Results 1 to 10 of 10

Thread: Početni koraci u Front Page-u

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default Početni koraci u Front Page-u

    Malo se bacih na web dizajn uz pomoć Front Pejdža, ali naidjoh na jednu stvar koju ne mogu nikako da savladam.
    Dakle, napišem nešto na onoj prvoj strani Index i hiperlinkujem i kliknem na Create a New Document. I kad udjem na taj dokument i opet nešto hiperlinkujem i napravim još jednu stranu tu počinju nevolje. Kad krenem da pogledam to preko Prewiev in browser nekad mi se otvori skroz prazna strana kad kliknem na ono što sam hiperlinkovao. Al to mi se ne dešava svaki put, kad krenem ispočetka da radim neki drugi sajt svi hiperlinkovi mi rade normalno a koristim isti postupak.
    Što mu može biti?

  2. #2
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Ne bih znao odgovor na konkretno pitanje, ali bih ti preporučio Adobe Dreamweaver kao mnogo bolju opciju html editora. Ili da naučiš HTML, za što ne treba više od nedjelju dana. Onda možeš radit i u Notepad-u.

    Što se tvog problema tiče, pogledaj u html / code modu, ili kako se to već zove u FP, pa uporedi što piše na linkovima koji funkcionišu normalno i onima koje ne funkcionišu (u href dijelu linkova, konkretno). Takodje, probaj da sejvuješ sve i onda provjeriš radi li sve normalno direktno iz browser-a (ne preko preview-a).

  3. #3
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    A ovo smo uzeli na fakultet da radimo, tako da drugi program ne dolazi u obzir

    Kako misliš to preko browsera da provjerim?

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    otvori tvoj file direktno browserom (desni kljik-oupen ez-internet explorer-chrome-mozilla-kljuch 18-bilo shto...)

  5. #5
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Provalih konačno o čemu se radi. Kad kliknem prewiev in browser samo se sačuva ona indeksna strana po automatizmu i zato mi samo nju i otvara kako treba, a ostale ne. Treba i ostale sejvovati i onda sve radi kako treba. Može lock

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,068
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    Moji pocetni korak u FrontPageu je prebacivanje na tada Macromedia Dreamweaver
    \\
    OFL•GIC

  7. #7
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Moji pocetni korak u FrontPageu je prebacivanje na tada Macromedia Dreamweaver
    he he, isto tako, mada za bilo kakav ozbiljan rad treba nauciti pisati kod, bilo htmla i cssa bilo php-a ili nekog drugog jezika.

    Mada kada mi neko kaze da pravi sajt u notepad-u ja mislim da je mazohista a ne strucnjak.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,068
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    233 Posts

    Default

    A mislim da je code najlakse uciti na Dreamweaver, podjelih ga na dva prozora html (ili css, doduse u novi tab) i na "design"
    \\
    OFL•GIC

  9. #9
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Omega View Post
    Mada kada mi neko kaze da pravi sajt u notepad-u ja mislim da je mazohista a ne strucnjak.
    Čini ti se.

    Dosta puta editori jednostavno ne prikazuju stvari kako valja, naročito kad je u pitanju CSS (bar nisu kad sam ih ja zadnji put koristio, vjerovatno su nešto bolji sad). Još ako ima i dinamičkog (php) koda, praktično čitavo vrijeme i onako provodiš u "svojeručnom" pisanju. Tada čitav glomazni interfejs DWa jednostavno počne da smeta i usporava rad, a čitanje koda je i onako mnogo preglednije kad ga sam pišeš nego kad ga generiše i svako malo mijenja editor.

    Nekad je bilo zajebano to radit "ručno" zbog masovnog korištenja tabela i pisanja milion td i tr i tagova, i još ponekih sličnih stvari. Danas u svijetu CSS-a fizičkog posla ima mnogo manje, i nisam siguran da ti editori više toliko ubrzavaju rad kao nekad. Ili bar to meni tako djeluje iz programerskog ugla.

    Notepad++ ftw.
    Last edited by MadGod; 12-03-10 at 19:58.

  10. #10
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Ovako, pošto sad pravim sajt u okviru polaganja praktičnog ispita(priče tipa 'prebaci se na neki drugi program' ostavite za asistenta Vulića), naišao sam na neke začkoljice, tako da ako ima neki dobri samarićanin da poznaje Front Page, cijenio bih ako bi se javio da mi odgovori na par pitanja

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pomoc kod front page-a
    By Madzi in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 23-06-09, 19:55
  2. Instaliranje Front Page-a
    By OCTAVIAN in forum Software
    Replies: 7
    Last Post: 26-05-09, 13:31
  3. front page pomoc
    By Matador in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 29-10-08, 20:00
  4. Front Page-prezentacija
    By laciale in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 01-12-07, 01:43
  5. Front Page hitno
    By njonjo in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 11-03-07, 01:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •