Results 1 to 2 of 2

Thread: Konstruktivan prijedlog (uputstvo za opis problema)

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Konstruktivan prijedlog (uputstvo za opis problema)

    NE! Nisam zarazen :P Nema nishta kvarno na mom rachunaru, ali ipak smatram da ova tema i te kako ima veze sa ovim forumom. Ne bih zelio ni na koji nachin da kazem da moderatori ne rade svoj posao, bash naprotiv, momci su od velike pomoci svakome ko svrati na ovaj forum i svoj posao obavljaju izuzetno kvalitetno i temeljito. Zelim da skrenem paznju na sljedece:

    Primjetio sam da, kada ljudi postuju svoj problem, vrlo shturo iskazu i to malo chinjenichnih stanja koje tom prilikom navedu. Npr. "E cao, imam problem sa... bla, bla... pomagajte!". Pa se ti sada ubi da skontash shta bi to moglo biti.

    Smatram da bi bila velika ushteda vremena i prostora ukoliko bi se postovalo vise informacija koje su znachajne za prezentaciju problema, tipa:

    - koristim taj-i-taj operativni sistem, update-ovan ili ne, ili samo djelimichno...
    - koristim taj-i-taj AV program...
    - koristim taj-i-taj anti adware software...
    - koristim/ne koristim taj-i-taj firewall...
    - moj rachunar ima te i te simptome...
    - (dobra varijanta) moj AV program mi je nashao taj-i-taj virus, trojanac... ali ne moze da ga ukoni...
    - U vremenu izmedju "rachunar radio - rachunar ne radi" instalirao sam... skinuo sam... update-ovao sam... igrao sam igrice na serveru...
    - HijackThis log bi uvijek bio od velike pomoci... itd.

    Mislim, ako me shvatate na shta zelim da skrenem paznju.

    Ili ako neko ima jos nekih prijedloga, mogli bi smo da sastavimo listu i da ih moderati okache kao neku vrstu objave ili chak pravila. Ovako, veliki broj postova se svodi na princip: moglo bi biti ovo, a mozda bi moglo biti i ono... ali ipak ti provjeri da ti nije ovo, ono, to i to, tako to...

    Takodje, iz dosadashnjih tema mogla bi se napraviti pozamashna zaliha FAQs i zabiti u neki sticky! Ja sam za! hehe 8)

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, ovo je dobra ideja koja bi uveliko olaksala rad na forumu. Svaka cast Ravell. Za FAQ se takodje slazem, cim ufatim malo vremena potrudicu se da organizujem takav topic.
    virtuality is under construction.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •