajnije' ali mislim da je jos gore s' obzirom na potrebe i obim posla.

    Banana drzava. Banana sistem. Banana drzavni aparat. Banana institucije.
    Ja znam da je bilo nekoliko carinika koji su zivot zagorcavali ljudima iz ovih spedicija poput Fedexa, UPS-a i slicnih.
    Ne vjerujem da je to taj I.O. u Posti carnjinjenja, vec neki drugi likovi na aerodromu ili dje vec dolaze paketi preko brzih posti.
    Redovno mi se desavalo da paket sa drugog kraja svijeta dodje do CG za 3-4 dana a onda se nedjelju (ili vise) dana razvlaci na nasoj carini, ko da sam narucio kokain iz Kolumbije.
    I svaki put kad bi pitao dje je doslo do zastoja, odgovor iz spedicija bi bio tipa "mi smo im isti dan poslali podatke i papire za vasu posiljku i cekamo da carina pusti paket"... ali bukvalno svaki put.

  3. #26453
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,544
    Thanks Thanks Given 
    242
    Thanks Thanks Received 
    522
    Thanked in
    312 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    A ovako odgovara Uprava Carina... onaj robot na AliExpress-u je korisniji od ovih parazitskih neradnika...




    Ono kad te sramota da se potpises jer znas da si gnjida trula.
    Znaci, nijesu se udostojili ni da otkucaju taj odgovor do kraja no su iskopirali pola te recenice sa sajta ili nekog drugog mejla, zato im je i razlicit font na pola te recenice.
    Sve im j*b*m lijeno i nesposobno.

  4. #26454
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bor1s View Post
    Ja znam da je bilo nekoliko carinika koji su zivot zagorcavali ljudima iz ovih spedicija poput Fedexa, UPS-a i slicnih.
    Ne vjerujem da je to taj I.O. u Posti carnjinjenja, vec neki drugi likovi na aerodromu ili dje vec dolaze paketi preko brzih posti.
    Redovno mi se desavalo da paket sa drugog kraja svijeta dodje do CG za 3-4 dana a onda se nedjelju (ili vise) dana razvlaci na nasoj carini, ko da sam narucio kokain iz Kolumbije.
    I svaki put kad bi pitao dje je doslo do zastoja, odgovor iz spedicija bi bio tipa "mi smo im isti dan poslali podatke i papire za vasu posiljku i cekamo da carina pusti paket"... ali bukvalno svaki put.
    Iz provjerenih informacija koje ja imam... trenutno je JEDAN carinik glavni u Posti Carinjenja (na glavnoj Posti, kod zeljeznicke) i to je I.O.

    On me kontaktirao preko Viber-a. On me kulirao preko mail-ova. On je lupao gluposti na radnom mjestu. On je, nakon milion peripetija i 15 dana pracakanja, ocarinio moju posiljku od 45e (sa 1/3 vrijednosti) jer je unutra bila toaletna voda.

    Inace sve je krenulo naopako (ne znaci da je do tada bilo sjajno ali avaj) tacno prije 2 godine, ako se ne varam. Mislim da je bio neki avgust/septembar 2019. godine kada su napravili promjene u carini, makli to iole sposobnih sto je bilo i doveli totalne mamlaze.

    Mislim da je o tome i ovde bilo rijeci pa se moze provjerit' datum.

    Od tad su stvari sa carinom krenule sa loseg na katastrofalno.


    Quote Originally Posted by Bor1s View Post
    Znaci, nijesu se udostojili ni da otkucaju taj odgovor do kraja no su iskopirali pola te recenice sa sajta ili nekog drugog mejla, zato im je i razlicit font na pola te recenice.
    Sve im j*b*m lijeno i nesposobno.
    To sam i ja primjetio.

    I zbog fonta i zbog 'kvacice' na S/Š.

    Tuga tuzna.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #26455
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    ja ti kazem po terenu su im bili radnici na ugovoru o djelu, ne znam koliko ih je sad.
    uopste mi nije jasno ovakvo ponasanje, ako ti se ne radi, idi doma, ima neko mozda ko bi zelio da ocisti sve te posiljke.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #26456
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,397
    Thanks Thanks Given 
    5,531
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Iz provjerenih informacija koje ja imam... trenutno je JEDAN carinik glavni u Posti Carinjenja (na glavnoj Posti, kod zeljeznicke) i to je I.O.

    On me kontaktirao preko Viber-a. On me kulirao preko mail-ova. On je lupao gluposti na radnom mjestu. On je, nakon milion peripetija i 15 dana pracakanja, ocarinio moju posiljku od 45e (sa 1/3 vrijednosti) jer je unutra bila toaletna voda.

    Inace sve je krenulo naopako (ne znaci da je do tada bilo sjajno ali avaj) tacno prije 2 godine, ako se ne varam. Mislim da je bio neki avgust/septembar 2019. godine kada su napravili promjene u carini, makli to iole sposobnih sto je bilo i doveli totalne mamlaze.

    Mislim da je o tome i ovde bilo rijeci pa se moze provjerit' datum.

    Od tad su stvari sa carinom krenule sa loseg na katastrofalno.



    To sam i ja primjetio.

    I zbog fonta i zbog 'kvacice' na S/Š.

    Tuga tuzna.
    To je onaj celavi lik sto ima oko 45? imao sam i ja konflikta sa njim par puta, bas oko toaletne vode. Prvi put nije naplatio carinu, drugi put jeste. Zakon je udno formulisan kada su u pitanju oprfemi i toaletne vode, i moze biti da je on u rpavu, moze biti da sam ja.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  7. #26457
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Zakon je udno formulisan kada su u pitanju oprfemi i toaletne vode, i moze biti da je on u rpavu, moze biti da sam ja.
    Ista stvar oko zakona kad su u pitanju toaletne vode i parfemi.

    Kao sto rekoh - diskusija je trajala preko dvije sedmice i toliko im je trebalo da nadju nekog ko je uopste sposoban da objasni njihov nacin tumacenja zakona.

    Evo recimo ovdje imas tarife za carinu kad su u pitanju toaletne vode i parfemi. Tarife su sa zvanicnog sajta Uprave Carina.





    0% carine. Tako pise. Na zvanicnoj sajtu carine.


    Kad im se na to ukaze onda se dolazi do "ali znate kako... tu pise tako ali mi se vodimo ovim i onim pravilnikom... ovom i onom odredbom"


    Onda se pozivaju na "Uredbi u uslovima i postupku za ostvarivanje prava na oslobadjanje od plaćanja carine" a u njoj izmedju ostalog pise i sledece:




    Ako meni prodavac sa eBay-a kao fizicko lice posalje toaletnu vodu meni kao fizickom licu i vrijednost toga je ispod 45e... da li treba da placam dzabine ili ne?

    Po meni, vodeci se clanovima 22 i 23 ne trebam, po njima trebam.


    Oni su se uhvatili za rijec "besplatno" iz ovih clanova kao kljucnom za opravdavanje carinjenja. A sta znaci "besplatno slanje"? Da li je to postarina ili da se nista nije platilo vec se salje kao poklon?

    Razumijete sto ocu da kazem... zakon se tumaci kako kome odgovara a moze da se izigra isto tako, kad bi se oni vodili jednim principom a ne da mijenjaju kako im kad odgovara.

    Recimo ako su clanovi 22 i 23 vezani za postarinu onda je najmanji problem rec' prodavcu da podigne malo cijenu artikla a ukloni postarinu. I onda je sve regularno, zar ne?

    Ako je pak vezano za kompletnu vrijednost, tj. placanje onda se prodavcu trazi da napise da je "gift" i opet bi carinik trebao da nam pogladi mosnjice jer je po zakonu.


    Ne aludiram ja na to da treba radit' ovo ili ono samo aludiram da je sve truba. Od samih zakona koji su u konfliktu jedan s' drugima pa do svakakvih tumacenja istih zakona, pravilnika i uredbi.

    Nije ovo problem samo sa "postanskim zakonima" ili "carinskim zakonima" vec sa svakim ali to je vec sira tema u koju ne bih ulazio sad a siguran sam da je i vecini poznata.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #26458
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    zakon nije misljenje i to je najveci nas problem.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  9. #26459
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    zakon nije misljenje i to je najveci nas problem.
    Nevezano samo za ovo... kod nas su zakoni pisani tako da mogu da se tumace na vise nacina. Namjerno je to tako radjeno godinama i decenijama.

    Oni koji su ga pisali su tacno znali kako da ga izigraju, ostali koji bi pokusali da ga izigraju na isti nacin bi poljubili zid pravne drzave Crne Gore.


    Na pamet mi pada gubava Medenica koja je prodala zemljiste za 200,000e, sto li i nije prijavila. Pa kad se digla prasina onda je ispalo da po zakonu ona nije prodala to zemljiste za 200k eura nego je samo jednu vrijednost 'pretocila' u drugu.

    Vjerujem da je to ostalo na tome. Kao i zilion slicnih slucajeva.

    Nego necu u sirinu... dovoljni problem su nam posta i carina i na ovoj temi bi trebalo da se toga i drzimo.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  11. #26460
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,028
    Thanks Thanks Given 
    797
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    356 Posts

    Default

    Ovaj pravilnik pominje samo carinu. Sta je sa pdv-om? Zasto je mjera za parfeme gram a ne ml.
    Mislim da bi trebala da postiji mogucnost zalbe na rjesenje o carinjenju i koliko sam informisan ima advokata koji im redovno obaraju rjesenja i dobijaju sporove.

  12. #26461
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Ovaj pravilnik pominje samo carinu. Sta je sa pdv-om? Zasto je mjera za parfeme gram a ne ml.
    Mislim da bi trebala da postiji mogucnost zalbe na rjesenje o carinjenju i koliko sam informisan ima advokata koji im redovno obaraju rjesenja i dobijaju sporove.
    Jeste, samo se carina pominje ali se PDV kod nas lupa dje se stigne, makar i vise puta.

    Uvijek se sve dazbine racunaju, sabiraju pa se na kraj lupi PDV na sve to.

    To ti je ustavno koliko i racun za struju gdje ti lupas PDV i na gubitke i na svakakve gluposti koje ne mogu da se dodatno oporezuju PDV-om.

    Ali to tako stoji kao sto stoji i racun za struju.

    Ne znam za advokate koji ulaze u kostac sa carinom a jos manje one koji "redovno obaraju rjesenja i dobijaju sporove".


    P.S. Postoji mogucnost zalbe. Mozes da se zalis "Posti Carinjenja" koja nikad ne odgovara. A mozes da se zalis i Upravi Carina koja te preusmjeri na njihovu FAQ stranicu. Pishanje po pravnoj drzavi.
    Last edited by Fidel Castro; 15-05-21 at 16:08.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #26462
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    sto rece kolega ada carina na auto je 5 % a pdv je 21% pa svi cute

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  14. #26463
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    sto rece kolega ada carina na auto je 5 % a pdv je 21% pa svi cute

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Pa to ti je za vecinu stvari, ukljucujuci i ove parfeme i toaletne vode koje smo pominjali.

    Jos jedan problem je taj na koji se nacin obarcunavaju haraci.

    Recimo imas artikal koji kosta 50e i postarina je 20e.

    Iako bi trebalo da se oporezuje iskljcivo artikal, nasi hostapleri obicno uzimaju i postarinu. Tako da se na cijenu od 70e oporezuje 5% carine pa se onda na sve to oporezuje jos 21% PDV-a.

    Ako je u pitanju nesto skuplje... od recimo 200e onda svi haraci eksponencijalno rastu, koristeci iste hostaplerske metode.

    Ako je recimo artikal 200e a postarina 50e onda nasi dzelati prvo saberu te dvije cifre. Onda na nju dodaju i spediciju koja bude jos nekih 50e (ili vise). Tek onda na tih 300e ide 5% carine pa na sve to ide 21% PDV-a.

    Pominjao sam i tragikomicnu situaciju gdje kod 'brzih posta' u CG, postarinu placate 2 puta a ako je nesto skuplje onda obicno placate i dupli PDV na duplo naplacenu postarinu.

    Eh Tanzanijo, zemljo obecana.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  16. #26464
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,028
    Thanks Thanks Given 
    797
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    356 Posts

    Default

    Mislim da je pravilo da ako je postarina ili prevozna istoj fakturi na kojoj je i predmet kupovine onda ide pdv na sve i eventualno carina. E sad vjerovatno ima zloupotreba ili neznanja pa trpaju sve u isti kos.

  17. #26465
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Inace obozavam kad napisu "Neuspio pokušaj uručenja" a znam 100% (ne 99.9% nego 100%) da nisu uopste bili.

    Ja ne smatram problemom ako se ne stigne da se uruci paket kad bi trebalo ali zasto pisat' da je neuspio pokusaj ako se nije ni pokusalo? Onda ja mislim da je ostavljen nedje papiric pa ga trazim po sanducicu, vratima i sl.

    Bitno je da se "ispostuje forma" i da se uruci isti dan kad je posiljka stigla u taj grad pa ako se ne stigne onda napisite da nije uspjela, nikako ne ostavljajte prazno.

    Odosmo u pizdu lijepu materinu prateci procedure koje su em glupe do bola em se i ne prate nego se samo pise tako pa makar i fejkovanje pravilo vise problema.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #26466
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Ja sam se zalio svaki put kad to napisu jer sam jedno vrijeme bio u nekim group buy grupama, gdje je svako imao svaciji tracking, i placanje prodavcu je islo tek kad svi prime... Mozes misliti sta su ljudi pomisljali kad za svaku posiljku vide to.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  19. #26467
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Daleko od toga da se meni stalno desava ali desava se.

    I kao sto rekoh - kapiram da iz ovog ili onog razloga ne moze da se uruci isti dan. Napisite da nije uruceno iz nekog drugog razloga ili ne pisite nista. Ali pobogu, ne pisite da je neuspio pokusaj urucenja jer to automatski i nedvosmisleno znaci da paket nije primljen bilo da niko nije bio u mjestu stanovanja primaoca ili je odbio da primi posiljku.

    I sad cu opet smor da budem i opet cu da se zalim da ne rade ovo vise jer to nikome ne ide na ruku. Osim mozda kretenima koji moraju da ispostuju formu koja se ionako ne postuje.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #26468
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Pa to je i problem, neka oni nadju neki status koji govori da su oni krivi, a ne mi

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  21. #26469
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Napisah mail vec, ne izdrzah do sjutra.

    Popecu se ovoj zeni na glavu ali joj ne mogu nista. Nisam im ja kriv sto pucaju po savovima, iz kojeg god ugla da pogledas.

    Nejasno da se iste greske ponavljaju toliko puta i da niko nema minimalnu sposobnost da ista od toga rijesi.

    I tu mislim iskljucivo na postu, carina je dno dna svakako ali to je druga prica.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #26470
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Samo se treba zaliti sto vise, mozda ukapiraju nekad...

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  23. #26471
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Pa po svemu sudeci se malo ko pored mene zali a ja dosta cesto.

    Aktivirajte se malo, ako nesto ne valja, napisite mail. To vam je realno 5 minuta "posla" a mozda... mozda se i nesto promjeni, mozda... mozda se i neka od svih ponovljenih gresaka ispravi.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #26472
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,067
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    426
    Thanked in
    232 Posts

    Default

    Eo pisah 2 maila, na oba me iskulirase pa sam izgubio volju. Ako sutatus posiljke bude nepromenjen sutra, moracu opet po mailovima da opalim, da okrecem brojeve i ako znam da se nece niko javiti.

    Inace sto se tice "Neuspio pokusaj urucenja" ja stvarno moram da pohvalim "frontline" radnike iz Herceg Novog posto mi uvjek urucuju postu na ruke i nikad nisam imao taj lazni "pokušaj uručenja".
    \\
    OFL•GIC

  25. The Following User Says Thank You to Drug Tito For This Useful Post:


  26. #26473
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    655
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Meni je po 3 dana znalo da pise "neuspio pokusaj" pa kad sam im poslao email, gospodin postar se nas'o uvrijedjen, i to strasno.
    Treba i njih razumjet ali ovako svaljuju krivicu na nas a ne na njih kad stave da se nije moglo urucit.

    Inace, meni ne dolaze one posiljke iz UK ni poslije 3-4 sedmice a isteko je rok za dostavu na eBay.
    Trazio sam refund za ovu skuplju jer po tracking-u, nidje je nema a prodavac izgleda nema vremena ni da odgovori na poruku. Sad me nece moc vise ignorisat.

  27. #26474
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Eo pisah 2 maila, na oba me iskulirase pa sam izgubio volju. Ako sutatus posiljke bude nepromenjen sutra, moracu opet po mailovima da opalim, da okrecem brojeve i ako znam da se nece niko javiti.

    Inace sto se tice "Neuspio pokusaj urucenja" ja stvarno moram da pohvalim "frontline" radnike iz Herceg Novog posto mi uvjek urucuju postu na ruke i nikad nisam imao taj lazni "pokušaj uručenja".
    Da je srece i da ima normalnih u posti carinjenja, mail na koji bi trebalo da se pise (u tvom i mom slucaju) je [email protected]

    Posto su iza te adrese totalni degenerici onda bi trebalo da se kontaktira direktno Uprava Carina koja je direktno odgovorna za te carinike na: [email protected]

    E sad posto su i u carini totalni moroni i odgovaraju onako kako sam postavio na prosloj strani (ako uopste i odgovore) onda nema mnogo srece od carine bez da se co'ek nada da ce i njihov kraj doc' i da ce doc' neki bolji ljudi sto svakako nije tesko, jelte.


    E sad... ako je problem konkretno sa postom, ja sam makar dobijao odgovor sa: [email protected]

    Eto me cak i zena zvala i to u subotu. Da li zato nije zvanicno htjela da pise o stanju u posti i problemima koje navodno imaju sa carinicima ili zbog neceg drugog, ne znam.

    Carina svakako ima jedno 100 mail adresa koje se prate i iza kojih stoje ljudi koji su placeni iz nasih dzepova. Ni sa jedne od tih adresa nisam dobio odgovor kad sam imao problema sa carinjenjem i sa carinikom. Vise direktora i ljudi u upravi ima u Carinama nego u Vladi.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  28. #26475
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,248
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,564
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Slabo kad otvaram "Claim" na samom 'PayPal'-u a sad trenutno imam jedan od tih par koje sam ukupno otvorio u zadnjih 12+ godina.

    Elem, ima li neko (skorija) iskustva, koliko to obicno traje i koliko mogu da ga produzavaju?

    Posto je kao odluka od strane PP-a trebala da se donese 7. maja pa su 7. maja produzili do 15. maja. Zaboravih nego pogledah danas (dan nakon toga) i vidim da su opet produzili, sad do 21. maja.

    Jes da pise "Estimated case resolution" ali opet sam mislio da necu toliko cekat'.

    Pogotovo sto bi trebalo da to bude glatko jer prodavac nije poslao artikal uopste, napisao je da ga nije poslao zbog korone ali pare nije nikad vratio iz ovog ili onog razloga.

    Osim ako on nije sto izlagao sa njegove strane tokom samog "claim"-a pa da sad idu dalje u detalje mada bi onda valjda trazili jos dokaza, sto li.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 1059 of 1179 FirstFirst ... 5955995910091049105510561057105810591060106110621063106911091159 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •