Page 901 of 1176 FirstFirst ... 4018018518918978988999009019029039049059119511001 ... LastLast
Results 22,501 to 22,525 of 29400

Thread: ++ Informacije o internet kupovini

  1. #22501
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ti digitalni da išta valjaju koristili bi ih po bolnicama, no uzmi ti onaj starinski, pa nek ti dr objasni kako se mjeri...

    Sent from Tapatalk
    Imam ja oba kuci,razlika varira u -+5,shto je nebitno.
    @Ickorz,malo si preozbiljno shvatio ovu trgovinu,ovo je na 1 komad pa neka traze ovima iz apoteka te dozvole itd.
    ...

  2. #22502
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Titograd
    Posts
    1,275
    Thanks Thanks Given 
    251
    Thanks Thanks Received 
    325
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Nema razlike je li 1 ili 100 kd.

    Sent from my F3111 using Tapatalk

  3. #22503
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Nemoguce,a pitacu momke koji rade na carini,do sad su uvijek bili jako korektni.
    ...

  4. #22504
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Ako JEDAN nije problem, ja bih narucio jednu bazuku... ako nije problem

    Vece su sanse da ce proc' bez da gledaju... Ako otvore male su sanse da ce proc'.

    (moje misljenje, nisam narucivao slicne stvari)
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #22505
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    bazuka i aparat za prit. ao,uzmi parilicu tek si usta garant!
    ...

  6. #22506
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Directore,zabolje mene ko drzi ako su povoljni,no nisu pa prema tome neka idu...
    Evo ovaj aparat je sa poshtarinom 10€,ne vjerujem da su bolji ti po apotekama od 30 i kusur...ili grijeshim?

    https://www.aliexpress.com/item/LCD-...390b3c00laHYnR

    @Fidel,naravno da otkad trgujem po netu provjeravam te osnovne stvari
    Ja velim da su skupi jer se debelo ugrađuju… Radi mene uzmi što god oćeš

  7. #22507
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Koja se to trgovina u CG ne ugradjuje debelo...? No odosmo u off.
    ...

  8. #22508
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ođe monopol nad farmaceutskim kajmakom drži naravno par ljudi… Aparate ne može da uvozi baš svako jer se moraju prodavati u apotekama. S obzirom da je mjerenje pritiska , tj preciznost ipak bitna stvar, ja se ne bi igrao sa aliexpress proizvodima tog tipa osim ako nešto nije baš provjereno. To je sve…

  9. #22509
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    458
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Nemoguce,a pitacu momke koji rade na carini,do sad su uvijek bili jako korektni.
    Ja sam narucio ali nije bas pouzdan kao npr Omron,nije me ni carina ni nista uhvatilo,valjda sreca ili sta li vec


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #22510
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Izgleda je i meni stigla ali se postar promijenio i izgleda ovaj ostavlja u sanduce a ne na vrata kao prosli... :roll:

    Sad pogledah sanduce da vidim jel' stiglo odrzavanje (na kraj mjeseca uredno stigne za naredni mjesec) i vidim papiric... E sad ima neka 2 'tracking' broja koja veze nemaju ni sa jednom mojom posiljkom pa kontam da su to izeli pogresno ili su zbrkali nesto ali onamo dje pise "iz" napisano je "BG" tako da kontam da je to ta posiljka...

    Iako pise "2 komada" (2 tracking broja) pa mi nije bas ni najjasnije iskreno.

    Stiglo je izgleda jos 23. maja ali evo je sad vidjeh jer sanduce provjeravam na kraju/pocetku mjeseca i ne gledam ga vise...

    Zvanican rok je 5 dana za preuzimanje ali mi do sad nisu pravili problem kad je bilo nesto duze od toga...
    E uzeo sam posiljku... ali malo sjutra.

    Kako su azurni u pichku materinu... vec su je vratili nazad, makar po njihovim rijeci. Ako im je vjerovat'. (dvije posiljke tacnije)


    Sto se desilo?


    Novi postar ne ostavlja listicu na vrata kao prosli vec u sanduce koje ja ne provjeravam svaki dan. Jel' postar kriv? Vjerovatno ne ali isto tako vjerujem da bi trebao da postoji sistem koji svaki postar prati. Ili se ostavlja na vrata ili u sanduce a ne postar da odlucuje gdje da ostavi, po svom licnom nahodjenju.

    Dalje, posiljke uvijek redovno provjeravam preko 'Track All' kao i preko Poste CG. Navedena posiljka NIJE evidentirana u nasoj posti uopste. Vjerujem da je to njihova krivica. Zasto nije ne znam ali je trebala da bude.


    Igrom slucaja, u kimbinaciji sa nevedenim okolnostima, listicu sam vidio juce kad sam otvorio sanduce da vidim jel' stigao racun za odrzavanje. Posiljka je stigla 23. maja i izgleda nisu cekali ni 48 sati da je posalju nazad.

    Mladi kolega koji radi u posti mi je vrlo drsko, cinicno i prije svega ponosno rekao da je on licno poslao nazad jer mu se nisam javio na telefon. Zvao me juce u kasnijim satima, sa nepoznatog broja na koje se obicno ne javljam. Izgleda se uvrijedio sto mu se nisam javio pa je brze bolje poslao nazad u PG iako je skladiste za pakete uglavnom prazno i prostora ima na pretek a mene znaju tamo jer cesto preuzmam posiljke.

    Elem... urgirao sam preko nekih zena (PR poste, Direktorica Izmjenicne poste itd.) i na kraju ispunio "zahtjev za povracaj posiljke" kako bi se eventualno zaustavila u Beogradu i odatle poslala ponovo ovamo.

    Da ne pominjem da taj zahtjev (inace CN-17) izgleda nikad u zivotu nisu ispunjavali pa je ta procedura trajala jedno uru... Prvo je morao forumlar da se posalje iz PG mail-om pa smo ga onda ispunjavali i u medjuvremenu zivkali PG svako malo da se pita gdje sta treba da se ispuni. Onda nemaju ni skener nego koleginica telefonom slika forumar i salje mail-om izmjenicnoj posti koja dalje proslijedjuje zahtjev u Beograd.

    Sve ovo pisem da stoji, mozda nekom bude od koristi.


    Ja prihvatam svoj dio krivice da je papiric urucen i da posiljku nisam preuzeo na vrijeme ali nije ni sa njihove strane bas sve bilo regularno. Pocevsi od ostavljanja listice na drugo mjesto nego sto je to do sad bio slucaj, preko neevidentiranja same posiljke u izmjenicnoj posti pa sve do licnog nahodjenja mladog kolege koji se uvrijedio sto se nisam javio na nepoznat broj...

    Sacekacu da vidim sto ce bit' od ovoga a onda cu da vidim/provjerim kakvu obavezu oni imaju da evidentiraju posiljke jer ako ovo na "finjaka" ne prodje onda cu se okrenut' i drugim metodama pa neka postuju proceduru u potpunosti a ne djelimicno.


    P.S. Inace je 5 dana za preuzimanja vrlo kratak rok. Na listici mozda da se zaokruzi 5, 8, 15 i 30 dana... Ne znam zasto se uvijek zaokruzuje 5 dana, kao da samo cekaju da posiljku vrate ili je zadrze za sebe...

    Eto toliko, malo sam nervozan, malo znojav, malo lud.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #22511
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ka naša posla. Ja bi poludio da sam bio u sličnoj situaciji...

  12. #22512
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Ovo ti je karma vratila za sve one expresno primljene posiljke... Shala mala ne zamjeri...

    Stvarno za popizdit... Ali eto, ipak dobro sto si i ovo podijelio ovdje, moze svakako koristiti...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  13. #22513
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Eto... Podgoricani cekaju na posiljke u izmjenicnoj posti po 10 dana a kad vracaju posiljke u istoj toj izmjenicnoj posti odrade ISTOG DANA. Ne znam, ne kapiram.

    P.S. Inace su dvije posiljke u pitanju... Za jednu znam sto je i odakle je... Neke arome za 'vape' iz Bugarske..

    Druga nemam pojma sto je. 'Tracking' mi je skroz nepoznat a nema ni preko koje poste je poslato pa su nasi dodali 'ME' na kraju (ono gdje obicno ide SG/BG/sto god).

    Za tu drugu su mi rekli da svakako ne moze da se vrati jer ona ide nazad "bez ikakvih naljepnica" ali se nadam da je u pitanju neki glupi izvjestaj iz US koji mi stize svakog mjeseca...

    Samo da nije USPS posiljka koju vec duze cekam a samo shipping sam platio preko $20...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #22514
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Taj broj koji zavrsava na ME, oni dodjeljuju svim posiljkama koje im ne zadovoljavaju odredjeni kriterijum (pricali smo ranije na temi, tretiraju ih kao obicna pisma)... Daako ti to vrate u nekom kratkom periodu...

    Ja sam narucio bio brisac za zadnje staklo i neke balone za rodjendan za najmladje dijete, stiglo bas brzo (sa prativim SG brojevima)... Neke sitnice za telefone su usle u drugi mjesec... Yanwen
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  15. #22515
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Pa onda je bice obicno pismo sa tim nekim taksama koje mi US uzima na neke prodaje... nista bitno, ionako ih u smece bacam kad stignu...

    A ovo drugo... ne znam, nisam neki optimista ali ako ne vrate onda cu da vidim sto cu... Sa jedne strane nisu ni oni ispostovali proceduru a sa druge ako stvarno stigne nazad u BG neka mi opet posalju, nije mi tolika frka za tu posiljku sto se vremena tice... A ne vjerujem da su je zadrzali jer prije svega to nikome i ne treba ali ako ne stigne nazad u BG onda ce bit' frke...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #22516
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa onda je bice obicno pismo sa tim nekim taksama koje mi US uzima na neke prodaje... nista bitno, ionako ih u smece bacam kad stignu...

    A ovo drugo... ne znam, nisam neki optimista ali ako ne vrate onda cu da vidim sto cu... Sa jedne strane nisu ni oni ispostovali proceduru a sa druge ako stvarno stigne nazad u BG neka mi opet posalju, nije mi tolika frka za tu posiljku sto se vremena tice... A ne vjerujem da su je zadrzali jer prije svega to nikome i ne treba ali ako ne stigne nazad u BG onda ce bit' frke...
    Meni je to nesojski postupak da te ne obavijeste porukom. To mi nije jasno zašto ne rade.

  17. #22517
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Zvao je veli i to je bila samo njegova dobra volja, nikakva obaveza. Sa privatnog/zasticenog broja. Navece, vjerovatno kad se vec poslalo za PG...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #22518
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Zvao je veli i to je bila samo njegova dobra volja, nikakva obaveza. Sa privatnog/zasticenog broja. Navece, vjerovatno kad se vec poslalo za PG...
    Ču dobra volja. Pa to je ono što smo pisali i ranije. Nemaš nikakav trag da ti je neko dolazio. Ako pozovu, što ako je tel ugašen? Ranije su slali poruke, ne znam zašto se prestalo...

  19. #22519
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    458
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Zavisi od postara,meni je 90% posiljki stiglo tako,samo javi postar porukom...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #22520
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,155
    Thanks Thanks Given 
    1,013
    Thanks Thanks Received 
    1,620
    Thanked in
    837 Posts

    Default

    Sto se tice aparata za pritisak, ja imam neki s ebay-a od 10-12e
    Mislim da izbaca totalno random brojeve svaki put

    Ako ces vec da kupujes uzmi neki 40-50e ali da znas da valja.
    A i sluzice 10 godina



  21. #22521
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,103
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    Zavisi od postara,meni je 90% posiljki stiglo tako,samo javi postar porukom...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    U tome je problem. Ne treba da zavisi od postara nego da se procedura postuje i da postoji neki red.

    Ali to su sanjarenja jer smo mi navikli da sve bude u haosu i da se ne zna ko pije a ko placa...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #22522
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Stigao danas štop za i20 iz Indije, Aramex ga proslijedio UPS-u a ovi su ga za 3 dana dopremili iz Mumbaija u Tivat. Ako je seler platio po cjenovniku Aramexa 26 eur za šipping za 2 kg i dosta gabaratino pakovanje sa zaštitinim folijama, a ja sam platio štop 65 eur, znači on je meni prodao štop za 40 eur i nešto zaradio. Nije skinut sa nekog auta, vidi se da je nov iz fabrike
    Malo me je to kopkalo, pa sam googlao prodavnice po indiji koje imaju online prodaju da vidim kako se kreću ti štopovi. Sramotno je ovo što nam rade ovdje, da platiš kontejner, carinu, pdv i špediciju ne može da te izađe štop u CG preko 30 eur.

  23. #22523
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,037
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Okači sajt, može valjat nekom.

  24. #22524
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Na ebay sam naručio štop , iz Evrope izađe cca 100-110 eur , iz Indije cca 65 eur.
    https://www.ebay.com/itm/Hyundai-Gen...72.m2749.l2649

    Ove prodavnice što sam našao po Indiji sa online katalogom ne šalju u inostranstvo robu a cijene originalnih djelova su smiješne, originalni zadnji štop za stariji model i20 košta 1100 rupija što je cca 15 eur.

  25. #22525
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Stigao danas štop za i20 iz Indije, Aramex ga proslijedio UPS-u a ovi su ga za 3 dana dopremili iz Mumbaija u Tivat. Ako je seler platio po cjenovniku Aramexa 26 eur za šipping za 2 kg i dosta gabaratino pakovanje sa zaštitinim folijama, a ja sam platio štop 65 eur, znači on je meni prodao štop za 40 eur i nešto zaradio. Nije skinut sa nekog auta, vidi se da je nov iz fabrike
    Malo me je to kopkalo, pa sam googlao prodavnice po indiji koje imaju online prodaju da vidim kako se kreću ti štopovi. Sramotno je ovo što nam rade ovdje, da platiš kontejner, carinu, pdv i špediciju ne može da te izađe štop u CG preko 30 eur.
    Na djelove se za auta svuđe masno zarađuje. Uzuzeci su zemlje poput Indije, Poljaci takođe imaju veoma niske cijene ali oni muljaju sa PDV-om i svaštočine su ka mi. Inače sve je original.

Page 901 of 1176 FirstFirst ... 4018018518918978988999009019029039049059119511001 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pomoć pri kupovini TV-a
    By hercules in forum Hardware
    Replies: 69
    Last Post: 30-03-12, 08:44
  2. Crnogorski Internet, informacije...
    By DzoniS in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 24-03-11, 01:05
  3. I:Pomoc pri kupovini
    By Nino_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 28
    Last Post: 31-05-10, 12:05
  4. Pomoc pri kupovini lap topa
    By Flash Gordon in forum Hardware
    Replies: 24
    Last Post: 12-09-08, 12:53
  5. mala pomoc pri kupovini...:D
    By Spajk_Petarda in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-08, 11:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •