Page 865 of 1179 FirstFirst ... 365765815855861862863864865866867868869875915965 ... LastLast
Results 21,601 to 21,625 of 29456

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #21601
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ja sam gledao mat foliju za iPad pro, manje od 20 dolara košta, kalkulacija za shipping u Srbiju - $80.

    I prije nego što neko pita - Photodon MXH, bukvalno jedini imaju taj nivo "zrna" koji ne kvari sliku a daje osjećaj pri crtanju kao da je po papiru. Da ima više opcija ne bih ni gledao iz US.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  2. #21602
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,001
    Thanks Thanks Given 
    5,016
    Thanks Thanks Received 
    2,423
    Thanked in
    1,305 Posts

    Default

    Zna li ko kakvi su prodavci sa ebuy.uk,jesu li raspolozeni da na paketu napishu manju vrijednost?
    ...

  3. #21603
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,751
    Thanks Thanks Received 
    4,524
    Thanked in
    2,397 Posts

    Default

    Pa da, ja ne kazem da uglavnom nije tako jer cujem to od svih i citam(o) redovno sumanute cifre shipping-a.

    Ali eto, iz mog iskustva od nekih 5-6 stvari koje sam uspio da narucim direktno iz US ili sam planirao da ih narucim, postarina i nije bila nesto visoka.

    Evo sad ovaj artikal je mogao da se posalje za $20. Prije mjesec dana sam uzeo neki filter od nekih $160 sa 'official website'-a i bio je free shipping, ukljucujuci i CG.

    Slicni su i prethodni slucajevi bili, zavisno od velicine/tezine/vrijednosti robe.

    Glavni problem sa prodavcima iz US mi je sto vecina njih nece ni da se cima, odma skloni sve ove 'nepoznate' zemlje sa liste kojima salju i kraj.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #21604
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,067
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    426
    Thanked in
    232 Posts

    Default

    Sve zavisi koja vrste poste je u pitanju.

    Ovo je USPS rate za pakete (35$ do 1,8kg), ali ima neka fora za koju prodavci znaju pa ide i nize. Pretezno meni salju preko Economy USPS. Mislim da nisam nikad platio preko 25$ shipping.
    \\
    OFL•GIC

  5. #21605
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Ja sam gledao mat foliju za iPad pro, manje od 20 dolara košta, kalkulacija za shipping u Srbiju - $80.

    I prije nego što neko pita - Photodon MXH, bukvalno jedini imaju taj nivo "zrna" koji ne kvari sliku a daje osjećaj pri crtanju kao da je po papiru. Da ima više opcija ne bih ni gledao iz US.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    jesi razmišljao preko npr. shipito da to stigne? Meni su velike over-ear slušalice stigle za neku prilično skromnu cifru, recimo 20$
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  6. #21606
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Dosad sam preko njih naručio samo Nook e-reader i bilo je tipa 30 i nešto dolara. Ma jok, više mi se isplati na UK adresu preko one varijante, do tamo je 26 dolara...

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  7. #21607
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Jednostavno koristite uslugu Američkog poštara za kupovinu u Americi. Najjeftiniji su od svih usluga toga tipa. Ja sam kupovao neku garderobu koja je 3-4 puta skuplja ovdje i isplatilo mi se. Doduše, nosim XXL pa nisu male težine stvari, recimo farmerice skoro 1kg je paket za leviske W34 L36 . Nadjem na ebay neku aukciju ili neku povoljnu kupovinu i opet se isplati.

  8. #21608
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Jednostavno koristite uslugu Američkog poštara za kupovinu u Americi. Najjeftiniji su od svih usluga toga tipa. Ja sam kupovao neku garderobu koja je 3-4 puta skuplja ovdje i isplatilo mi se. Doduše, nosim XXL pa nisu male težine stvari, recimo farmerice skoro 1kg je paket za leviske W34 L36 . Nadjem na ebay neku aukciju ili neku povoljnu kupovinu i opet se isplati.
    Imaju sve one standardne usluge micanja fakture, prepakivanja u manje i slično? I dolazi preko naše Pošte a ne nekog od špeditera?

  9. #21609
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bor1s View Post
    Imaju sve one standardne usluge micanja fakture, prepakivanja u manje i slično? I dolazi preko naše Pošte a ne nekog od špeditera?
    Imaju usluge spajanja paketa ali za te zahtjeve platiš 2-3 dolara. Ja sam platio mjesečni nalog sada skoro kako bi imao mogućnosti spajanja i skidanja fakture jer sam imao 3 paketa.

    Samo treba voditi računa o težini onog što se poručuje.
    Last edited by Director; 12-02-19 at 09:28.

  10. #21610
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Imaju usluge spajanja paketa ali za te zahtjeve platiš 2-3 dolara. Ja sam platio mjesečni nalog sada skoro kako bi imao mogućnosti spajanja i skidanja fakture jer sam imao 3 paketa.

    Samo treba voditi računa o težini onog što se poručuje.
    Ma, radiju ću plaćati te usluge po 2-3 dolara nego da me deru špediteri.
    Hvala za info.

  11. #21611
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bor1s View Post
    Ma, radiju ću plaćati te usluge po 2-3 dolara nego da me deru špediteri.
    Hvala za info.
    Ne znam na šta misliš ali špediciju moraš da platiš preko 150 eura paket. Svakako dostavljaš izvod iz banke za ono što ode na carinski pregled.

  12. #21612
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne znam na šta misliš ali špediciju moraš da platiš preko 150 eura paket. Svakako dostavljaš izvod iz banke za ono što ode na carinski pregled.
    Mislio sam da platim njima da maknu fakturu sa spoljne strane paketa i prepakuju paket u manji.

    Ako dolazi preko naše pošte, vjerovatno ga neće ni dirati.

    Ako bude dolazio preko nekog od špeditera, tipa Fedex ili UPS, onda moram da cimam prodavca da smanjuje cijenu na fakturi, jer će oni definitivno tražiti fakturu kad dođe u CG.

    Zato sam te i pitao jesu li ti stizali paketi preko naše Pošte.

  13. #21613
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bor1s View Post
    Mislio sam da platim njima da maknu fakturu sa spoljne strane paketa i prepakuju paket u manji.

    Ako dolazi preko naše pošte, vjerovatno ga neće ni dirati.

    Ako bude dolazio preko nekog od špeditera, tipa Fedex ili UPS, onda moram da cimam prodavca da smanjuje cijenu na fakturi, jer će oni definitivno tražiti fakturu kad dođe u CG.

    Zato sam te i pitao jesu li ti stizali paketi preko naše Pošte.
    Meni su tražili dokaze u našoj pošti , tj carina, jer je otišla na carinski pregled u oba slučaja, treći nadam se da mi neće tražiti jer je samo jedna stvar. Morao sam platiti i po 4 eura za preuzimanje.

  14. #21614
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Meni su tražili dokaze u našoj pošti , tj carina, jer je otišla na carinski pregled u oba slučaja, treći nadam se da mi neće tražiti jer je samo jedna stvar. Morao sam platiti i po 4 eura za preuzimanje.
    Pretpostavljam da su bili neki veći paketi, kad su oba puta otišli na carinjenje?

    Meni je paket sa satom u onoj pelikan kutiji lagano prošao pored njih jer nije imao fakturu sa spoljne strane.
    Da su otvorili paket našli bi fakturu sa cijenom iznad 150 eura.

    p.s. Tih 4 eura je standardno za bilo koju stvar koja ode na carinski pregled, nebitno kolika je vrijednost pošiljke.

  15. #21615
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bor1s View Post
    Pretpostavljam da su bili neki veći paketi, kad su oba puta otišli na carinjenje?

    Meni je paket sa satom u onoj pelikan kutiji lagano prošao pored njih jer nije imao fakturu sa spoljne strane.
    Da su otvorili paket našli bi fakturu sa cijenom iznad 150 eura.

    p.s. Tih 4 eura je standardno za bilo koju stvar koja ode na carinski pregled, nebitno kolika je vrijednost pošiljke.
    Jesu, bili su. Zato su manje gabaritne stvari , veće vrijednosti, lakše da prođu bez odlaska na carinski preggled.

  16. #21616
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,729
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ima li problema vezanih za preuzimanje LiPo baterija, koje stignu putem DHL packet service-a? Vrijednost ce uvijek biti oko 45-50 EUR, ali bitno je da su LiPo baterije. Nasao sam fin izvor baterija za dronove, jer ovi sa aliexpressa i banggooda i gearbesta od 1. januara ne salju ni dronove uz koje dodje baterija (ukoliko se radi o dronu koji nije klasicna igracka). Thx.
    Last edited by =]Vlado[=; 12-02-19 at 10:38.
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  17. #21617
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    1,020
    Thanks Thanks Received 
    1,634
    Thanked in
    842 Posts

    Default

    Ima li neko preporuku za bas brzu SD karticu (ne mikro sd)
    32gb ili vise, potrebna za fotoaparat za raw video

    Nasao sam na ebay Sandisk Extreme Pro 128gb 95MB/S Read, 90MB/S Write za oko 35e
    Kakve su cijene kod nas, isplati li mi se uopste da cekam?

    https://www.ebay.com/itm/SanDisk-128...frcectupt=true



  18. #21618
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,751
    Thanks Thanks Received 
    4,524
    Thanked in
    2,397 Posts

    Default

    Kod nas ces nac' vrlo limitiran izbor nativnih SD kartica jer se mnooooogo vise prodaju microSD kartice s' obzirom da ih mozes koristiti na mnogo vise uredjaja (dash kamerice, akcione kamere, telefoni, neki foto-aparati itd. itd.) a uvijek ih mozes metnut' u SD adapter (koji obicno dodje uz samu microSD karticu) i onda je koristis kao SD karticu. Nisam mnogo istrzivao i moguce da utice na brzinu ali mislim da nije nista znacajno. Provjeri, nemam kad.

    A onda ako vidis da ti microSD odgovara, onda ces ih prilicno lako naci u bilo kojoj prodavnici tehnike, bilo da su kompjuteri, mobilni telefoni ili nesto trece...

    Sto se cijena tice, evo ta koju si nasao u SRB: https://www.kupujemprodajem.com/Foto...3154-oglas.htm

    I to sam izabrao najnizu cijenu koju vidjeh, sto je opet DUPLO skuplje nego ta sa neta. Racunaj da AKO je ima gdje u CG, cijena moze bit' samo jos veca.
    Last edited by Fidel Castro; 12-02-19 at 21:41.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #21619
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,686
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    221
    Thanked in
    170 Posts

    Default

    US $6.58 41% Off | SAMSUNG Memory Card Micro SD 256GB 16GB 32GB 64GB 128GB SDHC SDXC Grade EVO+ Class 10 C10 UHS TF Cards Trans Flash Microsd New
    https://s.click.aliexpress.com/e/caJpb2yt

    Ovo su micro, ali su dobre. Provjerio sam ih i imaju navedeni kapacitet i brzinu.


    Sent from my iPhone X using Tapatalk

  20. #21620
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Problem svih naših prodavnica je neznavenost zaposlenih i menadžmenta. Vjeruj mi, garantujem da 90% vlasnika i menadzera maloprodaja u CG nema pojma o SanDisku i ako im ponudiš reći će "a skupo je to, ima jeftinijih" misleći na microSD kartice klase 4 jer je njima sve to isto i ne žele da im se objašnjava da bi izbjegli neprijatnosti svoje nepismenosti i neupućenosti. Samaim tim , jako je teško ih ubijediti da u ponudi drže sandisk… Oni koji ga imaju, znaće.

  21. #21621
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ne isplati se držati za vas deset, dvaes' u vr' glave koji znate razliku.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  22. #21622
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,751
    Thanks Thanks Received 
    4,524
    Thanked in
    2,397 Posts

    Default

    To je to. Vecina ljudi zna da im recimo treba neka kartica sa kojom imaju vise prostora za svoj telefon, foto-aparat i sl. i sa takvom 'idejom' i 'pricom' ulaze u prodavnicu. Prica o brzini citanja i pisanja podataka kao i klasa kartice uopste ne ide tu, u vecini slucajeva. I na kraju, obicno su ti kupci zadovoljni, dobili su to sto su trazili i zavrsava im posao koji su namjeravali da zavrse.

    Kome treba nesto specificno, obicno ce se okrenuti netu i naruciti bas ono sto trazi.

    Samo sa karticama treba bit' oprezan jer laznjaka ima kol'ko ocete pa ne treba jurit' samo cijenu nego prvo provjerene prodavce pa medju njima onoga koji nudi najmanju cijenu za onu karticu koju trazite.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #21623
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    739
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Multicom ima sandisk sad ne znam dal imaju tu sto on trazi al sigurno mu mogu poruciti

  24. #21624
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,202
    Thanks Thanks Given 
    2,751
    Thanks Thanks Received 
    4,524
    Thanked in
    2,397 Posts

    Default

    E pa jad da me nadje sa ovim Kinezima... mi smo g0vna kao kupci ali ni oni kao prodavci nisu bog zna sto...

    Narucio artikal prije dvije nedelje... prvo odugovlacili a onda poslali poruku da su na praznicima do 12. Ok. Saljem poruku juce posto je taj 12. prosao a 13. nisu poslali. Stize poruka jutros, 14. da ne mogu da posalju onim shipping-om kojim sam narucio (AliExpress Standard Shipping koji platih $10) nego jedino DHL-om i da moram da doplatim $25 za to ako ocu da mi se posalje.

    Takvo ophodjenje ne mogu nikako da svrstam u ozbiljno i korektno. Otkazacu i vratice mi pare, nije problem ali mi prodjose 2 nedelje u cekanju necega sto ne moze ni da se posalje onim nacinom koji su oni ponudili i za sto sam ja sve uredno platio.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #21625
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,208
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    šta je u pitanju?
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

Page 865 of 1179 FirstFirst ... 365765815855861862863864865866867868869875915965 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •