Page 883 of 1179 FirstFirst ... 383783833873879880881882883884885886887893933983 ... LastLast
Results 22,051 to 22,075 of 29457

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #22051
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    703
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Do 75e sa shipingom ne placas. Preko ide PDV

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  2. #22052
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    73eura kosta sve ukupno. Znam da ide 5eura za maniuplativne i pitam zato jer ce biti paket malo veci ocel biti kakva nadoknada nesto, inace sve ok

  3. #22053
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    Nece, DHL-om do 75e je 5e, bez obzira na velicinu/tezinu (ne znam za ekstremne slucajeve ali ne bi trebalo svakako)...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #22054
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sten View Post
    Ako je za rodjendan onda ne.
    :lolblue:
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  5. #22055
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    Evo da podijelim nesto sto mi se juce desilo... mozda ce neko znat' nesto vise a mozda mu se i desilo nesto slicno (meni nije nikad)...

    Gledam nesto na eBay-u i dolazi mi 'recommended' neki externi HDD (Seagate) od 1TB koji obicno kosta nekih $60. Cijena je 17e. Citam naziv i opis i sve izgleda regularno... 'buy now', new, brand korektran, sve u najboljem redu... 3 sold, more than 10 available. Prodavac na eBay-u od 2004., iz UK, nema neki rating ali to sto ima je 100%. Vise iz radoznalosti nego sto mi treba (a dodatni externi HDD nikad nije na odmet), narucujem, tj. krecem da narucim.

    Transakcija ne prolazi vec prijavljuje neku gresku (koristim istu karticu kao i uvijek, validna, sa sredstvima znatno vecim od cijene artikla).

    Meni stize SMS poruka o odlivu 0.9 eura (valjda $1) iako transakcija nije prosla. Nista mi nije jasno. Otvaram opet proizvod i pise da ga vise nema i preporucuje mi drugi proizvod umjesto njega. Drugi prodavac, isto iz 2004., isto UK, isto nerealna cijena (nesto oko 20-ak eura za 2TB, Maxtor je bio u pitanju. Poslije nekih 10-15 minuta i taj 'listing' nestaje...

    Ima li iko pojma o cemu se radi? Rekao bih da je neka 'losa fora' ali kako mi je uzet' $1 sa kartice ako transakcija nije prosla?

    Kontaktirah eBay ali jos ne dobih odgovor nikakav.

    Vise iz radoznalosti nego sto me briga za 90 centi. Jer ne vidim logiku da transakcija ne prodje a da mi se uzme $1 sa racuna. Kako je to uopste moguce? Onda mi na pamet pada da ti prodavci (ili jedan prodavac sa masu naloga) to radi stotinama kupaca i svaki dan fino prihoduje ni na sta... Neki 'advanced SCAM'...

    Za one koji bi da istraze vise... prvi prodavac je bio: https://www.ebay.co.uk/usr/vics390

    Drugi prodavac koji je preporucen nakon sto je prvi zavrsio sa prodajom: https://www.ebay.com/usr/slimo80


    Listing prvog prodavca je skroz uklonjen, ne mogu ni do 'preview'-a da dodjem...

    Jedino 'preview' sa Viber-a jer sam bratu poslao kad sam vidio sprdnju...





    Drugi listing je obrisan ali opet mogu da vidim 'original listing' jos neko vrijeme, onda ce i ono nestat'...



    Ovo je originalni link: https://www.ebay.com/itm/SONNICS-EXT...d=264277410148

    A ovo je originalni listing: https://www.ebay.com/itm/Maxtor-M3-2...orig_cvip=true (treba dolje malo da se skroluje)


    Misljenja? Eventualna iskustva?
    Last edited by Fidel Castro; 11-04-19 at 11:32.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #22056
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,088
    Thanks Thanks Given 
    968
    Thanks Thanks Received 
    581
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Provjeri na sajtu paypala dje su posle te pare, vjerovatno mozes i tamo da trazis refund sa dokazima.


  7. #22057
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Huh, prije 2 noci ja sam gledao Amazon Echo Dot 3rd gen... Iskakali su mi u pretrazi kao rezulat isto poput tebi, neki prodavci kredibilni, sa ponudama oko 45$... Mogao sam staviti artikal u korpu i onda bi nestajao... Moj zakljucak, ne trzati na nerealno niske cijene jer je ocito neka vrsta prevare...
    E sad, kako su uspjeli da ti skinu novac, beats the hell out of me...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  8. #22058
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nexus4 View Post
    Provjeri na sajtu paypala dje su posle te pare, vjerovatno mozes i tamo da trazis refund sa dokazima.
    Gledao sam, na PP nema apsolutno nista.

    Jedino imam SMS sa onim brojem gdje se vidi da je sa eBay-a povuceno...

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Huh, prije 2 noci ja sam gledao Amazon Echo Dot 3rd gen... Iskakali su mi u pretrazi kao rezulat isto poput tebi, neki prodavci kredibilni, sa ponudama oko 45$... Mogao sam staviti artikal u korpu i onda bi nestajao... Moj zakljucak, ne trzati na nerealno niske cijene jer je ocito neka vrsta prevare...
    E sad, kako su uspjeli da ti skinu novac, beats the hell out of me...
    Pa ja se realno ne obazirem na te ponude a uopste nisam trazio te HDD-ove nego sam bice gledao neke 'review'-e prije neki dan pa mi iskocilo to zbog 'cookies'-a.

    Ali se ne mogu cudu nacudit' kako se povukli $1 nakon neuspjesne transkacije...


    Last edited by Fidel Castro; 11-04-19 at 11:44.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #22059
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    Po njima, ipak postoje neki zakoni i pravilnici...

    Nemam kad sad ali cu ispitat' moze li se doc' do kakve dokumentacije kad je to u pitanju pa cemo vidjet' sto pise tu...

    U svakom slucaju se pozivaju na "Svjetsku postansku konvenciju" i "Svjetski postanski savez" kao da svi na svijet naplacuju ove takse a mi skoro jedini koji to radimo...


    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #22060
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,944
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    197
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    http://www.upu.int/uploads/tx_sbdown...ProtocolEn.pdf
    http://www.upu.int/uploads/tx_sbdown...ProtocolEn.pdf

    Ja ovo nadjoh, letimice prelistah i ne vidim da se idje spominje RL153 i RC147

  11. #22061
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    870
    Thanked in
    549 Posts

    Default

    Evo ja sad skidoh prevedeno na naški na 34 strane pa tražim, na pretragu običnu nema ni članova ni DTS .Sad evo gledam redom.


    Edit:

    2. Za pošiljke podnijete na carinsku kontrolu može se naplatiti poštarina za
    podnošenje na carinski pregled, čiji je predviđeni iznos utvrđen u Pravilnicima.
    Ova poštarina se naplaćuje samo za podnošenje na carinski pregled i carinske
    formalnosti koje su opterećene carinskim dažbinama ili svakom drugom dažbinom
    iste prirode.
    3. Ovlašćeni operatori koji imaju ovlašćenje da obavljaju carinjenje u ime
    klijenata, mogu da naplate od klijenata carinske dažbine zasnovane na stvarnim
    troškovima postupka carinjenja. Ove carinske dažbine mogu se naplatiti za sve
    pošiljke prijavljene na carini u skladu sa nacionalnim zakonodavstvom, uključujući
    i one koje su izuzete iz carinske procedure. Korisnici moraju biti unaprijed
    informisani o carinskim dažbinama.
    Vjerovatno se na ovo pozivaju. Ali kako ja shvatam, imaju pravo da ti naplate troškove samo u slučaju da se ta roba carini tj ako je vrijednost preko 150e ili je komercijalne prirode.

    Sa sajta Uprave carina je skinut dokument.

    Edit 2:
    8. Za preporučene pošiljke postoji dodatno plaćanje od 0,55 SDR po pošiljci za
    2010. i 2011. godinu i 0,6 SDR za 2012. i 2013. godinu. Za vrijednosna pisma
    dodatno plaćanje iznosi 1,1 SDR po pošiljci za 2010. i 2011. godinu i 1,2 SDR za
    2012. i 2013. Poštansko operativno vijeće je ovlašćeno da dopuni iznos nadoknade
    za ove i druge dopunske usluge, kada te usluge sadrže dodatne karakteristike,
    precizno navedene u Pravilniku o pismonosnim pošiljkama.

    Ali se ovo odnosi na operatere tj onaj koji isporučuje pakete našoj pošti treba da nadoknadi to.

    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...LsxB_euhyGMvcP
    Last edited by Dutch; 11-04-19 at 12:43.

  12. #22062
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Gledao sam, na PP nema apsolutno nista.

    Jedino imam SMS sa onim brojem gdje se vidi da je sa eBay-a povuceno...


    Pa ja se realno ne obazirem na te ponude a uopste nisam trazio te HDD-ove nego sam bice gledao neke 'review'-e prije neki dan pa mi iskocilo to zbog 'cookies'-a.

    Ali se ne mogu cudu nacudit' kako se povukli $1 nakon neuspjesne transkacije...


    Ovo moraš dobro da provjeriš... Transakcija ti je stigla od PayPal-a ali tamo je nema u listingu?
    Moguće da preko tvog odobrenja da se uradi transakcija prodavac dobija dozvolu da ti autorizuje karticu kad on to poželi (npr kad pošalje porudžbinu)...
    Ili npr kroz recurring da ti mjesečno naplaćuje iznos koji on želi...
    Najbolje je da dobiješ potvrdu od PayPal-a da je taj merchant suspendovan i da si siguran...
    Ako primjetiš još neku sumnjivu transakciju da se desila, ugasi karticu i otvori novu...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  13. #22063
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    870
    Thanked in
    549 Posts

    Default

    Meni je neko preko paypala skoro skinuo 200+eura(pisao na forumu o tome). Paypal mi je pare vratio posle par dana na moju žalbu, sreća je da imam poruke na karticu pa sam odmah reagovao. Nikad PP nisam koristio sem na mom kompjuteru i sa njim sam samo plaćao na ebay i još jednom provjerenom sajtu.

  14. #22064
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,944
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    197
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Sto se meni krajem prosle godine desilo, i dalje ne znam na koju foru. Ja kod djevojke, stize mi poruka, paypal poslato na neki random nalog 1000$, imala me kap strefit, odma otvorio sa mobilnog paypal, promjenio sifru i napisao na brzinu claim da nije autorizovano placanje. Dolazim kuci, imam sto vidjet, na laptop stoji otvoren teamviewer. Ukapirao sam da su sa mog laptopa usli direktno u moj nalog i poslali, jer nisu izbrisali history ni nista, al sta mi nije bilo jasno, kako su uspjeli da remote kontrolisu kompjuter da bi instalirali team viewer koji nisam nikad imao instaliran na taj kompjuter? Precesljao sam cio kompjuter i sve logove moguce, nikakvog virusa ni nista nisam nasao, samo u history vidio da su direktno otvorili link za download team viewera, instalirali i onda sa njega ostalo odradili, cak su pokusali da rade recovery sifre na paypal kad sam je promjenio, al sam paypal registrovao na t-com adresu, jer se ne koristi, pa sam vidio da su pokusali i tu uc, al zlatio se onaj lavirint od sajta pa nisu umjeli uc na mail.
    Uglavnom, posle svih mogucih pretraga, da ne bi mislio, pao je format c i nova instalacija windowsa, svakako sam se kanio par godina da instaliram konacno win 10.

    Da pohvalim paypal, koji su posle 2-3 dana bez ikakvog pitanja ili informacije vrnuli pare, a mislio sam da nece s obzirom da sam ja na brzinu napisao claim bez realno ikakve informacije, a sve sto su oni imali su bile moje ip adrese i moj laptop sa kojega je hiljadu puta do tad placeno.

  15. #22065
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Wolverine View Post
    http://www.upu.int/uploads/tx_sbdown...ProtocolEn.pdf
    http://www.upu.int/uploads/tx_sbdown...ProtocolEn.pdf

    Ja ovo nadjoh, letimice prelistah i ne vidim da se idje spominje RL153 i RC147
    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Evo ja sad skidoh prevedeno na naški na 34 strane pa tražim, na pretragu običnu nema ni članova ni DTS .Sad evo gledam redom.


    Edit:





    Vjerovatno se na ovo pozivaju. Ali kako ja shvatam, imaju pravo da ti naplate troškove samo u slučaju da se ta roba carini tj ako je vrijednost preko 150e ili je komercijalne prirode.

    Sa sajta Uprave carina je skinut dokument.

    Edit 2:



    Ali se ovo odnosi na operatere tj onaj koji isporučuje pakete našoj pošti treba da nadoknadi to.

    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...LsxB_euhyGMvcP
    Odlicno, zahvaljujem na izdvojenom vremenu..

    Pogledacu ovo i jos ako sto nadjem pa cu im opet pisat'... Za medije i sl. cekam i odgovor od UPU-a, ako bude od ikakve koristi ali se ipak nadam da ce odgovorit'.

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Ovo moraš dobro da provjeriš... Transakcija ti je stigla od PayPal-a ali tamo je nema u listingu?
    Moguće da preko tvog odobrenja da se uradi transakcija prodavac dobija dozvolu da ti autorizuje karticu kad on to poželi (npr kad pošalje porudžbinu)...
    Ili npr kroz recurring da ti mjesečno naplaćuje iznos koji on želi...
    Najbolje je da dobiješ potvrdu od PayPal-a da je taj merchant suspendovan i da si siguran...
    Ako primjetiš još neku sumnjivu transakciju da se desila, ugasi karticu i otvori novu...
    Kontaktirao sam eBay (jos uvijek bez odgovora, njima treba obicno par dana da odgovore) a sad cu kontaktirat' i PayPal.

    Svakako da mi 90 centi ne znaci nista ali i ja sam isto pomislio - mozda taj moze da povuce jos dolar ili kol'ko oce kad oce iako mi nije jasno ni kako je tih 90 centi skinuo, AKO je on uopste skinuo ali se to desilo u onom trenutku kad sam kliknuo na "Pay Now" i kad mi je prijavilo gresku da ne mogu da platim jer postoji neki problem sa karticom (karticom sa kojom sam sve do tad placao bez ikakvih problema, koja je validna i na kojoj imam sredstava)...

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Meni je neko preko paypala skoro skinuo 200+eura(pisao na forumu o tome). Paypal mi je pare vratio posle par dana na moju žalbu, sreća je da imam poruke na karticu pa sam odmah reagovao. Nikad PP nisam koristio sem na mom kompjuteru i sa njim sam samo plaćao na ebay i još jednom provjerenom sajtu.
    Nisam procitao tu tvoju pricu prethodno... Jesi li od tad promijenio karticu?

    Quote Originally Posted by Wolverine View Post
    Sto se meni krajem prosle godine desilo, i dalje ne znam na koju foru. Ja kod djevojke, stize mi poruka, paypal poslato na neki random nalog 1000$, imala me kap strefit, odma otvorio sa mobilnog paypal, promjenio sifru i napisao na brzinu claim da nije autorizovano placanje. Dolazim kuci, imam sto vidjet, na laptop stoji otvoren teamviewer. Ukapirao sam da su sa mog laptopa usli direktno u moj nalog i poslali, jer nisu izbrisali history ni nista, al sta mi nije bilo jasno, kako su uspjeli da remote kontrolisu kompjuter da bi instalirali team viewer koji nisam nikad imao instaliran na taj kompjuter? Precesljao sam cio kompjuter i sve logove moguce, nikakvog virusa ni nista nisam nasao, samo u history vidio da su direktno otvorili link za download team viewera, instalirali i onda sa njega ostalo odradili, cak su pokusali da rade recovery sifre na paypal kad sam je promjenio, al sam paypal registrovao na t-com adresu, jer se ne koristi, pa sam vidio da su pokusali i tu uc, al zlatio se onaj lavirint od sajta pa nisu umjeli uc na mail.
    Uglavnom, posle svih mogucih pretraga, da ne bi mislio, pao je format c i nova instalacija windowsa, svakako sam se kanio par godina da instaliram konacno win 10.

    Da pohvalim paypal, koji su posle 2-3 dana bez ikakvog pitanja ili informacije vrnuli pare, a mislio sam da nece s obzirom da sam ja na brzinu napisao claim bez realno ikakve informacije, a sve sto su oni imali su bile moje ip adrese i moj laptop sa kojega je hiljadu puta do tad placeno.
    Dobro, ovo je vec klasican upad u kompjuter. Ne mora to da bude neki poznati i vidljivi virus.. Nedje ti je instaliran neki 'backdoor' ili 'shell' pristup da sad je cjepidlacim... Imali su pristup laptopu i cekali su duzu neaktivnost (kad te nema) i samo usli i odradili sve sto im treba... Da su iskusni, sve bi zavrsili bez ikakvog 'teamviewer'-a i svakako pobrisali sve tragove ali ocigledno je neko ko nije mnogo vican tome ali je nekako uspio da udje u tvoj laptop i odradi to sto je planirao.. makar privremeno.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #22066
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,954
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,668
    Thanked in
    946 Posts

    Default

    Meni je stigla posiljka 06 u CG, od 08 u expres poštu i danas odoh veli ova sjutra će... Al je na kraju ipak nadje pa je preuzeh.. E pa.. znaci 3 dana stoji tamo bzvz...

  17. #22067
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,067
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    426
    Thanked in
    232 Posts

    Default

    Izgleda da u PG postu nema dovoljno ljudi da obradjuje posiljke. Od momenta kada posiljka udje u CG do mojih vrata treba tacno 3 dana; 1 dan u izmjenicnoj, 1 dan do HN-a, iduci dan na vrata. Pritom su postari odlicni posto su me pitali u koje vrijeme je najbolje da donose posiljke. Pridrzavaju se "instrukcija" vec 2-3 godine Mali grad...
    \\
    OFL•GIC

  18. #22068
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,016
    Thanks Thanks Given 
    3,952
    Thanks Thanks Received 
    6,512
    Thanked in
    3,105 Posts

    Default

    evo i ja u pg pa me uvijek zovnu na telefon ako nisam kuci.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  19. #22069
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Izgleda da u PG postu nema dovoljno ljudi da obradjuje posiljke. Od momenta kada posiljka udje u CG do mojih vrata treba tacno 3 dana; 1 dan u izmjenicnoj, 1 dan do HN-a, iduci dan na vrata. Pritom su postari odlicni posto su me pitali u koje vrijeme je najbolje da donose posiljke. Pridrzavaju se "instrukcija" vec 2-3 godine Mali grad...
    Vjerujem da je potpuno ista stvar za sve (vece) gradove u CG.

    Prvi dan pise "Prispjela u Izmjeničnu poštu". Sledeci dan je "Slanje na lokaciju" i treci dan dolazi na vrata. Svaki put isto. Ako zakaci nedelju u medjuvremenu, pomjeri sve to za jos jedan dan... (subotom za cudo znaju da dostave ili da se bilo koji od ovih koraka pomjeri za jedan)...

    Sto se postara tice, vjerujem da nema previse ljudi koji narucuju toliko frekventno pa zna i dje sam i kad mi odgovara da dodje a ima mi i broj telefona


    P.S. Za one koji su pratili moju jedno-dolarsku pricu, stigao je odgovor od eBay-a...



    Ja ni poslije odgovora nisam razumio sto se desilo sa tim dolarom ali makar kontam da nije nista za brigu. Ovaj dio "it should not complete the charge" mi ne izgleda isuvise Engleski te samim tim i ne znam na sta je tacno mislila Veronika (a prije ce bit' da je neka Shanaya)

    Mozda mi se i vratio u medjuvremenu a da mi nije stigla poruka o prilivu (obicno mi ne stize kad su takve stvari u pitanju, za razliku od 'refund'-ova i sl.)
    Last edited by Fidel Castro; 12-04-19 at 00:39.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #22070
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,822
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Da, refund priliv kao da im je neka druga vrsta transakcije od standardnog priliva pa ne stigne sms (tako je i kod mene)...

    A za dinamiku isporuke nase poste, u mom slucaju (centar Podgorice, narucim na posao da mi se isporuci) su gbaotegli ako se sto broji... Po 3-4 dana u express stoji...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  21. #22071
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    meni stize sms priliv cak i kad je refund.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  22. #22072
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,262
    Thanks Thanks Given 
    1,354
    Thanks Thanks Received 
    1,815
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Vjerujem da je potpuno ista stvar za sve (vece) gradove u CG.

    Prvi dan pise "Prispjela u Izmjeničnu poštu". Sledeci dan je "Slanje na lokaciju" i treci dan dolazi na vrata. Svaki put isto. Ako zakaci nedelju u medjuvremenu, pomjeri sve to za jos jedan dan... (subotom za cudo znaju da dostave ili da se bilo koji od ovih koraka pomjeri za jedan)...

    Sto se postara tice, vjerujem da nema previse ljudi koji narucuju toliko frekventno pa zna i dje sam i kad mi odgovara da dodje a ima mi i broj telefona


    P.S. Za one koji su pratili moju jedno-dolarsku pricu, stigao je odgovor od eBay-a...



    Ja ni poslije odgovora nisam razumio sto se desilo sa tim dolarom ali makar kontam da nije nista za brigu. Ovaj dio "it should not complete the charge" mi ne izgleda isuvise Engleski te samim tim i ne znam na sta je tacno mislila Veronika (a prije ce bit' da je neka Shanaya)

    Mozda mi se i vratio u medjuvremenu a da mi nije stigla poruka o prilivu (obicno mi ne stize kad su takve stvari u pitanju, za razliku od 'refund'-ova i sl.)
    Gospoja govori o rezervaciji sredstava (u ovom slucaju $1.00) jer neki prodavci ne povlace sredstva dok ne posalju item. Ovdje je vjerovstno napravljeno da tako izgleda ne bi li korisnik zaboravio na taj surcharge ili prosto bio lijen da se iscima da provjeri sta se desilo.

    Aliexpress npr. ne radi rezervqciju nasih sredstava, ali zato novac drzi kod sebe dok ne potvrdis uredan prijem.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  23. #22073
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    meni stize sms priliv cak i kad je refund.
    Stize meni priliv kad je refund ali mi ne stize u ovom slicaju od $1.

    Niti mi stize u slucajevima kad negdje registrujes karticu (recimo Skrill) gdje povuku opet 1-2 dolara da bi provjerili da sve radi kako treba. Dobijem SMS da je skinut taj euro/dva ali ne dobijem SMS da se vratio dok pri sledecoj kupovini vidim da se u medjuvremenu vratio...

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Gospoja govori o rezervaciji sredstava (u ovom slucaju $1.00) jer neki prodavci ne povlace sredstva dok ne posalju item. Ovdje je vjerovstno napravljeno da tako izgleda ne bi li korisnik zaboravio na taj surcharge ili prosto bio lijen da se iscima da provjeri sta se desilo.

    Aliexpress npr. ne radi rezervqciju nasih sredstava, ali zato novac drzi kod sebe dok ne potvrdis uredan prijem.

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Ok, kapiram.

    Ali opet ne znam jel' se vratilo i da li bi to trebao da vrati eBay ili PayPal.

    U svakom slucaju, ako ne postoji nacin da mi prodavac jos neka sredstva povuce... nije me ni briga mnogo.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #22074
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    Bas mi se rijetko desi da je prodavac i vise fer nego sto bi trebao da bude...

    Narucio sam artikal odavno i nije stizao iako po tracking-u (neki koji veze nema) pise da je u zemlju stigao prije skoro mjesec dana...

    Prodavac je sam ponudio 'refund' ali sam mu rekao da mogu sacekat' jos malo pa cemo vidjet'.

    Poslije jos nedelju dana nije mu bilo traga pa sam mu rekao ako moze da posalje opet.

    Onda mi je poslao ovo gdje se izvinjava i da trenutno nema taj artikal na lageru vec nudi da vrati pare a ako mi stigne u medjuvremenu da ga zadrzim kao poklon...

    Zasluzio je da mu platim ako dodje (kako to najbolje odradit'?) iako ne vjerujem da ce se to desit'...





    Jos je i Engleski jezik na mnogo visocijem nivou od onoga koji srecem u dopisivanju sa njima...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #22075
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,689
    Thanks Thanks Given 
    768
    Thanks Thanks Received 
    223
    Thanked in
    172 Posts

    Default ++ Informacije o internet kupovini

    Pa ako dodje kontaktiraj ga i plati mu preko paypal.


    Sent from my iPhone X using Tapatalk

Page 883 of 1179 FirstFirst ... 383783833873879880881882883884885886887893933983 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 07:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 00:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 11:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 11:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 10:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •