Results 1 to 9 of 9

Thread: Format filmova

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Format filmova

    Interesuje me ako neko zna da pojasni koji je to video format filma? Jel to AVI ili VCD ili neki drugi? Kako da iz JPEG-a da prebacimo u taj format? Kako iz DivX-a da prebacim u video format

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kakav ba video format??? Mislim sve je video format bilo .avi, .mpg, DV ili nesto totalno drugo.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    375
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    al najjache pitanje je kako da iz JPEG prebaci u .avi ili vcd!!!hhhahahaa e qq.... :roll: :roll: :shock:
    THC=TNT for your brain

  4. #4
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,779
    Thanks Thanks Given 
    637
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    A dobro,sto zna coek.
    Neka proba sa programom "mozemalo$utra.exe"

  5. #5
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Kruzim
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Shto ste tako cinicni? Meni pitanje lici kao da coek zeli da neshto izmontazira od raznih formata, ali nije uopste upucen u osnove videa.
    Cini mi se da njega zanima kako da potrpa sekvence iz avi, divx zapisa i da u sve to doda neke slike i ko zna shta josh.
    Treba neko da mu objasni u kojem formatu se montira video (tipa 25FPS 48k/32bit i sl.) kao i kako se odredjeni recimo divx prebacuje u neshto shto moze da se uvuce u recimo Premiere.
    E sad, nisam mu puno pomogao ali nisam ni ja expert za video montazu (josh neko vrijeme )
    Japan 4

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam uredjej DVD na kome pise da moze da reprodukuje DVD, Video CD, Audio Cd i MP3. Mene interesuje stavka Video CD (koji format) jer sam neke filmove probao, nije htio da ih reprodukuje (probao sam format mpeg izmedju ostalih)
    Ako neko zna neka pomogne, pustite pametovanja

  7. #7
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Southpark
    Posts
    163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se tice klasicnih filmova koje nalazis u videoteci, obicno su u DivX formatu koji se pokazao najzahvalnijim do sad i dozvoljava da i kompletni filmovi stanu u okviru jednog obicnog CD-a od 700MB-a. Kad skines takozvani "codec" ili ti plug-in koji sluzi za "otpakivanje/citanje" informacija sa interneta (u slucaju divX-a sa sajta www.divX.com) i instaliras ga na racunaru, mozes da gledas filmove koji su kodirani sa tim codec-om, danas vec mogu reci nekih dobrih 85% filmova.

    Sto se tice uredjaja za reprodukciju CD-ova ili DVD-ova poput toga sto imas ti, oni dolaze sa preinstaliranim softverom koji omogucava citanje odredjenih formata. Kako nije napisano da cita DIVX, znaci da neces moci reprodukovati gotovo nista od filmova u videoteci jer su skoro svi DIVX.

    Sto se tice Video CD-a ili VCD-a za njega se mislilo da je "cudo" do prije izlaska DivX-a. Radi se o obicnim CD-ovima sa filmovima snimljenim u ovom formatu koji dozvoljava 80 minuta videa zajedno sa kvalitetnim stereo zvukom na jednom CD-u, sto znaci da otprilike vecina diskova je sadrzana u dva CD-a po cemu je - ovako laicki najlaksi nacin da poznas VIDEO CD. Pored klasicnog VIDEO CD-a postoji i Super Video CD iliti SVCD koji je zamisljen da doskoci DVD-u sa boljim kvalitetom zvuka i slike (35-60 min kvalitetnog videa) kao i mogucnoscu promjene jezika (podrzava 2 zvucna zapisa) i titlovanja na 4 jezika.

    nadam se da sam ti malo razjasnio, ako te jos sto zanima samo pitaj. Sto se tice montaze ako te to kojim slucajem interesuje, javi se slobodno.


    vazda,

    the chef

  8. #8
    BaDLuCK*-*(13) Guest

    Default VCD

    haha

    VCD 1.0, 1.1 i 2.0 su sami po sebi slicni danasnji orginalnim dvd-ovima tj...

    toga nema u cg....

    Stvar je u tome sto kada otvoris takav cd u kompu vidis masu nabacanih
    fajlova i nijedan folder sve u svemu to je .avi extenzija samo sto u sebi VCDisk ima program kojii ti omogucava izbor scena itd...
    usput takvi filmovi nemaju prevoda osim
    ako nije usnimljen direktno na filmu tj u .avi-u

    Srecna potraga

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •