Page 40 of 44 FirstFirst ... 30363738394041424344 LastLast
Results 976 to 1,000 of 1098

Thread: Biciklizam

  1. #976
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    U ovome, Recordare, u ovome:

    Armstrong je u jednom danu izgubio oko 75 miliona dolara. Otkazali su mu svi sponzori. Obrisani su mu svi rezultati, uključujući i sedam pobjeda na Tour de Franceu. Postao je najveći prevarant u sportu. Ne zbog dopinga. Tokom njegove sedmogodišnje dominacije na Tour de Franceu svi su bili dopingovani. To je javna činjenica. Ukoliko bi Međunarodna unija biciklista htjela da nekome drugome dodijeli prvo mjesto iz toga perioda - nema kome. Samo jedan testirani biciklista iz prvih 20 na TDF u periodu 1999-2005 nije pao na doping testu, tako da svi rezultati moraju da se brišu.

    Znate već priču kako su oni koji prave doping uvijek tri koraka ispred onih koji se protiv njega bore. Ono što boli je Lanceovo besramno nijekanje i demantovanje optužbi. Kao najbolji glumac Lance je gledao sve u oči i bestidno lagao. Čak je agresivno napadao one koji su govorili istinu. Prijetio je na sve strane. Zavrtao ruke, zastrašivao, vršio pritiske preko uticajnih prijatelja. Na kraju je voda došla do grla.

    Moje razočarenje traje još od oktobra, ali čekao sam Lancea da izađe u javnost i da se pokaje. Meni bi to bilo dovoljno. Donio je nadu onima kojima je zaista potrebna i zbog toga sam bio spreman da pređem preko svega. Ali, Lance je tokom intervjua sa Oprah Winfrey izgledao i zvučao kao čovjek bez duše. Čak je i priča o priznanju svom sinu izgledala lažno i namješteno. Zapitao sam da li je moguće da i to laže i u trenutku shvatio da jeste. Nisam imao snage da slušam dalje. Ugasio sam kompjuter. Čovjek u kojem su milioni ljudi pronašli nadu je na kraju ispao patološki lažov i prevarant. Pljunuo je u lice svima i otišao na svoj ranč. Za njegov život nema brige, ostalo mu je 50-ak miliona dolara.
    In vino veritas

  2. #977
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    U tom slucaju, moram reci da ga ne shvatam. Ja pratim biciklizam dugo, dugo vremena i svi vozaci za koje sam navijao su se dopingovali Taj ce se trend vjerovatno nastaviti, a iskreno da ti kazhem bash me briga. Ja se ne osjecam prevarenim nimalo. Ja sam gledao Pantanija (bio sam njegov fan, zatim Lanceov) kako razbija Ullricha na Galibieru 1998 ili Tonkova na Alpe di Pampeagu iste godine, i bash me je bilo briga je li dopingovan ili nije, a briga me i sad. Uzhivao sam u sjajnoj voznji, sjajnoj etapi i to je to. Ja sam gledao Armstronga kako unishtava konkurenciju u Sestriereu, Hautacamu, kako se bori pola po pola sa Pantanijem na Ventouxu, Courchevelu...Posle kako razbija Ullricha, Belokija, Gonzaleza, Bassa...Svi oni su bili vjerovatno nafilovani EPO-m, ali shta mene briga za to? Njihovo tijelo, njihovo zdravlje, a kako izgleda fizicki ni jednom ne fali dlaka sa glave, osim Pantaniju naravno koji se ubio, izmedju ostalog zbog istih ovih lovaca na vjeshtice shto se sad nasladjuju Armstrongovim padom. I sad uzhivam kad odem na youtube ili pogledam stare snimke tih etapa, nishta se tu nije promijenilo.

    E sad, moguce da je autor zgotivio Armstronga zbog pobjede protiv bolesti, i tako dalje. Medjutim, ni tada mi nije jasno gdje se on tu osjeca prevarenim-sa ili bez dopinga, Lance je tih 7 trka odvezao. Nije njegov klon vozio biciklo, vec on. E sad, ovaj drugi aspekt Armstrongovog ponasanja-parnice, zastrasivanje ljudi, moguci mobing u ekipi gdje je vozio-tu kapiram ljude shto su razocarani, mada iskreno svi mi u nashim poslovima i karijerama pravimo i radimo manje-vishe slicne stvari, pogotovo ako smo javne licnosti. Ali jbg, tu postoji prostor da ga osudish i kritikujesh. Ali da prica neko kako je prevaren zato shto je dopingovani Armstrong pobijedio dopingovanog Ullricha, a ne cisti Armstrong cistog Ullricha (a pritom, dok gleda trku na TV ili uzhivo nikako ne mozhe da zna ko je dopingovan i cime)-to je totalna glupost. Eto, taj lik shto si ga citirao i sam kazhe da je uzhivao u brdskoj etapi gdje je Armstrong pobijedio bez obzira na doping. Shta je onda problem?
    I na to je odgovoreno.
    Deserve's got nothing to do with it.

  3. #978
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Časti mi, ne radimo svi.
    Nego, nije ni bitno toliko. Shvatam ja iz kog ugla ti posmatraš sve ovo, ali, dozvolićeš, da je meni lično ipak bliži ovaj Edinov.
    In vino veritas

  4. #979
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Časti mi, ne radimo svi.
    Casti mi moje radimo, nego se samo zavaravamo da ne radimo

    Quote Originally Posted by Jonny Bravo
    Nego, nije ni bitno toliko. Shvatam ja iz kog ugla ti posmatraš sve ovo, ali, dozvolićeš, da je meni lično ipak bliži ovaj Edinov.
    Ok, poshtujem
    Deserve's got nothing to do with it.

  5. #980
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta, svi mi maltretiramo one koji nam se suprotstave, nazivamo ih pijanim debelim *****ma, zagorcavamo im zivote raznim tuzbama, prijetimo itd?
    To mi je novo.
    Fire in the hole!

  6. #981
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    Sta, svi mi maltretiramo one koji nam se suprotstave, nazivamo ih pijanim debelim *****ma, zagorcavamo im zivote raznim tuzbama, prijetimo itd?
    To mi je novo.
    Kad ti neko koga smatrash prijateljem rastrubi neshto shto cuvash kao tajnu, pozhelish da ga skrsish. Kad si javna licnost, i neko ko ti je blizak tvoje intimne tajne podijeli medijima-pozhelish da ga skrshish, i uz to imash i sredstva da to uradish, pa vecinom to tako i bude.

    Kad ti neko pruzi priliku za precicu u karijeri, vecinom prihvatish. Kad znash da do veceg mjesta mozhesh doci samo blacenjem konkurencije, vecinom prionesh na posao. Kad neshto pokushash da zavrsish "preko veze" ne osvrcesh se mnogo na to hoce li neko drugi izvisiti zbog te veze, ili hoces li nekog povrijediti. Trebalo bi da se osvrnesh, ali ne uradish, vecinom.

    Jbg, nije lijepo, ali takav je zhivot i takvim stvarima smo svi skloni i svi ih manje-vishe radimo. Zato svi i uzhivaju da vide posrnulog heroja-u politici, sportu, ekonomiji, nauci...cak i ratne heroje. Ne zato shto smo visoko moralni pa se zgrozimo od toga shto je taj/ta radio(la)-vec iz dva razloga. Prvi-shto svako potajno pomisli super, uhvatili su njega/nju a ne nas. Nismo mi izlozheni-neko drugi je izlozhen. Drugi-shto nam posrnuli heroji pomazhu da odrzimo iluziju nashe "moralnosti", iluziju da smo mi "chisti". Pa tu sleduje poricanje. "Nikad ne bih ovo uradio"..."Da sam na njegovom mjestu, nikad ne bih varao". A uradili bi svi mi iste ili gore stvari, plus shto duboko zhalimo shto nismo imali priliku da budemo bogati i mocni pa da se ulica naziva nashim imenom, da imamo vilu u shpanskom stilu i da mozhemo da poshaljemo tim advokata na nekog ko pokusha da nam se suprostavi i isjeckamo ga na komadice po sudovima. Davno je Henri Kisindzer rekao: "Moc je najveci afrodizijak", jedino shto recenica ima mnogo univerzalnije znacenje od onog koje je on originalno namjeravao istaci.

    Zato je jedino shto me kod Lancea interesuje njegova biciklisticka karijera. Kazhem, to shto se on, Pantani, Ullrich, Merkcx dopingovao mi ni malo ne smeta da uzhivam u njihovim voznjama i pobjedama. Prije par dana sam gledao snimak Pantanija na Galibieru 1998-uopste nisam razmisljao o dopingu ni jednog jedinog momenta, niti me je interesovalo. Uzhivao sam u voznji i etapi.

    Zato i kazhem-ako je Armstrong (bilo ko drugi) prekrsio sportske pravilnike, kaznite ga adekvatno i kraj price. Ako je prekrsio zakone drzhave ciji je drzavljanin-gonite ga krivicno i kraj price. Ako je prekrsio sportske pravilnike zajedno sa svim drugim-onda mijenjajte pravilnike jer ne valjaju pisljivog boba i nemoguce ih je implementirati, i kraj price. Na kraju krajeva, Armstrong je proslost biciklizma, sa ili bez doping afere, iz prostog razloga shto je zavrsio karijeru prije dvije godine. Novi vozaci zasluzhuju vishe price o njima i njihovim uspjesima. Ali o cemu god pricali, samo me molim vas manite moralisanja i politicke korektnosti, jer je to prosto pregadno. Odvratno. Na povracanje me tjera. Pogotovo kad dolazi od novinara koji bi ubili shest ljudi da bi doshli do izjave od dva pasusa koja im treba za list, i samozvanih analiticara koji o biciklizmu znaju koliko li ja o hiromantiji i kojima je "interesantnije gledati boju koja se sushi". I od tipova koji su do prije 6 mjeseci virili Armstrongu (u ovom slucaju) iz sjedalnog dijela a sad iz istog dijela tijela vire ljudima kojima shpijuniranje prijatelja medijima slave za herojska djela.
    Deserve's got nothing to do with it.

  7. #982
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa bilo je i drugih sportista koji su raskrinkani kao varalice, ali rjetko kad je bilo ovakvih pricha. Naravno da nije ni blizu istine da smo svi takvi, ili da nas je vecina takvih. Nije Lance u afektu izjavio nesto o nekome, napravio neku glupost, TO moze svakom da se desi. On se 15 godina ponasao kao klasicni srednjoskolski bully, upropastavajuci karijere i zivote ljudi oko sebe. Nije da je on nasao posao preko veze, nije uradio nesto o cemu kao nije dovoljno razmislio pa je to nekog drugog povrijedilo. On je vrlo smisljeno i kalkulantski radio SVE sto je radio. Ne vidim zasto bi iko trebalo da ima razumjevanja za njegovu situaciju, chovjek se nije ponasao normalno, najprostije recheno. Rjechju, olosh.
    Fire in the hole!

  8. #983
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jbg Big Giant, izgleda imash mnogo bolje misljenje o ljudima od mene. Iskreno, ja bih volio da se ja prijatno iznenadim a ne da se ti razocarash, ali i dalje ostajem kod mog misljenja da su sve javne licnosti (a i ostali) makar u jednom dijelu svog zivota ne samo sposobni, vec i prinudjeni da cine ovakve stvari. Sportisti, politicari, biznismeni, glumci...you name it. Kad kazhem prinudjeni, ne mislim naravno na neku zavjeru, vec prosto na cinjenicu da su danas javne licnosti pod konstantnom i neprekidnom paznjom javnosti koja prati, komentarise, analizira...svaki njihov potez i to u realnom vremenu, i ceka greshku. Zato i postoji PR, tuzbe za klevetu i ostalo da bi sve izgledalo savrseno. Na kraju krajeva, koliko je raznih drugih priznavalo slicne stvari kod Opre prije Armstronga, i sam znash. Zato ja imam mnogo veci prag tolerancije za ove stvari. Armstrong se ponashao kao klasicni playground bully-tacno, potpuno sam saglasan. Takodje je uradio vishe nego iko i za biciklizam i za borbu protiv raka, shto je prilicno pozitivno. Richard Nixon se u drugom mandatu ponasao kao klasicni mafijaski bos. Medjutim, takodje je on jedan od ljudi koji je najvise uradio za USA u 21 vijeku i jedan od njihovih najboljih predsjednika ako se gledaju rezultati. Jbg, tako mu je to
    Last edited by Recordare88; 26-01-13 at 09:30.
    Deserve's got nothing to do with it.

  9. #984
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Mogao je neki nedopingovani uzet isto ovoliko love i potrosit ih na jahte, ovaj je makar dao/prikupio 500 miliona u dobrotvorne svrhe. Sto se mene tice, on je svoje grijehove oprao. To sto cemo se ti, ja ili Recordare razocarat je manje bitno.
    Ljudi u sustini vole da se ovakve stvari desavaju, jer imaju o cemu da pricaju i imaju u koga da upru prstom, a to je najgora moguca osobina.

  10. #985
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandor Kolar View Post
    ovaj je makar dao/prikupio 500 miliona u dobrotvorne svrhe.
    Ljudi u sustini vole da se ovakve stvari desavaju, jer imaju o cemu da pricaju i imaju u koga da upru prstom, a to je najgora moguca osobina.
    Bravo. Ne mogu ti dati rep, nazalost, ali je dajem prvom prilikom.

    Inace, Contador iskljucio mogucnost da vozi Giro-shteta Zelja mu je da pokusha Tour-Vuelta double. Ovu prvu trku ce voziti sigurno, a drugu ako bude imao snage.
    Deserve's got nothing to do with it.

  11. #986
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Jbg Big Giant, izgleda imash mnogo bolje misljenje o ljudima od mene. Iskreno, ja bih volio da se ja prijatno iznenadim a ne da se ti razocarash, ali i dalje ostajem kod mog misljenja da su sve javne licnosti (a i ostali) makar u jednom dijelu svog zivota ne samo sposobni, vec i prinudjeni da cine ovakve stvari. Sportisti, politicari, biznismeni, glumci...you name it. Kad kazhem prinudjeni, ne mislim naravno na neku zavjeru, vec prosto na cinjenicu da su danas javne licnosti pod konstantnom i neprekidnom paznjom javnosti koja prati, komentarise, analizira...svaki njihov potez i to u realnom vremenu, i ceka greshku. Zato i postoji PR, tuzbe za klevetu i ostalo da bi sve izgledalo savrseno. Na kraju krajeva, koliko je raznih drugih priznavalo slicne stvari kod Opre prije Armstronga, i sam znash. Zato ja imam mnogo veci prag tolerancije za ove stvari. Armstrong se ponashao kao klasicni playground bully-tacno, potpuno sam saglasan. Takodje je uradio vishe nego iko i za biciklizam i za borbu protiv raka, shto je prilicno pozitivno. Richard Nixon se u drugom mandatu ponasao kao klasicni mafijaski bos. Medjutim, takodje je on jedan od ljudi koji je najvise uradio za USA u 21 vijeku i jedan od njihovih najboljih predsjednika ako se gledaju rezultati. Jbg, tako mu je to
    Koliko onda ima tih primjera velikih sportista koji su radili ovo sto i Lance, i to 15ak godina sistematski? Konkretni primjeri, ne ova apstraktna 'Svi Smo Mi Isti' relativizacija [jer, izvini, ali sve ovo sto ti prichash su opravdanja i relativizacija vrlo konkretnih stvari].
    To da je Lance uradio vise za biciklizam nego bilo ko drugi je smijesno. Osim ako ne mislis na negativan uchinak. Vishe pozitivnog je napravio Landis onim istupom prije 2 godine, kad je pokrenuo chitavu ovu prichu.
    I oko borbe protiv raka je prilicno upitno koliko je Lance tu radio [pogotovo u svjetlu svega ovoga sto se desilo sad, njegovog priznjanja isl - nisam siguran ni da je tu pozitivan bilans], jer su navodno i te cifre debelo preuvelicane od strane njegove PR masinerije.
    Josh bitnije - sta je on uradio za borbu protiv raka je nebitno u ovoj prichi i sluzi samo kao josh jedan vid relativizacije. Kao, mozda jeste djubre i mozda jeste sjebao mnoge zivote, ali dao je pare za borbu protiv raka. Savrseno.

    Ljudi u sustini vole da se ovakve stvari desavaju, jer imaju o cemu da pricaju i imaju u koga da upru prstom, a to je najgora moguca osobina.
    Ne, mislim da je ipak gore kad nekome unistis karijeru i zagorcavas zivot samo zato sto mozes. To je mnogo gora osobina, a Lance je bash volio da je ispoljava.
    Last edited by big giant head; 26-01-13 at 16:45.
    Fire in the hole!

  12. #987
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    Koliko onda ima tih primjera velikih sportista koji su radili ovo sto i Lance, i to 15ak godina sistematski? Konkretni primjeri, ne ova apstraktna 'Svi Smo Mi Isti' relativizacija [jer, izvini, ali sve ovo sto ti prichash su opravdanja i relativizacija vrlo konkretnih stvari].
    Nisam mislio samo na sportiste, a shto se njih tice-Tajger Vuds, Kobi Brajant, ako mislish na PR trikove. Ako mislish na sistematski doping Merks, Pantani, Ulrih, Virenk...

    Quote Originally Posted by Big Giant Head
    To da je Lance uradio vise za biciklizam nego bilo ko drugi je smijesno. Osim ako ne mislis na negativan uchinak. Vishe pozitivnog je napravio Landis onim istupom prije 2 godine, kad je pokrenuo chitavu ovu prichu.
    Kad je Lance vozio i neposredno posto je napustio biciklizam taj sport je bio najstabilniji finansijski i imao najvecu gledanost ikad. Landisova prica ( i sve shto je iz nje proizashlo) je samo to pokvarila, otjerala sponzore i doprinijela padu popularnosti. Tako da je za biciklizam mnogo vishe koristi donio Armstrong, nego Landis.

    Btw, Landis nije priznao odmah, nego tek posle par godina zhestokog poricanja, isto kao i Lance.

    Quote Originally Posted by Big Giant Head
    I oko borbe protiv raka je prilicno upitno koliko je Lance tu radio [pogotovo u svjetlu svega ovoga sto se desilo sad, njegovog priznjanja isl - nisam siguran ni da je tu pozitivan bilans], jer su navodno i te cifre debelo preuvelicane od strane njegove PR masinerije.
    Je li stvarno bitno da li je prikupio 300 ili 500 miliona? Pitaj bilo kog oboljelog/prezivjelog shta je Lance Armstrong za njih? Cak i ovi koji ga osudjuju zbog dopinga i drugih poteza, i dalje ga na sva zvona hvale zbog ovog drugog aspekta.

    Quote Originally Posted by Big Giant Head
    Josh bitnije - sta je on uradio za borbu protiv raka je nebitno u ovoj prichi i sluzi samo kao josh jedan vid relativizacije. Kao, mozda jeste djubre i mozda jeste sjebao mnoge zivote, ali dao je pare za borbu protiv raka. Savrseno.
    Ne, to samo sluzhi kao pokazatelj da se ljudi ne dijele na svece i djubrad, vec da je svacija licnost vishedimenzionalna i svako sadrzhi i "dobre" i "loshe" osobine koje se u odredjenim periodima manje ili vise ispoljavaju.


    Quote Originally Posted by Big Giant Head
    Ne, mislim da je ipak gore kad nekome unistis karijeru i zagorcavas zivot samo zato sto mozes. To je mnogo gora osobina, a Lance je bash volio da je ispoljava.
    Samo shto mozhesh, ili samo zato shto su ovi kojima si karijeru unishtio bash zapeli da unishte tvoju?
    Deserve's got nothing to do with it.

  13. #988
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakvi PR trikovi, ja te pitam koji su to josh primjeri super uspjeshih sportista [ili bilo kakvih sportista ili drugih ljudi] koji su chitav svoj uspjeh izgradili na lazi, pri tom gazeci preko leseva ako treba, samo da postignu svoj cilj? Chije je to karijere sjebao Kobe? Koga je zvao debelom kurvom? Kome je zagorcavao zivot preko deceniju raznih tuzbama? Jel tuzio bukvalno svakog ko mu se na bilo koji najmanji nachin suprotstavio? Jel lagao pod zakletvom da bi sacuvao par miliona?

    Kao sto rekoh, sto se Lanceove borbe protiv raka tiche, tu postoje prilicno oprechni izvjestaji [npr. recimo ima izvjestaja da od 2004. nije ni centa dao Livestrongu iako je bila PR kampanja da je stalno davao gomilu para.]

    Ovo o tome kako je on doprinjeo biciklizmu puno, a ovi sto su rekli istinu ga unazadili - jebiga, ja tu ne vidim nikakvu logiku. Ni trag logike.
    Fire in the hole!

  14. #989
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    Kakvi PR trikovi, ja te pitam koji su to josh primjeri super uspjeshih sportista [ili bilo kakvih sportista ili drugih ljudi] koji su chitav svoj uspjeh izgradili na lazi, pri tom gazeci preko leseva ako treba, samo da postignu svoj cilj? Chije je to karijere sjebao Kobe? Koga je zvao debelom kurvom? Kome je zagorcavao zivot preko deceniju raznih tuzbama? Jel tuzio bukvalno svakog ko mu se na bilo koji najmanji nachin suprotstavio? Jel lagao pod zakletvom da bi sacuvao par miliona?
    Lance Armstrong je sjebao karijere ljudi koji su na direktan nacin pokusali da sjebu njegovu.

    Quote Originally Posted by Big Giant Head
    Kao sto rekoh, sto se Lanceove borbe protiv raka tiche, tu postoje prilicno oprechni izvjestaji [npr. recimo ima izvjestaja da od 2004. nije ni centa dao Livestrongu iako je bila PR kampanja da je stalno davao gomilu para.]
    A dobro, ima i izvjeshtaja da svijetom upravlja Bildeberg grupa sastavljena od ljudi-gushtera... Ne stvarno, to shto o necemu postoje razne price, ne znaci da su te price i tacne. Vazhi u oba smjera naravno.

    Quote Originally Posted by Big Giant Head
    Ovo o tome kako je on doprinjeo biciklizmu puno, a ovi sto su rekli istinu ga unazadili - jebiga, ja tu ne vidim nikakvu logiku. Ni trag logike.
    Logika je jasna-reci istinu za biciklizam jednostavno nije bilo dobro. Da se zvizdaci nisu pojavili, Lance bi se povukao i vec sad bio proslost, ostao bi legenda i simbol biciklizma, koji bi konsekventno bio mnogo popularniji i imao jace sponzore. Je li vrijedjelo torpedovati citavi sport da bi bracni par Andreu, Ema O' Rajli, Lendis, Tajgert i josh par ljudi dokazali svoje navode u medijima-za mene nije, jer volim taj sport. Za ljude koji su direktno umijesani u sukob sa Lanceom vjerovatno jeste...
    Deserve's got nothing to do with it.

  15. #990
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Lance Armstrong je sjebao karijere ljudi koji su na direktan nacin pokusali da sjebu njegovu.
    Sve i da je to tacno, u kom paralelnom univerzumu ga to opravdava? I kako se to povezuje sa onim 'svi smo isti'? Ili 'gomila sportista je radila to isto'? On je radio nesto sto je protiv pravila, neki ljudi su prichali o tome. On je bad guy. Oni su good guys. Pri tom, Bassons i Simeoni nisu pominjali Lancea nego generalni problem dopinga u pelotonu, odnosno Dr Ferrarija. A ipak im je unistio karijere. Dobar chovjek, daje u dobrotvorne svrhe, isti kao svi mi, gomila sportista je radila isto to itd. Ne zezaj. Posle svega sto je i sam priznao i sto vise nije ni sporno, ne vidim kako iko moze uopste da mu drzi stranu i dalje. Nije zasluzio ni najmanje razumjevanja. Sve sto je radio bilo je samo sa jednim razlogom - da obezbjedi sebi sve.
    A dobro, ima i izvjeshtaja da svijetom upravlja Bildeberg grupa sastavljena od ljudi-gushtera...:grin: Ne stvarno, to shto o necemu postoje razne price, ne znaci da su te price i tacne. Vazhi u oba smjera naravno.
    Ne vidim iz kojeg bi razloga trebalo da vise vjerujemo Lanceu i njegovoj PR masineriji kad spominje te milione. Spominjao je i 500 doping testova, da nikad nije uzeo nikakav doping, pa se ispostavilo da je lagao.

    Logika je jasna-reci istinu za biciklizam jednostavno nije bilo dobro. Da se zvizdaci nisu pojavili, Lance bi se povukao i vec sad bio proslost, ostao bi legenda i simbol biciklizma, koji bi konsekventno bio mnogo popularniji i imao jace sponzore. Je li vrijedjelo torpedovati citavi sport da bi bracni par Andreu, Ema O' Rajli, Lendis, Tajgert i josh par ljudi dokazali svoje navode u medijima-za mene nije, jer volim taj sport. Za ljude koji su direktno umijesani u sukob sa Lanceom vjerovatno jeste...
    Izvini, ali ovo je prilicno ruzno za reci.
    Fire in the hole!

  16. #991
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    Sve i da je to tacno, u kom paralelnom univerzumu ga to opravdava? I kako se to povezuje sa onim 'svi smo isti'? Ili 'gomila sportista je radila to isto'? On je radio nesto sto je protiv pravila, neki ljudi su prichali o tome. On je bad guy. Oni su good guys.
    Zashto bi oni morali biti good guys? Good guys su valjda oni koji svojim postupcima izazovu neshto pozitivno za to chime se bave u zhivotu. Uzmi ovakvu situaciju: nas dvojica smo, recimo, najbolji prijatelji. Ja sam ozenjen. Ja prevarim zhenu i ti to saznash, ili ti ja kazhem. I ti onda podjesh i to ispricash citavom gradu. I kako sad, ti si good guy a ja sam bad guy? Je li stvarno toliko jednostavno?

    Quote Originally Posted by Big Giant Head
    Pri tom, Bassons i Simeoni nisu pominjali Lancea nego generalni problem dopinga u pelotonu, odnosno Dr Ferrarija. A ipak im je unistio karijere. Dobar chovjek, daje u dobrotvorne svrhe, isti kao svi mi, gomila sportista je radila isto to itd. Ne zezaj. Posle svega sto je i sam priznao i sto vise nije ni sporno, ne vidim kako iko moze uopste da mu drzi stranu i dalje. Nije zasluzio ni najmanje razumjevanja. Sve sto je radio bilo je samo sa jednim razlogom - da obezbjedi sebi sve.
    Gdje sam rekao da je bilo ko dobar covjek? Izraze "dobar covjek" i "losh covjek" se trudim da ne koristim, jer mislim da ne mogu nikad adekvatno opisati nekog covjeka. Da se gomila sportista dopingovala i cinila sve da to sakrije-to znamo. Armstrong je samo imao vishe sredstava na raspolaganju da to sakrije.

    Inace, valjda i mi svi pravimo karijere da bi obezbijedili sebi shto vishe? Ok naravno, porodicama, bliskim ljudima itd. Ali ne idemo na posao svako jutro da bi rijesili problem gladi u podsaharskoj Africi. A cak i oni koji na tome rade-takodje to ne rade samo iz altruistickih pobuda.


    Quote Originally Posted by Big Giant Head
    Ne vidim iz kojeg bi razloga trebalo da vise vjerujemo Lanceu i njegovoj PR masineriji kad spominje te milione.
    Pa osim PR mashinerije postoji i veliki broj svjedoka koji i dan danas potvrdjuju da im je Livestrong i te kako pomogao u borbi protiv raka. Btw, nije lagao kad je rekao da nije bio pozitivan na testu-jer je smislio nacin da prevari te testove


    Quote Originally Posted by Big Giant Head
    Izvini, ali ovo je prilicno ruzno za reci.
    Nema potrebe da se izvinjavas jer i sam sam svjesan da zvuci ruzhno, ali to ne znachi da nije adekvatno. Evo, probacu da objasnim:

    -Pokushaj da zamislish da ove citave price nije ni bilo. Da Armstrong nije otkriven. Kakva bi bila situacija? Za pocetak, Armstrong bi, striktno sportski gledano, svakako bio proslost, jer je zavrsio karijeru. On bi se vjerovatno bavio fondacijom, rekreirao se na triatlonima i maratonima i drzhao predavanja po raznoraznim univerzitetima. Novi likovi, razni Kontadori, Slekovi, Viginsi, Evansi...su preuzeli stvar u svoje ruke, njih gledamo na trkama, za njih navijamo, simpatisemo ih ili antipatishemo.

    Dalje, primjer Armstronga bi bio inspiracija za sve nadolazece bicikliste. Svi bi zeljeli da urade ono shto je i on, ili da ga prevazidju. Koliko bi samo djece uzelo biciklo u ruke i spucalo u neke Alpe, Pirineje, Stjenovite planine ili shto da ne Durmitor, da bi pokusali da rade ono shto je radio Armstrong na Alpe D' Huezu ili Hautacamu. Jer, svidjalo se to nama ili ne, Armstrong nije bio samo jedan od shampiona, vec najveci shampion, najveca ikona biciklizma. Iako je Merks bio raznovrsniji vozac i vishe je osvojio, tako je jednostavno bilo. Armstrong je sluzhio kao primjer mnogima, i mnogi su se poceli baviti ovim sportom zbog njega.

    Druga stvar, Armstrong je bio inspiracija za sve ljude oboljele od ne samo raka, vec i drugih ozbiljnih/neizlecivih bolesti. Koliko li je samo ljudi po raznim bolnicama pomislilo: "ako mozhe on, shto ne bih i ja"? Ljudi su gledali kako kilometar po kilometar ne samo vozi biciklo, vec unishtava sve rivale i to im je davalo snagu. Takodje imash mnoge koji ce posvjedociti o tome. Mislis da su ti ljudi jednog jedinog momenta razmisljali o EPU ili kortizonu dok su to gledali, i da ih je uopste bilo briga? Covjek im je sluzhio kao podsticaj i podstrek da rijese svoje probleme. Sve je to sad srusheno, a da nije bilo afere, ostalo bi tako.

    Ok, sad znamo da je dosta toga bilo lazhno, ali ljudima je ta lazh pomagala. Ta lazh ih je inspirisala, iz nje su crpili snagu. Ta lazh ih je navela da ucine neshto pozitivno sa svojim zhivotima i zdravljem. Ta lazh je obezbijedila da mnoge mlade vozace uopste gledamo u pelotonu danas. I kad se sve to sabere-je li vrijedjelo unishtiti sve to? Iskreno, mislim da nije. Jer chemu doprinosi ova afera? Ciscenju od dopinga? Sumnjam-i sam si rekao da je pitanje vremena kad ce neko pronaci nacin da zaobidje sadasnja testiranja i postane novi Lance. Zadovoljenju ljudi koje je Armstrong (bez sumnje) proganjao? Teshko, osim par pohvala po medijima (dok ih ne zaborave zbog drugih tema) chisto sumnjam da ce recimo Bassons ili Simeoni dobiti bilo shta drugo. Otkrivanje istine radi otkrivanja istine ne vodi nicemu-jer je poznato (iako je to takodje mozhda ruzhno reci) da istina mozhe da nekog oslobodi, ali mozhe i da ga posalje po onoj raboti.

    Ne govorim ovo zbog sebe-ja sam odavno rekao (a to vazhi za svaki sport), meni je svejedno kakav je sportista covjek (osim ako ga/je poznajem licno, naravno)-mene interesuje ono shto rade na terenu (eufemizam za svaki sport). Armstrong se na terenu pokazao sjajnim-to je to za mene. Ali mnogim ljudima, i biciklistima i ostalim, on je bio mnogo vishe od toga. Ponavljam, je li vrijedjelo srushiti sve to, srushiti ljudima inspiraciju, ili iluziju, nebitno, samo da bi se otkrila istina? Po mom misljenju nije.
    Last edited by Recordare88; 27-01-13 at 23:00.
    Deserve's got nothing to do with it.

  17. #992
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.wired.co.uk/news/archive/...ance-armstrong

    Clanak je malo ekstreman i ima dosta kontroverznih stavova, ali sa vecinom napisanog sam potpuno saglasan. Take note, autor jasno osudjuje Lancea zbog prevare i to vishe puta (cisto da ne mislite da sam postovao tekst da bih branio Armstronga).
    Deserve's got nothing to do with it.

  18. #993
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Može li na ovoj temi neko profi dati savjet za eventualnu kupovinu mtb bicikla i vožnju brdskim stazama?
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  19. #994
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    513
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pirata per sempre

  20. #995
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    OK, mislio sam da kupim MTB za brdsku vožnju, znači kvalitetan bicikl koji mi se neće raspasti ako budem radio sa njim egzibicije. Za koliko para i đe mogu da kupim takav bicikl?
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  21. #996
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Podgorica, Bar
    Posts
    769
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by makach View Post
    OK, mislio sam da kupim MTB za brdsku vožnju, znači kvalitetan bicikl koji mi se neće raspasti ako budem radio sa njim egzibicije. Za koliko para i đe mogu da kupim takav bicikl?
    ispod 200-300 e tesko, jedino polovan neki, pogledaj u tempo u pg, capriolobar/pg ili na cikloberzu na net

  22. #997
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako vam se sviđa brend Cross u Beosportu?
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  23. #998
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Edinburgh, Scotland
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Boonen se slomio poslije 30 kilometara, uzas. Ostaje Sagan/Cancellara dvoboj, izgleda.

  24. #999
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Edinburgh, Scotland
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Spartacus.


  25. #1000
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Grungy View Post
    Spartacus.

    J.ebe, pa rastura.
    Deserve's got nothing to do with it.

Page 40 of 44 FirstFirst ... 30363738394041424344 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Biciklizam
    By N-I-K-O in forum Ostali sportovi
    Replies: 66
    Last Post: 19-07-09, 19:19
  2. Biciklizam
    By Undead in forum Ostali sportovi
    Replies: 38
    Last Post: 16-08-06, 01:56
  3. Biciklizam
    By Vele_PG in forum Ostali sportovi
    Replies: 6
    Last Post: 02-08-05, 16:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •