Page 829 of 1179 FirstFirst ... 329729779819825826827828829830831832833839879929 ... LastLast
Results 20,701 to 20,725 of 29457

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #20701
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    To što si plaćao crinu na robu koja ima porijeklo iz EU je tvoja volja

    Automobili, računari, motori, jahte itd.. iz EU se PO ZAKONU uvoze bez Carine
    Možeš li mi dati link do tog zakona? Broj Sl. lista i član đe to piše?

  2. #20702
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Evo ja gledam isto sad... Ne mogu nista da nadjem.


    Nasao sam laptop u Njemackoj za 1000eur na popustu koji je kod nas 1550. Sad bih ga narucio bez PDV(carina je 5% zanemarljivo) ali snila baba

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  3. #20703
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,217
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    Mi nismo EU... Just sayin'.

    Da ne pricam jer nisam imao iskustva ali cisto sumnjam da nase carinike zanima odakle roba dolazi... Po onome sto sam prethodno citao u zakonu, ne precizira se roba iz Kine, EU ili dje god.. Gleda se samo vrijednost, bez obzira na prijeklo robe.
    Last edited by Fidel Castro; 14-10-18 at 17:23.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #20704
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    To što si plaćao crinu na robu koja ima porijeklo iz EU je tvoja volja

    Automobili, računari, motori, jahte itd.. iz EU se PO ZAKONU uvoze bez Carine
    Evo direktno sa sajta Uprave Carina, povodom plaćanja carine i poreza na polovni automobil, kad ih je neko pitao (iz 2014. godine je, ali pretpostavljam da još važi):

    http://www.upravacarina.gov.me/faq/1...og-vozila.html

    "...Kod uvoza ovog proizvoda, osim carine, kako je to gore navedeno, platićete i PDV, po opštoj stopi od 19%.
    Carinski dug za navedenu robu obračunava i naplaćuje ispostava kod koje budete podnijeli carinsku deklaraciju..."

  5. #20705
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Mi nismo EU... Just sayin'.

    Da ne pricam jer nisam imao iskustva ali cisto sumnjam da nae carinike zanima odakle roba dolazi... Po onome sto sam prethodno citao u zakonu, ne precizira se roba iz Kine, EU ili dje god.. Gleda se samo vrijednost, bez obzira na prijeklo robe.
    A evo dako nam čovjek fino napiše na kojim član zakona da se pozovemo kad nam ispostave račun na carini, nema potrebe da plaćamo nešto što ne moramo.
    Inače, potpuno si u pravu, apsolutno ih zabolje za porijeklo, bitna je samo cifra "na dnu".

  6. #20706
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bor1s View Post
    Evo direktno sa sajta Uprave Carina, povodom plaćanja carine i poreza na polovni automobil, kad ih je neko pitao (iz 2014. godine je, ali pretpostavljam da još važi):

    http://www.upravacarina.gov.me/faq/1...og-vozila.html

    "...Kod uvoza ovog proizvoda, osim carine, kako je to gore navedeno, platićete i PDV, po opštoj stopi od 19%.
    Carinski dug za navedenu robu obračunava i naplaćuje ispostava kod koje budete podnijeli carinsku deklaraciju..."
    ne znam da li si obratio pažnju na datum


    Ovo su tarife za 2017 god.
    http://www.upravacarina.gov.me/Resou...262064&rType=2
    ali mi zbog nečaga ne otvara stranicu
    Last edited by Rakun; 14-10-18 at 17:40.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #20707
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    da se ne bi platila carina u eu mora da postoji naljepnica na paketu (zute boje, ne mogu sad da nadjem kako izgleda)...
    Glavna stvar je sto mi nismo clanica EU,i za nas to ne vazi, sta god ko rekao i kako god ko tumacio. kraj

  8. #20708
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    Glavna stvar je sto mi nismo clanica EU,i za nas to ne vazi, sta god ko rekao i kako god ko tumacio. kraj
    Tačno, nismo članica EU. Ali jesmo kandidat, a prvo što kandidat mora da ispuni je usaglašavanje carine sa EU zakonima
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #20709
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    ne znam da li si obratio pažnju na datum


    Ovo su tarife za 2017 god.
    http://www.upravacarina.gov.me/Resou...262064&rType=2
    ali mi zbog nečaga ne otvara stranicu
    Ja sam vidio datum cak sam ga i napisao u prvoj recenici da ne bi bilo zabune oko toga, al nema veze.

    Nego da ne duzim vise oko ovoga, posto ocigledno nema poente.
    Slobodno ti naruci to sto si mislio, nema potrebe da te mi ostali ubjedjujemo u suprotno,
    pa kad ti robu zaustave na carini (ako za to bude potrebe, naravno), onda i njima fino objasni kako pogresno i protivzakonito rade svoj posao.
    Oni bas vole kad im to neko fino objasni.
    Ajd' zivio.

  10. #20710
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bor1s View Post
    Ja sam vidio datum cak sam ga i napisao u prvoj recenici da ne bi bilo zabune oko toga, al nema veze.

    Nego da ne duzim vise oko ovoga, posto ocigledno nema poente.
    Slobodno ti naruci to sto si mislio, nema potrebe da te mi ostali ubjedjujemo u suprotno,
    pa kad ti robu zaustave na carini (ako za to bude potrebe, naravno), onda i njima fino objasni kako pogresno i protivzakonito rade svoj posao.
    Oni bas vole kad im to neko fino objasni.
    Ajd' zivio.
    Evo nađoh par zakona

    [SIZE=4]Lice koje u putničkom prometu unosi na carinsko područje računar, koji je kupilo u inostranstvu, u obavezi je da ga prijavi graničnoj carinskoj ispostavi. Ukoliko je vrijednost računara do 1000 eura isti se carini u skraćenom postupku na obrascu za obračun carinskog duga (OCD-u). [/SIZE]
    [SIZE=4]Prilikom uvoza računara plaća se carina po stopi od 1% , a ukoliko je računar porijeklom iz zemalja Evropske unije po stopi od 0%, uz uslov da se prilikom uvoza carinskom organu priloži uvjerenje o porijeklu robe (EUR 1 ili izjava na računu). Pored carine plaća se i PDV po stopi od 7%.
    [SIZE=4]Motorni čamac, koji se unosi iz inostranstva, prijavljuje se graničnoj carinskoj ispostavi tranzitnom deklaracijom, kojom se ova roba upućuje u odredišnu carinsku ispostavu. Prilikom carinjenja motornog čamaca podnosi se deklaracija za stavljanje u slobodan promet, uz koju se prilaže faktura, ili drugi komercijalni dokument na osnovu kojeg je prijavljena njegova vrijednost i[/SIZE][SIZE=2] [/SIZE][SIZE=4]odobrenje za krstarenje i zadržavanje stranog čamca, koje izdaje nadležna lučka kapetanija, odnosno kapetanija pristaništa ili njena ispostava u luci, odnosno pristaništu otvorenom za međunarodni saobraćaj u Crnoj Gori (ako su čamci dovezeni kopnenim putem a nijesu duži od 3m i nemaju motorni pogon, nije potrebno ovo odobrenje).[/SIZE]

    [SIZE=4]Za motorne čamce se plaća carina po stopi od 5%, a ukoliko su porijeklom iz zemalja Evropske unije po stopi od 0%, uz uslov da se prilikom uvoza carinskom organu priloži uvjerenje o porijeklu robe (EUR 1 ili izjava na računu). Pored carine plaća se i PDV po stopi od [/SIZE][SIZE=4]17%.
    [SIZE=4]Motocikl, odnosno moped, se prilikom unosa na carinsko područje prijavljuje graničnoj carinskoj ispostavi tranzitnom deklaracijom, koja prati ovu robu do odredišne carinske ispostave, gdje će se cariniti. Uz deklaraciju za stavljanje u slobodan promet (carinjenje), prilaže se faktura, ili drugi dokument na osnovu kojeg je prijavljena vrijednost motocikla, odnosno mopeda. Prilikom carinjenja motocikla, odnosno mopeda ne prilaže se certifikat o homologacijskoj i ekološkoj ispravnosti.[/SIZE]
    [SIZE=4]Carinska stopa za motocikle i mopede je od 5% do 8%, a ukoliko su porijeklom iz zemalja Evropske unije, plaća se carina po stopi od 0%, uz uslov da se prilikom uvoza carinskom organu priloži uvjerenje o porijeklu robe (EUR 1 ili izjava na računu). Pored carine plaća se i PDV po stopi od [/SIZE][SIZE=4]17%[/SIZE][SIZE=4].
    [/SIZE]
    [SIZE=4]Prilikom uvoza putničkog vozila, isto se mora prijaviti graničnoj carinskoj ispostavi tranzitnom deklaracijom, kojom se vozilo upućuje do odredišne carinske ispostave u unutrašnjosti.[/SIZE]
    [SIZE=4]Odredišnoj carinskoj ispostavi se podnosi deklaracija za stavljanje robe u slobodan promet (carinjenje), uz koju se prilažu faktura i druga komercijalna dokumenta na osnovu kojih je prijavljenja carinska vrijednost robe. [/SIZE][SIZE=4]Za[/SIZE][SIZE=4] [/SIZE][SIZE=4]korišćena[/SIZE][SIZE=4] ([/SIZE][SIZE=4]upotrebljavana) motorna vozila[/SIZE][SIZE=4] uz deklaraciju se prilaže i certifikat o homologacijskoj i ekološkoj ispravnosti koji izdaje ovlašćeno privredno društvo, ustanova ili institucija. [/SIZE]
    [SIZE=4]Za nova putnička vozila plaća se carina po stopi od 3% do 10% a za upotrebljavana od 5% do 10%. U skladu sa Sporazumom o stabilizaciji i pridruživanju, za putnička vozila porijeklom iz zemalja Evropske unije, bez obzira da li su nova ili [/SIZE][SIZE=4]upotrebljavana,[/SIZE][SIZE=4] plaća se carina po stopi od 0% do 8,5%, uz uslov da se prilikom uvoza carinskom organu priloži uvjerenje o porijeklu robe (EUR 1 ili izjava na računu). Pored carine plaća se i PDV po stopi od 17%.
    [/SIZE]
    Izvor UPRAVA CARINA - brošura "Kako uvoziti i izvoziti robu"
    S'toga, utvrdili smo da su PO ZAKONU računari i motorna vozila oslobođeni od carine ukoliko su porijeklom iz zemalja Evropske Unije "uz uslov da se prilikom uvoza carinskom organu priloži uvjerenje o porijeklu robe".

    Sad se fino poklopi ušima i ćuti
    Last edited by Rakun; 14-10-18 at 20:22.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #20711
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    opet ti kazem,platices carinu jer nismo clanica EU, a ovo vazi samo za EU. sto se mene tice-case closed.

  12. #20712
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Evo nađoh par zakona



    [/SIZE]
    [/SIZE]
    Izvor UPRAVA CARINA - brošura "Kako uvoziti i izvoziti robu"
    S'toga, utvrdili smo da su PO ZAKONU računari i motorna vozila oslobođeni od carine ukoliko su porijeklom iz zemalja Evropske Unije "uz uslov da se prilikom uvoza carinskom organu priloži uvjerenje o porijeklu robe".

    Sad se fino poklopi ušima i ćuti
    Uf, kad bi se prepao od svakog internet ratnika, dje bi mi kraj bio.
    p.s. Kao sto rekoh, eto zakon je na tvojoj strani, srecno sa uvozom robe i druzenjem sa carinicima.
    Ponesi vazelin, kad te naguze, da ti lakse padne.

  13. #20713
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,942
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    196
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    Ja mogu da potvrdim samo da za laptop iz USA nisam platio carinu (tadasnjih 17% PDV-a i spediterske usluge samo), valjda ista stvar kao i ovo za EU.

  14. #20714
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,217
    Thanks Thanks Given 
    2,754
    Thanks Thanks Received 
    4,531
    Thanked in
    2,399 Posts

    Default

    Od kad ti je ova brosura Rakune?

    Posto se pominju stari porezi na dodatnu vrijednost a adrese na kraju su cg.yu i mn.yu kojih nema nekih 10 godina...

    Pls.

    Kad pocnes da glavatis i guras svoje "ja sam jedini u pravu i niko drugi nema pojma" makar postavi neke aktuelne cinjenice a ne brosure pastarog zakona prethodne decenije.

    Hvala.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #20715
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,568
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    385
    Thanked in
    260 Posts

    Default

    Rakun je u pravu. Na robu koja je proizvedena u EU se ne plaća carina,ukoliko se ima dokaz o porijeklu robe(auta,motocikla,itd.)
    James Tiberius Kirk

  16. #20716
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Od kad ti je ova brosura Rakune?

    Posto se pominju stari porezi na dodatnu vrijednost a adrese na kraju su cg.yu i mn.yu kojih nema nekih 10 godina...

    Pls.

    Kad pocnes da glavatis i guras svoje "ja sam jedini u pravu i niko drugi nema pojma" makar postavi neke aktuelne cinjenice a ne brosure pastarog zakona prethodne decenije.

    Hvala.
    Dokument je kreiran u februar 2008, a zadnji put izmjenjen u junu 2008.

    Inace i telefoni su 081.

    Bas pouzdan izvor informacija.

    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	brosura.jpg 
Views:	46 
Size:	2.7 KB 
ID:	159605  
    Last edited by Bor1s; 14-10-18 at 22:36.

  17. #20717
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,950
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,665
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    Ja npr znam da pravna lica ne placaju carinu ako je roba proizvedena u EU, il npr u Srbiji....

    Ali pdv se placa naravno (21%)

  18. #20718
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,568
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    385
    Thanked in
    260 Posts

    Default

    Pdv se plaća,naravno.
    James Tiberius Kirk

  19. #20719
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bor1s View Post
    Uf, kad bi se prepao od svakog internet ratnika, dje bi mi kraj bio.
    p.s. Kao sto rekoh, eto zakon je na tvojoj strani, srecno sa uvozom robe i druzenjem sa carinicima.
    Ponesi vazelin, kad te naguze, da ti lakse padne.
    Kažu papir trpi sve, ali ne koliko internet dok si ti na njega
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #20720
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zrnojed2 View Post
    Rakun je u pravu. Na robu koja je proizvedena u EU se ne plaća carina,ukoliko se ima dokaz o porijeklu robe(auta,motocikla,itd.)
    ne placa se carina uz eur1 obrazac,ali se ovde uopste ne radi o tome,o tome mozemo raspravljati za neki konkretan slucaj (obzirom da ovo veze nema sa uvozom auta i sl), on pokusava na silu da progura neki interni sporazum koji vazi SAMO za EU (obrati paznju na sliku koju je postavio).

  21. #20721
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bor1s View Post
    Dokument je kreiran u februar 2008, a zadnji put izmjenjen u junu 2008.

    Inace i telefoni su 081.

    Bas pouzdan izvor informacija.

    Izvini što sam mislio da si dovoljno inteligentan da ne smatraš da je usaglašavanje sa EU zakonima otišlo unazad. Priznajem, moja greška
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #20722
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    ne placa se carina uz eur1 obrazac,ali se ovde uopste ne radi o tome,o tome mozemo raspravljati za neki konkretan slucaj (obzirom da ovo veze nema sa uvozom auta i sl), on pokusava na silu da progura neki interni sporazum koji vazi SAMO za EU (obrati paznju na sliku koju je postavio).
    Pa i pričam SAMO O EU, prati radnju fabile

    Prodavac sa Aliexpress-a šalje iz EU

    Dok ne nađem dokumenat uživajte u malo starijim postovima sa ovog topic-a
    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Netacno, nema carine i PDV za posiljke izmedju zemalja clanica EU, dok je usla ta stvar(nebitno sta) u EU(u bilo kojoj clanici) znaci da je su vec jednom placene dazbine zbog takvih stvari kinezi sve vise otvaraju svoja skladista po EU ili muljaju Hong Kong pa salju u UK pa onda dalje po EU.....
    Quote Originally Posted by fauto View Post
    nema carine ali ima pdv i naravno sve ostale zezancije spredicije usluge carinjenja,i moras imati neki papir da je to sto si kupio proizvedeno u EU.i ako je kupljeno u EU ne mora da znaci da je proizvedeno..
    Quote Originally Posted by CYBUG View Post
    Pa jedno je iz EU a drugo proizvedeno u EU. Tako da to treba razjasniti..

    Sent from my SMART FLY V500 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Bas tako, u svakom slucaju moze da bude odakle god hoces ako imas papir(E1 ili kako vec se zove, dokaz da je proizvedeno u EU) carina se ne placa ili je 1% nisam siguran, u suprotnom carina je neizbjezna..
    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Carine nema za robu-proizvode ili sta vec proizvedene u EU,ukoliko moze da se obezbijedi dokumentacija sto nije jednostavno bar za ovu internet trgovinu da je to nesto proizvedeno u EU i ako mozda jeste, ako CG sa nekom zemljom ima neke ugovore o nekim carinskim olaksicama (tipa sa Srbijom mislim da tu imaju neke olaksice ali samo za odredjene stvari), i ostatak svijeta za sve ista naravno po tom nekom nasem tarifarniku zavisno koja se roba uvozi..


    +

    PDV 19% od 1januara 21% eventualno neka manja stopa zavisno od proizvoda..

    +

    usluge spedicije i mozda jos po nesto(tipa neke dozvole) ali to opet zavisi od robe koja se uvozi..


    I sve ovo skoro (nimalo) nema veze sa internet trgovinom ali eto se ispisah...



    PS.
    propalo se kad nađem carinske takse Timbaktua, a Crnoj Gori ne radi oficijelni sajt
    Last edited by Rakun; 14-10-18 at 23:14.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  23. #20723
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Kažu papir trpi sve, ali ne koliko internet dok si ti na njega
    Milo mi je kako si potpuno izignorisao cinjenicu da je krunski dokaz tvoje tvrdnje papir iz 2008. godine,
    iako si bio veoma brz i rad da mene isprozivas za zvanicni odgovor sluzbenika carine iz 2014.

    Sad bi ja trebao i tebe malo da izvrijedjam i kazem ti da se "pokrijes usima i cutis",
    ali iz prilozenog se jasno vidi da to nema nikakve vajde.

    Samo bi mi zao bilo da neko ko ne zna za bolje prihvati ove tvoje informacije/savjete kao tacne,
    pa da se o jadu crnom zabavi sa carinom.

  24. #20724
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bor1s View Post
    Milo mi je kako si potpuno izignorisao cinjenicu da je krunski dokaz tvoje tvrdnje papir iz 2008. godine,
    iako si bio veoma brz i rad da mene isprozivas za zvanicni odgovor sluzbenika carine iz 2014.

    Sad bi ja trebao i tebe malo da izvrijedjam i kazem ti da se "pokrijes usima i cutis",
    ali iz prilozenog se jasno vidi da to nema nikakve vajde.

    Samo bi mi zao bilo da neko ko ne zna za bolje prihvati ove tvoje informacije/savjete kao tacne,
    pa da se o jadu crnom zabavi sa carinom.
    Ne pokušavaj da prodaješ bijele bubrege za bubrege

    To što si TI postovao NIJE zvanični dokument . Ja postujem ZAKONE, a ti odgovor na nečije pitanje. Odgovor koji se ne kosi sa zakonom kojeg sam postovao
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #20725
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Znaci, odgovor carinika na postavljeno pitanje, na sajtu Uprave carina Crne Gore, koji i dalje stoji tamo kao relevantan odgovor, po tvom tumacenju NIJE zvanicno,
    ali dokument iz 2008. godine, bez potpisa, bez pecata, bez ikakvog pozivanja na Sluzbeni list je 100% zvanican i aktuelan i nista ne moze da mu protivrijeci.

    Vidi "prijatelju", ja shvatam da sam pogrijesio jer sam uopste ulazio u raspravu sa tobom, jer ti ocigledno sve znas i dosao si ovdje da svoje znanje preneses na nas neuke,
    tebi veliko hvala na tome, samo navali kako si zamislio.

    A sad nemoj zamjeriti jer odoh da spavam, ranim ujutro na posao a ni tamo mi ne fali intelektualaca, pa da odmorim ovo malo sive mozdane mase sto mi je ostalo.
    Aj zivio i laku noc.

    I prijatni ti bili ti bijeli bubrezi.

Page 829 of 1179 FirstFirst ... 329729779819825826827828829830831832833839879929 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •