Page 1103 of 1179 FirstFirst ... 10360310031053109310991100110111021103110411051106110711131153 ... LastLast
Results 27,551 to 27,575 of 29458

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #27551
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,955
    Thanks Thanks Given 
    1,360
    Thanks Thanks Received 
    1,669
    Thanked in
    947 Posts

    Default

    Na ebay, 17track i parcelsapp piše Montenegro, Arrived at Destination Country Airport
    A onda Montenegro, Arrived at Facility

    Ali na sajt pošte ništa…

  2. #27552
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,557
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Šta nam ostaje onda? Kakav je Banggood?

    Sent from my OnePlus 8 Pro using Tapatalk
    'Banggood' je bio los kad je Ali blistao tako da se ne bih vele oslanjao na njega.

    Ja sam ga svega par puta koristio. Od toga su mi stigle samo dvije posiljke - jedna je bila fake proizvod (nisam ni provalio odma vec kasno) a drugi je bio nagrdjen u transportu, tu su odradili neki parcijalni povrat novca ako se dobro sjecam... Nakon toga nisam vise nista narucivao niti mi je vise padalo na pamet.

    'GearBest' je bio dosta dobar jedno vrijeme ali je i on odavno posao u q. Ne znam kakvo je trenutno stanje ali znam da su prvo poceli sa onim povecavanjem cijena da bi stavili popust gdje je proizvod skuplji nego sto je bio... pa su poceli da dizu postarinu (makar kad smo mi u pitanju) i da se ceka nedeljama da posalju proizvod.

    'Dx.com' je bio ok ali je on odavno SCAM. Vjerujem da se prodao nekom prevarantu ili je neka druga 'kombinacija' u pitanju ali je sad prevara 1/1. Uzmu novac, nista ne posalju, podrska ne postoji a ako napisete kakav komentar na nekoj drustvenoj mrezi umjesto odgovora dobijete block. Izgleda im dobro ide cim i dalje postoje.

    'Fasttech' mi je i dalje najpouzdaniji iako je on prvenstveno za ove moje 'vape' zezancije iako imaju i nesto 'gedzeta'. Iako su i oni digli cijene a i postarina je visocija nego sto je bila ali to je valjda normalno sa trenutnim ludilom u svijetu.

    Ostaje nekako 'eBay' koji je najbolji ako se kupuje od pouzdanih a najgori ako se kupuje od najpovoljnijih. Iako su i ti pouzdani postali manje pouzdani zbog problema sa slanjem, transportom i sl. Eto narucim 2 artikla od prodavca, stignu za 15 dana. Narucim onda jos dvije posiljke, ne stigne nijedna... refund cekam 3 mjeseca, prica price za malu djecu. Od nekih 10-ak posiljku sa eBay-a narucene u decembru/januaru, stigla je samo jedna. Ostalo je sve otkazano ili izgubljeno a sa Ali-ja jedna cak i pokradena od strane nasih carinika.

    Sve u svemu... katastrofalno stanje.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  4. #27553
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,945
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Ne znam sta narucujete al ja ove godine imam preko 50 porudzbi, 20 i kusur sa alija, 10tak ebay, ostalo raznorazni sajtovi usa/uk/aus/hk, sve stiglo bez problema, par posiljki iz usa i kine se cekalo preko mjesec, ovo ostalo sve u roku stizalo. Doduse evo u preko 15 god online shoppinga mislim da mi se nije desilo 2 puta da stvar nije nikako stigla i to su bile neke ludosti od par eura

    Edit: ne znam dal znate al na dosta posiljki sa alija kad otvorite onu njihovu tracking stranicu, postoji i tracking broj koji nasa posta i ostale skeniraju pa se da pratit precizno na 17track.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Last edited by Wolverine; 02-04-22 at 11:08.

  5. #27554
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,557
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Znamo, znamo.

    Eto je navodno stiglo u CG.

    Javi kad bude registrovana u CG postu, na njihovom sajtu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #27555
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,945
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    To kazem, jer ovaj njihov tracking je nidje veze, ustvari je tek stigao u hk, pa za 4-5 dana ide neki transit country i onda jos 3-4 dana od toga stigne kod nas, to je u prosjeku kako je do sad meni bilo. Njihov tracking mi sluzi samo da vidim ovaj tracking broj za pracenje.


    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Last edited by Wolverine; 02-04-22 at 11:33.

  7. #27556
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,557
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Jeste, a i sa jednim i sa drugim 'tracking'-om uglavnom nemas nikakvih informacija, pogotovo ne realno stizanje u CG, tj. evidencija u nasoj posti.

    Tako da sa pracenjem ili bez njega postalo je manje-vise isto. Samo sto taj njihov 'veze s mozgom' tracking oni nerijetko koriste kako bi "dokazali" da je stiglo u zemlju odredista i da ne vrate pare.

    Pata pata kreteni sa onima koji isti taj sistem zloupotrebljavaju i traze pare nazad cak i kad im artikal stigne.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  8. #27557
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,945
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Sa ovim drugim brojem imas, skenira ga nasa posta regularno

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  9. #27558
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,557
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Dao bi ti ja sad moje 'tracking' brojeve koje su istog/slicnog formata ali su svi vec "expired", sa vise informacija "Item was in transportation period for a long time still has no delivered results".

    Ocigledno imas srece koje ja nemam kad su u pitanju ove posiljke, posebno u tom periodu decembar/januar. Nakon toga nisam ni narucivao niti planiram za sad.

    Ne sjecam se kad sam imao evidenciju u nasoj posti sa posiljkama sa Ali-ja i eBay-a iako je to prije bilo skoro bez izuzetka.

    Dok je recimo pri nekoliko posiljki iz UK stizalo bez problema, brzo i svaki put evidentirano u nasoj posti.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #27559
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,945
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Kazem ne znam, moje iskustvo jedino sto kod nas ne skeniraju su ovi brojevi u ovom formatu iz amerike, sto pocinju na U, oni se prate do izlaska iz usa, ostalo bukvalno svaki ovakav broj mi je skeniran u nasu postu

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  11. #27560
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,557
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Wolverine View Post
    Kazem ne znam, moje iskustvo jedino sto kod nas ne skeniraju su ovi brojevi u ovom formatu iz amerike, sto pocinju na U, oni se prate do izlaska iz usa, ostalo bukvalno svaki ovakav broj mi je skeniran u nasu postu

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Ponavljam da vjerovatno imas vise srece od nas jer je definitivno nase iskustvo znatno drugacije.

    Elem, sad nesto gledam ovih par 'tracking'-a i vidim da su poceli da dodaju da se za vise informacija nazove 'hotline' i onda broj nase poste... Good luck with that!

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. #27561
    Join Date
    May 2011
    Posts
    7,105
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Je li se desilo nešto sa šipingom na Ali u posljednje vrijeme? Što god da kliknem jedina opcija za slanje DHL.
    Lord, the pitiful screams of all them college-educated women!

  13. #27562
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,557
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beethoven's C*** View Post
    Je li se desilo nešto sa šipingom na Ali u posljednje vrijeme? Što god da kliknem jedina opcija za slanje DHL.
    Sve je manje-vise isto... i dalje se mogu nac' neke prodavnice koje salju po niskim cijenama a sve vise je onih koje nece da salju za CG (ili salju ali samo DHL sto je u principu isto) iz vec 100-puta pomenutih razloga... od pametnih kupaca, preko ocajnog 'tracking'-a do lopova iz carine.

    Last edited by Fidel Castro; 03-04-22 at 18:36.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  15. #27563
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    posta cg izgleda vise ne moze da se prati preko 17track

  16. #27564
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,557
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    posta cg izgleda vise ne moze da se prati preko 17track
    Jesu li nas to i sa sajtova pracenja makli?

    E neka su, za bolje i nismo.

    Ja poslah mail da pitam za onu ukradenu posiljku i gospoda se bas uvrijedila... kazu da su neprijatne insinuacije usmjerene ka njima... kakvi su to gadovi gadni. Inace su na moj mail poceli da odgovaraju SMS-om pa sam ih zamolio da se ne ponasaju kao tinejdzer nego neka posalju sluzbeni mail kako dolikuje jednoj takvoj instituciji.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  17. #27565
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Ja sam prije slao zalbu obzirom da postar u pv lazunja da nikoga nije nasao na adresi... I naravno,odgovor nidje veze. Opet imam posiljku koju danima voze u autu,nece da dostave

    Sent from my M2011K2G using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to smfilip For This Useful Post:


  19. #27566
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    705
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    posta cg izgleda vise ne moze da se prati preko 17track
    Meni radi, danas mi se baš pojavila pošiljka na track kod nas i to sam vidio na 17track.

    Sent from my 2109119DG using Tapatalk

  20. #27567
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Evo ova npr nece .. a na sajtu poste vidim
    RF042096061LT

    Sent from my M2011K2G using Tapatalk

  21. #27568
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,543
    Thanks Thanks Given 
    242
    Thanks Thanks Received 
    521
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    Evo ova npr nece .. a na sajtu poste vidim
    RF042096061LT

    Sent from my M2011K2G using Tapatalk
    Na parcelsapp.com se vidi tracking tog broja, ali mi iz nekog razloga automatski daje sve na litvanskom.

    edit: ne bas sve, nego ovaj dio vezano za CG.

    https://parcelsapp.com/en/tracking/RF042096061LT
    Last edited by Bor1s; 06-04-22 at 19:16.

  22. #27569
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,559
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smfilip View Post
    Evo ova npr nece .. a na sajtu poste vidim
    RF042096061LT

    Sent from my M2011K2G using Tapatalk
    Radi.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  23. #27570
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Svasta...
    Moram reinstalirati onda aplikaciju, nikad se nije desavalo ovo do sad

    Sent from my M2011K2G using Tapatalk

  24. #27571
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,569
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    385
    Thanked in
    260 Posts

    Default

    Ja ne znam đe vi kupujete,ali meni su i dalje neke prihvatljive cijene shippinga sa Alija...
    Trenutno imam 10 pošiljki koje čekam,sve 2-3 eur poštarina...
    James Tiberius Kirk

  25. #27572
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,953
    Thanks Thanks Given 
    348
    Thanks Thanks Received 
    89
    Thanked in
    64 Posts

    Default

    Ima li koji turski sajt za naručivanje... Hemija, tehnika, roba..
    Naručivao sam neke kreme od turaka na aliju 2 put . Oba 15 dana je bila isporuka..

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  26. #27573
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Evo i nekih novih, nemilih scena pa da podijelim..

    Naime, u pitanju je posiljka koju sam gore pomenuo... NATO kaisevi za satove, naruceno sa Ali-ja krajem decembra i po njihovom laznom pracenju stiglo 5 dana kasnije u CG i od tada ni traga ni glasa. Do prije neki dan nisam ni mogao da otvorim 'dispute' nego sam morao da cekam skoro 3 mjeseca od narucivanja da bi napokon pokrenuo postupak za vracanje novca prije neki dan.

    Prodavac se jos nije oglasavao a valjda ima 5 dana da se javi i dokaze da je roba stigla ili se pare automatski vracaju (davno sam imao poslednji 'dispute' na Ali-ju pa sam i zaboravio kako sve to ide).

    Elem, da ne duzim... jutros mi dolazi postar, daje mi onaj papir za preuzimanje posiljke i kaze mi da je doslo do nekog problema i da se javim kontroloru u posti oko detalja. Pogledam listic i vidim da je na njemu onaj 'tracking' koji se podudara sa pomenutom posiljkom.

    Odem do poste, trazim kontrolora i zena mi vadi hrpu papira i izvjestaja zajedno sa 'paketicem' koji je presjecen na pola i u njemu nista nema te mi ga pokazuje i kaze da je u takvom stanju stigao i da ne znaju o cemu se radi, tj. kad je nastala 'steta'. Zapisnik je prakticno bio o detaljima 'incidenta' tj. najbitnije da je paket stigao u ostecenom stanju, bez ikakvog sadrzaja a da ja kao primaoc odbijem prijem istog.

    E sad... ako mene pitate nema tu ko da otvara posiljke osim nasa carina kada stigne u CG. Da ja znam niko drugi ne otvara posiljku koja je u tranzitu tako da su sve prilike da je neki carinik u PG otvorio posiljku i uzeo sadrzaj iste. Kontrolor nije imala komentar na to i samo mi je prenijela da joj je receno da je u takvom stanju posiljka stigla u PG. Uz to mi je rekla da to nije jedina posiljka sa tim problemom vec da je vise njih stiglo u istom stanju tog istog dana (mislim da je dan u pitanju 15. mart, makar sam taj datum vidio na pecatu poste u PG).

    E sad imamo li nekog 'postenog' carinika (ja iskreno druge i ne znam da postoje) koji gaji ljubav prema satovima pa su mu je 10 kaiseva zvucalo previse primamljivo ili je zaista nesto drugo u pitanju, ne znam. Od takvih nula ljudi koji tamo rade me nista ne bi cudilo ali ovo je prvi put da mi se ovako nesto desava a bojim se da nije poslednji.

    Eto da znate, pa da se ne cudite sjutra, kad se nadjete u istoj situaciji.
    Jedno moje iskustvo novo.
    Poslat mi je paket sa 24 limenke pića, ja sam dobio i podigao 19 komada, znači sa 5 se neko častio, sprdaju li se oni? Je li moguće to?
    Vrijednost je nikakva, ali bih rado ovo iz inata da izguram i da idem dalje sa nekim žalbama itd, kako? Ima li ko savjet?
    Imam full dokumentaciju od pošiljaoca

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  27. #27574
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,769
    Thanks Thanks Received 
    4,557
    Thanked in
    2,410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Jedno moje iskustvo novo.
    Poslat mi je paket sa 24 limenke pića, ja sam dobio i podigao 19 komada, znači sa 5 se neko častio, sprdaju li se oni? Je li moguće to?
    Vrijednost je nikakva, ali bih rado ovo iz inata da izguram i da idem dalje sa nekim žalbama itd, kako? Ima li ko savjet?
    Imam full dokumentaciju od pošiljaoca

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Ne bih da te obeshrabrujem ali znas i sam u kakvoj rupi od drzave zivimo, u kakvom stanju su nam institucije a posebno pravni/sudski sistem.

    U ovim situacijama ti nisi ni Don Kihot nego Sanco Pansa.

    Elem, ja sam ih malo pecnuo sa cinjenicama ali se nisu dali nego pravo u kontra-napad kako oni nisu nikako mogli da otvore moju posiljku, da je takva stigla u CG, da oni svako otvaranje i pregled vrse u specijalnim prostorijama gdje su prisutni i 'pripadnici' carine a i poste, da se sve to vrsi pod video nadzorom itd. itd. Sve u svemu su se jako uvrijedili sto sam ja uopste insinuirao da su oni mogli da otvore neku posiljku i ukradu sadrzaj iste.

    Ja sam nastavio u mom stilu pa sam ih pitao mogu li da dobijem snimak otvaranja moje posiljke (posto sve snimaju, jelte).. Uz to, da li postoje snimci onda svih posiljku koje oni pregledavaju? Mislim ono... ako vec naplate svaki put 1 euro za "podnosenje na carinski pregled" onda to znaci da svaku posiljku pregledavaju, jelte... i da postoji snimak za svaku posebno... Mislim da je to jedna od mnogih situacija kad se mnogo glupi ljudi sami spetljaju u svoje lazi i mutnjavine ali opet nema ni drzave ni institucija koje bi tome stale na put.

    Ti mozes da angazujes advokata, da ih tuzis, da izgubis koju godinu na to i da bude vrlo upitno oces li dobit' slucaj i neku crkavicu, iako kontam da to radis iz principa, ne zbog odstete.

    Zato sam ja prema korumpiranim institucijama poput Uprave Carina (i mnoge druge) presaltao sa advokata i tuzbi na javne prozivke, kopanje imena konkretnih odgovornih i prosipanje istih po drustvenim mrezama i portalima. Prilicno prljava igra ali je ja nisam zapoceo, samo je igram jer drugog nacina nema a pravila ne sluze nicemu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  28. The Following 2 Users Say Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  29. #27575
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    PV
    Posts
    3,522
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Jedno moje iskustvo novo.
    Poslat mi je paket sa 24 limenke pića, ja sam dobio i podigao 19 komada, znači sa 5 se neko častio, sprdaju li se oni? Je li moguće to?
    Vrijednost je nikakva, ali bih rado ovo iz inata da izguram i da idem dalje sa nekim žalbama itd, kako? Ima li ko savjet?
    Imam full dokumentaciju od pošiljaoca

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Prijavi unutrasnjoj kontroli i EKIP-u, druge ti nema... Od un. kontrole nema neke koristi jer su i oni korumpirani kao i carinici u posti carinjenja. EKIP obavjesti posto je posta odgovorna za isporuku, od njih ces dobiti odgovor, ali obicno i oni tvrde da nisi u pravu,da posta nije kriva...

    Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Page 1103 of 1179 FirstFirst ... 10360310031053109310991100110111021103110411051106110711131153 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •