Page 1 of 1175 1234511511015011001 ... LastLast
Results 1 to 25 of 29370

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #1
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,039
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    220 Posts

    Default ++ Informacije o internet kupovini

    Konkretno, za online trgovinu, pošiljke dijelimo u 4 'razreda'.

    1. Pošiljke vrijednosti do 75€ -
    pošiljke su oslobođene plaćanja dažbina državi.

    Ukoliko pošiljka dolazi preko crnogorske pošte, plaća se 1€ ili 4€ za dostavu poštaru prilikom preuzimanja (tj za podnošenje na carinski pregled) .
    Ostaje nejasno kako odlučuju da li se plaća 1 ili 4€, njihov zvaničan stav je da se pošiljke koje se tretiraju kao "paket" naplaćuju 4€ a pošiljke koje se tretiraju kao pismo 1€ (mada ima izuzetaka i tu, pa izgleda da postoji neki njihov interni način odlučivanja).

    Ukoliko pošiljka dolazi preko DHL,TNT,UPS,FEDEX i sličnih privatnih kompanija, obično oni uzimaju oko 5€ za dostavu, mada i ta cijena zna da varira.
    Generalno pravilo kad pošiljka dolazi preko njih je da će Vas kontaktirati telefonom da je pošiljka stigla i tražiće dokaz o cijeni (izvod iz banke, screenshot sa sajta gdje je kupljeno a gdje se vidi vaše ime i prezime i cijena)

    2. Pošiljke vrijednosti od 75 do 150€ - plaća se PDV u iznosu od 21%.

    U slučaju crnogorske pošte nakon prispjeća u poštu carinjenja u Podgorici ćete biti kontaktirani SMS-om, telefonom ili telegramom, nakon čega ćete na određenu mail adresu morati da pošaljete dokaz o cijeni (izvod,screenshot). Za stanovnike Podgorice obično traže da lično dođu i plate dažbine, dok za ostale opštine daju podatke za uplatu PDV-a, nakon čega im šaljete skeniranu uplatnicu kao dokaz. Dodatno se plaća 1€ ili 4€ prilikom dostave, kao i za pošiljke koje su oslobođene plaćanja dažbina.

    E-mail adresa na koju se šalju lični podaci, fakture, screenshotovi i slični dokazi o vrijednosti robe je [email protected] , mada ćete vjerovatno taj podatak dobiti u telegramu

    Ukoliko pošiljka dolazi preko DHL,TNT,UPS,FEDEX i sličnih privatnih kompanija, procedura je identična kao za CG Poštu, s tim što postoji mogućnost da njihove usluge budu malo skuplje.
    UPDATE: FEBRUAR 2020- DHL uzima 10€ za ovu kategoriju (5€ dostava + 5€ manipulativni troskovi)

    3. Pošiljke vrijednosti preko 150€ - plaća se PDV u iznosu od 21% + carina čiji procenat zavisi od vrste robe + špediterska usluga.

    U slučaju crnogorske pošte procedura je identična kao za pošiljke vrijednosti od 75-150€, samo što ćete imati više troškova. Način obračuna troškova navodim ovde, za robu vrijednost 200€, za koju je carina 5€.


    Osnovni pojmovi:


    Code:
        Cijena:200
        Porez :21%
        Carina:5% (200*5%=10)
        Osnovica = 200+5% = 210€
    
        RAČUNANJE:
        Na osnovicu se obračunava PDV: 210*21%=44.10
        Na ovu vrijednost se dodaje vrijednost carine, koja je 10 i dobija 
    se vrijednost dažbina od 54.10€ koje se plaćaju državi
    Po zadnjim informacijama kojim raspolažem, pošta naplaćuje špeditersku uslugu 15€.

    Ukoliko pošiljka dolazi preko DHL,TNT,UPS,FEDEX i sličnih privatnih kompanija, obračun troškova je isti, s tim što se cijena špediterskih usluga kreće od 25-150€.

    4. Pošiljke komercijalne namjene (vazi i za akciznu robu) - PDV+carina+špedicija- NEZAVISNO OD VRIJEDNOSTI

    Pošiljka komercijalne namjene je svaka pošiljka koja se ne tretira kao pošiljka za ličnu upotrebu, bez obzira kolika joj je vrijednost (može da košta 1€ ili 1000€, obračunavaće se sve dažbine).

    Najprostije rečeno, ukoliko naručite 1 npr foto aparat vrijednosti 20€ u paketu, to je za ličnu upotrebu, ukoliko naručite 2, vrijednost je 40€,ali će se pretpostaviti da je za dalju prodaju i biće obračunate dažbine na vrijednost od 40€.

    Drugi primjer (iz prakse)- mašina za izradu pozivnica,čestitki i sl sa vodenim žigom, vrijednost 125€, morala je da se prebaci na pravno lice, jer po procjeni carine, služiće u komercijalne svrhe, plaćene dažbine državi+85€ UPS-u u ovom slučaju+50€ firmi koja preuzima na sebe.

    Ukoliko se pošiljka proglasi komercijalnom, u većini slučajeva je potrebno izvšiti prenos vlasništva na firmu (pošto f.lice ne može primati komercijalne pošiljke,osim nekih izuzetaka). Plaća se, dakle, PDV+Carina+Špedicija. Cijene špedicije su u ovom slučaju obično znatno više, a postoji mogućnost da će Vas koštati dosta i usluga neke firme koja bi pošiljku preuzela na sebe.


    _______________________________________________

    FAQ:

    Q: Naručio sam sa sportsdirecta, roba 149€ + poštarina 30€, nisam platio ništa osim PDV-a na 149€ i 5€ DHL-u, kako to?
    A: Na linku koji sam gore postavio jasno piše da u cijenu za osnovicu ulazi cijena robe+transportni troškovi, dakle ZAKONSKI ste trebali da platite sve kao za robu čija je vrijednost 150+. Ovo se može tumačiti neznanjem carinika, dobrom voljom, rupom u zakonu, slučajnošću, ali nikako pravilom.

    Q: Da li se može izbjeći plaćanje špediterske usluge?
    A: Prosto i jednostavno -NE, procedura je da mora postojati špediter, kao posrednik između carine i vlasnika robe, tako je svugdje u svijetu.

    Q: Da li postoji mogućnost da zamolim prodavca da stavi manju vrijednost na paket, kako bih izbjegao plaćanje dažbina?
    A: Da, ali u tom slučaju, ako carinik posumnja na vrijednost, tražiće dokaz o vrijednosti robe (izvod, screenshot), gdje će vidjeti pravu vrijednost. Postoji mogućnost i da "dotjerate" screenshot i izvod, ali imajte na umu da i carina može da uđe na ovaj forum, a iznosi kazni za carinske prekršaje nisu nikako mali, a falsifikovanje dokumentacije je krivično djelo.

    Q: Koja je razlika između CG pošte i DHL, TNT i sličnih kompanija?
    A: Gore navedene privatne kompanije obično pružaju daleko bržu uslugu, ali uz skuplju poštarinu koja se plaća prilikom poručivanja, i njihove
    usluge u Crnoj Gori su dosta skuplje od usluga Pošte Crne Gore. Takođe, privatne kompanije svaku pojedinačnu pošiljku podnose na carinski pregled, što znači da je veća mogućnost da carina otvori paket i posumnja u vrijednost istog. U slučaju CG Pošte, postoji mogućnost da se pojedine pošiljke "provuku" bez kontrole, ali treba računati uvijek da će možda i tu paket biti otvaran i kontrolisan.

    Q: Posta mi je zaglavila na carini, da li imaju sluzbeni broj?
    A: Da - 067 278 004

    Topic ce se dopunjavati sa novim informacijama. Sve informacije uzeti sa rezervom

    by smfilip

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...19#post4899419

    Hvala Incognito-u sto je opisao i objasnio osnove internet kupovine; Paypal-a i ebay-a 2010 godine.
    Last edited by Drug Tito; 09-01-24 at 17:59.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  2. The Following 7 Users Say Thank You to Incognito For This Useful Post:


  3. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Svaka cast Da dodam, paypal nalog izgleda jedino 100% moze da se verifikuje preko kartica iz CKB banke, NLB npr. nema sanse, probao sam s 3-4 kartice iz iste banke

  4. #3
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,813
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedno pitanje - Ovo ti stize na kucnu adresu ili ides da podizes negdje?Placas li neku carinu na ovo (ispod 150e) ili je samo cijena + postarina?
    "Ti ne budi ništa!", rekao mi je Bog kad me stvorio.

  5. #4
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,039
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Do 150 eura ne placas nikakvu carinu ni porez... Znaci samo ono sto platis na sajtu... Kad ti dodje u lokalnu postu, postar te obavijesti da dodjes da podignes paket i to je to... Standardna procedura
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  6. #5
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ovo moram da probam! Hvala!

    A sto je ovaj paket ovoliki za slusalice? O.o

    I am so post-rock I shit sad birds.


  7. #6
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,039
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Pa pogledaj kolika je fabricka kutija od slusalica u odnosu na moju saku Sve zavisi od velicine i gabarita, uglavnom uvijek ce ti poslati u sto manjoj mogucoj posiljci... Jer i vrijeme stizanja ti zavisi od velicine posiljke... Npr neka majica mi je stigla u velicini vece koverte, za samo 10 dana iz USA, isto obicna posiljka...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  8. #7
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    kupovina iz vashe fotelje? xD
    Nikad nisam nishta kupio preko interneta..
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  9. #8
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    1,534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka cast.
    Admine ovo stavi u sticky,sve je lijepo objasnjeno.

  10. #9
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,039
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Pa eto htio sam samo da pokazem da nije to nista strasno ili komplikovano, jer je vec bilo milion pitanja na ovu temu
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  11. #10
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,124
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Mislim da jos fali da se napravi spisak sajtova sa kojih se mogu narucivati zanimljive stvarčice, po povoljnim cijenama ?

  12. #11
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Dolina bogova
    Posts
    784
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I jos jedan savjet na karticu koju koristite za ovakve trgovine stavite zabranu minusa i stavljajte novca tacno kolko mislite da potrosite za odredjenu trgovinu .I ne koristiti je bez za ovo.!!!

  13. #12
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    110
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moze da se verifikuje i adresa

    da bi to uradio moras da im posaljes neki licni dokumenat, na kom pise adresa.. fala bogu, danas imamo fotosop, itd..

  14. #13
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,039
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Mislim da jos fali da se napravi spisak sajtova sa kojih se mogu narucivati zanimljive stvarčice, po povoljnim cijenama ?
    To je vec tema za neki drugi topic, jer ih ima dosta, a ja sam naveo onaj najveci - eBay, koji je kao buvljak... Mozes naci dobrih, originalnih stvari za malo novca, ili kineske kopije, ili sta vec, to zavisi od vas i vasih interesovanja
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  15. #14
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,039
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dubovicanin View Post
    I jos jedan savjet na karticu koju koristite za ovakve trgovine stavite zabranu minusa i stavljajte novca tacno kolko mislite da potrosite za odredjenu trgovinu .I ne koristiti je bez za ovo.!!!
    Ovo sto kazes je tacno i korisno, ali se vishe odnosi uopste na internet trgovinu u kojoj direktno ukucavate broj kartice na nekom sajtu... PayPal je i izmishljen da bi int trgovina bila sigurnija i jednostavnija... Ne znam jos neki slucaj da je PayPal hackovan, osim ako okolo ne govorite svima svoj password Dakle, treba biti sa novcem oprezan, ali nije to toliko nesigurno kao sto je uopsteno mishljenje...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  16. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,039
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dejan86 View Post
    moze da se verifikuje i adresa

    da bi to uradio moras da im posaljes neki licni dokumenat, na kom pise adresa.. fala bogu, danas imamo fotosop, itd..
    Da li su tebi to trazili da verifikujes adresu stanovanja? I da li si ti to odradio?
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  17. #16
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,886
    Thanks Thanks Given 
    152
    Thanks Thanks Received 
    295
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    par pitanja, jer se bas ne razumijem u te kartice:

    1. Da li mogu sa tom karticom kupit nesto preko neta, bila to neko fotka u el. formi, ili pak neku sitnicu koja ce bit dostavljena odje, i s istom karticom kupit nesto odje kod nas u neki butik, ili platit racun u carine, Voli, itd..?
    2. Ako ima, koja je najpovoljnija, najsigurnija, najbolja
    3. Sto sve treba od dokumenata i koliko para kad vadim
    4. Da li kad je vadim, moram na nju metnut neku pocetnu sumu novca, ili mogu da izvadim karticu, a da nema nista na njoj?
    5. Dodje period kad nemam para.. moze li protec recimo 2-3 mjeseca da NISTa para ne stavljam na nju, da centa nemam?

    unaprijed hvala na odgovorima
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  18. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Momci, za shipping iz Amerika koristite USPS.
    TAKUMI

  19. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    par pitanja, jer se bas ne razumijem u te kartice:

    1. Da li mogu sa tom karticom kupit nesto preko neta, bila to neko fotka u el. formi, ili pak neku sitnicu koja ce bit dostavljena odje, i s istom karticom kupit nesto odje kod nas u neki butik, ili platit racun u carine, Voli, itd..?
    2. Ako ima, koja je najpovoljnija, najsigurnija, najbolja
    3. Sto sve treba od dokumenata i koliko para kad vadim
    4. Da li kad je vadim, moram na nju metnut neku pocetnu sumu novca, ili mogu da izvadim karticu, a da nema nista na njoj?
    5. Dodje period kad nemam para.. moze li protec recimo 2-3 mjeseca da NISTa para ne stavljam na nju, da centa nemam?

    unaprijed hvala na odgovorima

    1. Moze. Samo neka bude Visa.
    Ja imam Visu Platinum Plus, Bank of America. Koristim je svaki dan, u Voli, na net, u Carine...ma sve.

    2. Svaka je sigurna, uzmi u NLB.

    3. Kako mislis da vadis pare? Na bankomat? Ne treba ti nikakav dokument, samo kartica.

    4. U USA moze. Neke banke salju prazne kartice, na tvoje ime i sve i samo treba da je dopunis.

    5. Moze naravno.
    TAKUMI

  20. #19
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,886
    Thanks Thanks Given 
    152
    Thanks Thanks Received 
    295
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    1. Moze. Samo neka bude Visa.
    Ja imam Visu Platinum Plus, Bank of America. Koristim je svaki dan, u Voli, na net, u Carine...ma sve.

    2. Svaka je sigurna, uzmi u NLB.

    3. Kako mislis da vadis pare? Na bankomat? Ne treba ti nikakav dokument, samo kartica.

    4. U USA moze. Neke banke salju prazne kartice, na tvoje ime i sve i samo treba da je dopunis.

    5. Moze naravno.
    pod 4. sam mislio kad vadim karticu, treba li mi sto od dokumenata, i treba li sto da platim (tj. vjerovatno treba, nego koliko je to), na to sam mislio
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  21. #20
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,039
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    par pitanja, jer se bas ne razumijem u te kartice:

    1. Da li mogu sa tom karticom kupit nesto preko neta, bila to neko fotka u el. formi, ili pak neku sitnicu koja ce bit dostavljena odje, i s istom karticom kupit nesto odje kod nas u neki butik, ili platit racun u carine, Voli, itd..?
    2. Ako ima, koja je najpovoljnija, najsigurnija, najbolja
    3. Sto sve treba od dokumenata i koliko para kad vadim
    4. Da li kad je vadim, moram na nju metnut neku pocetnu sumu novca, ili mogu da izvadim karticu, a da nema nista na njoj?
    5. Dodje period kad nemam para.. moze li protec recimo 2-3 mjeseca da NISTa para ne stavljam na nju, da centa nemam?

    unaprijed hvala na odgovorima
    Evo i ja da ti odgovorim...

    1. Da. Za kupovinu preko neta kao i po nasim trgovinama mozes koristiti Visu Electron (ona ti je najpovoljnija), mada za nase lokalne trgovine mozes koristiti i Maestro (koju dobijes sa ovom vizom u paketu).

    2. Moja preporuka je Visa Electron + Maestro kod CKB, najpovoljnije su, a ima dosta prigovora da neke kartice od drugih banaka ne prolaze. Ovo naravno nije nikakva reklama.

    3. Da otvoris racun treba ti licna karta. Mislim da je neki minimum 12 eura (provjeri u banci) sto odgovara godisnjem odrzavanju gore pomenutih dvaju kartica.

    4. Ovo takodje provjeri u banci (mada sto ce ti kartica ako nemas nista na njoj???)

    5. Nakon sto stavis neku pocetnu sumu, npr 20-30 eura, moze proci i godina da nista ne uplacujes. Sve dok imas para na racunu za mjesecno odrzavanje (koje je kod CKB 1 euro).
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  22. #21
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,039
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Momci, za shipping iz Amerika koristite USPS.
    Gore sam napisao da sam za slanje koristio obicnu posiljku, a to je upravo USPS - US Postal Service (nemojte ga pobrkati sa UPS-om), dakle americka posta.

    Naravno USPS ima dosta vrsta posiljki. Najjeftinija je obicna medjunarodna posiljka, koja najduze putuje (zavisi od velicine, moze cak i do mjesec dana) i nigdje nije zavedena. Za jeftinije stvari ona je najbolja varijanta.

    Ukoliko kupujete nesto vrijedno, isplati se izdvojiti desetak eura vise kod iste americke poste, kako biste brze i sigurnije dobili posiljku.

    Naravno, moja preporuka je da ukoliko mozete stvari prvo potrazite u Velikoj Britaniji, pa tek onda u Americi. Mnogo brze stize koristeci Britanski Royal Mail, naravno jer nam je blize, i dosta je povoljna postarina.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  23. #22
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,039
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Update - Vremena dostave u Crnu Goru i cijena postarine

    Evo primjeri posiljki koje su meni stigle, cijene postarine i vremena dostave - do lokalne poste u Radovicima, opstina Tivat...

    Sjedinjene Americke Drzave

    gore pomenuti paket sa slusalicama (postarina 8 dolara - 6 eura) - USPS International obicna posiljka - 21 dan;
    majica u malo vecoj koverti (postarina 9 dolara - 6,75 eura) - USPS International - 10 dana;

    Hong Kong

    majica u malo vecoj koverti (postarina 9 dolara - 6,75 eura) - obicna posiljka - 31 dan;

    Velika Britanija

    Nike+ iPod sensor (postarina 5 funti - 5,59 eura) - Royal Mail International Signed For - 4 dana;
    Belkin iPhone nosac (postarina 3 funte - 3,35 eura) - Royal Mail International - 6 dana.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  24. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,215
    Thanks Thanks Given 
    703
    Thanks Thanks Received 
    1,163
    Thanked in
    650 Posts

    Default

    Mogu da potvrdim ovo za USA i UK. A mozda i ovo za Hong Kong posto cekam od prvog ovog mjeseca neku antetnu i jos ne dolazi a napisano je da ce stici za 15 radnih dana....

  25. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,309
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Mogu da potvrdim ovo za USA i UK. A mozda i ovo za Hong Kong posto cekam od prvog ovog mjeseca neku antetnu i jos ne dolazi a napisano je da ce stici za 15 radnih dana....
    Meni je iz HongKonga stigao proizvod tek za mjesec dana, a takođe je pisalo 15.

  26. #25
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo i od mene par sajtova koji provjereno isporucuju u CG , bez paypala i ostalih zavrzlama

    www.strawberrynet.com - parfemi i kozmetika , isporuka za 7-10 dana

    www.cabelas.com - odjeca , obuca , lovacka oprema; isporuka za 15-20 dana

    www.shopto.net (postarina po itemu 3.5 funti) , www.base.com (postarina po itemu 1 funtu) - igre , filmovi , oprema za racunare i konzole - isporuka za 3-7 dana.

    www.drmartensusa.com - martinke , - isporuka za 4-5 dana (fedex)



    i nekoliko amazonovih dobavljaca koji isporucuju kod nas:

    chelsea watch - satovi

    line collection - naocare

    scorpion shoes - cipele

    + stizu u glavnom sve knjige , makar te koje sam ja htiJo kupiti...

    Dakle ovo su sajtovi sa kojih sam narucivao i stizalo mi je , ima ih jos no se ne mogu sjetiti trenutno...

    I ne smijemo zaboravit odlican tutorial kolege sa foruma @Jocker-a za mail forwarding
    http://www.blogovanje.com/matrix/komentari.php?id=167

    iz licnog iskustva (3 narudzbe do sad ) funkcionise bez greske.
    Kreč, kolica i mešalica.

Page 1 of 1175 1234511511015011001 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 08:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 01:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 12:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 12:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 11:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •