Page 1060 of 1179 FirstFirst ... 6056096010101050105610571058105910601061106210631064107011101160 ... LastLast
Results 26,476 to 26,500 of 29457

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #26476
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,113
    Thanks Thanks Given 
    1,300
    Thanks Thanks Received 
    286
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Eo pisah 2 maila, na oba me iskulirase pa sam izgubio volju. Ako sutatus posiljke bude nepromenjen sutra, moracu opet po mailovima da opalim, da okrecem brojeve i ako znam da se nece niko javiti.

    Inace sto se tice "Neuspio pokusaj urucenja" ja stvarno moram da pohvalim "frontline" radnike iz Herceg Novog posto mi uvjek urucuju postu na ruke i nikad nisam imao taj lazni "pokušaj uručenja".
    Slazem se za HN, sve sto je poruceno je vazda doneseno uredno kod mene doma.

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  2. #26477
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Evo je vec 10 dana proslo od kad je posiljka stigla u CG.

    Iako je vecina tog kasnjenja zbog carinika koji ne zna dje je supalj. Dat' razlog "vece kolicine artikala u posiljci" mi je favorit za sad, pogotovo uz cinjenicu da je u pitanju bilo ukupno 3 artikla a svi razliciti.

    Pitam se treba li da ocekujem da ce doticni svaku posiljku da mi zadrzava zbog licne averzije jer nije nigdje procitao sta znaci "profesionalnost" i da bi licne frustracije trebao da ostavi doma a mentalna ogranicenja pokusa da sakrije.


    Sto se tice "neuspjelog pokusaja urucenja"... eto su u subotu morali da mi ga uruce a nisu pa su napisali to iako nisu bili 100%. Danas bi morali da uruce paket ali ih za sad jos nema. Ima jos vremena ali se nadam da nece bit' repriza subote - da niko i ne pokusa da uruci a da bude jos jedan "neuspio pokusaj urucenja". Svakako ne bi bio prvi put da se to desi ali bi trebalo da se ne ponavlja vise.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #26478
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Evo je i napokon urucena posiljka.

    Zvao me i jedan od sefova poste, M.S. da mi objasni zasto nije urucena u subotu te da odustanem od zalbe, ako je ikako moguce (isto je trazila V.V. u subotu ali za drugu zalbu).

    Naime, kao sto sam i rekao - nije se ni pokusalo urucenje paketa. Razlog je sto je dio postara slavilo Bajram a ostali su imali pune ruke posla sa socijalnim davanjima i sl. Ja sam objasnio gospodinu da ja razumijem sve i da nije nikakav problem da se urucenje odlozi jedan dan (ili 2 dana u ovom slucaju zbog neradne nedelje) ali da ne pisu yebeno "neuspio pokusaj urucenja".

    On mi je rekao da se oni tu ne pitaju nista vec da je takav program softverske firme iz Beograda koja se raspala godinama unazad te ne postoji apsolutno nikakva tehnicka podrska niti ista sl.

    Pomenuo je i mogucnost izmjene sistema ali po osjecaju bih rekao da ce se to desiti za nekih deceniju i kusur. Prije toga jedino ako rikne cijeli sistema a ne bude nikog da to moze da sredi s' obzirom da firma iz BG-a ne postoji vise.


    Bottom line: znaju za problem, ne mogu nista da urade povodom njega, "planira se" izmjena sistema u nekoj (relativno dalekoj) buducnosti. Do tada cemo imat' "neuspio pokusaj urucenja" iako se urucenje nije ni pokusalo.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #26479
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Jedna pošiljka na Aliexpress ''Due to logistic backlog, your parcel will delayed 31 days.''
    poručena prije skoro 2 mjeseca, ljepota


  5. #26480
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    P.S. Nisam gledao ovaj "yellow sticker" prije...




    Ne znam jel' ovo nesto novo ili sto ali naidjoh na ovu stranicu preko Google-a...

    https://tompai.pro/ecommerce/goods-n...uropean-union/


    Jesu li nas ovo pomijesali u smatrali da smo EU? Eh zivote, zauvijek nezatvoreno poglavlje.
    Last edited by Fidel Castro; 17-05-21 at 09:37.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #26481
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,690
    Thanks Thanks Given 
    769
    Thanks Thanks Received 
    223
    Thanked in
    172 Posts

    Default ++ Informacije o internet kupovini

    Ne, nego je to proslo kroz EU, a stiglo iz neke trece zemlje / kine… pa da na odredistu znaju da treba da se carini. Tako sam razumio ta dva clana i primjer Post NL

  7. #26482
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Ne, nego je to proslo kroz EU, a stiglo iz neke trece zemlje / kine… pa da na odredistu znaju da treba da se carini. Tako sam razumio ta dva clana i primjer Post NL
    Stiglo je iz trece zemlje (Kine) i sigurno je proslo kroz EU (mora proc', jelte) ali nisam bas ukapirao to za carinjenje.

    Pominje se cifra od 22e za koju prvi put cujem.

    Na paketu inace pise da je vrijednost $3.20 (iako je nekih $30).

    A nasi naplacuju 1e bez obzira jel' vrijednost 2 eura, 22 eura ili 72 eura.

    A i do sad je svaki paket dolazio iz Kine, preko EU pa nisam gledao ovu naljepnicu prije...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #26483
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Stiglo je iz trece zemlje (Kine) i sigurno je proslo kroz EU (mora proc', jelte) ali nisam bas ukapirao to za carinjenje.

    Pominje se cifra od 22e za koju prvi put cujem.

    Na paketu inace pise da je vrijednost $3.20 (iako je nekih $30).

    A nasi naplacuju 1e bez obzira jel' vrijednost 2 eura, 22 eura ili 72 eura.

    A i do sad je svaki paket dolazio iz Kine, preko EU pa nisam gledao ovu naljepnicu prije...
    A dobro ovaj 1 euro sto naplacuju postujem i korektno ga je platiti a sta je sa DHL i njihovim 5 ili 15 eura dostave ))


    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  9. #26484
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    A dobro ovaj 1 euro sto naplacuju postujem i korektno ga je platiti a sta je sa DHL i njihovim 5 ili 15 eura dostave ))


    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Nisam advokat al' sam vise puta rekao da je to vrlo vjerovatno neustavno. Da ne kazem protiv bilo kojeg razuma i logike.

    Sto ne znaci da ce se ista mijenjati na tom polju u skorije vrijeme.

    U principu kao i taj euro od poste ma koliko prihvatljiviji bio zbog njegove 'velicine'. Posta se finansira iz budzeta, neposredno iz nasih dzepova. Suvisno je uzimat' i direktno jos 1e/4e od korisnika za svaku posiljku kad je postarina vec placena do vrata a artikal NE podlijeze carinjenju. To sto je carinik odlucio da je pregleda, otvori ili sto vec nije moj problem nego njegova volja i ne bi ja trebao da placam za to.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  11. #26485
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,018
    Thanks Thanks Given 
    3,953
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default

    od 10. cekam dokument u lokalu koji se salje preko poste i jos treba da im platim
    nothing comes from violence and nothing ever could

  12. #26486
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    od 10. cekam dokument u lokalu koji se salje preko poste i jos treba da im platim
    Jel' dokument stize iz "trece zemlje"?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  14. #26487
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    A dobro ovaj 1 euro sto naplacuju postujem i korektno ga je platiti a sta je sa DHL i njihovim 5 ili 15 eura dostave ))


    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Slobodno tržište, a nisu pravi DHL (kao ni ostali UPS, FEDEX itd) već domaće firme koje su otkupile franšizu.
    Meni preko firme doo (nebitno što su mi male vrijednosti pošiljke 100-200eur) svaki put me rebnu po 40eur+pdv za uslugu špedicije iako to nije špedicija u pravom smislu tog pojma.
    tražio sam da mi spuste, jednom su pristali na 30+pdv.
    Pravdaju svoj posao da imaju ''posla'' da podnesu sve to na carinu, ako ima više od 5 stavki na fakturi.
    A ja im pošaljem prevod fakture sa svim carinskim tarifama, dakle bukvalno samo provjere đe spadaju te tarife i to carinu predaju kao neki zahtjev.

  15. #26488
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Evo je i napokon urucena posiljka.

    Zvao me i jedan od sefova poste, M.S. da mi objasni zasto nije urucena u subotu te da odustanem od zalbe, ako je ikako moguce (isto je trazila V.V. u subotu ali za drugu zalbu).

    Naime, kao sto sam i rekao - nije se ni pokusalo urucenje paketa. Razlog je sto je dio postara slavilo Bajram a ostali su imali pune ruke posla sa socijalnim davanjima i sl. Ja sam objasnio gospodinu da ja razumijem sve i da nije nikakav problem da se urucenje odlozi jedan dan (ili 2 dana u ovom slucaju zbog neradne nedelje) ali da ne pisu yebeno "neuspio pokusaj urucenja".

    On mi je rekao da se oni tu ne pitaju nista vec da je takav program softverske firme iz Beograda koja se raspala godinama unazad te ne postoji apsolutno nikakva tehnicka podrska niti ista sl.

    Pomenuo je i mogucnost izmjene sistema ali po osjecaju bih rekao da ce se to desiti za nekih deceniju i kusur. Prije toga jedino ako rikne cijeli sistema a ne bude nikog da to moze da sredi s' obzirom da firma iz BG-a ne postoji vise.


    Bottom line: znaju za problem, ne mogu nista da urade povodom njega, "planira se" izmjena sistema u nekoj (relativno dalekoj) buducnosti. Do tada cemo imat' "neuspio pokusaj urucenja" iako se urucenje nije ni pokusalo.

    Prosto ne mogu da vjerujem da je neko napravio software tako da mora da pise 'neuspio pokisaj urucenja' po automatizmu. Kako isti radi mi je misaona imenica. Treba postar rucno da oznachi u programu,tj. neko ko sjedi u kancelariji za kompom da je probao predati paket. Izgleda da ta funkcionalnost ne postoji.
    Ko god je pisao software ocigledno nije odradio analizu i nabavio specifikaciju sta treba da se napravi.
    Kladim se da je isti pisan 90ih ako ne i ranije.
    U posti kod mene koliko znam(ako nisu mjenjali) voze winnt.Kad radi ne diraj. Ako ikad neko ubaci zarazeni flesh u neku od tih masina bice zanimljivo))) Mozda ih spasi bash to sto koriste stari OS, pa malver bude nekompatibilan za NTom:-)))

  16. #26489
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Spedicija je kod nas tek posebni vid prevare koji opet veze nema sa pravom spedicijom ali je to neki mag tako pokusao i eto se ustalilo da i za neku sitnicu od 150e ti placas speditera da radi spediciju sto je presmijesno i nevjerovatno ko god se razumije u materiju.

    Pola tih stvari vezano za postu, postarinu, carinu, spediciju i sl. su neustavne a svakako protiv bilo kakvog razuma i logike.

    A do kad ce, ne znamo.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  18. #26490
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,543
    Thanks Thanks Given 
    242
    Thanks Thanks Received 
    521
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Čuvena portugalska pošta i njihovo slanje paketa za Crnu Goru preko Kijeva.
    Vidjećemo oće li se ovaj spustiti put nas ili nastaviti svoje putešestvije po Jevropi.


  19. #26491
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    ^ Ih, podsjeti me to na vrijeme prije par godina kad sam redovno narucivao neke supstance iz Spanije pa su uvijek isle preko Kijeva.

    Ni tad (a ni sad) mi nisu bile jasne te putanje ali je izgleda to karakteristicno za "Pirineje", iz nekog (meni jos uvijek nepoznatog) razloga...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #26492
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,471
    Thanks Thanks Given 
    1,630
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Narucih nesto sa Ebaya,stiglo za 25 dana. Sa allija,oce li stici za mjeseca? Kakva su iskustva

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  21. #26493
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,320
    Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    96 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Narucih nesto sa Ebaya,stiglo za 25 dana. Sa allija,oce li stici za mjeseca? Kakva su iskustva

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Ja sam ove godine 3 puta narucivao sa alija, sve je stiglo za 45-60 dana

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  22. #26494
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Narucih nesto sa Ebaya,stiglo za 25 dana. Sa allija,oce li stici za mjeseca? Kakva su iskustva

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Evo isto pitanje vec par strana

    Evo i mog zadnjeg odgovora:

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Sto se AliExpress-a tice i mojeg iskustva u zadnjih par mjeseci...

    Ono sto sam narucivao u januaru i februaru stizalo je za nekih 35-40 dana.

    Dvije posiljke koje su narucene pocetkom marta su obije stigle krajem marta.

    Jednu narucih prije 15-20 dana i ocekujem je do kraja mjeseca a drugu narucih prije nedelju dana i kontam da ce stic' do sredine/kraja juna.


    Ali preko Ali-ja su uglavnom neke sitnice na koje naidjem a da je postarina ona "stara". Vecina stvari ima postarine skuplje od samih artikala i treba se samo presaltat' na eBay gdje je postarina dzabe ili je znatno prihvatljivija.
    I dalje cekam 2 posiljke sa Ali-ja... Prva narucena 26. aprila (ockujem da stigne ove ili iduce sedmice) i jedna 7. maja.. ta nece jos jedno 20-ak dana vjerovatno...


    P.S. Ni traga ni glasa od ove...

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Meni vala preko USPS-a poslato 14. aprila.. ne izgleda mi da ce skoro ovamo...

    https://parcelsapp.com/en/tracking/ESUS41708923
    Inace mi se cini da nece ni bit' ikakvog 'update'-a kad je 'tracking' u pitanju.

    Samo ce mi jednog dana doc' na vrata, AKO dodje.


    P.S. Jos nesto u vezi Ali-ja i 'tracking'-a i sada vec popularne CAINIAO poste...

    U pitanju je bas ova posiljka narucena 26. aprila... Tracking: LP00444089117541

    Kad recimo prevucem misem preko "Track Order", imam informaciju da je 12. maja stigla u CG.



    E sad kad kliknes na isti taj "tracking", zadnja informacija je "Accepted by Last Mile Carrier".



    P.S. Dobro su ubacili i "MNE Customs" kao glavnu prepreku izmedju Kine i Crne Gore

    Kad odes na ParcelsApp, zadnja info je: "Hand over to airline". --- https://parcelsapp.com/en/tracking/LP00444089117541

    Kad odes na 17track, zadnja info je: "Yanwen facility - Outbound". --- https://t.17track.net/en#nums=LP00444089117541


    Mislim vec smo pominjali da njihov 'tracking' nema veze s' mozgom i relevantan je koliko i nula s' lijeve strane ali opet.... ne moze jedna informacija da se podudari nego je svuda razlicito...
    Last edited by Fidel Castro; 17-05-21 at 18:36.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  24. #26495
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,471
    Thanks Thanks Given 
    1,630
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Progutao sam "dva" mjeseca. Super,to je ok.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  25. #26496
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Posiljka iz HR stigla u Izmjeničnu poštu 12.05.
    Zvao u poštu, rekli mi da prvo carinik treba da pogleda i odluči je li za carinjenje ili nije.
    Vidim ovde da su carinici problem.

    Zna li ko koliko to obično traje?
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  26. #26497
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bor1s View Post
    Čuvena portugalska pošta i njihovo slanje paketa za Crnu Goru preko Kijeva.
    Vidjećemo oće li se ovaj spustiti put nas ili nastaviti svoje putešestvije po Jevropi.

    Ako ti bude kao meni, mjesec i po+ dana opusteno. Mada do Kijeva je brzo stiglo, a onda stalo.

  27. #26498
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by napalm View Post
    Ako ti bude kao meni, mjesec i po+ dana opusteno. Mada do Kijeva je brzo stiglo, a onda stalo.
    Evo ne bih lijen pa potrazih i moj post od prije 3+ godine...

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    I meni danas iz Spanije, poslije 32 dana

    Podsjecam da je islo sve do Kijeva pa nazad do CG
    10-ak dana do Kijeva i onda 20-ak dana do CG.

    Izgleda se nije nista mijenjalo u ove 3 godine kad je slanje iz tih krajeva u pitanju.

    Iako je meni nedavno stigla posiljka iz Spanije ali njihovom postom bez 'tracking'-a pa ne znam dokle je isla i kuda ali je stigla za 15-ak dana.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  28. #26499
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    cekam i ja jednu iz Portugala da stigne, 17 track nista ne daje da valja i rekohd a probam koji drugi, probam ship24 i vidim da je i moja sljegla u Ukrajinu
    Poslato 5 maja, 13. u Ukrajini.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  29. #26500
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Evo je jos 14. maja moja posiljka stigla u izmjenicnu...

    Jos uvijek nema nikakvog "updejta" statusa, poslije 4 dana.



    Aj u 100 banki da je degenerik carinik pregleda a nije se udostojio ni da to javi kako bi se status azurirao a kamoli da posalje telegram ili mail.

    Uz to je posiljka ispod famoznih 75e, ne sadrzi nikakve problematicne artikle ali doticni ima problematicno mentalno stanje koje cu izgleda morat' licno da provjerim.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 1060 of 1179 FirstFirst ... 6056096010101050105610571058105910601061106210631064107011101160 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •