Page 878 of 1179 FirstFirst ... 378778828868874875876877878879880881882888928978 ... LastLast
Results 21,926 to 21,950 of 29456

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #21926
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Predugo je da to stoji tako od 18-og.

    Ja bi kontaktirao prodavca i USPS sa kratkim upitom u vezi posiljke, sa tracking brojem.
    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Jesi li dobio TN? Ja se iskreno nadam da ce ti te satove postar donijeti vec iduce nedjelje...
    Taman sam rasmisljao da im pisem mail kad stize posiljka doma

    Ja sam lik koji ne voli koloritne stvari i cija je glavna boja siva ali ovaj Casio odlicno izgleda sa ovim narandzastim kaisem (15$). Prava steta sto nije iz G-Shock serije. Testirah NYWatchStore (njega je forumash Dutch predlagao kao pouzdanog), ima i tracking broj, nije azuriran ali je sve stiglo. Sad jos samo par Casio i Timex digitalaca i miran sam.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  2. #21927
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,464
    Thanks Thanks Given 
    3,821
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Pretpostavio sam da je sve ok sa posiljkom, samo su i ovi nasi malo usporili u posljednje vrijeme... Te takve posiljke uglavnom dodju za 7 dana kod nas, ostalo je u postanskim rukama...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  3. #21928
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    https://www.tommy-sale.store

    Da li je ovo "prevara" sajt?



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #21929
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,679
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    https://www.tommy-sale.store

    Da li je ovo "prevara" sajt?



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Fake teski, dje nemas sigurne nacine placanja kao PayPal itd izbjegavaj

    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  5. #21930
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,950
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,665
    Thanked in
    944 Posts

    Default

    Nego šta je
    ..

  6. #21931
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Je li ovaj strajk u Zemunu u glavnoj posti pogadja nas ?? Jos mi nema paketa iz USA, evo 25 dana.Nista bez mjesec i po+ cekanja ))

  7. #21932
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Fake teski, dje nemas sigurne nacine placanja kao PayPal itd izbjegavaj

    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
    Hvala ti druze
    Nisam mogao đevojku ubijedit da je fake sem ovako


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #21933
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Koliko treba da nesto stigne iz Izraela?

  9. #21934
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    1,340
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fanste View Post
    Koliko treba da nesto stigne iz Izraela?
    Ne znam za vrijeme ali znam da iz Izraela ima fake robe, no ne znam sta narucujes.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #21935
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CYBUG View Post
    Ne znam za vrijeme ali znam da iz Izraela ima fake robe, no ne znam sta narucujes.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kalibrator za monitor, najeftinije je tamo na Ebay.

  11. #21936
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    1,340
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    Ne znam sta bih ti rekao za to dok nebih malo procackao. Ja sam se bio zaletio za neku Odlo sportsku opremu koja je komad bila jeftinija-nerealno za ovak brend pa ipak odustah kad procitah neke stvari. Zato, izgooglaj dobro da li postoji fake varijanta, forumi ovo-ono, recenzije tog prodavca za taj uredjaj itd
    Srecno pa javi sta je bilo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #21937
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Prodavac ima 17k ocjena i 100 pozitivno, link, reci sta mislis: https://www.ebay.com/itm/Datacolor-S...YAAOSwxy5cdBJe
    Mada ima jos jedan koji je ja msm isti on, shipping je drugaciji, nzm koji je bolji.
    https://www.ebay.com/itm/18370339790...m=183703397905
    https://www.ebay.com/itm/123664039585?ul_noapp=true
    Last edited by fanste; 31-03-19 at 08:36.

  13. #21938
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Prodavac je sigurno dobar, cim ima ocjenu 100% na preko 17,5 hiljada recenzija.

    A sto se tice kalibratora, ne znam koliko ti bas treba, ja imam jedan na poslu, iskoristio sam ga jednom da podesim moj monitor sa jednom digitalnom masinom
    i mogu ti reci da apsolutno nikakve primjetne koristi nijesam od njega imao - jeste, fino je sto imam kalibrisan monitor i tu masinu,
    ali dje god da posaljem taj materijal na stampu van moje firme ta kalibracija apsolutno nema nikakvog uticaja jer stampa onda zavisi od masina i ljudi koji rade na njoj.

    A kod nas U CG to je veoma zivopisno iskustvo, da se tako izrazim.

  14. #21939
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bor1s View Post
    Prodavac je sigurno dobar, cim ima ocjenu 100% na preko 17,5 hiljada recenzija.

    A sto se tice kalibratora, ne znam koliko ti bas treba, ja imam jedan na poslu, iskoristio sam ga jednom da podesim moj monitor sa jednom digitalnom masinom
    i mogu ti reci da apsolutno nikakve primjetne koristi nijesam od njega imao - jeste, fino je sto imam kalibrisan monitor i tu masinu,
    ali dje god da posaljem taj materijal na stampu van moje firme ta kalibracija apsolutno nema nikakvog uticaja jer stampa onda zavisi od masina i ljudi koji rade na njoj.

    A kod nas U CG to je veoma zivopisno iskustvo, da se tako izrazim.
    Ucim digital painting i obicno bih radio sa klijentima preko neta. Osim toga, moj glavni monitor i onaj na kom crtam pokazuju drugacije boje, plava na jednom je skoro ljubicasta na drugom, i zato to trebam odraditi.

  15. #21940
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fanste View Post
    Ucim digital painting i obicno bih radio sa klijentima preko neta. Osim toga, moj glavni monitor i onaj na kom crtam pokazuju drugacije boje, plava na jednom je skoro ljubicasta na drugom, i zato to trebam odraditi.
    Nijesam siguran da ce ti kalibrator pomoci oko toga, ako su monitori od razlicitih proizvodjaca i u njima razliciti paneli, mozes da ih kalibrises koliko ti volja, opet ce davati razlicite rezultate za iste vrijednosti boja.

    Tu ti je uvijek bolje rjesenje da uzmes profesionalni monitor namjenjen za tu vrstu posla, neki od njih dolaze i fabricki kalibrisani i svaki je sa mnogo vecim kolornim opsegom od obicnih/gejming monitora (16,7 miliona za obicne naspram 1,07 milijardi boja, opet zavisno od kvaliteta panela u njemu).

    Ali to ti je mnogo veci trosak od ovog kalibratora.

  16. #21941
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    1,340
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    76 Posts

    Default

    Mislim da ti je pametnije da pokusas da pozajmis od nekoga pa probas. Poslusaj savjet od kolege i raspitaj se jos malo oko toga. Govorimo ti iz razloga da ne bacas pare ali ako imas para onda...



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #21942
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Da imam uzeo bih odma profi monitor i kraj..

  18. #21943
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ne pričajte napamet, molim vas. Evo ja imam 20 godina iskustva u dizajnu, pripremi za štampu a trenutno radim kao digital painter na video igrama.

    Prva i osnovna stvar je kvalitetan monitor - IPS ili VA panel sa tačnim bojama i što više opcija za podešavanje, veličine koja ti odgovara za rad.

    Drugo je da znaš kolika ti treba preciznost što se tile boja: istina je da štamparije nisu na nivou da izvuku kolorit ali ako se radi van to nije slučaj. Ako je digitalna upotreba u pitanju, bitno je samo da boje budu što tačnije zbog predviđanja kako će šta da izgleda na što više monitora. Moj HP fabrički ima prejaku crvenu, i ako se ne kalibriše, to jako utiče na finalni proizvod koji se na njemu radi.

    Treće je sama kalibracija: to se ne radi jednom već periodično, zavisno od ponašanja monitora. Moj krene opet da "bježi" poslije nekoliko mjeseci tako da mora da se obnavlja tokom vijeka trajanja uređaja. Takođe, kalibrator ne radi napamet, već kalibriše boje u odnosu na ambijent, tako da je u stanju da ujednači kolorit koliko je god moguće fizički na najboljem i najjeftinijem monitoru koji stoje jedan do drugog. Naravno, čim pomjeriš glavu iz centra, loš monitor gubi kvalitet boja.

    Kalibrator, posebno ove klase kao SpyderX, služe da se ujednači kalibracija na puno monitora istovremeno, i da se prati situacija tokom vremena. Za pojedinca, osim ako baš jako zavisi od kvaliteta prikaza boja, nije neophodan. Mi u firmi imamo jedan Spider 5 Pro na preko 100 ljudi sa po dva monitora. Obično može da se pozajmi od nekog a postoji i uslužno kalibrisanje, obično to odrade za 10tak evra.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  19. #21944
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Ako se odlucis da ides na monitor sa IPS panelom sa pristupacnom cijenom i FHD rezolucijom - razmisli o Dell monitorima.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  20. #21945
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Ne pričajte napamet, molim vas. Evo ja imam 20 godina iskustva u dizajnu, pripremi za štampu a trenutno radim kao digital painter na video igrama.

    Prva i osnovna stvar je kvalitetan monitor - IPS ili VA panel sa tačnim bojama i što više opcija za podešavanje, veličine koja ti odgovara za rad.

    Drugo je da znaš kolika ti treba preciznost što se tile boja: istina je da štamparije nisu na nivou da izvuku kolorit ali ako se radi van to nije slučaj. Ako je digitalna upotreba u pitanju, bitno je samo da boje budu što tačnije zbog predviđanja kako će šta da izgleda na što više monitora. Moj HP fabrički ima prejaku crvenu, i ako se ne kalibriše, to jako utiče na finalni proizvod koji se na njemu radi.

    Treće je sama kalibracija: to se ne radi jednom već periodično, zavisno od ponašanja monitora. Moj krene opet da "bježi" poslije nekoliko mjeseci tako da mora da se obnavlja tokom vijeka trajanja uređaja. Takođe, kalibrator ne radi napamet, već kalibriše boje u odnosu na ambijent, tako da je u stanju da ujednači kolorit koliko je god moguće fizički na najboljem i najjeftinijem monitoru koji stoje jedan do drugog. Naravno, čim pomjeriš glavu iz centra, loš monitor gubi kvalitet boja.

    Kalibrator, posebno ove klase kao SpyderX, služe da se ujednači kalibracija na puno monitora istovremeno, i da se prati situacija tokom vremena. Za pojedinca, osim ako baš jako zavisi od kvaliteta prikaza boja, nije neophodan. Mi u firmi imamo jedan Spider 5 Pro na preko 100 ljudi sa po dva monitora. Obično može da se pozajmi od nekog a postoji i uslužno kalibrisanje, obično to odrade za 10tak evra.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Evo ja radim 10+ godina u pripremi za stampu i opet tvrdim da mu je bolje dati pare za kvalitetan monitor, sa 10-bitnim IPS panelom (vise volim njihov prikaz boja nego kod VA panela),
    nego da trosi pare na kalibrator i da sa njim radi na (losijim) monitorima koji nijesu namjenjeni za ovu vrstu posla i nikad nece dati rezultate koje on zeli.
    Kao sto si rekao, ima ljudi da to usluzno rade, pa bolje da plati njima 10-20 eura, pa ako i treba na svakih pola godine, nego da daje 200-300 eura za kalibrator koji mu realno ne treba.

  21. #21946
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Pa đe viđe da ne treba monitor? Ja samo kažem da "fabrička kalibracija" ne znači previše, rijetko koji je precizan "iz kutije".

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  22. #21947
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Nikšić - Podgorica
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    241
    Thanks Thanks Received 
    519
    Thanked in
    310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Pa đe viđe da ne treba monitor? Ja samo kažem da "fabrička kalibracija" ne znači previše, rijetko koji je precizan "iz kutije".

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Pa nijesam ni tvrdio da si ti to rekao (moja greska ako je tako ispalo), nego da je kvalitetan IPS monitor mnogo bitniji od ovog kalibratora,
    a fabricka kalibracija moze biti samo dodatna povoljnost.

  23. #21948
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fanste View Post
    Koliko treba da nesto stigne iz Izraela?

    Čuvaj se prodavaca iz Izraela. Meni je jedan poslao pogrešnu veličinu naočara, morao sam da mu vraćam, na kraju se ispostavilo da je Izraelska pošta jedna od najvećih fukarskih pošta na svijetu. Cijeli džak je bio ukraden, što je kod njih izgleda toliko uobičajeno da su ljudi štrajkovali nekoliko puta jer se masovno krade skupa roba koju im rodbina iz amerike šalje… Jedva sam uspio da dobijem refund nakon ko zna koliko mailova i dokaza da sam poslao uredno nazad… Inače, prodavci im masovno prodaju fake robu koliko sam čuo. Velike su mutnjavine

  24. #21949
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Roy Fokker View Post
    Ne pričajte napamet, molim vas. Evo ja imam 20 godina iskustva u dizajnu, pripremi za štampu a trenutno radim kao digital painter na video igrama.

    Prva i osnovna stvar je kvalitetan monitor - IPS ili VA panel sa tačnim bojama i što više opcija za podešavanje, veličine koja ti odgovara za rad.

    Drugo je da znaš kolika ti treba preciznost što se tile boja: istina je da štamparije nisu na nivou da izvuku kolorit ali ako se radi van to nije slučaj. Ako je digitalna upotreba u pitanju, bitno je samo da boje budu što tačnije zbog predviđanja kako će šta da izgleda na što više monitora. Moj HP fabrički ima prejaku crvenu, i ako se ne kalibriše, to jako utiče na finalni proizvod koji se na njemu radi.

    Treće je sama kalibracija: to se ne radi jednom već periodično, zavisno od ponašanja monitora. Moj krene opet da "bježi" poslije nekoliko mjeseci tako da mora da se obnavlja tokom vijeka trajanja uređaja. Takođe, kalibrator ne radi napamet, već kalibriše boje u odnosu na ambijent, tako da je u stanju da ujednači kolorit koliko je god moguće fizički na najboljem i najjeftinijem monitoru koji stoje jedan do drugog. Naravno, čim pomjeriš glavu iz centra, loš monitor gubi kvalitet boja.

    Kalibrator, posebno ove klase kao SpyderX, služe da se ujednači kalibracija na puno monitora istovremeno, i da se prati situacija tokom vremena. Za pojedinca, osim ako baš jako zavisi od kvaliteta prikaza boja, nije neophodan. Mi u firmi imamo jedan Spider 5 Pro na preko 100 ljudi sa po dva monitora. Obično može da se pozajmi od nekog a postoji i uslužno kalibrisanje, obično to odrade za 10tak evra.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Mozes li mi objasniti zasto se monitori posle nekog vremena izlizu, zar se ne sacuva profil i tako stoji i kraj?

  25. #21950
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    IPS monitori nisu konstante, temperstura boja i jačina osvjetljenja se fizički mijenjaju tokom vremena, što utiče na kalibraciju.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

Page 878 of 1179 FirstFirst ... 378778828868874875876877878879880881882888928978 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •