Page 233 of 1180 FirstFirst ... 133183223229230231232233234235236237243283333733 ... LastLast
Results 5,801 to 5,825 of 29484

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #5801
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da hoce vise da ukinu to, samo kod nas spediterske sluzbe traze dodatnih 30 eura za nesto sto si vec platio 30 eura.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  2. #5802
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bar, Montenegro, Montenegro
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nadjoh na amazon ali ne salju za cg pi . . .
    SanDisk Ultra 64 GB microSDXC Class 10 UHS-1 Memory Card 30MB/s with Adapter SDSDQUA-064G-U46A
    $49.99
    " Nepismen ali pun para . Jesam li ovo dobro napisao ? "

  3. #5803
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    ^ i meni treba, barem od 32, oko 25$ a odje mi je lik nudi za 40eura sigh
    rm -rf /

  4. #5804
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bar, Montenegro, Montenegro
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imas na ebay te od 32 i 16 su jeftine . . . Ovamo kod nas se te stvari ne isplate uzimat nikako . . .
    " Nepismen ali pun para . Jesam li ovo dobro napisao ? "

  5. #5805
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Nemam paypal :\
    rm -rf /

  6. #5806
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    To je isto sto ti je i dhl/ups trazio - otkup tovarnog lista. Podji do carine na aerodromu (ili dje je vec posiljka) i to sam zavrsi kao sto si za dhl posiljku

  7. #5807
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bandzy View Post
    Jeste. Šećerović, tacnije.
    Kaze da, nakon sto to platim, roba mi stize na kucnu adresu. Dakle, odrade spediciju koja je obavezna.
    Kontaktirao sam FedEx sa oficijalog sajta i pitao ih o cemu se radi, tip na live chatu mi je rekao da to mora da je carina. Dakle, ni oni nisu upoznati s tim sto mi ovaj govori.
    Zvao sam i prijateljicu koja radi pri carini, rekla je da ta taksa za uvoz robe u Crnu Goru, na koju se on poziva, VISE NE POSTOJI! Da je to prije bilo, da toga vise nema.
    pricaj mi o tom pricaj mi o tommmmm prijatelju moj
    the World's leading dance event
    Sensation


  8. #5808
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bar, Montenegro, Montenegro
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Nemam paypal :\

    Napravi preko ento pay-a , jedina solucija i dobra je , stim sto je provizija 4.99% na uplaceno , nije puno .
    " Nepismen ali pun para . Jesam li ovo dobro napisao ? "

  9. #5809
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cao svima, nadam se da ima neko ko bi mogao da mi pomogne. :/

    Narucio sam suplimente sa bodybuilding.com -a i stigli su mi, samo sto prva narudzba koja je polozena 18 Oktobra, jos nije stigla, a narudzba koja je polozena 10 dana kasnije stigla je pre 2 sedmice. Poslato je DHL-om americkim, tako da ne stize preko DHLa CG, vec stize preko poste, tako mi je ova jedna narudzba stigla.

    Interesuje me da li postoji mogucnost da provjerim na carinu ili postu, ili gdje vec u CG da li je to stiglo i gdje je zapelo? Cijena paketa je oko 50-60$, nije vise od toga. Da li je moguce da mozda carinici uzmu paket i prave se ludi, tipa da niko ne zna gde je, nista je sa time? Da li se to kome desavalo?

    Imam i DHL tracking ali nije step by step, vec samo da je napustilo Ameriku. :/

    Unapred zahvalan.

  10. #5810
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Ja tebe druže ništa nisam razumio ali pretpostavljam da si htjeo da kažeš sledeće. Zašto ti ne stiže pošiljka koja je poslata iz USA na poštu CG? Zato što je zapelo neđe u Turskoj i masu ljudi čeka pakete iz USA. E, sad ovo što pominješ DHL je malo zbunjujuće ali...
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  11. #5811
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izgleda da sam ja lud onda.

    Kada narucujes preko bodybuilding.com-a oni salju preko DHL-a, dali su mi tracking na dhlglobalmail.com koji mi pokazuje samo da je paket izasao iz drzave prije vise od mjesec dana. Ali taj DHL ne isporucuje DHL predstavnik u CG, vec to na granici uzima lokalna posta i oni mi isporucuju. Drugi paket je stigao kao sto je receno, od 8 - 20 biznis dana, a ovaj sto sam prvi narucio mi uzasno kasni.

    Kada kontaktiram DHL i bb.com , kazu mi da je to na nasoj carini negdje zapelo i da oni to drze. Zato me interesovalo da li postoji neki broj na koji ih mogu dobiti/kontaktirati i raspitati se za svoj paket? Ispod 2kg je. Ili mi preostaje samo da cekam da ti ljudi po Turskoj umru?

  12. #5812
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bandzy View Post
    Jeste. Šećerović, tacnije.
    Kaze da, nakon sto to platim, roba mi stize na kucnu adresu. Dakle, odrade spediciju koja je obavezna.
    Kontaktirao sam FedEx sa oficijalog sajta i pitao ih o cemu se radi, tip na live chatu mi je rekao da to mora da je carina. Dakle, ni oni nisu upoznati s tim sto mi ovaj govori.
    Zvao sam i prijateljicu koja radi pri carini, rekla je da ta taksa za uvoz robe u Crnu Goru, na koju se on poziva, VISE NE POSTOJI! Da je to prije bilo, da toga vise nema.

    Evo mog iskustva sa pomenutima: narucila sam naocare u vrijednosti od 12$ za koje sam platila shipping 20$, i tek posto su krenule saznala sam da su ih Fedexom poslali. Naravno ovdje su me odmah zvali da platim 30 eura sto sam odbila i rekla im da zadrze moj paket dok se ne cujem sa posiljaocem. S druge strane sam pisala posiljaocu koji je bio u soku, jer on nije dobio obavjestenje od Fedexa da ce to jos da kosta. Receno mi je da nista ne radim i da ce mi oni rijesiti problem, i ako treba platiti te navedene troskove. Posto su ovi kontaktirali ove nase iz Fedexa, ovi su poceli da me zovu, i da mi govore kako niko ne moze da plati te troskove osim ja licno (apsurd) i ta neka riba sto me zvala samo sto me nije izbila sto sam mogla da pomislim da neko te troskove snosi umjesto mene. Uz nekoliko mailova i telefonskih poziva sam odustala od posiljke, jer je posiljalac obecao da ce mi poslati nove naocare obicnom preporucenom postom, jer nije uspio da se naglavi sa ovima odavde. U medjuvremenu sam pisala sjedistu Fedexa i zalila se na ponasanje ovih nasih i na te extra troskove o kojima niko nije obavijestio mene, a ni prodavca. Proslo je 10 dana i potpuno sam bila zaboravila na tu ujdurmu kad hop, zvoni telefon, Fedex Crna Gora, kazu da su odlucili da me CASTE troskove carinjenja i pitaju me dje sam da mi donesu paket. Mozda nekom ovo pomogne. 100% sam ubijedjena da nezakonito uzimaju te pare.
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  13. #5813
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Vaša pošiljka je očigledno zadržana na carini. Molim vas da pozovete našu službu carine na broj 020 442 600.
    ovaj su meni broj dali mejlom da kontaktiram sluzbu carine koja se nalazi u zgradi poste kod zeljeznicke.
    pokusaj tu.
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  14. #5814
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    214
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bandzy View Post
    Ljudi, pitanje, ako je neko imao iskustva.
    Naručio sam nešto preko fedexa. Platio sam shipping 40$ i roba je stigla u Crnu Goru. Zove me tip koji tamo radi i kaže mi da je roba stigla, i da moram da platim dodatnih 30 eura da bi mi roba stigla na kućnu adresu.
    Ja sam imao iskustva sa DHL-om i TNT-om, oni mi kažu lijepo da špediciju(ako je to u gore navedenom slučaju) mogu da odrade oni i da mi naplate 24 eura, ili ja mogu da to odradim isto(što sam i sam uradio kod DHL-a i TNT-a), i ništa dodatno ne platim.
    Da li je tih 30 eura što traži FeDex ustvari špedicija? Moram li ja njima da to platim, ili mogu sam to da odradim?
    Čovjek koji me zvao mi je ustvari rekao da ja plaćam taksu za uvoz robe u Crnu Goru I DA TO MORA DA SE PLATI. Ako već mora ta taksa da se plati, zašto mi je DHL ili TNT nije naplatio?
    Quote Originally Posted by Bandzy View Post
    Jeste. Šećerović, tacnije.
    Kaze da, nakon sto to platim, roba mi stize na kucnu adresu. Dakle, odrade spediciju koja je obavezna.
    Kontaktirao sam FedEx sa oficijalog sajta i pitao ih o cemu se radi, tip na live chatu mi je rekao da to mora da je carina. Dakle, ni oni nisu upoznati s tim sto mi ovaj govori.
    Zvao sam i prijateljicu koja radi pri carini, rekla je da ta taksa za uvoz robe u Crnu Goru, na koju se on poziva, VISE NE POSTOJI! Da je to prije bilo, da toga vise nema.
    Quote Originally Posted by underwater love View Post
    Evo mog iskustva sa pomenutima: narucila sam naocare u vrijednosti od 12$ za koje sam platila shipping 20$, i tek posto su krenule saznala sam da su ih Fedexom poslali. Naravno ovdje su me odmah zvali da platim 30 eura sto sam odbila i rekla im da zadrze moj paket dok se ne cujem sa posiljaocem. S druge strane sam pisala posiljaocu koji je bio u soku, jer on nije dobio obavjestenje od Fedexa da ce to jos da kosta. Receno mi je da nista ne radim i da ce mi oni rijesiti problem, i ako treba platiti te navedene troskove. Posto su ovi kontaktirali ove nase iz Fedexa, ovi su poceli da me zovu, i da mi govore kako niko ne moze da plati te troskove osim ja licno (apsurd) i ta neka riba sto me zvala samo sto me nije izbila sto sam mogla da pomislim da neko te troskove snosi umjesto mene. Uz nekoliko mailova i telefonskih poziva sam odustala od posiljke, jer je posiljalac obecao da ce mi poslati nove naocare obicnom preporucenom postom, jer nije uspio da se naglavi sa ovima odavde. U medjuvremenu sam pisala sjedistu Fedexa i zalila se na ponasanje ovih nasih i na te extra troskove o kojima niko nije obavijestio mene, a ni prodavca. Proslo je 10 dana i potpuno sam bila zaboravila na tu ujdurmu kad hop, zvoni telefon, Fedex Crna Gora, kazu da su odlucili da me CASTE troskove carinjenja i pitaju me dje sam da mi donesu paket. Mozda nekom ovo pomogne. 100% sam ubijedjena da nezakonito uzimaju te pare.
    Evo da napišem šta mi se desilo, pošto ne htjedoh slučaju da prepustim.
    Bio sam danas do njih, direktno. Pošao sam u Danilovgrad, u njihovo predstavništvo. Čovjek je još uvijek tvrdio da moram to da platim, jer je to manipulacija i skladištenje robe. Nakon nekog minuta razgovora, rekao je da će da zove direktoricu, i da će da vidi s njom da li može da me oslobodi te takse. Ja pođoh odatle, i posle neke ure mi zvoni mobilni da mi jave da ne moram to da platim ovog puta, jer me ja ta direktorica oslobodila toga, i da dođem sjutra da odradim sam špediciju.
    Sad sam poslao FedEx-u dopis, i opisao im cijelu situaciju, pa ću da vidim šta će da mi kažu.

  15. #5815
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,949
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Paketi iz USA i dalje zaglavljeni u tursku? Da ako ih zahvate praznici, pa cemo ih mozda do aprila dobit

  16. #5816
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bar, Montenegro, Montenegro
    Posts
    2,627
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakav jebovo lopovluk strasno

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    " Nepismen ali pun para . Jesam li ovo dobro napisao ? "

  17. #5817
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

  18. #5818
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Ja juče zvao. Kažu da je juče nešto stiglo iz USA ali ne i meni : (
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  19. #5819
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://dx.com/ ....za sada bez graske!

  20. #5820
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sale, hvala puno ali do sada nisam nikada od bb.com dobio taj broj posiljke, samo order number i tracking za dhl, a i taj tracking je ogranicen. Zato je i dostava samo 5$

  21. #5821
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,531
    Thanks Thanks Given 
    131
    Thanks Thanks Received 
    484
    Thanked in
    219 Posts

    Default

    Koliko puta odustanem od trgovine samo zbog Fedexa ili DHL-a, neka ih je sramota. Kad sam to rekao jednom drugu u inostranstvo sto salje cesto preko njih, kaze da se to nidje u svijet ne placa nego je mislio da ga zajebavam. I naravno nije mu jasno kako mogu to naplacivat kad je nelegalno, ali odje moze sve izgleda...
    Ja sam im pisao par puta i odustao, jer mi vrte istu pricu. Svaka cast vama, treba istrajat i zalit se svuda dje je moguce...

    Nego, i nesto korisno. Narucujem sad dosta stvari preko Aliexpress-a, odlican sajt zaista.

    Nema paypala, placas bilo kojom karticom koliko god oces...
    Tracking broj ide sa SVAKOM posiljkom...
    Kad platis, AliExpress zadrzava novac i daje ga prodavcu tek kad potvrdis da si primio robu i da je sve u redu sa njom...
    Live chat
    Preglednost
    Masu nize cijene nego na ebay
    Do sad mi sve stizalo bas brzo, mnogo brze nego preko ebay. Zasto, nemam pojma, kad to predaju u iste poste i sve. Mozda zato sto na ebay oznace da je poslato, a posalju posle nedelju dana...

    Jedina mana je sto kod 90% prodavaca imas limit da moras kupit najmanje 10 ili 15 dolara...
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  22. #5822
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    2,099
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    128 Posts

    Default

    Meni je juce stigao paket iz USA

  23. #5823
    Join Date
    May 2010
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by majaa View Post
    Meni je juce stigao paket iz USA
    Koliko ti je paket putovao sa srecom?

  24. #5824
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shaka-ban View Post
    Koliko ti je paket putovao sa srecom?
    I mene zanima, jer imam jedan poslat 21 Novembra...

  25. #5825
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    131
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo mojih iskustava:

    Za poslednje tri godine naručivanja preko USPS, Royal Mail, Deutsche Post i La poste: 100 od 100 učinak. Ni jedan paket (mali i srednji) nije bio oštećen ili izgubljen. Nekad iz Amerike putuju tri mjeseca nekad deset dana. Uobičajeno je oko tri nedelje. Iz Evrope oko deset radnih dana.
    Naša pošta je ranije naplaćivala 5e preuzimanje paketa, a sada 1e. Skoro uvijek se mora poći u glavnu poštu na željezničkoj da bi se preuzeo paket.

    Carina je otvarala 90% mojih paketa. Porez i carinu naplaćaju na zbirnu vrijednost robe i poštarine ako je veća od 150e. Ako je 149e obično neće taxirati. Za svu robu koja im nije baš jasna naplatiće paušalni porez od 5% + 17%PDV na tu sumu.

    Loša iskustva:
    Naravno, sa UPS-om i DHL-om.
    Jednom prilikom sam od Amazona dobio paket koji je bio dio garancije i kao takav ne podleže taxiranju (vrijednost bila oko 100$). Na žalost, poslali su paket preko UPS-a i izvijesni Vaso Nikočević (jedan od menadžera) me je zvao i tražio da naplati 37,44e za špediterske usluge i manipulativne troškove. Tog put sam bio u situaciji da sam morao da platim globu, ali preporučujem svima da u ovakvom slučaju ignorišete Vasa i ostale kurire i sami pođete do aerodroma i preuzmete robu. Ako imate volje, uvijek pošaljite žalbu na uslugu glavnoj kompaniji.
    Znam i za situaciju kad je DHL tražio 30e za “preuzimanje“ jednog DVD-a u koverti.

    Na žalost, ova situacija se neće promijeniti. Kurirske službe imaju izgovor da oni tako postupaju zbog zakona, a da je pošta favorizovana kao državna služba. Tako je isto i u Srbiji, a koliko ja znam, i u Kanadi.
    Kao svaku globu, naplatiće je onima koji nemaju izbora ili ne mogu da se brane.


    Ostalo:
    Za naručivanje iz Amerike koristim i usluge Shipito.com. Oni prosleđuju vašu poštu iz Amerike ovamo. Imaju odlične tarife kod USPS-a i AirMail-a i vrlo su brzi.
    Jedna od opcija za PayPal i eBay je Entropay koji funkcioniše dobro, ali 5% provizije nije zanemarljivo.

    Povodom USPS-a i Turske,
    Kompanija je u rasulu već nekoliko godina i traži sve moguće načine da smanji troškove. Lani su osjetno povećali sve cijene. Ironično je što je veoma veliki dio njihovog profita upravo međunarodna dostava. Mislim da se mora prihvatiti rok isporuke od mjesec dana kao norma.


    Ojha.
    Last edited by Ibrichevina Sky is Blue; 19-12-12 at 10:34.

Page 233 of 1180 FirstFirst ... 133183223229230231232233234235236237243283333733 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •