Page 995 of 1179 FirstFirst ... 495895945985991992993994995996997998999100510451095 ... LastLast
Results 24,851 to 24,875 of 29460

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #24851
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Posiljka Royal Mail, narucena 10 maja, shipping 16 GDP, Estimated delivery May 14, 2020 - May 26, 2020. Posljednji trag: Item Leaving the UK , May 20

  2. #24852
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    308
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Moja iz kine juce novi update, trenutno je u Njemackoj ali promjenili drzavu sa Montenegro na Serbia

    2020-06-03 16:14Country: DE City: Frankfurt Main, flight has arrived in destination country

    2020-05-20 10:53Country: DP City: DPSZXA, Departure from Transit Center Departs From Transit Center

  3. #24853
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Posiljke idu preko BG-a, meni je tracking reciept jedne Ceske posiljke otisao na Postu Srbije. Valjda tamo poslije ide preusmjeravanje za CG. Nadam se.

  4. #24854
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    1,340
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Sutra tacno mjesec dana od kako je poslat paket Royal Mail-om. Nije mi jasno kako se moja posiljka zagubila a ostalima stizalo.
    Nekome stiglo za 10 dana, meni za 20 dana druga koja je poslata 8. Maja a prva koja je poslata pocetkom marta i nekim cudom je stigla isti dan kao i ova druga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #24855
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Sa AliExpress stiže li kome?

    Sent from my ASUS_I001DA using Tapatalk

  6. #24856
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aresMD View Post
    Ja cekam nesto iz Rusije, eo 28 dana i trt. Zaglavilo oko Moskve i nema traga evo 21 dan. Uzas

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Necu da te obeshrabrim ali ja sam prije neku godinu prvi i poslednji put kupio neku stvar u Rusiji. Posiljka je krenula iz nekog manjeg mjesta ka Moskvi
    gdje je stajala 20 dana, posle toga se pojavio update Petersburg gdje je stajala skoro mjesec dana.Kontaktirao sa prodavca i trazio refund a on me je
    molio da budem jos malo strpljiv jer je kako je kazao njihova posta uzasno spora. Posle skoro 2 mjeseca konacno je posiljka napustila Rusiju i preko
    Frankfurta mi je stigla za 2-3 dana.

  7. #24857
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    PLANET EARTH
    Posts
    6,046
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nenop View Post
    Necu da te obeshrabrim ali ja sam prije neku godinu prvi i poslednji put kupio neku stvar u Rusiji. Posiljka je krenula iz nekog manjeg mjesta ka Moskvi
    gdje je stajala 20 dana, posle toga se pojavio update Petersburg gdje je stajala skoro mjesec dana.Kontaktirao sa prodavca i trazio refund a on me je
    molio da budem jos malo strpljiv jer je kako je kazao njihova posta uzasno spora. Posle skoro 2 mjeseca konacno je posiljka napustila Rusiju i preko
    Frankfurta mi je stigla za 2-3 dana.
    Prodavac je siguran, nemam problema sa tim. Posta jeste spora.... Poput ove nase budjave

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  8. #24858
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    797
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    356 Posts

    Default

    Iz Izvjestaja o radu Poste Crne Gore za 2019.

    Mjerenje kvaliteta prenosa i urucenja obicnih posiljaka u UPS

    Mjerenje kvaliteta prenosa i uručenja običnih pismonosnih posiljaka u unutrasnjem
    saobracaju, realizovano je angažovanjem nezavisne institucije. Rezultati pokazuju da je od 642 obične postanske posiljke, u roku od 3 dana uruceno 571 posiljka, iii u procentima 88, 9%, sto je blago ispod 95% koliko iznosi propisani standard (clan 50 Zakona o postanskim uslugama, SI.list CG 55/18). Ovakvi podaci rezultat su problema kao sto su neimenovanost ulica, neoznacenost ulica i
    objekata, neopremljenost objekata kucnim sandučićima, odustvo podataka o stanarima novih zgrada na sandučićima gdje ih ima, nova naselja u prigradskim zonama bez naziva ulica i brojeva i sl. Ovi problemi imaju svoj uzrok van Poste i dovode do situacije da Posta ne ostvaruje propisane rezultate za koje ima potrebne reurse i organizaciju.

    Mjerenje kvaliteta prenosa i urucenja posiljaka registrovanih u UPS

    Kada je u pitanju kvalitet prenosa registrovanih postanskih posiljaka u unutrasnjem
    postanskom saobraćaju rezultati pokazuju da je 98% registrovanih postanskih posiljaka uruceno u roku od tri dana, sto znaci da je za propisani standard J+3 ostvaren cilj kvaliteta 95% unutrasnjeg postanskog saobracaja, shodno clanu 59 Zakona o postanskim uslugama, SI.list CG 55/18).

    Mjerenje kvaliteta prenosa i urucenja posiljaka u MPS

    Za međunarodni postanski saobracaj izvrsena su dva mjerenja brzine prenosa postanskih posiljaka:

    1. U organizaciji Svjetskog postanskog saveza, metodom CMS E2E Internal putem test pisama
    sa RFID transponderom u kojem ucestvuje Posta Crne Gore, vrseno je mjerenje kvaliteta
    prenosa obicnih posiljaka u međunarodnom saobracaju između Paste Crne Gore i postanskih
    uprava: BiH-Hrvatska posta Mostar, Hrvatske, Srbije i Turske.

    Rezultati za 2019. godinu pokazuju:

    • u pogledu prijema (uvoza), zahtijev da je za standard K+3 rezultat iznad 85%
    zadovoljava Posta Srbije (86,1 %), a ne zadovoljavaju ga posiljke iz postanskih
    uprava: Hrvatska (32,3%), Turska (6,8%) i Hrvatska Posta - Mostar (2%). Za
    standard K+S iznad 97%, posiljke iz Srbije ga zadovoljavaju (97%), dok ga ne zadovoljavaju posiljke iz Hrvatske (77,9%), Turske (32,3%) i Hrvatska Posta Mostar (28,5%);

    • u pogledu izvoza, zahtjev da je s tandard J+3iznad 85% ne zadovoljavaju posiljke
    iz svih uprava: Srbija (50,3%), Hrvatska (56,4%), Turska (0%) i Hrvatska Posta Mostar
    (5,6%). Standard J+S iznad 97% ne zadovoljavaju posiljke iz svih uprava:
    Srbija (79,9%), Hrvatska (80,8%), Turska (1,4%) i Hrvatska Posta- Mostar (27,5%).
    Iako su propisani ciljevi za standarde J+3 i J+5 za obicne posiljke u međunarodnom saobracaju
    djelimično postignuti, treba imati u vidu ograničavajuće faktore definisane članom 58 Zakona o postanskim uslugama (S I.list CG 55/18) da rokovi prenosa posiljaka u međunarodnom postanskom saobracaju zavise od udaljenosti drzave primaoca, saobracajnih veza i standarda kvaliteta nacionalnih operatora univerzalnih postanskih usluga. Analizom uz pomoc metode ,,slucajnog uzorka" utvrdeno je da je u najvecem procentu slucajeva dostava posiljaka iz uvoza unutar Crne
    Gore kvalitetna (period od evidentiranja RFID transpondera u PC-u Poste Crne Gore do prispjeca u odredisnu postu). U kontekstu svega navedenog treba pomatrati postignute rezultate.

    2. U saradnji sa Svjetskim postanskim savezom vrsena su mjerenja brzine prenosa registrovanih
    postanskih posiljaka u medunarodnom postanskom saobracaju. Podaci o rezultatima brzine prenosa registrovanih postanskih posiljaka u međunarodnom
    saobracaju pripremljeni su iz aplikacije QualityControl System (QSC), koju odrzava Svjetski
    postanski savez. Kroz QSC sistem obrade podataka izdvojene su tri faze kretanja registrovane posiljke u medunarodnom saobracaju od prijema do urucenja:

    Le g 1 - vremensko trajanje od momenta prijema posiljke do otpreme iz izmjeniene poste,

    Leg 2- vremensko trajanje prenosa posiljke od izmjeniene poste polazne drfave do izmjeniene
    poste odredisne drzave,

    Leg 3- vremensko trajanje prenosa i urucenja posiljke od momenta preuzimanja posiljke u
    izmjenicnoj posti odredisne drfave do momenta urucenja primaocu. Iz JPS sistema se ne mogu dobiti podaci za standard]+3 jer se ne vode. Iz podataka JPS za standard J+5 moze se doci do zakljucka:

    • kod registrovanih pisama u uvozu Leg 3 je 2,36dana, a za izvoz Leg 1 iznosi 0,19, sto su za Postu Crne Gore odlicni rezultati,

    • za pakete, u izvozu Leg 1 iznosi 2,61 dana, a u uvozuLeg 3 iznosi 5,92 dana, sto je takode dobar rezultat.

    • za EMS posiljke u izvozu, Leg 1 je 0,19 dana, a u uvozu Leg 3 je 1,21 dana, sto je isto dobar rezultat.
    Kao i kod obicnih pisama u medunarodnom saobracaju, shodno clanu 58 Zakona o postanskim uslugama (SI. list CG 55/18) rokovi prenosa posiljaka zavise od: udaljenosti drzave primaoca, saobradajnih veza i standarda kvalitetanacionalnih operatora univerzalnih postanskih usluga. Imajuci u vidu sve to, iako ukupno vrijeme Tne zadovoljava standard J+5, rezultati rada Poste CG u medunarodnom saobracaju su objektivno dobri kada se posmatraju postignuta vremena.

    Leg 1 (kod posiljaka u izvozu) i Leg 3 (kod posiljka u uvozu), koja direktno zavise od Poste Crne Gore.

    Briga o korisnjcima

    Tokom 2019. godine, obradeni su zahtjevi korisnika koji su se obratili razlicltim pristupnim kanalima Poste (putem telefona 19895, elektonskom postom, preko arhive, lieno). U 2019.godini bilo je preko 8.000 korisnika. Svi zahtjevi korisnika rjesavaju se odmah po prispjecu, najcesce na dnevnoj osnovi ili u najkrace mogućim rokovima. Nerijsenih zahtjeva nema. Korisniku se uvijek izade u susret u maksimalno mogucoj mjeri, osim u slucajevima gdje su zahtijevi u suprotnosti sa
    zakonom i propisima, sto se korisnicima uvijek obrazlaze u pisanoj formi i predlazu moguca
    rjesenja. Generalno gledano korisnici imaju povjerenje u Postu i pozitivno misljenje o nacinu na koji im je pruzena usluga.

  9. #24859
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Meni je najjace ono kad posiljka putuje iz Singapura do CG za 2 dana, iz PG do BP ili nekog drugog grada - 15 dana.

  10. #24860
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Meni je stigao dokument običnom preporučenom poštom za dva dana iz CG u Novi Sad.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  11. #24861
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Ove pošiljke što su poručene sa Alija prije početka pandemije su izgleda tamo neđe u Aziju još.
    Jutros dobih promjenu statusa za jednu.

    • -Despatched to OverSeas Postal Admin (From SG/SIN to ME/TGD)
      2020-06-06 10:29:08 [GMT+8]

    • Hand over to airline.
      2020-03-16 23:30:59 [CN,HK]

    • Information Received
      2020-03-16 09:39:00 [ME]

    • Depart from facility to service provider.
      2020-03-16 08:52:45 [CN,Domestic Air Cargo Termina,Shenzhen,China]

    • Shipment arrived at facility and measured.
      2020-03-14 21:23:44 [CN,Longhua,Shenzhen,China]

    • 4PX *****d up shipment.
      2020-03-14 21:23:44 [CN,Longhua,Shenzhen,China]

  12. #24862
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    PG
    Posts
    1,731
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    61 Posts

    Default


    Isto je pisalo i 17 marta ...Moguće da je vraćeno pa opet poslato ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #24863
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Nista ne mrda SG posta sa plaćenim shippingom..
    Ja ne znam dje su mogle da zaglave ove posiljke ako nisu u Beograd.



  14. #24864
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    A pazite ovu foru...

    Ista ona prica o posiljci koja je navodno poslata jos sredinom marta i od nje ni traga ni glasa, pracakanje sa AliExpress-om i debilima iz support-a bla bla.

    I sad ja uvijek imam uvid u sledece informacije:



    Znaci napustilo zemlju (Kinu) jos 17. marta i evo skoro 3 mjeseca kasnije i dalje nista od nje...

    A onda vidim ovo "View Original Information" i gle cuda...



    Bas danas, 6. juna je napustila zemlju (Kinu)? Kako prijatelji moji kineski?

    Svjestan sam ja da oni manipulisu ovim informacijama koje obicno nemaju veze s' mozgom ali kako u isto vrijeme jedan "view" daje jednu informaciju a drugi "view" daje potpuno drugu informaciju koja je miljama (tacnije skoro 3 mjeseca) udaljena od one prve... ?

    Nista mi jasno nije a oni ne da ne umiju da objasne nego ne znaju dje su suplji.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #24865
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Nije to Kina, to je transit country, negdje između je to ležalo svo vrijeme.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  16. #24866
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    501
    Thanks Thanks Given 
    824
    Thanks Thanks Received 
    190
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Meni i dalje ne moze da dodje paket iz Italije , po drugi put poslat sa Sicilije dodje do Milana bude tamo 5-6 dana i vrati se nazad...

    Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

  17. #24867
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Nije to Kina, to je transit country, negdje između je to ležalo svo vrijeme.

    Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
    Aha, vidim sad 'Transit'... E da mi je znat' dje je lezalo lakse bi nam svima bilo

    Nista onda... da ga ocekujem "uskoro"
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #24868
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Podgorica
    Posts
    369
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Moze li se sta narucivati sa sportdirecta? Mogu li ocekivati da ce stici, jel omoguceno to pristizanje posiljki sad?

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

  19. #24869
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    1,340
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Bratu je status "In transit". Mislim da tako stoji od 12. maja...
    Da nije burazu stizala ta posiljka? Ovaj moj od 27. jos nije krenuo, isto stanje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #24870
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,240
    Thanks Thanks Given 
    2,774
    Thanks Thanks Received 
    4,562
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CYBUG View Post
    Da nije burazu stizala ta posiljka? Ovaj moj od 27. jos nije krenuo, isto stanje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Buraz je van CG jos par dana pa ce vidjet' kad se vrati. Ako je stigla, potvrdicu da znas.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  22. #24871
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    259
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Sa AliExpressa mi javili da ce oko 20-og Juna da mi stigne posiljka

  23. #24872
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,114
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N1k0laL View Post
    Sa AliExpressa mi javili da ce oko 20-og Juna da mi stigne posiljka
    Znaju oni provjereno....meni su javili da mi je stiglo u CG početkom maja....a okle zna kinez,maltene je ka govorni automat bot običan....vile znaju kad će išta doć i dje je,je li u BG je li u ZG je li napuštalo kinu....

  24. #24873
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,478
    Thanks Thanks Given 
    1,633
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Rece mi komsinica,da je sa sportdirect upola dovoljno da narucis robu za 75e,samo ne znam na koju foru da ti stigne kada ne radi avio saobracaj?

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  25. #24874
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Titograd
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    253
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Čini mi se da dhl vozi sports direct

  26. #24875
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Rece mi komsinica,da je sa sportdirect upola dovoljno da narucis robu za 75e,samo ne znam na koju foru da ti stigne kada ne radi avio saobracaj?

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Sportsdirect radi dostavu preko DHL, TNT ili nekog slicnog, a oni valjda imaju svoju logistiku
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

Page 995 of 1179 FirstFirst ... 495895945985991992993994995996997998999100510451095 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •