Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 125

Thread: Horoskopski znak partnera...

  1. #1
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Horoskopski znak partnera...

    Razmishljate li kad o ovome?
    Vjerujete li u horoskop uopshte (ne dnevni "danas ce vas boljet noga, a sjutra cete nac 5eura" vec neke generalne crte osoba)?

    Da li vam je nekad pomoglo poznavanje znaka/podznaka da bi bolje razumjeli neku osobu, i imali bolji odnos?
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  2. #2
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Glupost. I to velika.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  3. #3
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Razmishljate li kad o ovome?
    Vjerujete li u horoskop uopshte (ne dnevni "danas ce vas boljet noga, a sjutra cete nac 5eura" vec neke generalne crte osoba)?

    Da li vam je nekad pomoglo poznavanje znaka/podznaka da bi bolje razumjeli neku osobu, i imali bolji odnos?
    Teško da će ti horoskopski znak reći nešto o nekom, ali će ti nečija priča o horoskopu dosta reći o njoj/njemu

  4. #4
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Ja ne vjerujem u horoskop ama bash ni malo :joint:
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  5. #5
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Teško da će ti horoskopski znak reći nešto o nekom, ali će ti nečija priča o horoskopu dosta reći o njoj/njemu
    Vidim da si htio neshto mudro da rechesh, al si tu totalno u krivu...al kao shto ja imam ovo moje, tako i ti imash svoje misljenje...
    jednostavno previshe puta su se pokazale neke osobine karakteristichne, kod odredjenih osoba...sad mozhe bit da sve tripujem, al bi bila prevelika sluchajnost...

    EDIT: Isto pade mi na pamet, ima masu osoba koje bez razmishljanja negiraju dosta stvari,
    ili jednostavno bez dubljeg znanja i analize ih odbacuju (a iz iskustva vidim da misle da se tako istichu, kao posebni su, drugachiji od drugih), tako je i ovdje, iz neznanja a chesto i nekih ogranichenja odma se sve odbacuje,
    slichno je kod kompleksasha koji u svakoj prilici (nichim izazvani) izrazhavaju neko gadjenje facebook-om, kao da ih neko bichem cjera da budu na njemu...
    Last edited by Loverclocker; 07-03-10 at 17:00.
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  6. #6
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CaseLogic View Post
    Glupost. I to velika.
    This. ^^

    Ako postoji išta besmislenije od vjere u Boga, život poslije smrti, raj, pakao i slično - onda je to vjerovanje da nebeska tijela udaljena milijardama svjetlosnih godina utiču na kratakter i ponašanje ljudi, i to po pravilima koja su mogla imati smisla jedino u geocentričnom sistemu, a i tad vrlo teško.

    "Vjerovanje" u astrologiju je posljedica nedovoljnog elementarnog obrazovanja. A to je vrlo ozbiljan problem u našem društvu.

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Vidim da si htio neshto mudro da rechesh, al si tu totalno u krivu...al kao shto ja imam ovo moje, tako i ti imash svoje misljenje...
    jednostavno previshe puta su se pokazale neke osobine karakteristichne, kod odredjenih osoba...sad mozhe bit da sve tripujem, al bi bila prevelika sluchajnost...

    EDIT: Isto pade mi na pamet, ima masu osoba koje bez razmishljanja negiraju dosta stvari,
    ili jednostavno bez dubljeg znanja i analize ih odbacuju (a iz iskustva vidim da misle da se tako istichu, kao posebni su, drugachiji od drugih), tako je i ovdje, iz neznanja a chesto i nekih ogranichenja odma se sve odbacuje,
    slichno je kod kompleksasha koji u svakoj prilici (nichim izazvani) izrazhavaju neko gadjenje facebook-om, kao da ih neko bichem cjera da budu na njemu...
    Što će ti horoskop kad imaš fejsbuk

  8. #8
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako postoji išta besmislenije od vjere u Boga, život poslije smrti, raj, pakao i slično - onda je to vjerovanje da nebeska tijela udaljena milijardama svjetlosnih godina utiču na kratakter i ponašanje ljudi, i to po pravilima koja su mogla imati smisla jedino u geocentričnom sistemu, a i tad vrlo teško.

    "Vjerovanje" u astrologiju je posljedica nedovoljnog elementarnog obrazovanja. A to je vrlo ozbiljan problem u našem društvu.
    Lol, FYI ni ja ne vjerujem u boga...al vjerujem u stvari koje vidim, osjetim i u svoje iskustvo...

    ozbiljan je problem preozbiljno shvatanje bilo koje stvari, ali to su izuzeci...

    p.s. Elementarno obrazovanje nema nishta sa tim
    Last edited by Loverclocker; 07-03-10 at 17:09.
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  9. #9
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Što će ti horoskop kad imaš fejsbuk
    ne kapiram shta si htio da me pitash???




    shto se tiche horoskopa, zanimljiva stvar, po meni donekle za odredjene okvirne crte ljudi se pokazala istinita, a i smanjilo mi probleme u nekim situacijama...i eo zapocheh thread da vidim kakva su tudja iskustva, i mishljenja, po meni i u ljubavi mozhe da ima znachaja...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  10. #10
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Vidim da si htio neshto mudro da rechesh, al si tu totalno u krivu...al kao shto ja imam ovo moje, tako i ti imash svoje misljenje...
    jednostavno previshe puta su se pokazale neke osobine karakteristichne, kod odredjenih osoba...sad mozhe bit da sve tripujem, al bi bila prevelika sluchajnost...

    EDIT: Isto pade mi na pamet, ima masu osoba koje bez razmishljanja negiraju dosta stvari,
    ili jednostavno bez dubljeg znanja i analize ih odbacuju (a iz iskustva vidim da misle da se tako istichu, kao posebni su, drugachiji od drugih), tako je i ovdje, iz neznanja a chesto i nekih ogranichenja odma se sve odbacuje,
    slichno je kod kompleksasha koji u svakoj prilici (nichim izazvani) izrazhavaju neko gadjenje facebook-om, kao da ih neko bichem cjera da budu na njemu...
    Ne razumijem se u zvijezde i astrologiju i te polozaje zvijezda ali mi je nezamislivo da je toliko ljudi na planeti zemlji (ne znam kolko milijardi) podijeljeno samo na 12 vrsta osoba da tako kazem znachi ja sam bik u horoskopu i svi bikovi u horoskopu treba da imaju iste(slichne) karakteristichne osobine kao ja? preteshko...
    A! glavni razlog zashto ne vjerujem u horoskop je taj shto kad god sam chitao horoskop pisale su mi neke gluposti koje se ni priblizno nisu poklapale sa stvarima koje su mi se deshavale xD
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  11. #11
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Lol, FYI ni ja ne vjerujem u boga...al vjerujem u stvari koje vidim, osjetim i u svoje iskustvo...
    I osjetio si kako Orion djeluje na tebe?

    Mora da je bilo žestoko.

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    p.s. Elementarno obrazovanje nema nishta sa tim
    Oh, i te kako ima.

    Opšta fizika, relativnost, elementarna astronomija na jednoj. Psihologija, preciznije autosugestija na drugoj strani.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oki djole, ja nidje nisam rekao da vjerujem platonski u svaku rijech, niti sam pominjao te zvijezde...a kamoli da sam izuchavao polozhaje itd...
    Samo sam rekao da vjerujem u horoskop na taj nachin, shto se kod ljudi sa istim horoskopskim znakom, postoji vjerovatnoca veca od prosjecne, da im se jave neke osobine koje su svojstvene tom znaku...

    U to shto ce ti se desit, i kad, i kako, i na koji nachin, u porodici, poslu, ljubavi ja NIKAD NIMALO nisam vjerovao...

    Shto se tiche podjele na 12 vrsta ljudi, djelimichno objasnih prije, a djelimichno ima uticaja i podznak, tj svaki znak moze da ima jedan od 12 podznakova kod njega.....

    meni je rak, i mnogi su mi rekli da to primjecuju kod mene, jer mi se znak uopste ne slazhe sa podznakom (kao mentalitet il ak znam)....

    shto znam, ja samo na horoskop gledam kao neshto sto ti moze, a ne mora, dati neke okvirne osobine osobe, da je bolje razumijes, shvatis u nekim momentima i sl...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  13. #13
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Oki djole, ja nidje nisam rekao da vjerujem platonski u svaku rijech, niti sam pominjao te zvijezde...a kamoli da sam izuchavao polozhaje itd...
    Samo sam rekao da vjerujem u horoskop na taj nachin, shto se kod ljudi sa istim horoskopskim znakom, postoji vjerovatnoca veca od prosjecne, da im se jave neke osobine koje su svojstvene tom znaku...

    U to shto ce ti se desit, i kad, i kako, i na koji nachin, u porodici, poslu, ljubavi ja NIKAD NIMALO nisam vjerovao...

    Shto se tiche podjele na 12 vrsta ljudi, djelimichno objasnih prije, a djelimichno ima uticaja i podznak, tj svaki znak moze da ima jedan od 12 podznakova kod njega.....

    meni je rak, i mnogi su mi rekli da to primjecuju kod mene, jer mi se znak uopste ne slazhe sa podznakom (kao mentalitet il ak znam)....

    shto znam, ja samo na horoskop gledam kao neshto sto ti moze, a ne mora, dati neke okvirne osobine osobe, da je bolje razumijes, shvatis u nekim momentima i sl...
    Dobro brate, poshtujem.. Nikad me nije mnogo ni zanimalo to a da jeste mozda bi ja nasha neshto intresantno u tom horoskopu
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  14. #14
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    I osjetio si kako Orion djeluje na tebe?

    Mora da je bilo žestoko.
    Ovaj procitaj pazljivo moje postove, pa necesh navodit nesto iz svoje glave i mlatit gluposti.

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Oh, i te kako ima.

    Opšta fizika, relativnost, elementarna astronomija na jednoj. Psihologija, preciznije autosugestija na drugoj strani.
    Trust me, studiram fakultet koji je vezan za fiziku itekako, mozda dublje ne ulazim u horoskop pa sam iskulirao to za zvijezde i uticaje, eo vidim ti dobro znash...
    Sve sto kazem je da se u mom iskustvu cesto javilo poklapanje osobina kod osoba i onoga sto horoskop kaze za osobe sa tim horoskopskim znakom.


    P.S. Ne znam zasto se toliko uzdash u fiziku, ako ti je toliko bliska trebao bi da znash da je to nauka nagadjanja i procjene, i da se malo shta o kljucnim stvarima zna konkretno, nego odradi se matematichki model, pa ako sa odredjenim tolerancijama funkcionishe, dobijesh formulu...
    Plus, pola kljuchnih stvari se ne zna o svijetu nit je dokazano...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  15. #15
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Oki djole, ja nidje nisam rekao da vjerujem platonski u svaku rijech, niti sam pominjao te zvijezde...a kamoli da sam izuchavao polozhaje itd...
    Samo sam rekao da vjerujem u horoskop na taj nachin, shto se kod ljudi sa istim horoskopskim znakom, postoji vjerovatnoca veca od prosjecne, da im se jave neke osobine koje su svojstvene tom znaku...

    U to shto ce ti se desit, i kad, i kako, i na koji nachin, u porodici, poslu, ljubavi ja NIKAD NIMALO nisam vjerovao...

    Shto se tiche podjele na 12 vrsta ljudi, djelimichno objasnih prije, a djelimichno ima uticaja i podznak, tj svaki znak moze da ima jedan od 12 podznakova kod njega.....

    meni je rak, i mnogi su mi rekli da to primjecuju kod mene, jer mi se znak uopste ne slazhe sa podznakom (kao mentalitet il ak znam)....

    shto znam, ja samo na horoskop gledam kao neshto sto ti moze, a ne mora, dati neke okvirne osobine osobe, da je bolje razumijes, shvatis u nekim momentima i sl...
    Ao

    Ajde ono kad razmisliš malo logično i racionalno, misliš li ti da se nečije osobine mogu razvijati pod dejstvom nebeskih tijela? I još da se nađe neko pametan pa da te stavi u neku grupu zbog toga što si se ti rodio baš na neki dan. Znači tvoje osobine su unaprijed determinisane. To su neke strašne stvari

  16. #16
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Razmishljate li kad o ovome?
    Vjerujete li u horoskop uopshte (ne dnevni "danas ce vas boljet noga, a sjutra cete nac 5eura" vec neke generalne crte osoba)?

    Da li vam je nekad pomoglo poznavanje znaka/podznaka da bi bolje razumjeli neku osobu, i imali bolji odnos?
    ja vjerujem u horoskop i te neke osnovne crte nekog znaka su se uvijek poklapale, nekome preovladava podznak ali u sustini svaki znak ima neku karakteristiku po cemu je prepoznatljiv...
    tako npr muske djevice kao parteri meni uopste ne prijaju, ne kazem da bjezim od ljudi kad cujem koji su znak ali sigurno neke stvari lakse skapiram po tome
    i naravno, sa vagama i blizancima mi nema mane
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  17. #17
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Samo sam rekao da vjerujem u horoskop na taj nachin, shto se kod ljudi sa istim horoskopskim znakom, postoji vjerovatnoca veca od prosjecne, da im se jave neke osobine koje su svojstvene tom znaku...
    Horoskopi se pišu na takav način da je za apsolutno svakoga moguće "pronaći" se u svom znaku (čista statistika), a ljudska psiha i autosugestija odradjuju ostatak posla.

    Daj mi link ka bilo kom horoskopu za koji ti smatraš da je precizan - ja ću pronaći "neke" osobine ili situacije ne samo u mom znaku, nego u apsolutno svih 12 znakova, i to je vrlo vjerovatno da ću biti mnogo bliži znaku koji uopšte nije "moj".

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    P.S. Ne znam zasto se toliko uzdash u fiziku, ako ti je toliko bliska trebao bi da znash da je to nauka nagadjanja i procjene, i da se malo shta o kljucnim stvarima zna konkretno, nego odradi se matematichki model, pa ako sa odredjenim tolerancijama funkcionishe, dobijesh formulu...
    Plus, pola kljuchnih stvari se ne zna o svijetu nit je dokazano...
    Geez. Ljudi se uvijek vade na ovakve stvari kad žele da vjeruju u nešto što nema nikakvog smisla.

    "Nauka nije zaokružena, ima dosta rupa, pretpostavki, nedokazanih stvari, e pa onda ima smisla da vjerujem u nešto što ne samo da nije dokazano ili provjereno, nego je na milion različitih načina utvrdjeno da je besmisleno."
    Last edited by MadGod; 07-03-10 at 17:48.

  18. #18
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ao

    Ajde ono kad razmisliš malo logično i racionalno, misliš li ti da se nečije osobine mogu razvijati pod dejstvom nebeskih tijela? I još da se nađe neko pametan pa da te stavi u neku grupu zbog toga što si se ti rodio baš na neki dan. Znači tvoje osobine su unaprijed determinisane. To su neke strašne stvari
    Lol ne zanimaju me kako se razvijaju i pod chijim dejstvom, ja ti govorim svoje iskustvo,
    ti slobodno iskuliraj, nikad ne prochitaj nishta, i drzhi se svojih....principa
    ja volim da sam svestran, ne bjezim ni od chega, a ovdje mi se pokazalo da chak i ima istine...

    Quote Originally Posted by naughty_s View Post
    ja vjerujem u horoskop i te neke osnovne crte nekog znaka su se uvijek poklapale, nekome preovladava podznak ali u sustini svaki znak ima neku karakteristiku po cemu je prepoznatljiv...
    tako npr muske djevice kao parteri meni uopste ne prijaju, ne kazem da bjezim od ljudi kad cujem koji su znak ali sigurno neke stvari lakse skapiram po tome
    i naravno, sa vagama i blizancima mi nema mane
    One Gemini right here, sprdnja all day long

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Horoskopi se pišu na takav način da je za apsolutno svakoga moguće "pronaći" se u svom znaku (čista statistika), a ljudska psiha i autosugestija odradjuju ostatak posla.

    Daj mi link ka bilo kom horoskopu za koji ti smatraš da je precizan - ja ću pronaći "neke" osobine ili situacije ne samo u mom znaku, nego u apsolutno svih 12 znakova, i to je vrlo vjerovatno da ću biti mnogo bliži znaku koji uopšte nije "moj".
    Opet ne chitash dobro, eo po treci put niko ne pominje dnevne, mjesechne, ljetne i sl horoskope...
    Generalne crte su u 95 posto slucajeva jasno vidljive, bar u mom i iskustvu nekih osoba sa kojima se druzim.
    Mislim da previshe mijeshash crkvu i boga i zeitgeist sa horoskopom, koja je bar za mene, opushtencija koja se pokazala kao dosta mjerodavna...

    p.s. sto god da kazes da si u horoskopu, i sto god da ti ja nadjem il odgovorim, uvijek ces moci da napises sta ti odgovara jer se ne poznajemo...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  19. #19
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja isto ne vjerujem u horoskope i smatram to budalastinom...ali ne moze se ignorisati da opisi crta licnosti obicno su vrlo tacni...vjerujem da to veze nema sa zvijezdama, ali sigurno ima sa nekim drugim faktorima
    I don't necessarily agree with everything I say.

  20. #20
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Horoskopi se pišu na takav način da je za apsolutno svakoga moguće "pronaći" se u svom znaku (čista statistika), a ljudska psiha i autosugestija odradjuju ostatak posla.

    Daj mi link ka bilo kom horoskopu za koji ti smatraš da je precizan - ja ću pronaći "neke" osobine ili situacije ne samo u mom znaku, nego u apsolutno svih 12 znakova, i to je vrlo vjerovatno da ću biti mnogo bliži znaku koji uopšte nije "moj".



    Geez. Ljudi se uvijek vade na ovakve stvari kad žele da vjeruju u nešto što nema nikakvog smisla.

    "Nauka nije zaokružena, ima dosta rupa, pretpostavki, nedokazanih stvari, e pa onda ima smisla da vjerujem u nešto što ne samo da nije dokazano ili provjereno, nego je na milion različitih načina utvrdjeno da je besmisleno."

    Ja ne znam shto ti ima da se ponashash tako bahato kad god se s nekim ne slazesh? Neko vjeruje neko ne vjeruje, nije tvoja stvar i ne morash nikoga ubjedjivat kako je i shto je.. Aj mi daj jedan od tih milion razlichitih nachina kojim je utvrdjeno da je horoskop besmislen.. Ajde poshto si ti neki nauchnik, pa cu poslije toga vjerovat u tebe .. :P
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  21. #21
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Opet ne chitash dobro, eo po treci put niko ne pominje dnevne, mjesechne, ljetne i sl horoskope...
    Generalne crte su u 95 posto slucajeva jasno vidljive, bar u mom i iskustvu nekih osoba sa kojima se druzim.
    Mislim da previshe mijeshash crkvu i boga i zeitgeist sa horoskopom, koja je bar za mene, opushtencija koja se pokazala kao dosta mjerodavna...

    p.s. sto god da kazes da si u horoskopu, i sto god da ti ja nadjem il odgovorim, uvijek ces moci da napises sta ti odgovara jer se ne poznajemo...
    Znači već misliš da ću da lažem. Lijepo.

    Oli da ti napišem svoje karakterne osobine prije no što izbačiš horoskop?


    PS. Ne mislim da miješam previše te stvari - astrologija sigurno spada u istu grupu kao i religija. Koliko god tebi to izgledalo opušteno, sporedno itd, neko tamo "izračunava" tvoj karakter na osnovu datuma rodjenja (smiješno) i položaja zvijezda (još smješnije). Na koji način zvijezde uopšte "djeluju" na naš karakter? Je li to do gravitacije, svjetlosti, radijacije... magijskih uticaja?

  22. #22
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Geez. Ljudi se uvijek vade na ovakve stvari kad žele da vjeruju u nešto što nema nikakvog smisla.

    "Nauka nije zaokružena, ima dosta rupa, pretpostavki, nedokazanih stvari, e pa onda ima smisla da vjerujem u nešto što ne samo da nije dokazano ili provjereno, nego je na milion različitih načina utvrdjeno da je besmisleno."
    Lol, ne znam u kom svijetu zivis, niti cime se bacish, niti sta si uchio...

    Ja koji studiram uzhu oblast fizike, zajedno sa svim dodatnim i okolnim predmetima, mislim da znam da je to tako...
    Naravno, i sam dekan, i bivsi dekan (sada profesor) na predavanjima nam to sasvim ravnodushno kazu, a i profesori iz drugih predmeta, jer je to naravno chinjenica...

    Ovim EDITom-dodatkom si pokazao na kom si nivou sto se tice nauke, i shvatanja i prihvatanja stvari oko tebe...Kao nisi neki zatucheni vjernik (opet ne znam zasto toliki strah i stalno negiranje svega i svachega sto se u ovoj temi ni ne pominje), a na drugu stranu tupo vjerujesh u stvari o kojima ama bash pojma nemash...

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Znači već misliš da ću da lažem. Lijepo.

    Oli da ti napišem svoje karakterne osobine prije no što izbačiš horoskop?


    PS. Ne mislim da miješam previše te stvari - astrologija sigurno spada u istu grupu kao i religija. Koliko god tebi to izgledalo opušteno, sporedno itd, neko tamo "izračunava" tvoj karakter na osnovu datuma rodjenja (smiješno) i položaja zvijezda (još smješnije). Na koji način zvijezde uopšte "djeluju" na naš karakter? Je li to do gravitacije, svjetlosti, radijacije... magijskih uticaja?
    ma besmisleno je jednostavno, a ni ne zanima me tvoj horoskop...

    Mnogi fizicki faktori uticu na razvoj bica, pa ne znam zasto mozda gravitacija na neshto ne bi mogla...Nadam se da znash da kod krokodila i nekih zivotinja chiji se mladunci radjaju iz jajeta,
    pol zavisi od temperature jajeta u gnijezdu...

    isto tako, imao sam iskustva i sa ljudima koji mogu da urade neke stvari, bez ruku, bez nogu...Sve na moje ochi...Al da ne idemo u totalni off i zakuvamo temu josh sa ovim stvarima, nadam se da smo ja i ti, a i ostali, shvatili shto ja mislim, shto ti mislish... Zdravo bili obojica!

    Quote Originally Posted by Glenn_Q View Post
    Ja ne znam shto ti ima da se ponashash tako bahato kad god se s nekim ne slazesh? Neko vjeruje neko ne vjeruje, nije tvoja stvar i ne morash nikoga ubjedjivat kako je i shto je.. Aj mi daj jedan od tih milion razlichitih nachina kojim je utvrdjeno da je horoskop besmislen.. Ajde poshto si ti neki nauchnik, pa cu poslije toga vjerovat u tebe .. :P
    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    EDIT: Isto pade mi na pamet, ima masu osoba koje bez razmishljanja negiraju dosta stvari,
    ili jednostavno bez dubljeg znanja i analize ih odbacuju (a iz iskustva vidim da misle da se tako istichu, kao posebni su, drugachiji od drugih), tako je i ovdje, iz neznanja a chesto i nekih ogranichenja odma se sve odbacuje,
    slichno je kod kompleksasha koji u svakoj prilici (nichim izazvani) izrazhavaju neko gadjenje facebook-om, kao da ih neko bichem cjera da budu na njemu...
    znachii....ako znam...mozda neko isticanje...drugachiji od drugih...ili hejterska fora iz puberteta...ili nedaj bozhe da se bude zapazhen na nekom forumu... :lolblue:
    Last edited by zvoncica; 08-03-10 at 02:37.
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  23. #23
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Loverclocker View Post
    Ovim EDITom-dodatkom si pokazao na kom si nivou sto se tice nauke, i shvatanja i prihvatanja stvari oko tebe...Kao nisi neki zatucheni vjernik (opet ne znam zasto toliki strah i stalno negiranje svega i svachega sto se u ovoj temi ni ne pominje), a na drugu stranu tupo vjerujesh u stvari o kojima ama bash pojma nemash...
    Zato što to "sve i svašta" što se u ovoj temi "ne pominje" stoji iza svakog horoskopa koji si ikad vidio. Ako tvrdiš da su horoskopi "nadprosječno tačni", smatraš da su metode kojima se oni izvode relevantne, shvatao ti njih ozbiljno ili ne, razmišljao ti o njima ili ne. Za nekoga ko tvrdi da studira "užu oblast fizike", uopšte bilo kakvo razmatranje astrologije i horoskopa je vrlo... čudno.

  24. #24
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Jedan malecni off - sviđa mi se kako plešeš, Loverclocker-u ;D I uopšte nema veze s tim što mislim kao i ti o ovoj temi. Sviđa mi se način, a to mi je uvijek mnogo bitnije. Iako si Blizanci ;DD
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zanimljive su mi natalne karte.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Test - koji je vaš pravi horoskopski znak?
    By odli in forum Ženski kutak
    Replies: 27
    Last Post: 21-09-06, 01:43
  2. Novi horoskopski znak
    By Iz_dana_u_dan in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 07-12-05, 22:57
  3. Horoskopski podznak
    By Emp in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 16-02-04, 22:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •